Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Öppen motion 7

2 780 m, 137 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Ulf TörnströmFK Friskus-Varberg23:26
2Pär SvenssonVärend GN OL27:51+4:25
3Samuel ErikssonEds SK27:54+4:28
4Anders NilssonTäby OK29:14+5:48
5Thomas SjöholmMullsjö SOK29:38+6:12
6Anders LarssonOK Landehof30:27+7:01
7Jonas BrånaltFrölunda OL30:31+7:05
8Ola AndertoftMarkaryds FK30:42+7:16
9Mikael BodénMarkbygdens OK30:56+7:30
10Pär LundkvistSundbybergs IK31:23+7:57
11Olof BjörkmanKungälvs OK32:17+8:51
12Hans SvenssonOK Kullingshof33:52+10:26
13Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK34:41+11:15
14Peter ÖstenssonOK Tranan35:12+11:46
15Desiré RexOK Landehof35:20+11:54
16Lovisa LagerHalmstad OK35:31+12:05
17Truls FjeldstadPorsgrunn OL36:16+12:50
18Charlie JohanssonKlubblös36:40+13:14
19Björn Ketil HansenSarpsborg OL36:53+13:27
20Jon ÅsanderFrufällan37:05+13:39
21Peter SahlinNässjö OK37:22+13:56
22Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK37:25+13:59
22Viola EckermanGöteborg Majorna37:25+13:59
24Johanes SüdhoffBrattås CK37:53+14:27
25Helena BlomqvistMarkbygdens OK38:09+14:43
26Peter RavnellGudhems IF38:46+15:20
27Johan NiklassonVäxjö OK38:47+15:21
28Arne SvärmOK Gisle38:58+15:32
29Henrik CarlssonIK Uven39:00+15:34
30Anders SvenssonFörsvarsmakten39:03+15:37
31Petra JohanssonTrollhättans SOK39:17+15:51
32Hanna FredheimLillomarka OL39:28+16:02
33Lena Rabe JosefssonFjärås AIK39:36+16:10
34Catarina BengtssonOK Nackhe39:38+16:12
35Ole PedersenLinköpings OK39:52+16:26
36Peter HeldFK Åsen40:00+16:34
37Mikael WardOK Vivill40:31+17:05
38Martin EnströmTrollhättans SOK40:37+17:11
39Gunnar BejbomUddevalla OK40:40+17:14
40Lina LeijgårdGudhems IF40:58+17:32
41Maria HåkanssonVäxjö OK41:06+17:40
42Anneli KarlssonFK Finn41:14+17:48
43Emma BrundinKinnaströms SK41:56+18:30
44Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg42:25+18:59
45Marie EckerlidSävedalens AIK42:36+19:10
46Elisabeth FredrikssonGudhems IF42:38+19:12
46Rebecca SvenssonVärend GN OL42:38+19:12
48Jenny OlssonStigsökarna42:58+19:32
49Sofia ÖstenssonOK Tranan43:00+19:34
50Kurt EkbergOK Orinto43:23+19:57
51Ann SvärmOK Gisle44:01+20:35
52Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL44:04+20:38
53Malin JohanssonFK Friskus-Varberg44:40+21:14
54Jenny AnderssonÄtrans IF44:56+21:30
55Thomas VinbladLunds OK45:14+21:48
55Lars LorénOK Frisene45:14+21:48
57Johan HanssonOK Löftan45:44+22:18
58Thomas HenryssonTibro OK45:45+22:19
59Marie AhlménJönköpings OK45:46+22:20
60Åke JohanssonRydboholms SK45:52+22:26
61Kajsa WardOK Vivill46:00+22:34
62Dan JosefssonOK Roxen46:15+22:49
63Camilla NygrenIF Thor46:20+22:54
64Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared46:46+23:20
65Erik ÖjeboKFUM Örebro OK47:20+23:54
66Håkan JohanssonMariestads FK47:54+24:28
67Pi PerssonOK Orion48:38+25:12
68Ann BrenanderSOK Viljan48:55+25:29
69Gunilla AxelssonSävedalens AIK49:13+25:47
70Sören KarlssonMullsjö SOK49:29+26:03
71Lotta BerntssonSkåneslättens OL49:47+26:21
72Ingvar MarsKinnaströms SK49:55+26:29
73Kim FolanderFSK Orientering50:38+27:12
74Gunnel SvenssonIK Ymer51:01+27:35
75Sten Åke KvistIS Kullen51:05+27:39
75Anne Muller JensenOK Roskilde51:05+27:39
77Karin LaurellOK Flundrehof51:07+27:41
78Ingvar BengtssonOskarströms OK51:22+27:56
79Stefan SjögrenBromma-Vällingby SOK51:24+27:58
80Susanne JohanssonFjärås AIK51:38+28:12
81Daniel SundhFjärås AIK51:47+28:21
82Keiko CanwayGuildford Orienteers52:35+29:09
83Stig GustafssonIK Ymer52:47+29:21
84Lars ErlandssonOK Vivill53:12+29:46
85Ulla ÖhgrenHelsingborgs SOK54:05+30:39
86Jonas NygrenIF Thor54:11+30:45
87Lars Åke SvenskOK Hällen54:16+30:50
88Pertti HeedOK Orinto54:37+31:11
89Anton KarlssonFK Finn54:41+31:15
90Lena KollénIF Marin Väst54:44+31:18
91Cecilia KarlssonGöteborgs SK55:06+31:40
92Anders KjellLinköpings OK55:14+31:48
93Matilda ÅkessonOK Landehof55:55+32:29
94Karin WahlgrenSjövalla FK56:15+32:49
95Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OK56:21+32:55
96Birgit HausnerOK SG56:29+33:03
96Ulf CarlssonVäxjö AIS56:29+33:03
98Jan SonedahlOK Landehof58:17+34:51
99Jan RosénIK Ymer58:28+35:02
100Helen ÅkessonVäxjö AIS58:57+35:31
101Eva GustavssonHässleholms OK59:18+35:52
101Anneli ChristieSnättringe SK59:18+35:52
103Håkan JunforsOK Skogshjortarna59:21+35:55
104Annika IsidorssonOK Vivill1:00:16+36:50
105Reinhold ReulOK Orinto1:01:04+37:38
106Annette ReulOK Orinto1:01:51+38:25
107Birgitte AronssonFK Friskus-Varberg1:03:13+39:47
108Anne JohanssonOK Tranan1:04:03+40:37
109Håkan HåkanssonKungälvs OK1:04:22+40:56
110Helén ÅkessonSkåneslättens OL1:05:09+41:43
111Emma RenbergSävedalens AIK1:05:43+42:17
112Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:06:15+42:49
113Åsa GrenaboHjobygdens OK1:06:28+43:02
114Klas SkogOK Gipen1:06:56+43:30
115Jan AnderssonFjärås AIK1:07:59+44:33
116Måns FritzellGudhems IF1:08:25+44:59
117Maria VamlingFrölunda OL1:08:30+45:04
118Inger SundinOK Landehof1:09:32+46:06
119Martin JohanssonFK Friskus-Varberg1:12:07+48:41
120Claus MikkelsenHerlufsholm OK1:12:26+49:00
121Helena WallMarkbygdens OK1:12:42+49:16
122Tomas AxelssonOK Linné1:13:22+49:56
123Liselott JönssonStigmännen Karlshamns OK1:14:10+50:44
124Lena PerssonMalmö OK1:14:39+51:13
125Henrik BodingIFK Lidingö SOK1:17:03+53:37
126Niels ToniniosOK Eskil1:17:23+53:57
127Barbro NilssonAlvesta SOK1:18:26+55:00
128Linda SjögrenBromma Vällingby1:20:52+57:26
129Olof AnderssonIF Rigor1:22:30+59:04
130John-Erik ErikssonJönköpings OK1:37:08+1:13:42
Ulla KjellLinköpings OKej godkänd
Per RogneIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Bo ÖhgrenHelsingborgs SOKej godkändLadda ner rutt i gpx-format
Helén ErikssonOK Torej godkänd
Anita KarlssonKlubblösej godkänd
Gustav KlotzMalmö OKej godkänd
Lars RenbergAstraZeneca IF Mölndalej godkänd
Hanne Fredheimej start
Robert HallbergIK Uvenej start
Mona HoltePorsgrunn OLej start
Viktor TorstenssonÄtrans IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser