Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

D45

4 270 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Louise GötforsGöteborg-Majorna OK38:59
2Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK41:41+2:42
3Weronica ZederinOK Nackhe44:37+5:38
4Jenni AdamsPeninsula And Plains Orienteers47:12+8:13
5Johanna AspIFK Göteborg Orientering47:25+8:26
6Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad48:08+9:09
7Marina AxelssonMarkbygdens OK48:18+9:19
8Helena TryggesonOK Norrvirdarna48:42+9:43
9Jenny JohanssonIK Ymer49:24+10:25
10Kersti KärnerOK Kobras52:38+13:39
11Camilla SjöstrandFK Snapphanarna52:48+13:49
12Maria FolkestadAnderstorps OK53:01+14:02
13Martina Dahlström StigssonTrollhättans SOK54:29+15:30
14Christina SüdhoffBrattås CK56:38+17:39
15Anette CarlssonGällstadbygdens SOK57:03+18:04
16Angélique Grønborg RasmussenAllerød OK57:52+18:53
17Jenny VinbladLunds OK1:00:02+21:03
18Eva EngmanOK Denseln1:00:27+21:28
19Veronica AdolfssonAnderstorps OK1:00:39+21:40
20Malin BrorsonOK Nackhe1:00:48+21:49
21Heidi HolmbergFIF Hillerød1:02:38+23:39
22Camilla HolmqvistOK Stigen1:03:21+24:22
23Charlotte DrejmoOK Landehof1:03:45+24:46
24Erika AspMölndal Outdoor IF1:03:46+24:47
25Maureen Olsson LoLunds OK1:05:06+26:07
26Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared1:07:40+28:41
27Lotta MorénHjärnarps OL1:09:09+30:10
28Anna RönnborgIK Uven1:11:21+32:22
29Jessica ElmerssonOK Bävern1:12:03+33:04
30Caroline KnollBielefelder TG1:14:34+35:35
31Pia HjertströmFK Friskus-Varberg1:15:27+36:28
32Jeanette BlomOK Löftan1:18:08+39:09
33Petra OlssonIFK Sävsjö1:19:13+40:14
34Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna1:21:28+42:29
35Anna EricsonAvesta OK1:22:35+43:36
36Anna BeischerIK Uven1:23:55+44:56
37Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:26:59+48:00
38Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared1:29:21+50:22
39Anna-Karin LövgrenAvesta OK1:30:19+51:20
40Anna GrahnIK Uven1:37:26+58:27
41Maria HarrieLunds OK1:39:21+1:00:22
Dorthe MunktvedAllerød OKej godkänd
Camilla WeihartOK Orintoej godkänd
Eva OlssonFK Åsenej godkänd
Camilla TinglöfOK Gränsenej godkänd
Malin ClassonOK Stigenej start
Maria ModigOK Pan-Kristianstadej start
Linda GunnarssonLerums SOKej start
Katarina SundelinOK Orionej start
Marina JohanssonOK Njudungej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser