Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | H21L | D21L | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D21M | H21M | D40M | H40M | D50M | H50M | D60M | H60M | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

IF Rigor

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Linus BruhnU118:32+3:4610:42
6Thilda SeldénD1640:42+3:099:30
9Maja GraadD1435:25+7:009:23
10Susanne BäckströmÖppen motion 129:41+10:2217:03
11Molly GraadD1023:36+7:3711:11
12Stefan GraadÖppen motion 839:03+5:538:48
14Vera TofteredÖppen motion 141:07+21:4823:37
16Sven TolestamÖppen motion 543:41+12:4412:31
21Hugo TolestamH1025:22+10:3111:38
24Alvar AlexanderssonH1230:17+9:1811:41
25Eric TofteredH551:07:21+20:5812:41
27Ida BruhnÖppen motion 548:21+17:2413:51
29Malin BruhnÖppen motion 548:53+17:5614:00
31Thomas BäckströmH551:11:52+25:2913:32
33Ellen HeymanÖppen motion 334:22+11:3413:07
33Julia ArvidssonD161:16:58+39:2517:58
33Edvin AlexanderssonH1434:27+10:149:08
33Kirsten TofteredD501:20:23+45:3321:12
38Emil SeldénH1439:21+15:0810:26
39Annette SeldénÖppen motion 555:31+24:3415:54
47Simon TolestamH121:01:35+40:3623:46
55Edvin TolestamH141:01:01+36:4816:11
58Melwin ArvidssonH141:12:25+48:1219:12
129Olof AnderssonÖppen motion 71:22:30+59:0429:40
Ella ArvidssonInskolningfullföljt
Nils-Eric TofteredH80ej godkänd
Per-Martin JohanssonH55ej start
Pernilla AlexanderssonD40ej start
Kjell JeppsonH70ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser