Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | H21L | D21L | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D21M | H21M | D40M | H40M | D50M | H50M | D60M | H60M | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D55

3 640 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Britta SahlinVänersborgs SK37:17
2Maritha HenrikssonJönköpings OK39:02+1:45
3Maria SkogsbergMariestads FK39:16+1:59
4Marie HögstrandMarkbygdens OK42:09+4:52
5Claudia GreinerOC-DK Muenchen44:38+7:21
6Pia LundbergOK Bävern45:47+8:30
7Berit DanielsenIL Tyrving46:15+8:58
8Annette Falck LarssonVänersborgs SK46:21+9:04
9Helena PepaHagaby GoIF Örebro46:41+9:24
10Eva CarlssonJönköpings OK46:43+9:26
11Christina SegerslättSkåneslättens OL48:14+10:57
12Carina SvärdOK Orion48:19+11:02
13Helena JohanssonOK Gisle49:36+12:19
14Lena SwartzOK Orion49:55+12:38
15Gunilla MartinssonFalkenbergs OK50:35+13:18
16Agneta JohanssonRydboholms SK52:38+15:21
17Lisa AnderssonUlricehamns OK57:41+20:24
18Annika SundvallJärla Orientering58:14+20:57
19Kerstin OlssonFK Snapphanarna58:32+21:15
20Lena RunessonOK Vivill59:03+21:46
21Mona OlssonBrattås CK1:00:20+23:03
22Ann-Sofie HultsvedOK Tyr1:04:22+27:05
23Heidi BørstadSarpsborg OL1:07:31+30:14
24Christina MalmqvistFalkenbergs OK1:13:26+36:09
Carin GustafssonJönköpings OKej godkänd
Karin HelmertzFrölunda OLej godkänd
Karin GreilertHaninge SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser