Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | H21L | D21L | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D21M | H21M | D40M | H40M | D50M | H50M | D60M | H60M | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

U2

1 740 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders SigvardtOdense OK15:31
2Melvin SjöbergIF Thor15:57+0:26
3Jakob GudmundssonOK Landehof16:36+1:05
4Magnus Mølgaard NielsenOdense OK16:37+1:06
5Ellen KringstadSäffle OK17:38+2:07
6Olle BlomqvistMarkbygdens OK17:55+2:24
7Gustaf IngelsboOK Tranan18:02+2:31
8Arvid HägerstrandKungälvs OK18:37+3:06
9Viola RönnFK Friskus-Varberg18:52+3:21
10Elsa PalmqvistOK Tranan19:10+3:39
11Elin PerssonBrattås CK19:42+4:11
12Jesper NilssonKungälvs OK19:54+4:23
13Nils ErikssonBrattås CK20:09+4:38
14Annie WallinOK Tranan20:20+4:49
15Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK20:21+4:50
16Emma WikströmHästveda OK20:26+4:55
17Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg20:27+4:56
18Saga WildheimMölndal Outdoor IF20:58+5:27
19Elsa PeterssonVäxjö OK21:10+5:39
20Annie KrikströmHjärnarps OL21:33+6:02
21David LövdahlVisby IF Gute SOK21:44+6:13
22Hannes EmanuelssonOK Tranan22:04+6:33
23Noah EmanuelssonOK Tranan22:05+6:34
24Vidar LarssonIF Thor22:42+7:11
25Malte StenhagNässjö OK23:28+7:57
26Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb23:56+8:25
27Albert KylmäHelsingborgs SOK24:38+9:07
28Maja EliassonFK Friskus-Varberg25:25+9:54
29Astrid HellerströmFK Friskus-Varberg25:31+10:00
30Alice JanssonOK Roslagen26:24+10:53
31Amanda ThorTolered-Utby Ol-klubb26:31+11:00
32Agnes MalmEds SK27:07+11:36
33Märta BöregårdOK Gläntan Vessigebro27:56+12:25
34Agnes BöregårdOK Gläntan Vessigebro28:00+12:29
35Alma SvenssonAnderstorps OK28:45+13:14
36Axel JohanssonTolered-Utby Ol-klubb28:46+13:15
37Jason SchoughÄtrans IF30:09+14:38
38Majken RosenkvistOK Löftan30:48+15:17
39Anton FaxénVäxjö OK31:02+15:31
40Minna KvarndalUlricehamns OK31:22+15:51
41Joel BjörkmanKungälvs OK33:04+17:33
42Kerstin SvenssonOK Kullingshof34:16+18:45
43Pelle RunevadOK Nackhe35:24+19:53
44Noah Nilsson-DagEds SK38:32+23:01
45Olle TryggesonOK Norrvirdarna41:12+25:41
46Nils EkströmStenungsunds OK45:17+29:46
47Miri BogevigKlubblös47:13+31:42
48Johannes DahlbergIK Trenne Ullared52:30+36:59
Alexander BjärbyFrosta OKej start
Ingrid EngmanIFK Lidingö SOKej start
Kaja Holte FjeldstadPorsgrunn OLej start
Elias OhlssonBrattås CKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser