Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | H21L | D21L | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D21M | H21M | D40M | H40M | D50M | H50M | D60M | H60M | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

FK Friskus-Varberg

66 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Erik BromsÖppen motion 322:488:42
1Ulf TörnströmÖppen motion 723:268:25
1Martin JönssonÖppen motion 833:107:29
2Elvira KarmstigD1017:24+1:258:14
2Adam BromsH14 Kort46:29+9:2517:20
3Ulf-Björn RönnÖppen motion 326:36+3:4810:09
3Vilmer AntonssonH1018:24+3:338:26
3Helena AnderssonÖppen motion 835:52+2:428:05
5Lotta EliassonÖppen motion 234:54+7:4410:17
5Tim JohanssonH1852:28+6:158:14
6Daniel BornefalkÖppen motion 836:57+3:478:20
7Mikael NilssonÖppen motion 41:01:34+11:1414:05
8Isak TörnströmH1223:51+2:529:12
8Anneli AnsbölÖppen motion 125:06+5:4714:25
9Viola RönnU218:52+3:2110:50
12Elvira WildheimD1854:14+13:2211:27
13Gert WildheimH5056:22+12:249:50
13Junia TorstensvikU120:58+6:1212:07
14Maja KarmstigD1438:45+10:2010:16
14William RönnH1023:12+8:2110:38
14Carina AnderssonD5046:40+11:5012:18
15Bengt JohanssonH5056:53+12:559:55
16Tomas TorstensvikÖppen motion 330:22+7:3411:35
17Hjalmar AntonssonU220:27+4:5611:45
19Arvid JohanssonH1024:36+9:4511:17
19Pernilla AntonssonÖppen motion 544:52+13:5512:51
22Kasper HellerströmH1026:12+11:2112:01
23Kristina HellerströmD401:40:12+57:3319:25
24Lova JohanssonD1224:50+6:159:39
24Jonas HolmgrenU123:36+8:5013:38
24Arne BornefalkU123:36+8:5013:38
28Maja EliassonU225:25+9:5414:36
28Marta TörnströmD1451:11+22:4613:34
28Emma EliassonD161:03:17+25:4414:47
29Oskar AnderssonU126:41+11:5515:25
29David HellerströmH401:12:34+22:2810:19
29Astrid HellerströmU225:31+10:0014:39
31Alex JohanssonH1648:02+15:209:07
31Pia HjertströmD451:15:27+36:2817:40
33Lovisa EliassonD1228:55+10:2011:15
36Emy HjertströmD1230:05+11:3011:42
37Alice CarlqvistD1230:34+11:5911:53
40Anders GustafssonH501:13:53+29:5512:53
42Signe JohanssonD1232:23+13:4812:36
42Noa TorstensvikH1246:36+25:3717:59
44Fredrik CarlqvistÖppen motion 742:25+18:5915:15
47Jan BörjessonH501:21:26+37:2814:12
48David JohanssonH161:09:11+36:2913:09
48Filip CarlqvistH1449:50+25:3713:13
50Hanna ErixonÖppen motion 557:40+26:4316:31
52Sofie KarmstigÖppen motion 851:32+18:2211:37
53Mikael BoströmÖppen motion 339:18+16:3015:00
53Malin JohanssonÖppen motion 744:40+21:1416:04
67Anna-Karin BromsÖppen motion 341:50+19:0215:58
69Lena EliassonÖppen motion 51:10:38+39:4120:14
78Frans JohanssonÖppen motion 856:09+22:5912:40
80Kristina TörnströmÖppen motion 51:22:32+51:3523:38
103Magnus EliassonÖppen motion 81:03:41+30:3114:22
107Birgitte AronssonÖppen motion 71:03:13+39:4722:44
107Mikael BromsÖppen motion 81:04:34+31:2414:34
119Martin JohanssonÖppen motion 71:12:07+48:4125:56
127Emma SigvardssonÖppen motion 81:15:26+42:1617:01
130Jeanette LarssonÖppen motion 81:16:24+43:1417:14
132Johan HjertströmÖppen motion 81:17:25+44:1517:28
Märta JohanssonInskolningfullföljt
Anders IvarssonÖppen motion 5ej godkänd
Bernice AntonssonD80ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser