Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | H21L | D21L | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D21M | H21M | D40M | H40M | D50M | H50M | D60M | H60M | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Tolered-Utby Ol-klubb

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Evelina GlänneskogD16 Kort45:47+0:2612:14
2Rikard WeilerH21 Kort55:55+3:269:06
3Jacob VikströmÖppen motion 956:01+1:527:42
4Amanda CliffordsonD1219:46+1:117:41
8Stina PeterssonD1022:19+6:2010:34
9Jan VulcanH7046:42+6:4713:27
10Gabriel GlänneskogÖppen motion 328:08+5:2010:44
11Niklas ÅbergH4059:23+9:178:26
14Elvis ÅbergH1225:57+4:5810:01
14Jessica ÅbergD401:04:56+22:1712:35
15Matilda TörngrenÖppen motion 330:19+7:3111:34
16Sven Erik MolanderH6547:24+9:4111:22
16Albin LiljenvallH1429:13+5:007:44
20Cecilia ThorD401:21:13+38:3415:44
20Thomas ÅbergH701:05:50+25:5518:58
21Maria PeterssonD401:21:20+38:4115:45
25Roland PeterssonH401:10:40+20:3410:03
26Vilgot VikströmU223:56+8:2513:45
30Filip ThorH1036:16+21:2516:38
31Amanda ThorU226:31+11:0015:14
32Noah TörngrenH1234:30+13:3113:19
36Axel JohanssonU228:46+13:1516:31
36Jakob LundbergH1654:43+22:0110:24
37Erik PeterssonH1237:37+16:3814:31
39Styrbjörn TörngrenH401:44:50+54:4414:54
45Johanna ThorU142:40+27:5424:39
45Arvid PeterssonH1446:45+22:3212:24
52Jonas RothénH451:15:44+30:5411:43
66David GlänneskogÖppen motion 341:35+18:4715:52
71Ing-Britt GlänneskogÖppen motion 51:12:41+41:4420:49
72Petter ThorÖppen motion 51:12:57+42:0020:54
112Lisbeth BergagårdÖppen motion 71:06:15+42:4923:49
Josefin BergagårdInskolningfullföljt
Hjalmar ÅbergInskolningfullföljt
Sixten ÅbergH10ej godkänd
Albin TörngrenH10ej godkänd
Lennart BernhedH80ej start
Lisbeth BernhedD75ej start
Emma EkbergD21 Långej start
Johan SärnbrattH21 Långej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser