Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | H21L | D21L | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D21M | H21M | D40M | H40M | D50M | H50M | D60M | H60M | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

OK Nackhe

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Weronica ZederinD4544:37+5:3810:26
3Anders SjööarvH351:23:51+17:4410:45
4Karin NorlanderD40 Motion45:21+1:2114:37
5Tommy JohnssonH6050:18+5:1610:04
5Björn-Olof ValdemarssonH6542:32+4:4910:11
6Gunnar JohanssonH7550:45+7:2815:57
6Fredrik JohanssonÖppen motion 959:15+5:068:08
7Johanna RundqvistD201:10:56+18:3513:20
19Björn NilssonH6552:15+14:3212:31
20Malin BrorsonD451:00:48+21:4914:14
28Jonas JohanssonH501:05:32+21:3411:26
34Catarina BengtssonÖppen motion 739:38+16:1214:15
35Jonathan RundqvistH1434:43+10:309:12
43Pelle RunevadU235:24+19:5320:20
44Adam SjööarvH1445:25+21:1212:02
47Göran GustafssonÖppen motion 557:10+26:1316:22
48Olle RunevadH121:03:02+42:0324:20
49Håkan RundqvistH451:14:33+29:4311:32
51Fredrik BrorsonH451:15:07+30:1711:37
54Linus ZederinH1454:33+30:2014:28
63Johan RunevadÖppen motion 341:08+18:2015:41
70Emmelie GeorgssonÖppen motion 342:14+19:2616:07
93Eva KarlssonÖppen motion 352:51+30:0320:10
95Annika GustafssonÖppen motion 354:17+31:2920:43
128Matilda RundqvistÖppen motion 81:15:34+42:2417:03
129Karin RundqvistÖppen motion 81:16:18+43:0817:13
Adam NorlanderInskolningfullföljt
Helene JohanssonÖppen motion 5ej godkänd
Kurt LarssonH80ej start
Robert BengtssonH55ej start
Anders LarssonH55ej start
Lars EdbergH40 Motionej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser