Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

OK Löftan

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Melker JohanssonH12 Kort24:4011:22
2Gustav KarlsrydH16 Kort52:32+6:5513:56
2Joakim AntonssonH211:11:12+6:288:19
3Gösta LindqvistH7544:54+1:3714:07
3Adrian VartiaH1850:53+4:408:00
5Madelene HanssonD40 Motion46:04+2:0414:51
6Agnes PaulssonD1020:00+4:019:28
6Olle WinrothH211:14:05+9:218:39
8Ztella ArdforsU119:35+4:4911:19
8Caroline LinnerosÖppen motion 241:13+14:0312:09
10Zamuel ArdforsU120:08+5:2211:38
11Ing-Mari LarssonÖppen motion 134:38+15:1919:54
11Tobias ThorssonÖppen motion 91:03:48+9:398:46
12Bo AnderssonÖppen motion 255:50+28:4016:28
13Niklas PaulssonÖppen motion 329:47+6:5911:22
13Simon CorneliussonH1428:43+4:307:37
14Carola AnderssonD701:11:43+30:1627:09
17Elin AnderssonD1223:02+4:278:57
17Zmilla ArdforsD1034:31+18:3216:21
18Magnus HanssonH4557:42+12:528:55
18Christer SamuelssonH701:04:25+24:3018:33
19Jeanette PerssonD40 Motion1:11:30+27:3023:03
21Ida AnderssonD1445:03+16:3811:56
22Katarina VartiaÖppen motion 545:20+14:2312:59
24Patrik CorneliussonH401:09:45+19:399:55
25Filip HanssonH1231:05+10:0612:00
30Oskar BlomH1433:03+8:508:45
31Hugo CorneliussonH1036:47+21:5616:52
32Jeanette BlomD451:18:08+39:0918:17
38Majken RosenkvistU230:48+15:1717:42
41Albin PaulssonH1441:58+17:4511:07
42Klara RosenkvistU133:31+18:4519:22
43Zebastian ArdforsH1247:54+26:5518:29
50Jonas HultinH501:26:54+42:5615:09
57Johan HanssonÖppen motion 745:44+22:1816:27
71Jan Eric PerssonÖppen motion 342:44+19:5616:18
105Linda CorneliussonÖppen motion 81:03:58+30:4814:26
107Bengt HanssonÖppen motion 31:03:00+40:1224:02
JB LarssonH80ej godkänd
Gustav AnderssonH14ej start
Alice HultinD20ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser