Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Öppen motion 5

3 490 m, 98 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Maja AxelssonLerums SOK30:57
2Lisa SöderholmOK Stigen33:16+2:19
3Robin NyqvistKungälvs OK35:47+4:50
4Clara KilperUSV Jena37:50+6:53
5Maria HaglundOK Djerf38:26+7:29
6Ellen BörjessonBredaryds SOK39:45+8:48
7Minna KonttilaTampereen Pyrintö39:52+8:55
8Kristoffer JagetegFalkenbergs OK41:28+10:31
9Charlotte StenhagNässjö OK42:03+11:06
10Märta AhlquistJärla Orientering43:00+12:03
11Sonja AhlquistJärla Orientering43:01+12:04
12Philip StensbyTibro OK43:27+12:30
13Ellen SigvardsonBredaryds SOK43:29+12:32
13Oliver SjögrenBromma-Vällingby SOK43:29+12:32
15Henrik RosenkvistKlubblös43:38+12:41
16Sven TolestamIF Rigor43:41+12:44
17Arthur BrunborgNittedal OK44:06+13:09
18Lea TaraldsvikSarpsborg OL44:13+13:16
19Pernilla AntonssonFK Friskus-Varberg44:52+13:55
20Isak JohanssonOK Gisle45:00+14:03
21Björn EngelbrektssonFK Snapphanarna45:13+14:16
22Katarina VartiaOK Löftan45:20+14:23
23BO  EKKlubblös45:43+14:46
24Ann PogemaaOK Skogsstjärnan46:09+15:12
25Lars PerssonBrattås CK46:44+15:47
26Per BrundinKinnaströms SK46:52+15:55
27Ida BruhnIF Rigor48:21+17:24
28Einar SörqvistMarkbygdens OK48:38+17:41
29Malin BruhnIF Rigor48:53+17:56
30Eva SchönquistOK Linné48:58+18:01
31Christina LindqvistOK Gisle50:13+19:16
32Anders GusedFalkenbergs OK51:34+20:37
33Ulf CarlssonVäxjö OK51:39+20:42
34Renita PåsseIF Hagen52:24+21:27
35Karin DahlgrenHagaby GoIF Örebro54:16+23:19
36Eva TollsternVäxjö AIS54:50+23:53
37Sandra WallinFalkenbergs OK54:56+23:59
38Arne BerlinTrollhättans SOK55:21+24:24
39Annette SeldénIF Rigor55:31+24:34
40Patrik PogemaaOK Skogsstjärnan55:56+24:59
41Rikard FlinkFjärås AIK56:00+25:03
42Monika StrandlyckeKlubblös56:10+25:13
43Kajsa AspegrenOK Kontinent56:26+25:29
44Jörgen StenhagNässjö OK56:32+25:35
45Filip GrimsholmHalmstad OK56:57+26:00
46Anna GerhardtBrattås CK57:08+26:11
47Göran GustafssonOK Nackhe57:10+26:13
48Madeleine HellqvistOK Kontinent57:21+26:24
49Lena Carlsson TellIF Hagen57:38+26:41
50Hanna ErixonFK Friskus-Varberg57:40+26:43
51Niclas SjögrenOK Stigen58:44+27:47Ladda ner rutt i gpx-format
52Christoffer BrehmerSimlångsdalens IF58:49+27:52
53Stefan StoltVänersborgs SK59:12+28:15
54Linda JakobssonIK Uven59:22+28:25
55Charlie FhermHästveda OK1:00:54+29:57
55Thor KofodKlubblös1:00:54+29:57
57Ronny FhermHästveda OK1:00:57+30:00
58Bengt BörjessonBredaryds SOK1:02:14+31:17
59Jesper RundbäckVaggeryds SOK1:03:03+32:06
60Katrin PellméStenungsunds OK1:03:27+32:30
61Stefan NybergFjärås AIK1:03:33+32:36
62Linnéa TöppnerOK Landehof1:05:18+34:21
63Magnus FovaeusSävedalens AIK1:07:28+36:31
64Ture ErikssonEds SK1:07:59+37:02
65Lars HagstrandBurseryds IF1:08:13+37:16
66Carl EmmeKlubblös1:08:32+37:35
67Charlotta TreptowAnderstorps OK1:09:56+38:59
68Kerstin BobergOK Roxen1:10:18+39:21
69Lena EliassonFK Friskus-Varberg1:10:38+39:41
70Petter KarlssonIK Uven1:10:39+39:42
71Ing-Britt GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb1:12:41+41:44
72Petter ThorTolered-Utby Ol-klubb1:12:57+42:00
73Susanne AndreassonGöteborgs SK1:16:09+45:12
74Catharina WinbergStenungsunds OK1:16:15+45:18
75Kirsten RöhrichUSV Jena1:17:39+46:42
76Helle HansenHerlufsholm OK1:18:22+47:25
77Mari SchoughÄtrans IF1:19:29+48:32
78Åse NilssonOK Landehof1:20:59+50:02
79Marie HallbergIF Marin Väst1:21:46+50:49Ladda ner rutt i gpx-format
80Kristina TörnströmFK Friskus-Varberg1:22:32+51:35
81Margareta PeterssonIF Marin Väst1:22:37+51:40
82Ann-Sofie JohanssonKungälvs OK1:23:23+52:26
83Charlotte GustafssonBredaryds SOK1:25:13+54:16
84Ulrike NitzscheUSV Jena1:28:05+57:08
85Kerstin LindbladSävedalens AIK1:28:20+57:23
86Susan StubIP Köpenhamn1:28:48+57:51
87Sophie Hedlund StridhOK Gipen1:33:15+1:02:18
88Niclas AndreassonKlubblös1:34:26+1:03:29
89Niclas PetterssonOK Reftele1:38:24+1:07:27
90Helena LöfKFUM Örebro OK1:50:10+1:19:13
91Liv ErlandssonOK Vivill1:56:38+1:25:41
Anders IvarssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Wolfgang FabianOJE Wapplegej godkänd
Irmgard FabianOJE Wapplegej godkänd
Helene JohanssonOK Nackheej godkänd
Annika HagstrandBurseryds IFej godkänd
Claes EmanuelssonOK Trananej godkänd
Carolina LandinMalmö OKej godkänd
Per LennartssonNässjö OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser