Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Hallands 3-dagars

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

H21 Lång

10 420 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fredrik BakkmanIFK Göteborg Orientering2:39:45
2Ola MartnerOK Pan-Kristianstad2:42:37+2:52
3Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna2:48:48+9:03
4Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering2:50:23+10:38
5Johan TörnrothHestra IF2:59:35+19:50
6Oliwer LundbergOK Bävern3:05:47+26:02
7Vojtech KettnerIFK Mora OK3:07:52+28:07
8Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK3:12:12+32:27
9Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna3:13:16+33:31
10Felix AxelssonMarkbygdens OK3:14:33+34:48
11Andreas HöyeFredrikstad SK3:15:04+35:19
12Pontus KarlssonMarkbygdens OK3:15:16+35:31
13Petter ErikssonÄrla IF3:17:01+37:16
14Lukas KettnerTJ Hostivice and friends3:18:23+38:38
15Halvor Eid NielsenÄrla IF3:19:52+40:07
16Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK3:28:11+48:26
17Paul PasdaUSV Jena3:37:03+57:18
18Per AspegrenOK Kontinent3:37:12+57:27
19Benjamin EdlundHestra IF3:37:28+57:43
20Viktor SilvemarkÄrla IF3:37:45+58:00
21John KumlinIK Ymer3:40:33+1:00:48
22Adam GeorgssonKarlskrona SOK3:54:40+1:14:55
23Tor Andreas AndersenOppsal Orientering3:59:29+1:19:44
24Marko Birk NielsenAalborg OK3:59:46+1:20:01
25Johan EngströmOK Orion4:08:47+1:29:02
26Oskar CervinHelsingborgs SOK4:12:47+1:33:02
27Anton KarlssonOK Kullingshof4:13:50+1:34:05
28Tomas RusyTJ Hostivice and friends4:28:50+1:49:05
29Christoffer JohanssonTrollhättans SOK5:04:27+2:24:42
Friedrich ArnoldUSV Jenaej godkänd
Oscar GustafssonIdefjordens SKej godkänd
Filip KarlssonIF Hagenej godkänd
Per LindmanFinspångs SOKej godkänd
Niclas TjernlundSkåneslättens OLej godkänd
Ola AnderssonOK Orionej start
Mattis HallbergGöteborg-Majorna OKej start
Joel Käll KarlssonLinköpings OKej start
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstadej start
Johan SärnbrattTolered-Utby Ol-klubbej start
Martin VisterFrol ILej start
Arvid VågIFK Göteborg Orienteringej start

D21 Lång

7 960 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karin ThernOK Skogshjortarna2:56:42
2Vilma BlennowFalköpings AIK OK3:03:00+6:18
3Karolina TeplaTJ Hostivice and friends3:05:17+8:35
4Frida BakkmanIFK Göteborg Orientering3:05:24+8:42
5Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK3:07:28+10:46
6Jennie RunessonOK Vivill3:22:48+26:06
7Amanda LeoBredaryds SOK3:24:44+28:02
8Matilda AnderssonOK Kåre3:28:15+31:33
9Klara AxelssonEksjö SOK3:31:00+34:18
10Linnea GustafssonUddevalla OK3:31:54+35:12
11Pernilla OlssonSkåneslättens OL3:35:45+39:03
12Resi RathmannSchmalkalden3:36:41+39:59
13Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK3:43:56+47:14
14Karin HåkanssonOK Gränsen4:21:05+1:24:23
Jenny BjörkÖrkelljunga FKej godkänd
Kristine BergliaGöteborg-Majorna OKej start
Emma BergmanOK Pan-Kristianstadej start
Louise BorgTrollhättans SOKej start
Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubbej start
Marie ProchazkovaTJ Hostivice and friendsej start
Mathilde RundhaugFrol ILej start
Anna WallinGöteborg-Majorna OKej start

D21

6 410 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Moa SvenssonNässjö OK2:54:14
2Klara PålssonSävedalens AIK3:04:07+9:53
3Cecilia BerganderEksjö SOK3:15:40+21:26
4Emma KindbomIF Hagen3:31:25+37:11
5Dana KettnerovaTJ Hostivice and friends4:55:08+2:00:54
Amalie Snedker MosbækHolbæk OKej godkänd

H21

8 560 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan LevinSävedalens AIK2:39:43
2Thomas AspIFK Göteborg Orientering2:49:29+9:46
3Olle WinrothOK Löftan2:53:08+13:25
4Anders HederskogIFK Göteborg Orientering2:55:53+16:10
5Joakim AntonssonOK Löftan2:56:01+16:18
6Jesper NilssonUlricehamns OK2:58:36+18:53
7Johan WikströmSävedalens AIK3:05:09+25:26
8Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad3:05:51+26:08
9Erik HanssonBredareds IF3:12:38+32:55
10Adam HajekTJ Hostivice and friends3:15:43+36:00
11Mattias NilssonÄrla IF3:17:01+37:18
12Simon NilssonEksjö SOK3:18:44+39:01
13Anton HemlinIK Uven3:35:55+56:12
14Pavel KlaskaTJ Hostivice and friends3:36:55+57:12
15Jonas HemlinIK Uven3:43:16+1:03:33
16Patrik OttossonGävle OK3:48:16+1:08:33
17Oskar AhlstrandVäxjö OK3:57:22+1:17:39
18Johannes ItenOLC Winterthur4:01:36+1:21:53
19Anders Winther MortensenOdense OK4:03:54+1:24:11
20Daniel HåkanssonOK Gränsen4:05:30+1:25:47
21Carl AlvelidKalmar OK4:28:46+1:49:03
22Erik WallinMarkbygdens OK4:30:40+1:50:57
23Mikael HelinHalmstad Garnisons IF4:50:49+2:11:06
Emil AlexanderssonStora Tuna OKej godkänd
Viktor HenmyrOK Vilse 87ej godkänd
Peter LauritzenHolbæk OKej godkänd
Erik SchultzLunds OKej godkänd
Moltas ViebkeMalmö OKej godkänd
Niklas HelmertzFrölunda OLej start
Viktor TorstenssonÄtrans IFej start
Oscar TörnrothHjobygdens OKej start

D21 Kort

4 360 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marlene BjärehedMalmö OK2:02:59
2Anna RunessonOK Vivill2:30:06+27:07
3Caroline LövhammerIFK Göteborg Orientering2:34:43+31:44
4Linda ErikssonOK Skärmen2:35:10+32:11
5Sara FjärrnäsOK Bävern2:36:02+33:03
6Elin TörnrothHjobygdens OK2:39:00+36:01
7Emilia HenryssonTibro OK2:44:20+41:21
8Charlotte JosefssonOK Vivill3:05:52+1:02:53
9Sofie PetterssonUlricehamns OK3:07:15+1:04:16
10Stina AlbinssonBredaryds SOK3:11:33+1:08:34
11Hanna Kryh ÖbergMalmö OK3:14:49+1:11:50
12Lisa WallinMarkbygdens OK3:19:14+1:16:15
13Evelina JohanssonGävle OK3:29:44+1:26:45
14Ellen AlbinssonBredaryds SOK3:32:16+1:29:17
15Erika NahlikovaTJ Hostivice and friends3:43:49+1:40:50
16Therese FribergOK Vivill4:52:52+2:49:53
Josefine AhlbäckOK Milanej godkänd
Anna AlgotsonMotala AIF OLej godkänd
Sofia HelmertzFrölunda OLej godkänd
Therese AlfredssonSävedalens AIKej start
Elsa VilhelmssonFalköpings AIK OKej start

H21 Kort

6 140 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Asker ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK2:49:46
2Rikard WeilerTolered-Utby Ol-klubb2:49:58+0:12
3David GunnarssonIK Hakarpspojkarna3:02:51+13:05
4Henrik LidhageIK Ymer3:08:13+18:27
5Matyas CermakTJ Hostivice and friends3:13:47+24:01
6Sune ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK3:16:56+27:10
7Anton BacklundSäterbygdens OK3:17:35+27:49
8Martin GummessonFK Finn3:24:45+34:59
9Martin RidderstedtSkåneslättens OL3:26:56+37:10
10Andreas KarlssonSävedalens AIK3:31:31+41:45
11Johan LeijgårdGudhems IF3:33:29+43:43
12Emil EricssonBredaryds SOK3:46:17+56:31
Nicolai KrabekOdense OKej godkänd
Fredrik Kryh ÖbergMalmö OKej godkänd
Albin Olausson AlgotsonMotala AIF OLej godkänd
Peter M. SigvardtOdense OKej godkänd
Gabriel AnderssonUlricehamns OKej start
Jiri RydelTJ Hostivice and friendsej start
Esben ÖhlenschlägerÖrkelljunga FKej start

D20

5 320 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elin WihlborgOK Gynge2:26:29
2Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad2:37:24+10:55
3Maria ErikssonEds SK2:38:02+11:33
4Aurora MoholthKongsberg OL2:43:30+17:01
5Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad2:44:58+18:29
6Agnes AspMölndal Outdoor IF3:21:06+54:37
32Franziska HochstetterUSV Jena3:05:17+1:36:34
Johanna RundqvistOK Nackheej godkänd
Moa HenningssonIK Trenne Ullaredej start
Alice HultinOK Löftanej start
Emelie KarlssonSävedalens AIKej start

H20

7 360 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Olle SörqvistMarkbygdens OK2:18:12
2Rasmus Møller JessOK Linné2:30:44+12:32
3Albin AlsiöIF Hagen2:34:32+16:20
4Jonas LauriFK Herkules2:44:38+26:26
5Benjamin SturekSOK Viljan2:57:41+39:29
6Jannis KochBielefelder TG3:09:09+50:57
7Sebastian HansenHerlufsholm OK4:39:56+2:21:44
Rasmus LundbergOK Bävernej godkänd
Olle JosarpOK Tisarenej start

D18

4 730 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Moa AlsiöIF Hagen2:05:49
2Lotten KindlundhFK Finn2:05:56+0:07
3Ellen BlennowFalköpings AIK OK2:08:34+2:45
4Johanna NilssonKungälvs OK2:12:01+6:12
5Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK2:14:24+8:35
6Elin SvenssonOK Älme2:18:51+13:02
7Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK2:20:14+14:25
8Stina JohanssonOK Bävern2:30:29+24:40
9Elvira WildheimFK Friskus-Varberg2:35:44+29:55
10Lisa BörnstedtKungälvs OK2:42:41+36:52
11Linn LindblomMalmö OK2:47:07+41:18
12Kaatje FantintTUS Lübbecke2:47:13+41:24
12Paulina StrobelUSV Jena2:47:13+41:24
14Elin CarlssonIK Trenne Ullared3:00:52+55:03
15Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK3:16:01+1:10:12
16Marie Lindløv JensenSarpsborg OL3:19:57+1:14:08
Maja PorleVäxjö OKej godkänd
Clara KilperUSV Jenaej start
Vendela LönkvistOK Vivillej start
Emelie RönnborgIK Uvenej start
Johanna StrobelUSV Jenaej start

H18

6 360 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marcus CarlssonIF Hagen2:05:08
2Vegard KittilsenFreidig2:05:19+0:11
3Adrian VartiaOK Löftan2:06:10+1:02
4Filip BengtssonOK Orion2:15:30+10:22
5Gustav OlssonOK Orion2:15:31+10:23
6Tim JohanssonFK Friskus-Varberg2:15:43+10:35
7Arvid UmegårdLånghundra IF2:25:14+20:06
8Linus LundbergOK Bävern2:35:49+30:41
9Simon OlssonHjärnarps OL2:47:26+42:18
10Jonathan JylltorpLinköpings OK2:47:31+42:23
11Jacob MobergHelsingborgs SOK2:54:05+48:57
12Per NordholmSävedalens AIK3:02:31+57:23
13Finn WittiberSkiclub Bonn3:44:39+1:39:31
14Martin DittmannSV Handwerk Erfurt5:09:17+3:04:09
15David NeroNässjö OK6:52:33+4:47:25
Eric BerlinTrollhättans SOKej start
Till GeilerUSV Jenaej start
Hugo JohanssonOK Refteleej start
Oscar ModigOK Pan-Kristianstadej start
Albin TollOK Njudungej start

D17-20 Kort

4 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martina SundelinOK Orion4:44:20

H17-20 Kort

5 330 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Gustav ClassonOK Stigenej start

D16

4 280 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emma LingIK Hakarpspojkarna1:56:01
2Sigrid Høyer StaugaardFIF Hillerød1:56:17+0:16
3Maja BergqvistKorsnäs IF OK2:07:04+11:03
4Lisa OlssonTorsås OK2:09:12+13:11
5Klara PerssonHalmstad OK2:12:55+16:54
6Märta LjungbergSjövalla FK2:13:06+17:05
7Ebba LindOK Skärmen2:13:12+17:11
8Thilda SeldénIF Rigor2:13:15+17:14
9Agnes LindblomMalmö OK2:13:21+17:20
10Thea BökmanHelsingborgs SOK2:15:13+19:12
11Hedda Kärner GroossAllerød OK2:15:37+19:36
12Clara SamuelssonOK Vivill2:17:49+21:48
13Elin NilssonAndrarums IF2:23:53+27:52
14Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL2:29:22+33:21
15Embla CinthioSkåneslättens OL2:31:08+35:07
16Emely WeihartHestra IF2:31:12+35:11
17Anna SvarfvarSjövalla FK2:34:07+38:06
18Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK2:34:12+38:11
19Therese NilssonOK Österåker2:41:58+45:57
20Julia LindbladSävedalens AIK2:42:52+46:51
21Hanna OlssonIFK Sävsjö2:44:35+48:34
22Malin KindbomIF Hagen2:47:53+51:52
23Matilda NilssonHalmstad OK2:58:05+1:02:04
24Antonia BräuerUSV Jena3:03:58+1:07:57
25Emma EliassonFK Friskus-Varberg3:09:15+1:13:14
26Elsa AspMölndal Outdoor IF3:15:07+1:19:06
27Konstanse MoholthKongsberg OL3:24:39+1:28:38
28Emmy WallinFalkenbergs OK3:34:51+1:38:50
29Emma IsidorssonOK Vivill3:41:51+1:45:50
30Lene NotniUSV Jena4:16:03+2:20:02
31Linn RistoOK Linné4:29:20+2:33:19
32Julia ArvidssonIF Rigor4:45:45+2:49:44
Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Kaia JørgensenPeninsula And Plains Orienteersej godkänd
Nicolina MobergOK Tyrej godkänd
Thea FagerströmIFK Göteborg Orienteringej start
Alma HjertbergHestra IFej start
Emma IvarssonOK Kullingshofej start
Daria KolmychekSeverej start

H16

5 260 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Akseli KonttilaTampereen Pyrintö1:44:48
2Albin GezeliusIFK Mora OK1:44:53+0:05
3Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna1:44:55+0:07
4Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK1:46:29+1:41
5Albin PerssonHalmstad OK1:48:12+3:24
6Aron ÖstangårdGamleby OK1:52:51+8:03
7Felix DrejmoOK Landehof1:52:56+8:08
8Rasmus PetterssonOK Djerf1:53:01+8:13
9Anton GunnarssonBredaryds SOK1:53:35+8:47
10Lukas LarssonOK Skogshjortarna1:57:03+12:15
11Emil BoströmOK Linné1:58:39+13:51
12Isak OlssonStigsökarna2:04:44+19:56
13Jakob GunnarssonLerums SOK2:05:08+20:20
14Erik IngemarssonHestra IF2:05:20+20:32
15Theis MunktvedAllerød OK2:06:24+21:36
16Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad2:07:00+22:12
17Simon FogelströmTorsås OK2:10:46+25:58
18Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK2:15:09+30:21
19Arvid KronmarKarlskrona SOK2:15:12+30:24
20David AlménTrollhättans SOK2:18:00+33:12
21Pelle NilssonOK Linné2:18:02+33:14
22Emil JägstedtHalmstad OK2:18:33+33:45
23Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna2:19:47+34:59
24Lukas GustafssonIK Ymer2:19:53+35:05
25Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK2:23:30+38:42
26Johan VinbladLunds OK2:26:03+41:15
27Adam SkoglundUlricehamns OK2:28:43+43:55
28Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna2:28:47+43:59
29Alex JohanssonFK Friskus-Varberg2:29:11+44:23
30Nico PöhlmannUSV Jena2:32:35+47:47
31Arvid EkströmStenungsunds OK2:41:57+57:09
32Olle ElfströmOK Orinto2:43:01+58:13
33Hans Grønborg NielsenAllerød OK2:46:26+1:01:38
34Arvid LundqvistHalmstad OK2:56:44+1:11:56
35Asger HolmbergFIF Hillerød3:03:53+1:19:05
36Benno RaupachOLV Steinberg3:12:36+1:27:48
37Zebastian ArfwedsonFrölunda OL3:20:14+1:35:26
38Fabian OdénFjärås AIK3:22:31+1:37:43
39David JohanssonFK Friskus-Varberg3:22:57+1:38:09
40Erik PerssonBrattås CK3:28:19+1:43:31
41Jacob GrahnIK Uven3:49:30+2:04:42
42Gabriel SteffertOK Tyringe4:00:08+2:15:20
43Hugo JohanssonHalmstad OK5:05:21+3:20:33
Albin GenbergUlricehamns OKej godkänd
Grunde IsaksætreGrue ILej godkänd
Rasmus JohanssonOK Stigenej godkänd
Malte KristianssonHalmstad OKej godkänd
Adam LindblomMalmö OKej godkänd
Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Elias PerssonFjärås AIKej godkänd
Erik ÅkessonVäxjö OKej godkänd
Anton BlomqvistMarkbygdens OKej start
Anton CarlssonIF Hagenej start
Axel ElmbladBredaryds SOKej start
David JosefssonOK Roxenej start
Erik LingIK Hakarpspojkarnaej start
Simon NordbergGöteborg-Majorna OKej start
Casper SkeppSävedalens AIKej start
Jacob ÖstermanVänersborgs SKej start

D16 Kort

3 740 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Evelina GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb2:15:21
2Malin BorgLinköpings OK2:19:01+3:40

H16 Kort

3 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anton HeldFK Åsen2:48:35
2Gustav KarlsrydOK Löftan2:56:00+7:25
Erik SundelinOK Orionej start

D14

3 770 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ebba ThernOK Skogshjortarna1:28:43
2Moa BirkebækStora Tuna OK1:28:50+0:07
3Emma ZettervallKarlskrona SOK1:39:38+10:55
4Hanna AlsiöIF Hagen1:43:19+14:36
5Ingvild GustafssonKongsberg OL1:43:58+15:15
6Elina ReinholdssonOK Alehof1:44:00+15:17
7Elin HochstetterUSV Jena3:44:46+1:18:17
7Maja KarmstigFK Friskus-Varberg1:44:01+15:18
7Lisa SwartzOK Orion1:44:01+15:18
9Sandra LingIK Hakarpspojkarna1:46:49+18:06
10Maja GraadIF Rigor1:47:05+18:22
11Moa BergqvistKorsnäs IF OK1:48:16+19:33
12Stina AnderssonAnderstorps OK1:48:18+19:35
13Tuva ÖstangårdGamleby OK1:48:25+19:42
14Una KittilsenFreidig1:58:57+30:14
15Lisa ÖstenssonOK Tranan1:58:58+30:15
16Elsa MoqvistLerums SOK1:59:02+30:19
17Maja LindénVäxjö OK2:05:17+36:34
18Martina NiklassonVäxjö OK2:05:21+36:38
19Matilda AspIFK Göteborg Orientering2:12:09+43:26
20Tora KittilsenFreidig2:14:05+45:22
21Marta TörnströmFK Friskus-Varberg2:20:15+51:32
22Elin AxelssonMullsjö SOK2:20:27+51:44
23Linda SahlinNässjö OK2:28:42+59:59
24Hilda PeterssonVäxjö OK2:29:50+1:01:07
25Vera ElfströmOK Orinto2:32:03+1:03:20
26Smilla LennartssonNässjö OK2:36:02+1:07:19
27Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna2:40:13+1:11:30
28Ida AnderssonOK Löftan2:41:05+1:12:22
29Emma EmanuelssonOK Tranan2:45:32+1:16:49
30Olivia Fjordside PaghOK Snab2:56:14+1:27:31
31Liv-Greete LichterUSV Jena2:57:46+1:29:03
33Lilly ChristieSnättringe SK3:13:13+1:44:30
34Clara AdolfssonAnderstorps OK3:13:36+1:44:53
35Amanda Ström EckerlidSävedalens AIK3:17:28+1:48:45
36Agnes ThulinKungälvs OK3:19:57+1:51:14
37Elsie GerhardtBrattås CK3:30:26+2:01:43
38Luise KöcherUSV Jena3:36:50+2:08:07
39Jennifer StigssonTrollhättans SOK3:45:16+2:16:33
40Felicia SandinOK Skärmen4:00:59+2:32:16
41Linna NybergIFK Göteborg Orientering4:28:05+2:59:22
42Ella NilssonHalmstad OK4:46:00+3:17:17
43Emilia SandinOK Skärmen4:51:04+3:22:21
Lovis BergstrandBrattås CKej start
Lovisa DufvaSundsvalls OKej start
Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OKej start
Ellen TollOK Njudungej start
Asta TörnkvistAnderstorps OKej start
Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarnaej start

H14

3 770 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Arvid SkeppSävedalens AIK1:09:30
2Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna1:12:07+2:37
3Victor BeischerIK Uven1:16:18+6:48
4Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna1:17:28+7:58
5Elias NordbergGöteborg-Majorna OK1:22:02+12:32
6Simon CorneliussonOK Löftan1:25:25+15:55
7Ludvig HedströmOK Skogshjortarna1:25:32+16:02
8Melker ÅkessonOK Landehof1:28:34+19:04
9Gustav L. HolmbergFIF Hillerød1:29:19+19:49
10William RönnborgIK Uven1:29:22+19:52
11Jonathan Birk NielsenAalborg OK1:29:42+20:12
12Alfred HallqvistUlricehamns OK1:29:45+20:15
13Victor HörnquistAnderstorps OK1:30:34+21:04
14Joel HolmbergUlricehamns OK1:31:30+22:00
15Anton KnollBielefelder TG1:32:06+22:36
16Isak SkoglundUlricehamns OK1:33:44+24:14
17Albin SundströmHestra IF1:33:45+24:15
18Valle LarssonIF Thor1:34:44+25:14
19Olle DalinOK Kåre1:34:47+25:17
20Tom WeihartHestra IF1:34:49+25:19
21Noah KrikströmHjärnarps OL1:35:02+25:32
22Hugo CedervallÖrkelljunga FK1:35:24+25:54
23Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb1:36:37+27:07
24Filip BrolingBredaryds SOK1:37:50+28:20
25Emil LindbladSävedalens AIK1:39:25+29:55
26David MorénHjärnarps OL1:41:11+31:41
27Tim MartnerFrölunda OL1:41:14+31:44
28Axel BrönnestamOK Gipen1:41:20+31:50
29Liam JohanssonIF Hagen1:42:29+32:59
30Jonathan RundqvistOK Nackhe1:42:39+33:09
31Isak BengtssonOK Lindéna1:42:46+33:16
32Linus NilssonOK Österåker1:43:58+34:28
33Filip IngemarssonHestra IF1:47:52+38:22
34Oskar BlomOK Löftan1:52:09+42:39
35Edvin AlexanderssonIF Rigor1:52:12+42:42
36Mattias JosefssonOK Roxen2:00:06+50:36
37Albin PaulssonOK Löftan2:02:40+53:10
38Otto LarssonOK Tranan2:03:20+53:50
39Adam SjööarvOK Nackhe2:03:58+54:28
40Love UmegårdLånghundra IF2:04:19+54:49
41Viktor BoströmOK Linné2:07:50+58:20
42Emil SeldénIF Rigor2:12:19+1:02:49
43Linus ZederinOK Nackhe2:20:24+1:10:54
44Victor EricssonHelsingborgs SOK2:21:14+1:11:44
45Alexander PerssonHalmstad OK2:26:13+1:16:43
46Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb2:30:43+1:21:13
47Alwin EinarssonKungälvs OK2:34:02+1:24:32
48Mathias NyhaugAsker SK2:46:43+1:37:13
49Hans BräuerUSV Jena2:52:08+1:42:38
50Nils HeinertOLV Weimar2:53:25+1:43:55
51Erik SüdhoffBrattås CK2:54:12+1:44:42
52William SteffertOK Tyringe2:57:40+1:48:10
53Gustav LundqvistHalmstad OK3:05:43+1:56:13
54Edvin TolestamIF Rigor3:12:09+2:02:39
55Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg3:26:19+2:16:49
56Erik OlssonFK Åsen3:34:31+2:25:01
57Petter RybergMariestads FK3:36:09+2:26:39
58Melwin ArvidssonIF Rigor3:44:42+2:35:12
59Benjamin ReulOK Orinto3:48:55+2:39:25
Milo KonttilaTampereen Pyrintöej godkänd
Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Linus VernströmRonneby OKej godkänd
Gustav AnderssonOK Löftanej start
Gunnar FovaeusSävedalens AIKej start
Alfred KjellénHelsingborgs SOKej start

D14 Kort

2 680 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anna GenbergUlricehamns OK1:53:59
2Frida OlofssonSjövalla FK2:05:18+11:19
3Lea FribergOK Vivill2:05:47+11:48
4Ella PellméStenungsunds OK2:21:44+27:45
5Tuva JohanssonNässjö OK2:33:07+39:08

H14 Kort

2 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Adam BromsFK Friskus-Varberg2:02:36
2Malcolm SvenssonAnderstorps OK2:13:32+10:56
Theo SjöbergIF Thorej godkänd
Valter DrejmoOK Landehofej start
Martin G. DybvikStokke ILej start

D12

2 570 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Stina ThernOK Skogshjortarna1:06:23
2Malva ArvidssonBrattås CK1:08:52+2:29
3Annkathrin KnollBielefelder TG1:10:49+4:26
4Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb1:11:30+5:07
5Wilma ReinholdssonOK Alehof1:11:40+5:17
6Andrea EnbomVänersborgs SK1:13:15+6:52
7Ebba SkullmanLinköpings OK1:17:38+11:15
8Lisa Hafstad WallanderBrattås CK1:17:42+11:19
9Julia LönnHalmstad OK1:19:34+13:11
10Agnes JohanssonIF Hagen1:20:13+13:50
11Molly BergstrandBrattås CK1:20:15+13:52
12Hanna MorénHjärnarps OL1:22:42+16:19
13Sanna SigvardsonBredaryds SOK1:23:57+17:34
14Linn EnbomVänersborgs SK1:24:42+18:19
15Ida AnderssonVänersborgs SK1:24:57+18:34
16Frida Kärner GroossAllerød OK1:29:02+22:39
17Linnéa EdvardssonEksjö SOK1:29:33+23:10
18Emilia ElverlindOK Tranan1:30:58+24:35
19Emma PerssonHalmstad OK1:31:38+25:15
20Hilda LindénVäxjö OK1:32:10+25:47
21Lova JohanssonFK Friskus-Varberg1:32:42+26:19
22Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL1:33:53+27:30
23Frida LindénVäxjö OK1:34:05+27:42
24Kajsa ElfströmOK Orinto1:36:45+30:22
25Elin AnderssonOK Löftan1:37:08+30:45
26Evanna JohanssonOK Njudung1:39:17+32:54
26Edit TreptowAnderstorps OK1:39:17+32:54
28Saga PalmertzHelsingborgs SOK1:42:47+36:24
29Kerstin ChristieSnättringe SK1:43:25+37:02
30Emma LindénVäxjö OK1:43:28+37:05
31Frida OdénFjärås AIK1:44:21+37:58
32Elin BlomqvistMarkbygdens OK1:48:29+42:06
33Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg1:56:10+49:47
34Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering1:56:14+49:51
35Miranda NiklassonVäxjö OK1:56:21+49:58
36Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg1:58:12+51:49
37Mira WallinFalkenbergs OK2:02:42+56:19
38Hilma EkströmStenungsunds OK2:03:10+56:47
39Ebba StenhagNässjö OK2:03:18+56:55
40Signe JohanssonFK Friskus-Varberg2:07:31+1:01:08
41Tilde LennartssonNässjö OK2:12:16+1:05:53
42Jenny SeverinssonHylte OK2:13:33+1:07:10
43Wilma PalmqvistOK Tranan2:17:23+1:11:00
44Linnéa BjärbyFrosta OK2:17:51+1:11:28
45Lilly AxelssonJönköpings OK2:48:39+1:42:16
46Frida SkoglundUlricehamns OK3:14:04+2:07:41
47Hana MullerovaTJ Hostivice and friends3:25:27+2:19:04
Emy HjertströmFK Friskus-Varbergej godkänd
Kamma Aglund AndersenOK Øst Birkerødej start
Elin NobornIFK Göteborg Orienteringej start
Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FKej start
Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FKej start
Frida ÖhrvallOK Skogshjortarnaej start

H12

2 590 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK1:01:46
2Danilo MobergOK Tyr1:10:11+8:25
3Hjalmar FolkestadAnderstorps OK1:10:15+8:29
4Emil SkeppSävedalens AIK1:10:17+8:31
5Viggo HolmbergOK Tylöskog1:11:56+10:10
6Matti JohanssonOK Njudung1:15:10+13:24
6Edvin ÅttingLinköpings OK1:15:10+13:24
8Kurt SjöbergHelsingborgs SOK1:15:11+13:25
9Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK1:17:31+15:45
10Edvin SonedahlOK Landehof1:21:40+19:54
11Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:22:14+20:28
12Jarand GustafssonKongsberg OL1:26:26+24:40
13Samuel DahlbergIK Trenne Ullared1:26:30+24:44
14Max OlssonIFK Sävsjö1:28:48+27:02
15Alvar AlexanderssonIF Rigor1:29:07+27:21
16Emil LingIK Hakarpspojkarna1:31:24+29:38
17Calle WärnOK Skogshjortarna1:31:27+29:41
18Viktor HedströmOK Skogshjortarna1:31:36+29:50
19Isak TörnströmFK Friskus-Varberg1:31:37+29:51
20Gustav AspIFK Göteborg Orientering1:31:54+30:08
21Simon GrahnIK Uven1:40:02+38:16
22Isak NilssonOK Landehof1:42:46+41:00
23Philip SjödinOK Tisaren1:43:43+41:57
24Jacob HolmbergUlricehamns OK1:44:21+42:35
25Filip HanssonOK Löftan1:44:30+42:44
26Harald MartnerFrölunda OL1:44:35+42:49
27Lukas GudmundssonOK Landehof1:44:42+42:56
28Elliott RehnGränna-Bygdens OK1:45:23+43:37
29Jonathan KöcherUSV Jena1:45:33+43:47
30Axel Ström EckerlidSävedalens AIK1:45:44+43:58
31Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb1:46:36+44:50
32Alexander LännhultEds SK1:48:59+47:13
33Wille VernströmRonneby OK1:49:18+47:32
34Erik Grønborg NielsenAllerød OK1:52:04+50:18
35Arvid JosefssonOK Vivill2:03:40+1:01:54
36Floyd GerhardtBrattås CK2:03:41+1:01:55
37Eric OlofssonSjövalla FK2:08:27+1:06:41
38Vilmer RybergMariestads FK2:10:01+1:08:15
39Noa TorstensvikFK Friskus-Varberg2:15:29+1:13:43
40Erik WihlborgOK Gynge2:26:30+1:24:44
41Zebastian ArdforsOK Löftan2:26:36+1:24:50
42Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb2:28:40+1:26:54
43Theo RistoOK Linné2:29:53+1:28:07
44Torbjørn Høyer StaugaardFIF Hillerød2:34:09+1:32:23
45Noah KorallMotala AIF OL2:35:35+1:33:49
46Simon TolestamIF Rigor2:43:18+1:41:32
47Olle RunevadOK Nackhe2:44:44+1:42:58
48Gabriel EkströmHalmstad OK2:50:00+1:48:14
49Adam NeroNässjö OK3:01:14+1:59:28
50Frederik HolmbergFIF Hillerød3:04:23+2:02:37
51Alfred OlssonLunds OK3:15:05+2:13:19
52Alexander NilssonKungälvs OK3:42:46+2:41:00
Miles GerhardtBrattås CKej godkänd
Gustaf GusedFalkenbergs OKej godkänd
Elliot JägstedtHalmstad OKej godkänd
Matteo MobergOK Tyrej godkänd
Åke EngmanIFK Lidingö SOKej start
Elias LauriFK Herkulesej start

D12 Kort

2 180 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elma FribergOK Vivill1:16:05
2Nanna SundelinOK Orion1:44:38+28:33
3Loviza KarlssonOK Bävern1:52:39+36:34
4Amanda PerssonHalmstad OK2:05:01+48:56

H12 Kort

2 170 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Melker JohanssonOK Löftan1:15:48
2Jalmar OtterströmLinköpings OK2:37:40+1:21:52
Jens G DybvikStokke ILej start

D10

2 110 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg49:59
2Vera FolkestadAnderstorps OK52:55+2:56
3Hilma TrofastJönköpings OK55:18+5:19
4Hilma DalinOK Kåre56:15+6:16
5Agnes PaulssonOK Löftan56:16+6:17
6Vera HöglundSjövalla FK1:01:18+11:19
7Nikki WeihartHestra IF1:03:19+13:20
8Sara LönnHalmstad OK1:04:04+14:05
9Elvira ÅhlundVänersborgs SK1:09:42+19:43
10Molly GraadIF Rigor1:13:24+23:25
11Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:14:45+24:46
12Linnea NilssonOK Landehof1:20:02+30:03
13Elly EinarssonKungälvs OK1:20:13+30:14
14Marika NitzscheUSV Jena1:27:04+37:05
15Evelina BjörkmanKungälvs OK1:28:28+38:29
16Amanda WennbergSjövalla FK1:47:43+57:44
17Zmilla ArdforsOK Löftan1:56:34+1:06:35
18Jessica ErikssonOK Skärmen1:58:57+1:08:58
19Rebecca ErikssonOK Skärmen2:21:57+1:31:58
20Elsa KorallMotala AIF OL2:36:27+1:46:28
21Ebba LindIF Thor2:40:33+1:50:34
Siri RehnGränna-Bygdens OKej godkänd

H10

2 180 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hjalmar IngelsboOK Tranan40:36
2Melker SundströmHestra IF49:29+8:53
3Herman PetterssonSävedalens AIK50:08+9:32
4Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg53:39+13:03
5Johannes AnderssonVänersborgs SK56:07+15:31
6Axel PerssonGöteborg-Majorna OK57:21+16:45
7Isak LarssonOK Tisaren59:07+18:31
8Anton ArvidssonBrattås CK59:34+18:58
9Gustav RexOK Landehof1:01:00+20:24
10Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg1:02:57+22:21
11Noah OlssonStigsökarna1:03:22+22:46
12Elis OlssonHelsingborgs SOK1:06:39+26:03
13Anton KarlssonUlricehamns OK1:06:41+26:05
14Bruno FovaeusSävedalens AIK1:07:01+26:25
15Alfred NikolaisenOppsal Orientering1:07:31+26:55
16Felix SvenssonJönköpings OK1:08:02+27:26
17Hugo CorneliussonOK Löftan1:10:14+29:38
18Johan GusedFalkenbergs OK1:10:52+30:16
19Gustav KarlssonUlricehamns OK1:12:03+31:27
20William RönnFK Friskus-Varberg1:13:59+33:23
21Oscar WärnOK Skogshjortarna1:15:26+34:50
22Theo LarssonOK Tranan1:15:40+35:04
23William LännhultEds SK1:20:21+39:45
24Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg1:21:32+40:56
25William BjörnbeckerSjövalla FK1:21:59+41:23
26Gustav LindqvistOK Gisle1:22:21+41:45
27Alexander DufvaSundsvalls OK1:22:43+42:07
28Hampus KarlssonOK Bävern1:23:18+42:42
29Johannes HolmbergUlricehamns OK1:35:18+54:42
30Malte ZijpVänersborgs SK1:38:53+58:17
31Filip ThorTolered-Utby Ol-klubb1:41:38+1:01:02
32Ludvig LindenauOK Alehof2:01:17+1:20:41
Isak GustafssonHalmstad OKej godkänd
Linus LindénVäxjö OKej godkänd
Love OtterströmLinköpings OKej godkänd
Elias PalmertzHelsingborgs SOKej godkänd
Hugo TolestamIF Rigorej godkänd
Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Vilgot ÅhlundVänersborgs SKej godkänd
Melker MalmEds SKej start

D35

5 780 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anna MartnerFrölunda OL2:49:50
2Jenny EkströmStenungsunds OK4:05:02+1:15:12
Emma AhlstrandVäxjö OKej start

H35

7 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marcus KvarndalUlricehamns OK3:05:23
2Ove Antvord HaugereidLøten o-lag3:05:32+0:09
3Anders SjööarvOK Nackhe3:28:44+23:21
4Martin AnderssonSjövalla FK4:00:48+55:25
5Jesper ThuressonHalmstad Garnisons IF4:11:43+1:06:20
6Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK4:46:52+1:41:29
Urban RingströmRydboholms SKej godkänd
Linus LännhultEds SKej start

D40

5 160 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johanna SundströmHestra IF2:04:55
2Therese BergqvistKorsnäs IF OK2:15:46+10:51
3Susanne BiörsOK Tranan2:15:50+10:55
4Jenny JohanssonOK Gisle2:16:30+11:35
5Agnes PetterssonSävedalens AIK2:23:49+18:54
6Linnéa BäckströmHestra IF2:26:11+21:16
7Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK2:30:02+25:07
8Katrin SkeppSävedalens AIK2:32:47+27:52
9Helene NilssonOK Linné2:39:24+34:29
10Anna KorallMotala AIF OL2:45:53+40:58
11Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb2:53:32+48:37
12Anna BerlinKungälvs OK2:57:25+52:30
13Åsa HedströmOK Skogshjortarna2:59:16+54:21
14Marie GrönlundLunds OK3:00:05+55:10
15Anna LennartssonNässjö OK3:10:43+1:05:48
16Ellen GustafssonKongsberg OL3:13:15+1:08:20
17Anna WikströmHästveda OK3:17:15+1:12:20
18Eva PerssonVäxjö OK3:27:39+1:22:44
19Jenny JohanssonIFK Göteborg Orientering3:37:21+1:32:26
20Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb3:47:41+1:42:46
21Karin AlthoffKungälvs OK4:02:11+1:57:16
22Cecilia ThorTolered-Utby Ol-klubb4:05:34+2:00:39
23Mona LindénVäxjö OK4:39:04+2:34:09
24Anne Mølgaard NielsenOdense OK5:03:38+2:58:43
Kristina HellerströmFK Friskus-Varbergej godkänd
Karolina WildheimMölndal Outdoor IFej godkänd
Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OKej godkänd
Pernilla AlexanderssonIF Rigorej start
Lotta EkbergÖrkelljunga FKej start
Jenny LindblomMalmö OKej start
Sofia LundbergOK Renenej start
Camilla StengrenFalkenbergs OKej start

H40

7 030 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonas MartnerFrölunda OL2:15:15
2Mathias WärnOK Skogshjortarna2:21:49+6:34
3Martin PetterssonSävedalens AIK2:22:12+6:57
4Andréas ThernOK Skogshjortarna2:26:23+11:08
5Peter FredricsonIFK Mora OK2:28:24+13:09
6Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK2:31:11+15:56
7Jonas LundbergOK Renen2:33:11+17:56
8Robert EnbomVänersborgs SK2:34:05+18:50
9Henrik TryggesonOK Norrvirdarna2:34:27+19:12
10Mattias KarlssonIK Trenne Ullared2:38:38+23:23
11Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb2:41:04+25:49
12Björn PerssonVäxjö OK2:44:55+29:40
13Rasmus GrönlundLunds OK2:47:50+32:35
14Daniel EvaldssonVäxjö OK2:48:32+33:17
15Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna2:50:53+35:38
16Tuomas PuontiVehkalahden Veikot2:54:49+39:34
17Mikael TrofastJönköpings OK2:55:06+39:51
18Anders StorbråtenBækkelagets SK2:59:07+43:52
19Jesper GroossAllerød OK3:02:37+47:22
20Thies KnollBielefelder TG3:05:56+50:41
21Janne KonttilaTampereen Pyrintö3:06:41+51:26
22Johan PerssonUlricehamns OK3:06:44+51:29
23Daniel RobertssonIFK Göteborg Orientering3:08:00+52:45
24Pål JanssonOK Roslagen3:11:07+55:52
25Per JunforsOK Skogshjortarna3:11:40+56:25
26David HellerströmFK Friskus-Varberg3:17:32+1:02:17
27Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb3:21:02+1:05:47
28Olof IngemarssonKarlskrona SOK3:22:18+1:07:03
29Daniel HägerstrandKungälvs OK3:27:09+1:11:54
30Peter AugustssonGöteborgs SK3:27:20+1:12:05
31Bo Birk NielsenAalborg OK3:29:01+1:13:46
32Patrik CorneliussonOK Löftan3:31:14+1:15:59
33Odd WallanderBrattås CK3:31:19+1:16:04
34Mattias RehnGränna-Bygdens OK3:41:05+1:25:50
35Niclas HörnquistAnderstorps OK3:48:22+1:33:07
36Jonas NorénHelsingborgs SOK3:54:57+1:39:42
37Andréas PalmertzHelsingborgs SOK4:03:18+1:48:03
38Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb4:46:07+2:30:52
39Henrik LindblomMalmö OK4:48:09+2:32:54
Mats GustafssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Laust SörensenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Max LarssonOK Trananej start
Per-Ivar NikolaisenOppsal Orienteringej start
Magnus WallinIK Trenne Ullaredej start

D45

4 270 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK1:50:04
2Louise GötforsGöteborg-Majorna OK1:53:04+3:00
3Weronica ZederinOK Nackhe1:59:20+9:16
4Marina AxelssonMarkbygdens OK2:08:32+18:28
5Helena TryggesonOK Norrvirdarna2:14:34+24:30
6Jenni AdamsPeninsula And Plains Orienteers2:19:16+29:12
7Jenny JohanssonIK Ymer2:22:41+32:37
8Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad2:23:29+33:25
9Veronica AdolfssonAnderstorps OK2:24:43+34:39
10Maria FolkestadAnderstorps OK2:24:46+34:42
11Kersti KärnerOK Kobras2:26:40+36:36
12Johanna AspIFK Göteborg Orientering2:30:39+40:35
13Camilla SjöstrandFK Snapphanarna2:31:48+41:44
14Christina SüdhoffBrattås CK2:31:50+41:46
15Anette CarlssonGällstadbygdens SOK2:41:47+51:43
16Eva EngmanOK Denseln2:43:36+53:32
17Jenny VinbladLunds OK2:43:43+53:39
18Malin BrorsonOK Nackhe2:43:49+53:45
19Charlotte DrejmoOK Landehof2:47:13+57:09
20Angélique Grønborg RasmussenAllerød OK2:51:12+1:01:08
21Erika AspMölndal Outdoor IF2:53:41+1:03:37
22Camilla HolmqvistOK Stigen2:59:08+1:09:04
23Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared3:03:47+1:13:43
24Heidi HolmbergFIF Hillerød3:11:32+1:21:28
25Maureen Olsson LoLunds OK3:13:27+1:23:23
26Jessica ElmerssonOK Bävern3:13:56+1:23:52
27Pia HjertströmFK Friskus-Varberg3:24:06+1:34:02
28Lotta MorénHjärnarps OL3:27:59+1:37:55
29Caroline KnollBielefelder TG3:35:40+1:45:36
30Monika HjellströmGränna-Bygdens OK3:37:11+1:47:07
31Anna EricsonAvesta OK3:46:02+1:55:58
32Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna3:48:58+1:58:54
33Anna-Karin LövgrenAvesta OK3:52:51+2:02:47
34Petra OlssonIFK Sävsjö3:54:33+2:04:29
35Jeanette BlomOK Löftan4:00:19+2:10:15
36Maria HarrieLunds OK4:08:45+2:18:41
37Anna BeischerIK Uven4:14:19+2:24:15
38Anna GrahnIK Uven4:23:05+2:33:01
Dorthe MunktvedAllerød OKej godkänd
Sabina MårtenssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Eva OlssonFK Åsenej godkänd
Camilla TinglöfOK Gränsenej godkänd
Camilla WeihartOK Orintoej godkänd
Malin ClassonOK Stigenej start
Martina Dahlström StigssonTrollhättans SOKej start
Linda GunnarssonLerums SOKej start
Marina JohanssonOK Njudungej start
Maria ModigOK Pan-Kristianstadej start
Anna RönnborgIK Uvenej start
Katarina SundelinOK Orionej start

H45

6 460 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tommy AnderssonVänersborgs SK2:01:49
2Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna2:02:01+0:12
3Fredrik SvenssonJönköpings OK2:15:08+13:19
4Anders AspMölndal Outdoor IF2:15:53+14:04
5Dan LarssonOK Tisaren2:17:24+15:35
6Ola JodalGöteborg-Majorna OK2:18:43+16:54
7Mattias GunnarssonBredaryds SOK2:20:15+18:26
8Pål KittilsenFreidig2:21:49+20:00
9Per HolmbergUlricehamns OK2:25:42+23:53
10Magnus HomannOK Orinto2:26:37+24:48
11Anders ArfwedsonFrölunda OL2:29:00+27:11
12Thomas AnderssonOK Tranan2:30:14+28:25
13Anders BoströmOK Linné2:30:31+28:42
14Magnus HanssonOK Löftan2:31:59+30:10
15Anders BøgevigOK Ravinen2:33:45+31:56
16Tom BerganFet OL2:34:08+32:19
17Jesper HedbergIF Thor2:37:09+35:20
18Christian ErikssonLinköpings OK2:39:22+37:33
19Magnus ArvidssonBrattås CK2:40:33+38:44
20Nikolay SytovMosmeridian2:45:01+43:12
21Ulf JohanssonOK Gisle2:46:47+44:58
22Torgny LundHästveda OK2:48:28+46:39
23Magnus WihlborgOK Gynge2:50:18+48:29
24Anders ThulinKungälvs OK2:55:17+53:28
25Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK2:57:26+55:37
26Martin JohanssonOK Orinto2:57:57+56:08
27Thomas BergstrandBrattås CK2:59:58+58:09
28Erik LauriFK Herkules3:06:32+1:04:43
29Daniel GudmundssonOK Landehof3:06:35+1:04:46
30Robert HjelmVimmerby OK3:11:29+1:09:40
31Anders le DousMölndal Outdoor IF3:11:49+1:10:00
32Anders KindbomIF Hagen3:16:16+1:14:27
33Martin WildheimMölndal Outdoor IF3:16:40+1:14:51
34Filip SjöforsOK Älme3:19:33+1:17:44
35Magnus OlssonTorsås OK3:21:51+1:20:02
36Pär SvenssonStenungsunds OK3:22:14+1:20:25
37Staffan OlofssonSjövalla FK3:22:15+1:20:26
38Henrik PellméStenungsunds OK3:25:50+1:24:01
39Per CarlssonIF Hagen3:27:39+1:25:50
40Fredrik PlumppuHestra IF3:28:48+1:26:59
41Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb3:42:40+1:40:51
42Morten Mølgaard NielsenOdense OK3:43:40+1:41:51
43Fredrik BrorsonOK Nackhe3:45:26+1:43:37
44Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL3:49:13+1:47:24
45Lennart MorénHjärnarps OL3:53:46+1:51:57
46Magnus KronmarKarlskrona SOK3:53:51+1:52:02
47Mikael SöderströmOK Stigen3:56:30+1:54:41
48Niels MogensenOdense OK3:56:37+1:54:48
49Jonny LindénVäxjö OK3:57:24+1:55:35
50Tomas PetterssonOK Reftele4:00:11+1:58:22
51Joakim ÅkessonOK Landehof4:06:47+2:04:58
52Håkan RundqvistOK Nackhe4:09:47+2:07:58
53Lars PaghOK Snab4:10:13+2:08:24
54Magnus CinthioSkåneslättens OL4:21:39+2:19:50
55Patrik AnderssonAnderstorps OK4:30:14+2:28:25
56Anders SundelinOK Orion4:32:51+2:31:02
57Tobias Den BraverOK Gränsen4:33:29+2:31:40
58Mats RönnborgIK Uven4:34:36+2:32:47
Erik AderstedtKungälvs OKej godkänd
Frank K. HolmbergFIF Hillerødej godkänd
Magnus JonssonSundsvalls OKej godkänd
Anders LingIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarnaej start
Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OKej start
Anders EdvardssonEksjö SOKej start
Anders GenbergUlricehamns OKej start
Magnus HedmanKungälvs OKej start
Carsten JørgensenPeninsula And Plains Orienteersej start
Henrik KlassonOK Gisleej start
Lars MunktvedAllerød OKej start
Sven OlssonKorsnäs IF OKej start
Robert SvenssonAnderstorps OKej start
Brett WeihartHestra IFej start

D50

3 790 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marianne Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og Omegn1:51:33
2Hanne FoghFSK Orientering1:54:04+2:31
3Agneta BerlinTrollhättans SOK1:57:21+5:48
4Agneta ErikssonUddevalla OK2:01:41+10:08
5Heli MarjomaaStigsökarna2:08:29+16:56
6Helena ErikssonEds SK2:08:49+17:16
7Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK2:09:10+17:37
8Christina HalvarssonGöteborg-Majorna OK2:12:23+20:50
9Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK2:13:01+21:28
10Anna Nero NordmarkNässjö OK2:13:37+22:04
11Inger GuståsLinköpings OK2:16:20+24:47
12Maria BogrenIF Hagen2:19:56+28:23
13Carina AnderssonFK Friskus-Varberg2:20:25+28:52
14Helena KarlssonNässjö OK2:26:27+34:54
15Annika JosefssonKarlskrona SOK2:27:31+35:58
16Ulrika BacklundDalaportens OL2:35:38+44:05
17Åsa AlsiöIF Hagen2:37:04+45:31
18Karin TorstenssonFalköpings AIK OK2:40:55+49:22
19Wenche LindløvSarpsborg OL2:41:49+50:16
20Kristina LindOK Skärmen2:47:31+55:58
21Gunilla GustafssonOK Orion2:47:32+55:59
22Åsa Flink-SvenssonNässjö OK2:50:00+58:27
23Lenka KettnerovaTJ Hostivice and friends2:50:34+59:01
24Carina NilssonTäby OK2:51:08+59:35
25Anna KullbergLinköpings OK2:51:48+1:00:15
26Lena StrömbäckLinköpings OK2:51:49+1:00:16
27Louise NilssonJärfälla OK2:55:26+1:03:53
28Lotta BorgLinköpings OK2:56:58+1:05:25
29Charlotte BergmannAllerød OK2:59:54+1:08:21
30Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK3:13:23+1:21:50
31Martina MudrovaTJ Hostivice and friends3:32:18+1:40:45
32Caroline LiljebjörnNybro OK3:33:26+1:41:53
33Sara HektorJärla Orientering3:48:46+1:57:13
34Iryna KolmychekSever5:00:12+3:08:39
Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarnaej godkänd
Kirsten TofteredIF Rigorej godkänd
Katarina AnderssonÄtrans IFej start
Karin JägrydSkåneslättens OLej start
Pia Käck FritzellGudhems IFej start
Anna SundbergOK Södertörnej start
Masja van de VenKOVZej start
Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OFej start

H50

5 730 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ulrik OlssonBrattås CK1:59:18
2Johan OtterströmLinköpings OK2:07:58+8:40
3Björn AnderssonBredaryds SOK2:10:40+11:22
4Stefan PålssonSkåneslättens OL2:11:34+12:16
5Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna2:13:42+14:24
6Magnus SvenssonNässjö OK2:14:07+14:49
7Mats LiljaOK Älgen2:16:40+17:22
8Bjarne BäcklundIFK Göteborg Orientering2:22:13+22:55
9Jonas PerssonTorsås OK2:27:59+28:41
10Bo HallbergFalköpings AIK OK2:35:16+35:58
11Magnus LarsenFK Boken2:35:53+36:35
12Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg2:36:38+37:20
13Magnus OlssonHjärnarps OL2:40:00+40:42
14Magnus ForsbergOK Norrvirdarna2:40:03+40:45
15Per WintherVästerbergslagens OL2:40:40+41:22
16Gert WildheimFK Friskus-Varberg2:41:39+42:21
17Per-Olof AnderssonOK Tyringe2:42:12+42:54
18Magnus PorleVäxjö OK2:44:06+44:48
19Lars G JohanssonIFK Göteborg Orientering2:44:28+45:10
20Øystein JensenSarpsborg OL2:48:11+48:53
21Karl ErikssonUddevalla OK2:52:31+53:13
22Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL2:53:29+54:11
23Johan ÅttingLinköpings OK2:59:42+1:00:24
24Sören RantzowIK Ymer3:00:16+1:00:58
25Håkan ErikssonHästveda OK3:01:50+1:02:32
26Magnus JohanssonLånghundra IF3:05:00+1:05:42
27Johan ZettergrenGöteborg-Majorna OK3:07:27+1:08:09
28Jonas JohanssonOK Nackhe3:10:49+1:11:31
29Anders GustafssonFK Friskus-Varberg3:11:00+1:11:42
30Hans NilssonKungälvs OK3:12:30+1:13:12
31Magnus BacklundSäterbygdens OK3:15:13+1:15:55
32Johan LilljeqvistStigsökarna3:17:20+1:18:02
33Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK3:20:28+1:21:10
34Per JohanssonOK Reftele3:22:48+1:23:30
35Stefan SpetzUlricehamns OK3:26:49+1:27:31
36Lasse BjörfjällBredareds IF3:28:29+1:29:11
37Björn LindbladSävedalens AIK3:28:52+1:29:34
38Torbjörn GrahnIK Uven3:29:44+1:30:26
39Bjørn Tore ThoresenSarpsborg OL3:29:59+1:30:41
40Per GustafssonKongsberg OL3:31:07+1:31:49
41Jan BörjessonFK Friskus-Varberg3:32:17+1:32:59
42Kjell JohanssonIF Hagen3:34:05+1:34:47
43Stefan MusslinderFalköpings AIK OK3:48:40+1:49:22
44Stefan L JohanssonKungälvs OK3:48:44+1:49:26
45Magnus HektorJärla Orientering3:53:46+1:54:28
46Jonas HultinOK Löftan3:56:22+1:57:04
47Conny GunnarssonOK Älgen3:57:35+1:58:17
48Mikael MartinssonFalkenbergs OK4:01:47+2:02:29
49Harri ViinamäkiIF Hagen4:16:31+2:17:13
50Oleksii KolmychekSever4:32:58+2:33:40
51Fredrik BistedtLerums SOK5:09:29+3:10:11
Geir Inge FolkestadAnderstorps OKej godkänd
Johan MarsMarkbygdens OKej godkänd
Kjell RistoOK Linnéej godkänd
Johan BökmanHelsingborgs SOKej start
Steven JochemsKOVZej start
Mikael JungbjerGöteborgs SKej start
Anders JägrydSkåneslättens OLej start
Graham KempGöteborg-Majorna OKej start
Magnus NiklassonFalköpings AIK OKej start
Magnus PåhlmanGöteborg-Majorna OKej start
Tomas StigssonTrollhättans SOKej start
Dennis TollOK Njudungej start

D55

3 640 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maria SkogsbergMariestads FK1:55:04
2Britta SahlinVänersborgs SK2:12:06+17:02
3Maritha HenrikssonJönköpings OK2:12:15+17:11
4Lena SwartzOK Orion2:14:33+19:29
5Marie HögstrandMarkbygdens OK2:14:39+19:35
6Berit DanielsenIL Tyrving2:14:53+19:49
7Annette Falck LarssonVänersborgs SK2:17:22+22:18
8Eva CarlssonJönköpings OK2:24:15+29:11
9Pia LundbergOK Bävern2:24:20+29:16
10Gunilla MartinssonFalkenbergs OK2:24:44+29:40
11Helena PepaHagaby GoIF Örebro2:25:27+30:23
12Claudia GreinerOC-DK Muenchen2:27:49+32:45
13Carina SvärdOK Orion2:30:27+35:23
14Christina SegerslättSkåneslättens OL2:32:44+37:40
15Lena RunessonOK Vivill2:34:07+39:03
16Annika SundvallJärla Orientering2:48:40+53:36
17Agneta JohanssonRydboholms SK2:57:25+1:02:21
18Helena JohanssonOK Gisle3:01:55+1:06:51
19Ann-Sofie HultsvedOK Tyr3:04:33+1:09:29
20Heidi BørstadSarpsborg OL3:07:10+1:12:06
21Kerstin OlssonFK Snapphanarna3:22:20+1:27:16
22Christina MalmqvistFalkenbergs OK4:05:26+2:10:22
Lisa AnderssonUlricehamns OKdiskvalificerad
Carin GustafssonJönköpings OKej godkänd
Karin HelmertzFrölunda OLej godkänd
Mona OlssonBrattås CKej godkänd
Karin GreilertHaninge SOKej start

H55

5 310 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Leif HelgmanOK Tyr2:05:16
2Rolf WikströmOK Tyr2:13:00+7:44
3Glen HåkanssonVäxjö OK2:18:22+13:06
4Janne NilssonCentrum OK2:23:16+18:00
5Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK2:23:41+18:25
6Peter CederbergVänersborgs SK2:24:09+18:53
7Per-Arne WahlgrenSjövalla FK2:34:20+29:04
8Leif MarkfjärdAvesta OK2:38:42+33:26
9Lars AnderssonOK Tyr2:39:05+33:49
10Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared2:39:21+34:05
11Rikard BorgLinköpings OK2:43:26+38:10
12Anders AxelssonOK Skogsvargarna2:45:01+39:45
13Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK2:46:59+41:43
14Johan FalkUlricehamns OK2:52:13+46:57
15Mikael BacklundDalaportens OL2:52:30+47:14
16Klaes AxelssonMullsjö SOK2:53:29+48:13
17Nils-Olof LarssonVänersborgs SK2:54:48+49:32
18Göran MånssonStigmännen Karlshamns OK2:55:09+49:53
19Alan HoneyBOK3:00:29+55:13
20Benjamin ViebkeMalmö OK3:01:16+56:00
21Per AnderssonUlricehamns OK3:01:20+56:04
22Ingvar IvarssonOK Kullingshof3:01:42+56:26
23Roy JohanssonOK Skogsvargarna3:01:57+56:41
24Niclas MobergOK Tyr3:04:41+59:25
25Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL3:09:55+1:04:39
26Peter LarssonFK Boken3:10:40+1:05:24
27Eric TofteredIF Rigor3:10:45+1:05:29
28Pavel KettnerTJ Hostivice and friends3:16:56+1:11:40
29Thomas BäckströmIF Rigor3:18:56+1:13:40
29Martin GreinerOC-DK Muenchen3:18:56+1:13:40
31Phil ConwayGuildford Orienteers3:26:07+1:20:51
32Leif HagmanIK Uven3:27:23+1:22:07
33Sören BremerBoxholm-Mjölby OL3:36:32+1:31:16
34Mats KarestrandLerums SOK3:49:43+1:44:27
35Jan ThiesenHolbæk OK3:50:08+1:44:52
36Michael Leth JessOK Roskilde4:12:25+2:07:09
37Jarda PavluTJ Hostivice and friends4:19:59+2:14:43
Arne SääfGudhems IFej godkänd
Sören WilhelmssonFalköpings AIK OKej godkänd
Lars-johan VågLerums SOKej godkänd
Torsten BacktemanLerums SOKej start
Robert BengtssonOK Nackheej start
Sven EdvardssonSundbybergs IKej start
Lars GreilertHaninge SOKej start
Per-Martin JohanssonIF Rigorej start
Jan KarlssonVäxjö OKej start
Anders LarssonOK Nackheej start
Sven NilssonIK Vistaej start
Göran SvenssonAlfta-Ösa OKej start
Stefan ThellsénOK Roxenej start
Hans WahlströmFjärås AIKej start
Hans WedbergSjövalla FKej start
Magnus WideFrölunda OLej start

D60

3 570 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sigbritt AndreassonOK Landehof1:55:51
2Karin RabeUlriksbergs IK2:01:28+5:37
3Lena FromIK Stern2:14:07+18:16
4Elisabeth Hjertqvist JohanssonAvesta OK2:15:41+19:50
5Marianne ThorssonIK Trenne Ullared2:19:01+23:10
6Helena EkbrinkIF Thor2:22:21+26:30
7Katarina SjöholmMullsjö SOK2:26:07+30:16
8Maria AnderssonBredaryds SOK2:36:29+40:38
9Eva KarlssonUddevalla OK2:38:56+43:05
10Ingrid LarssonFK Göingarna2:40:02+44:11
11Mette Seir HansenHSOK.dk2:45:37+49:46
12Monika NilssonOK Alehof2:59:10+1:03:19
13Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared3:07:36+1:11:45
14Tanja-Birgit SöderströmSala OK3:15:13+1:19:22
15Carina ErikssonNyköpings OK3:23:01+1:27:10
16Lene HansenHerlufsholm OK4:08:40+2:12:49
Ingela EkelövSkåneslättens OLej godkänd
Tove Skiri WahlgrenSarpsborg OLej godkänd
Bente KällVäxjö OKej start

H60

4 990 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per Kristian EkebergIL Tyrving2:07:21
2Pär JanssonIF Thor2:20:39+13:18
3Mikael JohanssonOK Gisle2:21:07+13:46
4Tommy JohnssonOK Nackhe2:22:51+15:30
5Kjell NeroNässjö OK2:22:55+15:34
6Anders NissarJärfälla OK2:24:12+16:51
7Ingmar EkelövSkåneslättens OL2:26:54+19:33
8Tommy BergerGävle OK2:28:33+21:12
9Stefan JohanssonTrollhättans SOK2:29:12+21:51
10Carl Johan HögstrandMarkbygdens OK2:29:50+22:29
11Bengt LarssonFK Göingarna2:33:52+26:31
12Kennet SandströmOK Stigen2:34:07+26:46
13Torbjörn HalvarssonFjärås AIK2:34:54+27:33
14Laus Seir HansenHSOK.dk2:36:27+29:06
15Leif SöderlindBredaryds SOK2:38:01+30:40
16Sten SegerslättSkåneslättens OL2:40:43+33:22
17Erik ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK2:45:40+38:19
18Karl SchneiderMölndal Outdoor IF2:47:41+40:20
19Troels Bent HansenAllerød OK2:47:53+40:32
20Mikael ByströmJärfälla OK2:54:36+47:15
21Frede ScheyeHerlufsholm OK3:01:30+54:09
22Roy GjerdingOK Moss3:18:24+1:11:03
23Torbjörn NyströmTrollhättans SOK3:20:43+1:13:22
24Lennart VamlingFrölunda OL3:22:25+1:15:04
25Bengt SvenssonOK Gisle3:33:38+1:26:17
26Leif-Åke AnderssonFK Boken3:39:28+1:32:07
Stefan AdolfssonOK Bävernej godkänd
Jörgen KarlssonAttunda OKej godkänd
Ingemar CarlssonSävedalens AIKej start
Thomas DagsbergOK Orionej start
Karl-Gunnar OlssonLunds OKej start

D65

3 180 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK1:46:54
2Monica GustavssonIK Jarl Rättvik2:00:10+13:16
3Gudrun NilssonLunds OK2:09:27+22:33
4Gunilla HogedalVänersborgs SK2:17:17+30:23
5Titti BergendahlOK Måsen2:18:29+31:35
6Monica KnutssonSävedalens AIK2:20:00+33:06
7Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL2:20:10+33:16
8Solveig HedenblomSjövalla FK2:30:50+43:56
9Kerstin SvenskOK Hällen2:34:41+47:47
10Marit NilssonKils OK2:43:23+56:29
11Gunnel GillenäsKristinehamns OK2:43:27+56:33
12Carol SandsBOK2:45:14+58:20
13Birgitta KarlsonRyda SK2:47:55+1:01:01
14Marianne RosénIK Ymer3:10:56+1:24:02
15Kerstin GustafssonOK Gränsen3:21:07+1:34:13
16Eva ArvidssonAlvesta SOK4:27:09+2:40:15
Catherine DawsonGafanhoriej godkänd
Lisa KumlinVäxjö OKej start
Karin LarssonOK Kompassenej start

H65

4 170 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kent KardellLjungskile FK1:59:19
2Kenneth WalterssonBredaryds SOK2:01:34+2:15
3Tomas OlaussonAskersunds OK2:04:37+5:18
4Björn-Olof ValdemarssonOK Nackhe2:08:47+9:28
5Lars HogedalVänersborgs SK2:08:53+9:34
6Christer FolkessonEksjö SOK2:10:24+11:05
7Oke PeltolaTurun Suunnistajat2:10:47+11:28
8Håkan WinnbergIK Trenne Ullared2:12:04+12:45
9Bo HåkanssonIFK Göteborg Orientering2:14:10+14:51
10Björn JägerströmIK Uven2:14:47+15:28
11Bengt JohanssonOK Skogshjortarna2:22:36+23:17
12Bertil KarlssonHjobygdens OK2:22:44+23:25
13Pelle SkullmanLinköpings OK2:23:26+24:07
14Kalle WegerfeltVästerbergslagens OL2:26:14+26:55
15Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb2:28:24+29:05
16Lars GustafssonOK Gränsen2:33:23+34:04
17Bent GalborgenIndre Østfold OK2:36:21+37:02
18Ulf SvenssonOK Njudung2:36:34+37:15
19Gert OlssonTockarps IK2:38:45+39:26
20Tim SandsBOK2:38:51+39:32
21Anders DahlgrenHagaby GoIF Örebro2:40:43+41:24
22Björn NilssonOK Nackhe2:40:52+41:33
23Mats EricssonOK Skogshjortarna2:40:56+41:37
24Christer NordströmOK Älvsjö-Örby2:41:21+42:02
25Hans TrofastTenhults SOK2:41:28+42:09
26Björn PetterssonUlricehamns OK2:46:05+46:46
27Bo Anders NilssonLunds OK2:46:34+47:15
28Hans GottfridssonTorsås OK2:47:24+48:05
29Peter FoppenMinor2:50:48+51:29
30Bengt ArnessonIK Dran2:50:52+51:33
31Paul NorénOK Södertörn2:52:19+53:00
32Jon FlordalLjusdals OK2:57:36+58:17
33Bo W LarssonVäxjö OK3:00:51+1:01:32
34Arne BogrenOK Vivill3:01:21+1:02:02
35Bernhard GrenaboHjobygdens OK3:18:19+1:19:00
36Lars-Inge AnderssonOK Räven3:20:48+1:21:29
37Arne AlfredssonUddevalla OK3:21:40+1:22:21
38Erik FynboeOdense OK4:01:12+2:01:53
39Kaare HanssonMalmö OK4:44:20+2:45:01
40Sten HelmertzFrölunda OL5:27:28+3:28:09
Göran AnderssonOK Tylöskogej start
Kent ErikssonLerums SOKej start
Stefan HägelmarkFjärås AIKej start
Bernt-Ove KarlssonFK Finnej start
Anders KumlinIK Ymerej start

D70

2 640 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Eva AlsinIK Ymer2:02:30
2Ulla-Britt FlansbjerKinnaströms SK2:22:54+20:24
3Ann-Mari PerssonVäxjö OK2:22:57+20:27
4Karin PerssonOK Tyringe2:24:29+21:59
5Gull SvenssonÖrkelljunga FK2:38:16+35:46
6Christina FlordalLjusdals OK2:46:46+44:16
7Marianne SellgrenSigtuna OK2:50:40+48:10
8Ann-Gerd CarlssonGällstadbygdens SOK3:04:50+1:02:20
9Inga GustavssonIK Uven3:10:54+1:08:24
10Barbro AnderssonOK Skogshjortarna3:11:27+1:08:57
11Birgit EkmanUlricehamns OK3:19:31+1:17:01
12Carola AnderssonOK Löftan3:21:02+1:18:32
13Märtha LundhSvenljunga OK3:24:02+1:21:32
14Birgitta JohanssonOK Tranan3:28:44+1:26:14
15Göta SeverinssonHylte OK3:47:11+1:44:41
Ulla-Britt KarlssonVäxjö OKej godkänd
Ingrid Rex WallströmOK Landehofej godkänd
Siw SvenssonSvenljunga OKej godkänd
Lillemor GunnarssonOK Gipenej start
Vega SlottnerJönköpings OKej start
Marianne SöderbergIFK Lidingö SOKej start

H70

3 470 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Leif SandgrenFrosta OK1:51:03
2Weine FredrikssonKFUM Örebro OK1:58:43+7:40
3Sören AnderssonIK Dran2:10:21+19:18
4Roy DawsonGafanhori2:10:58+19:55
5Åke GustavssonOK Älgen2:11:17+20:14
6Anders JohanssonAvesta OK2:13:22+22:19
7Dag LorénOK Frisene2:16:26+25:23
8Stig LandstorpOK Tor2:20:16+29:13
9Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL2:20:33+29:30
10Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb2:26:17+35:14
11Ronald Mc GrailHjärnarps OL2:29:38+38:35
12Lennart LundhOK Tisaren2:31:58+40:55
13Per-Olof FernbergIS Skanne2:38:12+47:09
14Benkt AnderssonFrosta OK2:38:29+47:26
15Rune EliassonFalkenbergs OK2:52:46+1:01:43
16Johnny KarlssonUddevalla OK2:53:00+1:01:57
17Lennart BohmanKarlskrona SOK2:55:11+1:04:08
18Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb2:55:25+1:04:22
19Tom WahlgrenSarpsborg OL3:01:40+1:10:37
20Jan FlansbjerKinnaströms SK3:06:57+1:15:54
21Ingvar HalldinOK Tylöskog3:07:33+1:16:30
22Göran SvenssonFK Finn3:07:54+1:16:51
23Lennart GustavssonIK Uven3:10:52+1:19:49
24Christer SamuelssonOK Löftan3:11:31+1:20:28
25Bo JohanssonOK Stigen3:13:57+1:22:54
26Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK3:19:08+1:28:05
27Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK3:20:17+1:29:14
28Rolf LindIK Standard3:22:25+1:31:22
29Christer GillenäsKristinehamns OK3:25:15+1:34:12
30Jan HanssonLunds OK3:27:26+1:36:23
31Håkan NilssonMalmö OK3:27:42+1:36:39
32Frank MensinkMinor3:43:35+1:52:32
33Leif SamorTjällmo-Godegårds OK4:00:30+2:09:27
34Bert LuvöFK Herkules4:16:22+2:25:19
35Tommy HeldFK Åsen4:16:51+2:25:48
36Carl-Eric AnderssonFjärås AIK4:21:15+2:30:12
37Nils-Erik BondessonFrosta OK4:27:12+2:36:09
38Knud Erik ThomsenSvendborg OK5:12:44+3:21:41
Dan JohanssonFjärås AIKej godkänd
Ove ThorssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Bengt BörjessonOK Alehofej start
Benny IvarssonFjärås AIKej start
Kjell JeppsonIF Rigorej start
Göran LarssonOK Kompassenej start
Karsten RichardtKøge OKej start
Anders SellgrenSigtuna OKej start
Sören SvenssonSjövalla FKej start
Bengt SörensenJönköpings OKej start
Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OKej start
Börje ÅkessonFrosta OKej start

D75

2 340 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lena WaernTrollhättans SOK2:07:47
2Ingrid HermanssonIK Ymer2:17:52+10:05
3Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK2:18:46+10:59
4Margareta BengtssonOK Gläntan Vessigebro2:24:28+16:41
5Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK2:45:10+37:23
6Lillemor LorénOK Frisene3:12:20+1:04:33
7Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK3:36:27+1:28:40
8Inger BylanderSvenljunga OK4:25:40+2:17:53
Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubbej start

H75

3 180 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars FinbomOK Landehof2:01:21
2Gösta LindqvistOK Löftan2:27:33+26:12
3Hagbert PerssonVäxjö OK2:28:23+27:02
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna2:32:08+30:47
5Anders CarlssonSkåneslättens OL2:32:56+31:35
6Leif CarlssonGällstadbygdens SOK2:33:40+32:19
7Göte NatanaelssonLjungskile FK2:41:03+39:42
8Nils-Erik GunnarssonOK Gipen2:43:40+42:19
9Kjell LindauOK Kompassen2:43:43+42:22
10Gunnar JohanssonOK Nackhe2:44:01+42:40
11Stig KarlssonTorsås OK2:44:11+42:50
12Torsten ClaessonOK Älme2:53:11+51:50
13Bo SvenssonÖrkelljunga FK2:54:08+52:47
14Kay SvenssonOK P42:56:44+55:23
15Roland ErikssonHästveda OK3:12:31+1:11:10
16Verner LönnquistHärlövs IF3:23:50+1:22:29
17Ingmar ErikssonFalkenbergs OK3:36:38+1:35:17
18Lennart KarlssonRyda SK3:38:57+1:37:36
19Mogens JensenHolbæk OK3:41:59+1:40:38
20Kenneth ArvidssonAlvesta SOK3:53:53+1:52:32
21Holger MikkelsenOdense OK4:07:48+2:06:27
Kjell MånssonRonneby OKej start
Sven Erik SjöholmMullsjö SOKej start
Jan SöderbergIFK Lidingö SOKej start

D80

1 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Birgitta BergGarda OK2:52:12
Bernice AntonssonFK Friskus-Varbergej start
Gunni EkbergÄtrans IFej start

H80

2 430 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Andre AlexanderssonKungälvs OK1:50:50
2Roland BrandshageSävedalens AIK1:55:45+4:55
3Göran OlofssonFjärås AIK1:56:35+5:45
4Håkan SkogumMarkbygdens OK2:05:27+14:37
5John VallinOK Hedströmmen2:25:23+34:33
6Åke AxelssonIK Uven2:25:49+34:59
7Rune BengtssonRonneby OK2:26:22+35:32
8Anders AdlerLinköpings AIK2:33:23+42:33
9Otto HolmdahlLinköpings OK2:47:08+56:18
10Jan-Eric NelkingFK Åsen3:06:44+1:15:54
11Sigvard RudolfssonOK Gisle3:10:39+1:19:49
JB LarssonOK Löftanej godkänd
Bernt PeterssonAlvesta SOKej godkänd
Nils-Eric TofteredIF Rigorej godkänd
Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubbej start
Kurt LarssonOK Nackheej start
Gunnar WaernTrollhättans SOKej start
Karl-Eric WannbergIK Omegaej start

H85

1 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Carl-Henrik HallbergIK Uven2:17:43
2Ingvar LennerstedtLunds OK3:30:51+1:13:08
Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OFej start

D21 Motion

3 550 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johanna KarlssonUlricehamns OK2:45:31
2Frida EnglundOK Stigen3:31:00+45:29
3Cecilia JunforsOK Skogshjortarna3:37:29+51:58

H21 Motion

5 840 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK2:01:54
2Anders FjärrnäsOK Bävern3:38:47+1:36:53
3Andreas JohanssonOK Vivill4:02:13+2:00:19
4Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad4:21:42+2:19:48
5Martin SahlinJärla Orientering5:22:27+3:20:33
Fredrik AnderssonSOK Joar Viking Enköpinej godkänd
Klas BogsjöHelsingborgs SOKej godkänd

D40 Motion

3 100 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anna LindqvistOK Stigen2:05:37
2Malin AnderssonUlricehamns OK2:06:11+0:34
3Ulla EinarssonKungälvs OK2:06:12+0:35
4Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna2:12:19+6:42
5Karin NorlanderOK Nackhe2:16:01+10:24
6Marika ElverlindOK Tranan2:20:52+15:15
7Ulrika OdénFjärås AIK2:28:13+22:36
8Madelene HanssonOK Löftan2:28:26+22:49
9Maria HörnquistAnderstorps OK2:29:57+24:20
10Karin HemmingsVimmerby OK2:30:37+25:00
11Petra RosénVäxjö OK2:33:27+27:50
12Lisa KjellénHelsingborgs SOK2:35:21+29:44
13Liselott SvenssonJönköpings OK2:38:24+32:47
14Lena ElfströmOK Orinto2:48:40+43:03
15Jeanette PerssonOK Löftan2:59:11+53:34
16Mia ThulinKungälvs OK3:01:19+55:42
17Terese LarssonOK Tranan3:09:29+1:03:52
18Anne-Li AugustssonOK Tyringe3:13:25+1:07:48
19Anna DufvaSundsvalls OK3:13:42+1:08:05
20Hanna Pansell EdvardssonEksjö SOK3:47:39+1:42:02
Susanne AxelssonJönköpings OKej start
Anikken G. DybvikStokke ILej start

H40 Motion

4 800 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tommy ErikssonNässjö OK2:39:42
2Erik KöllerströmFjärås AIK2:42:33+2:51
3Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK2:43:55+4:13
4Magnus ClassonOK Stigen2:48:13+8:31
5Magnus IvarssonOK Gläntan Vessigebro2:52:00+12:18
6Fredrik BöregårdOK Gläntan Vessigebro3:00:29+20:47
7Christer NordbergGöteborg-Majorna OK3:00:44+21:02
8Mattias KarlssonOK Tranan3:00:50+21:08
9Jesper IngelsboOK Tranan3:15:23+35:41
10Peter JohanssonVäxjö OK3:22:35+42:53
11Arild NyhaugAsker SK3:25:35+45:53
12Magnus ElverlindOK Tranan3:41:12+1:01:30
13Erik JohanssonOK Skogshjortarna3:42:17+1:02:35
14Louise BöregårdOK Gläntan Vessigebro3:45:11+1:05:29
15Tony HolmbergOK Tylöskog4:42:52+2:03:10
Jonas NilssonBredaryds SOKej godkänd
Anders RylinOK Gläntan Vessigebroej godkänd
Oskar SvarfvarSjövalla FKej godkänd
Kenneth DybvikStokke ILej start
Lars EdbergOK Nackheej start

D50 Motion

2 600 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Susanne DombyOK Stigen1:42:18
2Helena ÅhlinHelsingborgs SOK1:45:46+3:28
3Anna HagmanFjärås AIK2:02:42+20:24
4Eva NilssonKungälvs OK2:24:56+42:38
5Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK2:27:29+45:11
6Anna Martinsson-KarlssonStockholmspolisens IF OF2:31:50+49:32
7Ingrid AdolfssonOK Bävern2:52:50+1:10:32
8Annette OlofssonOK Skogshjortarna2:58:38+1:16:20
9Hilde MoholthKongsberg OL3:00:06+1:17:48
10Annika WessmarkOK Flundrehof3:20:36+1:38:18
11Monica BrönnestamOK Gipen3:41:40+1:59:22
12Sofia PorleVäxjö OK3:43:04+2:00:46
13Bibbi GustafssonOK Gipen4:33:56+2:51:38
Katarina AnderssonÄtrans IFej godkänd
Elisabet DahlbergIK Trenne Ullaredej godkänd

H50 Motion

3 620 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mats JohanssonOK Tisaren1:53:38
2Peter DombyOK Stigen1:56:31+2:53
3Göran TörnbergOK Skogsvargarna2:09:09+15:31
4Fredrik EngmanOK Denseln2:14:53+21:15
5Jon MoholthKongsberg OL2:35:51+42:13
6Magnus HagmanFjärås AIK3:27:03+1:33:25
7Jan MullerTJ Hostivice and friends3:28:36+1:34:58
8Pelle OlofssonOK Skogshjortarna3:30:17+1:36:39
Tomas AnderssonTrollhättans SOKej start

D60 Motion

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marita JohanssonOK Stigen2:03:04
2Barbro LiljequistHeleneholms IF2:14:46+11:42
3Gunilla SandströmOK Stigen2:20:14+17:10
4Kerstin AnderssonFK Boken2:55:14+52:10
5Marita JohanssonMarkbygdens OK3:02:39+59:35
6Kristina TellqvistIK Dran3:05:40+1:02:36

H60 Motion

3 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF2:05:50
2Tomas MårtenssonOK Vivill2:52:14+46:24
3Kjell RehnströmOK Reftele3:19:18+1:13:28
4Johnny ErixonFellingsbro GOIF3:51:38+1:45:48
5Hans SöderströmOK Stigen3:53:14+1:47:24
Göran LiljequistOK Älmeej start

Inskolning

1 450 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Mattis CarlströmIK Hakarpspojkarnafullföljt
Hjalmar HörnquistAnderstorps OKfullföljt
Johanna HörnquistAnderstorps OKfullföljt
Linn JunforsOK Skogshjortarnafullföljt
Benjamin KrabekOdense OKfullföljt
Mio KvarndalUlricehamns OKfullföljt
Karel MullerTJ Hostivice and friendsfullföljt
Mikkel Mølgaard NielsenOdense OKfullföljt
Nils NikolaisenOppsal Orienteringfullföljt
Adam NorlanderOK Nackhefullföljt
Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Simon ÅttingLinköpings OKfullföljt
Veronica AnderssonFjärås AIKej godkänd
Vilhelmina AxenborgMölndal Outdoor IFej godkänd
Alma FaxénVäxjö OKej godkänd
Ella ArvidssonIF Rigorutom tävlan
Jack Augustsson-HubnerKlubblösutom tävlan
Tom Augustsson-HubnerKlubblösutom tävlan
Helmer Augustsson-TheorinKlubblösutom tävlan
Tekla BenkerKlubblösutom tävlan
Elin BergHalmstad OKutom tävlan
Elsa BergHalmstad OKutom tävlan
Julia BergHalmstad OKutom tävlan
Josefin BergagårdTolered-Utby Ol-klubbutom tävlan
IngRID BergerHalmstad OKutom tävlan
Nova BrundinKinnaströms SKutom tävlan
Selma BrundinKinnaströms SKutom tävlan
Ebba DavidssonKlubblösutom tävlan
Oscar DavidssonKlubblösutom tävlan
Vilmer GudmundssonOK Landehofutom tävlan
Leonard HasselströmKlubbblösutom tävlan
Vincent HasselströmKlubbblösutom tävlan
Isak Jodal JötforsGöteborg Majornautom tävlan
Märta JohanssonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Olivia KarlssonIK Uvenutom tävlan
Albin LagessonFK Finnutom tävlan
Elina LindénVäxjö OKutom tävlan
Theo LindgrenHelsingborgs SOKutom tävlan
Liv LorenOK Friseneutom tävlan
Agnes LövhammerBottnaryds IFutom tävlan
Casper OlssonFK Snapphanarnautom tävlan
Elsa PerssonUlricehamns OKutom tävlan
Pihla PuontiVehkalahden Veikotutom tävlan
Love RidderstedtKlubblösutom tävlan
John RobertssonIFK Göteborgutom tävlan
Jakob SternerSträngnäs-Malmby OLutom tävlan
Lowe ThuressonHalmstad Garnisonutom tävlan
Linus WahlströmIF Thorutom tävlan
John ÅhlundKlubblösutom tävlan
Kaja Holte FjeldstadPorsgrunn OLej start

U1

1 730 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Benjamin Birk NielsenAalborg OK45:51
4Oskar LindqvistOK Gisle1:03:50+17:59
5Alma TrofastJönköpings OK1:09:53+24:02
6Cajsa LindqvistOK Gisle1:10:01+24:10
9Linnea DufvaSundsvalls OK1:16:21+30:30
10Casper RylinOK Gläntan Vessigebro1:18:08+32:17
11Maja KylmäHelsingborgs SOK1:19:28+33:37
12Elin BöregårdOK Gläntan Vessigebro1:19:49+33:58
13Ztella ArdforsOK Löftan1:19:55+34:04
14Zamuel ArdforsOK Löftan1:21:27+35:36
15Torun JørgensenPeninsula And Plains Orienteers1:21:52+36:01
18Vera WildheimMölndal Outdoor IF1:31:17+45:26
19Patricia ErikssonOK Skärmen1:33:36+47:45
20Siri LindIF Thor1:34:12+48:21
21Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL1:35:10+49:19
22Stina GustafssonHalmstad OK1:39:37+53:46
23Svea PellméStenungsunds OK1:43:20+57:29
24Sixten BöregårdOK Gläntan Vessigebro1:55:03+1:09:12
Erik HägerstrandKungälvs OKej godkänd
Ella AnderssonAnderstorps OKutom tävlan
Oskar AnderssonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Tilde BirkebaekStora Tuna OKutom tävlan
Arne BornefalkFK Friskus-Varbergutom tävlan
Linus BruhnIF Rigorutom tävlan
Felix CederholmKlubblösutom tävlan
Alexander DybvikKlubblösutom tävlan
Knut ErikssonBrattås CKutom tävlan
Isak GrönlundLunds OKutom tävlan
Tilda HarrieLunds OKutom tävlan
Jonas HolmgrenFK Friskus-Varbergutom tävlan
Elise JohanssonNässjö OKutom tävlan
Moa JohanssonOK Gisleutom tävlan
Alvin KorallMotala AIF OLutom tävlan
Linus LindgrenHelsingborgs SOKutom tävlan
Olle NilssonOK Stigenutom tävlan
Klara RosenkvistOK Löftanutom tävlan
Emil RöllikeOK Lindénautom tävlan
Oscar RöllikeOK Lindénautom tävlan
Vincent SteffertOK Tyringeutom tävlan
Johanna ThorTolered-Utby Ol-klubbutom tävlan
Junia TorstensvikFK Friskus-Varbergutom tävlan
Arvid TreptowAnderstorps OKutom tävlan
Astrid TreptowAnderstorps OKutom tävlan
Elof TreptowAnderstorps OKutom tävlan
Nils  TryggessonOK Norrvirdarnautom tävlan
Oskar WallinFalkenbergs OKutom tävlan
Viktor ZachrissonOK Alehofutom tävlan
Ella ÖjeboKFUM Örebro OKutom tävlan
Ester OhlssonBrattås CKej start

U2

1 740 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magnus Mølgaard NielsenOdense OK49:08
2Anders SigvardtOdense OK49:11+0:03
3Arvid HägerstrandKungälvs OK1:00:08+11:00
4Elsa PalmqvistOK Tranan1:00:12+11:04
6Gustaf IngelsboOK Tranan1:02:24+13:16
7Malte StenhagNässjö OK1:06:06+16:58
8Jakob GudmundssonOK Landehof1:07:11+18:03
9Viola RönnFK Friskus-Varberg1:08:27+19:19
11Saga WildheimMölndal Outdoor IF1:11:30+22:22
12Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg1:13:11+24:03
13Axel JohanssonTolered-Utby Ol-klubb1:13:32+24:24
14Jesper NilssonKungälvs OK1:15:24+26:16
15Elsa PeterssonVäxjö OK1:17:28+28:20
16Maja EliassonFK Friskus-Varberg1:20:29+31:21
17Vidar LarssonIF Thor1:25:50+36:42
20Albert KylmäHelsingborgs SOK1:28:00+38:52
21Märta BöregårdOK Gläntan Vessigebro1:28:16+39:08
22Agnes BöregårdOK Gläntan Vessigebro1:28:26+39:18
23Pelle RunevadOK Nackhe1:33:48+44:40
24Joel BjörkmanKungälvs OK1:35:01+45:53
25Minna KvarndalUlricehamns OK1:36:53+47:45
26Kerstin SvenssonOK Kullingshof1:39:27+50:19
27Astrid HellerströmFK Friskus-Varberg1:42:04+52:56
28Noah Nilsson-DagEds SK1:47:56+58:48
30Johannes DahlbergIK Trenne Ullared2:42:04+1:52:56
Jason SchoughÄtrans IFej godkänd
Alexander BjärbyFrosta OKutom tävlan
Olle BlomqvistMarkbygdens OKutom tävlan
Miri BogevigKlubblösutom tävlan
Nils EkströmStenungsunds OKutom tävlan
Hannes EmanuelssonOK Trananutom tävlan
Noah EmanuelssonOK Trananutom tävlan
Nils ErikssonBrattås CKutom tävlan
Kaja Holte FjeldstadPorsgrunn OLutom tävlan
Alice JanssonOK Roslagenutom tävlan
Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Annie KrikströmHjärnarps OLutom tävlan
Ellen KringstadSäffle OKutom tävlan
David LövdahlVisby IF Gute SOKutom tävlan
Elin PerssonBrattås CKutom tävlan
Majken RosenkvistOK Löftanutom tävlan
Alma SvenssonAnderstorps OKutom tävlan
Amanda ThorTolered-Utby Ol-klubbutom tävlan
Olle TryggesonOK Norrvirdarnautom tävlan
Annie WallinOK Trananutom tävlan
Emma WikströmHästveda OKutom tävlan
Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubbutom tävlan
Ingrid EngmanIFK Lidingö SOKej start
Anton FaxénVäxjö OKej start
Agnes MalmEds SKej start
Elias OhlssonBrattås CKej start
Melvin SjöbergIF Thorej start

Öppen motion 1

1 740 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
3Jana MullerovaTJ Hostivice and friends1:52:11+28:31
Lone BorgOdense OKej godkänd
Jakob ÅkessonSkåneslättens OLej godkänd
Anneli AnsbölFK Friskus-Varbergutom tävlan
Catharina AppeltoftKlubblösutom tävlan
Moa BartholdssonMölndal Outdoor IFutom tävlan
Marie BerlinNässjö OKutom tävlan
Jan BogsjöKlubblös Varbergutom tävlan
Susanne BäckströmIF Rigorutom tävlan
Martin HagfjärdSöders-Tyresöutom tävlan
Marie KempffHässleholms OKutom tävlan
Ing-Mari LarssonOK Löftanutom tävlan
Ela NielsenOK Skogshjortarnautom tävlan
Elsa NielsenOK Skogshjortarnautom tävlan
Ester NielsenOK Skogshjortarnautom tävlan
Jenny RybergMariestads FKutom tävlan
Elise RöllikeOK Lindénautom tävlan
Vera TofteredIF Rigorutom tävlan

Öppen motion 2

3 390 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Einar AamotOK Skogshjortarnautom tävlan
Lise-Lotte AndersenOdense OKutom tävlan
Bo AnderssonOK Löftanutom tävlan
Monika AnderssonUlricehamns OKutom tävlan
Albert BuzassyKlubblösutom tävlan
Peter CedergrenAvesta OKutom tävlan
Yvonne EklundAvesta OKutom tävlan
Lotta EliassonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Malte HagfjärdSöders-Tyresöutom tävlan
Caroline LinnerosOK Löftanutom tävlan
Sara NorenOK Friseneutom tävlan
Villemo RönnblomOK Tyringeutom tävlan
Danica TasevaIFK Göteborg Orienteringutom tävlan
Birte WintherHvalsöutom tävlan

Öppen motion 3

2 620 m, 116 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ulf-Björn RönnFK Friskus-Varberg1:42:31
2Sara AnderssonVänersborgs SK1:43:28+0:57
3Mathias BerganFet OL1:52:10+9:39
7Anna LindenauOK Alehof2:04:18+21:47
10Ulrika RylinOK Gläntan Vessigebro2:10:19+27:48
12Anna HögbergOK Tranan2:14:54+32:23
13Jenny PalmqvistOK Tranan2:15:23+32:52
14Charlotte RennuitOdense OK2:17:53+35:22
18Ellen HeymanIF Rigor2:22:19+39:48
20Alma KjellénHelsingborgs SOK2:24:35+42:04
21Gabriel GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb2:27:50+45:19
25Johanne KrabekOdense OK2:34:06+51:35
26Anna-Karin BromsFK Friskus-Varberg2:38:29+55:58
27Catrine BöregårdOK Gläntan Vessigebro2:45:51+1:03:20
28Asger HaahrOdense OK2:46:48+1:04:17
29Liv LindOK Skärmen2:56:41+1:14:10
31Cecilia OlofssonSjövalla FK2:59:34+1:17:03
32Ellen Winther MortensenOK Pan Århus3:03:45+1:21:14
36Alice SigvardtOdense OK3:18:18+1:35:47
37Krister WessmarkOK Flundrehof3:25:22+1:42:51
38Margareta HeldFK Åsen3:27:52+1:45:21
39Eva KarlssonOK Nackhe3:29:04+1:46:33
40Lil AlfredssonUddevalla OK3:29:51+1:47:20
41Anna-Stina WennbergVäxjö OK3:49:19+2:06:48
Johanna TöppnerOK Landehofej godkänd
Anneli WihlborgOK Gyngeej godkänd
Gustav ÅkessonSkåneslättens OLej godkänd
Ture AgustssonFK Bokenutom tävlan
Jenny AnderssonAnderstorps OKutom tävlan
Tova AnderssonKlubblösutom tävlan
Jonas Angholt WallinMarkbygdens OKutom tävlan
Ewa ArnessonIK Dranutom tävlan
Pyttan AsplundOK Södertörnutom tävlan
Colin AxelssonJönköpings OKutom tävlan
Elin AxelssonLerums SOKutom tävlan
Gunnel AxelssonOK Skogshjortarnautom tävlan
Gunnar BengtssonOK Gläntan Vessigebroutom tävlan
Nina BergmanGöteborg Majornautom tävlan
Mikael BoströmFK Friskus-Varbergutom tävlan
Erik BromsFK Friskus-Varbergutom tävlan
Alfred BuzassyKlubbblösutom tävlan
Birgitta ByströmKlubblösutom tävlan
Gunnel BörjessonBredaryds SOKutom tävlan
Annika CarlssonKungälvs OKutom tävlan
Annika EdhOK Skogshjortarnautom tävlan
Sofia EdmanHelsingborgs SOKutom tävlan
Britt-Marie EkbergOK Orintoutom tävlan
Frida EmanuelssonOK Trananutom tävlan
Emmeli ErikssonOK Refteleutom tävlan
Inger ErnstsonOK Skogshjortarnautom tävlan
Emmelie GeorgssonOK Nackheutom tävlan
David GlänneskogTolered-Utby Ol-klubbutom tävlan
Annika GustafssonOK Nackheutom tävlan
Marianne HaglundOK Djerfutom tävlan
Bengt HanssonOK Löftanutom tävlan
Sandra HanssonÄrla IFutom tävlan
Helen InfeltKlubblösutom tävlan
Reni ItenOLC Winterthurutom tävlan
Carina IvarssonOK Kullingshofutom tävlan
Ann-Helen JohanssonOK Refteleutom tävlan
Madelaine JohanssonKlubblösutom tävlan
Lars JosefssonKlubblösutom tävlan
Albin JägstedtHalmstad OKutom tävlan
Jonathan JörgensenTisvilde Hegn OKutom tävlan
Simon JörgensenTisvilde Hegn OKutom tävlan
Helena KarlssonHjobygdens OKutom tävlan
Ulla KarlssonOK Tyringeutom tävlan
Cajsa KrikströmHjärnarps OLutom tävlan
Jonas KylmäHelsingborgs SOKutom tävlan
Mary LarnerGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Chatarina LarssonIF Thorutom tävlan
Lennart LindbergIK Vistautom tävlan
Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Åsa MånssonSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Alfred NielsenOK Skogshjortarnautom tävlan
Sofi NielsenOK Skogshjortarnautom tävlan
Alma NilssonOK Stigenutom tävlan
Anna NilssonOK Stigenutom tävlan
Birgitta NilssonFK Snapphanarnautom tävlan
Björn NilssonOK Stigenutom tävlan
Elsa NilssonOK Stigenutom tävlan
Monica NilssonÄtrans IFutom tävlan
Ann NybergIFK Göteborg Orienteringutom tävlan
Marie NybergFjärås AIKutom tävlan
Linnea NäsenKlubblösutom tävlan
Karolina  OlofssonKlubblösutom tävlan
Olle OlsonHelsingborgs SOKutom tävlan
Niklas PaulssonOK Löftanutom tävlan
Jan Eric PerssonOK Löftanutom tävlan
Gudrun PetterssonCenterpartietutom tävlan
Linnéa RexOK Landehofutom tävlan
Johan RunevadOK Nackheutom tävlan
Veronica SahlinNässjö OKutom tävlan
Cecilia SchneiderMölndal Outdoor IFutom tävlan
Estelle SjögrenBromma-Vällingby SOKutom tävlan
Minette SjögrenBromma-Vällingby SOKutom tävlan
Karin StattinSOK Träffutom tävlan
Helene SwartzIFK Lidingö SOKutom tävlan
Erling SvenssonIK Trenne Ullaredutom tävlan
Eva SvenssonUlricehamns OKutom tävlan
Karina SVENSSONMarkaryds FKutom tävlan
Li-Min SvenssonOK Älmeutom tävlan
Albin TagessonFK Finnutom tävlan
Tilda ThulinKungälvs OKutom tävlan
Camilla ThuressonHalmstad Garnisons IFutom tävlan
Tomas TorstensvikFK Friskus-Varbergutom tävlan
Anna TrofastJönköpings OKutom tävlan
Kerstin UmegårdLånghundra IFutom tävlan
Agneta WallinMarkbygdens OKutom tävlan
Monique Van LoonOLV Minorutom tävlan
Annelie WardOK Vivillutom tävlan
Oskar WardOK Vivillutom tävlan
Elin WelanderÖrkelljunga FKutom tävlan
Mats-Åke ÅhlundKlubblösutom tävlan
Karin ÅkessonOK Landehofutom tävlan
Nils ÖjeboKFUM Örebro OKutom tävlan
Johanna LindénVäxjö OKej start
Matilda TörngrenTolered-Utby Ol-klubbej start

Öppen motion 4

4 370 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Mikael NilssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Markus WennbergSjövalla FKej godkänd
Amalia AnderssonFrosta OKutom tävlan
Mikael AndreassonKlubblösutom tävlan
Anna BengtssonHalmstad OKutom tävlan
Karin EngqvistOK Flundrehofutom tävlan
Eugen EnqvistSaltsjöbadens IFutom tävlan
Märta ForsbergOK Norrvirdarnautom tävlan
Magnus HagfjärdSöders-Tyresöutom tävlan
Peter JosefssonKlubblösutom tävlan
Eskil JönssonHalmstad OKutom tävlan
Daniel KarlssonKlubblösutom tävlan
Karin NilssonIK Trenne Ullaredutom tävlan
Astrid NormanStigmännen Karlshamns OKutom tävlan
Robin SöderholmOK Stigenutom tävlan
Lars WesslingKlubblösutom tävlan
Fredrik WolrathKlubblösutom tävlan
Jessica ÅhlundOK Kåreutom tävlan
Sofie ÖhrmanKlubblösutom tävlan

Öppen motion 5

3 490 m, 98 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars PerssonBrattås CK2:08:50
2Minna KonttilaTampereen Pyrintö2:08:58+0:08
3Robin NyqvistKungälvs OK2:13:46+4:56
5Pernilla AntonssonFK Friskus-Varberg2:15:19+6:29
6Ulf CarlssonVäxjö OK2:15:26+6:36
8Christina LindqvistOK Gisle2:17:58+9:08
10Charlotte StenhagNässjö OK2:21:52+13:02
11Jörgen StenhagNässjö OK2:23:13+14:23
13Ann PogemaaOK Skogsstjärnan2:30:18+21:28
15Sven TolestamIF Rigor2:30:38+21:48
16Katarina VartiaOK Löftan2:33:41+24:51
17Renita PåsseIF Hagen2:36:43+27:53
20Patrik PogemaaOK Skogsstjärnan2:43:11+34:21
26Annette SeldénIF Rigor2:57:53+49:03
27Linnéa TöppnerOK Landehof2:59:26+50:36
29Katrin PellméStenungsunds OK3:05:23+56:33
32Lena Carlsson TellIF Hagen3:11:25+1:02:35
33Anna GerhardtBrattås CK3:17:06+1:08:16
35Thor KofodKlubblös3:21:56+1:13:06
36Mari SchoughÄtrans IF3:22:56+1:14:06
37Lea TaraldsvikSarpsborg OL3:23:56+1:15:06
38Ing-Britt GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb3:26:10+1:17:20
41Åse NilssonOK Landehof3:39:35+1:30:45
44Kerstin LindbladSävedalens AIK3:58:36+1:49:46
Magnus FovaeusSävedalens AIKej godkänd
Helene JohanssonOK Nackheej godkänd
Märta AhlquistJärla Orienteringutom tävlan
Sonja AhlquistJärla Orienteringutom tävlan
Niclas AndreassonKlubblösutom tävlan
Susanne AndreassonGöteborgs SKutom tävlan
Kajsa AspegrenOK Kontinentutom tävlan
Maja AxelssonLerums SOKutom tävlan
Arne BerlinTrollhättans SOKutom tävlan
Kerstin BobergOK Roxenutom tävlan
Christoffer BrehmerSimlångsdalens IFutom tävlan
Ida BruhnIF Rigorutom tävlan
Malin BruhnIF Rigorutom tävlan
Arthur BrunborgNittedal OKutom tävlan
Per BrundinKinnaströms SKutom tävlan
Bengt BörjessonBredaryds SOKutom tävlan
Ellen BörjessonBredaryds SOKutom tävlan
Karin DahlgrenHagaby GoIF Örebroutom tävlan
BO  EKKlubblösutom tävlan
Lena EliassonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Claes EmanuelssonOK Trananutom tävlan
Carl EmmeKlubblösutom tävlan
Björn EngelbrektssonFK Snapphanarnautom tävlan
Ture ErikssonEds SKutom tävlan
Hanna ErixonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Liv ErlandssonOK Vivillutom tävlan
Irmgard FabianOJE Wapplegutom tävlan
Wolfgang FabianOJE Wapplegutom tävlan
Charlie FhermHästveda OKutom tävlan
Ronny FhermHästveda OKutom tävlan
Rikard FlinkFjärås AIKutom tävlan
Filip GrimsholmHalmstad OKutom tävlan
Anders GusedFalkenbergs OKutom tävlan
Charlotte GustafssonBredaryds SOKutom tävlan
Göran GustafssonOK Nackheutom tävlan
Maria HaglundOK Djerfutom tävlan
Annika HagstrandBurseryds IFutom tävlan
Lars HagstrandBurseryds IFutom tävlan
Marie HallbergIF Marin Västutom tävlan
Helle HansenHerlufsholm OKutom tävlan
Sophie Hedlund StridhOK Gipenutom tävlan
Madeleine HellqvistOK Kontinentutom tävlan
Anders IvarssonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Kristoffer JagetegFalkenbergs OKutom tävlan
Linda JakobssonIK Uvenutom tävlan
Ann-Sofie JohanssonKungälvs OKutom tävlan
Isak JohanssonOK Gisleutom tävlan
Petter KarlssonIK Uvenutom tävlan
Clara KilperUSV Jenautom tävlan
Carolina LandinMalmö OKutom tävlan
Helena LöfKFUM Örebro OKutom tävlan
Ulrike NitzscheUSV Jenautom tävlan
Stefan NybergFjärås AIKutom tävlan
Margareta PeterssonIF Marin Västutom tävlan
Niclas PetterssonOK Refteleutom tävlan
Henrik RosenkvistKlubblösutom tävlan
Jesper RundbäckVaggeryds SOKutom tävlan
Kirsten RöhrichUSV Jenautom tävlan
Eva SchönquistOK Linnéutom tävlan
Ellen SigvardsonBredaryds SOKutom tävlan
Niclas SjögrenOK Stigenutom tävlan
Oliver SjögrenBromma-Vällingby SOKutom tävlan
Philip StensbyTibro OKutom tävlan
Stefan StoltVänersborgs SKutom tävlan
Monika StrandlyckeKlubblösutom tävlan
Susan StubIP Köpenhamnutom tävlan
Lisa SöderholmOK Stigenutom tävlan
Einar SörqvistMarkbygdens OKutom tävlan
Petter ThorTolered-Utby Ol-klubbutom tävlan
Eva TollsternVäxjö AISutom tävlan
Charlotta TreptowAnderstorps OKutom tävlan
Kristina TörnströmFK Friskus-Varbergutom tävlan
Sandra WallinFalkenbergs OKutom tävlan
Catharina WinbergStenungsunds OKutom tävlan
Per LennartssonNässjö OKej start

Öppen motion 6

5 090 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Robert LindqvistOK Gisleej godkänd
Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Annika LännhultEds SKej godkänd
Ian McKenzieUringa Orienteersej godkänd
Per MellbergKlubblösej godkänd
Martin TöppnerOK Landehofej godkänd
Magnus WallinMarkbygdens OKej godkänd
Mattias AnderssonKlubblösutom tävlan
Eva AndreassonOK Gyngeutom tävlan
Nina BejbomUddevalla OKutom tävlan
Johan  BerglundKlubblösutom tävlan
fredrik BERGMANGöteborg Majornautom tävlan
Anki BlennowFalköpings AIK OKutom tävlan
Christer BorgGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Sabine BräuerUSV Jenautom tävlan
Håkan GrubbMalmö OKutom tävlan
Mattias KorskulleKlubblösutom tävlan
Jonas LarssonKlubblösutom tävlan
Gunilla le DousMölndal Outdoor IFutom tävlan
Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OKutom tävlan
Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
David OlssonIF Hagenutom tävlan
Sven OpitzUSV Jenautom tävlan
Viktor ParkOK Stigenutom tävlan
Lina SandströmOK Stigenutom tävlan
Johan SkogmalmKlubbblösutom tävlan
Josefin StråeKlubblösutom tävlan
Kjell SvenssonOK Älmeutom tävlan
Johanna WachtmeisterKlubblösutom tävlan

Öppen motion 7

2 780 m, 137 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
6Olof BjörkmanKungälvs OK1:43:24+18:41
7Anders LarssonOK Landehof1:44:57+20:14
9Hans SvenssonOK Kullingshof1:47:21+22:38
10Truls FjeldstadPorsgrunn OL1:48:34+23:51
11Björn Ketil HansenSarpsborg OL1:52:51+28:08
14Johan NiklassonVäxjö OK2:00:13+35:30
18Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg2:07:50+43:07
23Marie EckerlidSävedalens AIK2:14:27+49:44
24Martin EnströmTrollhättans SOK2:16:53+52:10
27Ole PedersenLinköpings OK2:18:29+53:46
29Erik ÖjeboKFUM Örebro OK2:25:30+1:00:47
30Lars LorénOK Frisene2:25:32+1:00:49
32Thomas VinbladLunds OK2:29:24+1:04:41
33Kim FolanderFSK Orientering2:35:14+1:10:31
43Annika IsidorssonOK Vivill2:50:56+1:26:13
45Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OK2:55:23+1:30:40
46Anneli ChristieSnättringe SK3:17:43+1:53:00
50Klas SkogOK Gipen3:57:38+2:32:55
Jan AnderssonFjärås AIKej godkänd
Helén ÅkessonSkåneslättens OLej godkänd
Marie AhlménJönköpings OKutom tävlan
Jenny AnderssonÄtrans IFutom tävlan
Olof AnderssonIF Rigorutom tävlan
Ola AndertoftMarkaryds FKutom tävlan
Birgitte AronssonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Gunilla AxelssonSävedalens AIKutom tävlan
Tomas AxelssonOK Linnéutom tävlan
Gunnar BejbomUddevalla OKutom tävlan
Ingvar BengtssonOskarströms OKutom tävlan
Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubbutom tävlan
Lotta BerntssonSkåneslättens OLutom tävlan
Helena BlomqvistMarkbygdens OKutom tävlan
Mikael BodénMarkbygdens OKutom tävlan
Henrik BodingIFK Lidingö SOKutom tävlan
Ann BrenanderSOK Viljanutom tävlan
Emma BrundinKinnaströms SKutom tävlan
Jonas BrånaltFrölunda OLutom tävlan
Keiko CanwayGuildford Orienteersutom tävlan
Henrik CarlssonIK Uvenutom tävlan
Ulf CarlssonVäxjö AISutom tävlan
Viola EckermanGöteborg Majornautom tävlan
Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Kurt EkbergOK Orintoutom tävlan
Helén ErikssonOK Torutom tävlan
John-Erik ErikssonJönköpings OKutom tävlan
Samuel ErikssonEds SKutom tävlan
Lars ErlandssonOK Vivillutom tävlan
Hanna FredheimLillomarka OLutom tävlan
Elisabeth FredrikssonGudhems IFutom tävlan
Måns FritzellGudhems IFutom tävlan
Åsa GrenaboHjobygdens OKutom tävlan
Stig GustafssonIK Ymerutom tävlan
Eva GustavssonHässleholms OKutom tävlan
Johan HanssonOK Löftanutom tävlan
Birgit HausnerOK SGutom tävlan
Pertti HeedOK Orintoutom tävlan
Peter HeldFK Åsenutom tävlan
Thomas HenryssonTibro OKutom tävlan
Håkan HåkanssonKungälvs OKutom tävlan
Maria HåkanssonVäxjö OKutom tävlan
Anne JohanssonOK Trananutom tävlan
Charlie JohanssonKlubblösutom tävlan
Håkan JohanssonMariestads FKutom tävlan
Malin JohanssonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Martin JohanssonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Petra JohanssonTrollhättans SOKutom tävlan
Susanne JohanssonFjärås AIKutom tävlan
Åke JohanssonRydboholms SKutom tävlan
Dan JosefssonOK Roxenutom tävlan
Håkan JunforsOK Skogshjortarnautom tävlan
Liselott JönssonStigmännen Karlshamns OKutom tävlan
Anita KarlssonKlubblösutom tävlan
Anneli KarlssonFK Finnutom tävlan
Anton KarlssonFK Finnutom tävlan
Cecilia KarlssonGöteborgs SKutom tävlan
Sören KarlssonMullsjö SOKutom tävlan
Anders KjellLinköpings OKutom tävlan
Ulla KjellLinköpings OKutom tävlan
Gustav KlotzMalmö OKutom tävlan
Lena KollénIF Marin Västutom tävlan
Sten Åke KvistIS Kullenutom tävlan
Lovisa LagerHalmstad OKutom tävlan
Karin LaurellOK Flundrehofutom tävlan
Lina LeijgårdGudhems IFutom tävlan
Pär LundkvistSundbybergs IKutom tävlan
Ingvar MarsKinnaströms SKutom tävlan
Claus MikkelsenHerlufsholm OKutom tävlan
Anne Muller JensenOK Roskildeutom tävlan
Anders NilssonTäby OKutom tävlan
Barbro NilssonAlvesta SOKutom tävlan
Camilla NygrenIF Thorutom tävlan
Jonas NygrenIF Thorutom tävlan
Jenny OlssonStigsökarnautom tävlan
Lena PerssonMalmö OKutom tävlan
Pi PerssonOK Orionutom tävlan
Lena Rabe JosefssonFjärås AIKutom tävlan
Peter RavnellGudhems IFutom tävlan
Emma RenbergSävedalens AIKutom tävlan
Lars RenbergAstraZeneca IF Mölndalutom tävlan
Annette ReulOK Orintoutom tävlan
Reinhold ReulOK Orintoutom tävlan
Desiré RexOK Landehofutom tävlan
Per RogneIK Hakarpspojkarnautom tävlan
Jan RosénIK Ymerutom tävlan
Peter SahlinNässjö OKutom tävlan
Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullaredutom tävlan
Helena SellgrenGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Linda SjögrenBromma Vällingbyutom tävlan
Stefan SjögrenBromma-Vällingby SOKutom tävlan
Thomas SjöholmMullsjö SOKutom tävlan
Jan SonedahlOK Landehofutom tävlan
Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OLutom tävlan
Daniel SundhFjärås AIKutom tävlan
Inger SundinOK Landehofutom tävlan
Lars Åke SvenskOK Hällenutom tävlan
Anders SvenssonFörsvarsmaktenutom tävlan
Gunnel SvenssonIK Ymerutom tävlan
Pär SvenssonVärend GN OLutom tävlan
Rebecca SvenssonVärend GN OLutom tävlan
Ann SvärmOK Gisleutom tävlan
Arne SvärmOK Gisleutom tävlan
Johanes SüdhoffBrattås CKutom tävlan
Niels ToniniosOK Eskilutom tävlan
Viktor TorstenssonÄtrans IFutom tävlan
Ulf TörnströmFK Friskus-Varbergutom tävlan
Karin WahlgrenSjövalla FKutom tävlan
Helena WallMarkbygdens OKutom tävlan
Maria VamlingFrölunda OLutom tävlan
Kajsa WardOK Vivillutom tävlan
Mikael WardOK Vivillutom tävlan
Helen ÅkessonVäxjö AISutom tävlan
Matilda ÅkessonOK Landehofutom tävlan
Jon ÅsanderFrufällanutom tävlan
Bo ÖhgrenHelsingborgs SOKutom tävlan
Ulla ÖhgrenHelsingborgs SOKutom tävlan
Peter ÖstenssonOK Trananutom tävlan
Sofia ÖstenssonOK Trananutom tävlan
Catarina BengtssonOK Nackheej start
Hanne Fredheimej start
Robert HallbergIK Uvenej start
Mona HoltePorsgrunn OLej start

Öppen motion 8

4 430 m, 141 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
2Erik OlssonHelsingborgs SOK1:56:52+1:32
4Maria  Høyer StaugaardFIF Hillerød2:10:02+14:42
6Greger LorénOK Frisene2:13:08+17:48
9Lars HarrieLunds OK2:29:19+33:59
12Preben MortensenHvalsø OK2:38:01+42:41
13Emma BacklundSävedalens AIK2:38:15+42:55
15Fredrik LorénOK Frisene2:45:43+50:23
17Jesper Skovsborg MortensenHvalsø OK2:55:34+1:00:14
18Tor Ivar ChristiansenOL Tønsberg og Omegn2:59:42+1:04:22
20Niels-Peter Vest NielsenAllerød OK3:00:59+1:05:39
21Luba NilssonKungälvs OK3:04:09+1:08:49
22Linda CorneliussonOK Löftan3:10:05+1:14:45
23Daniel KempffHässleholms OK3:18:34+1:23:14
24Maria HöglundSjövalla FK3:25:29+1:30:09
26Anders NilssonHässleholms OK3:28:29+1:33:09
Daniel AnderssonFjärås AIKej godkänd
Therese AxenborgMölndal Outdoor IFej godkänd
Katarina EnbomVänersborgs SKej godkänd
Stefan LauriGammelstads IFej godkänd
Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarnaej godkänd
Erik AamotOK Skogshjortarnautom tävlan
Helena AnderssonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Martin AnderssonFK Finnutom tävlan
Michael AnderssonGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Sofia AnderssonCentrum OKutom tävlan
Tobias AnderssonGöteborgs SKutom tävlan
Emil AxelssonLerums SOKutom tävlan
Jonas AxelssonLerums SOKutom tävlan
Jonny AxelssonJönköpings OKutom tävlan
Martin AxelssonOK Skogshjortarnautom tävlan
Joel BengtssonKlubblösutom tävlan
Kjell BengtssonKlubblösutom tävlan
Linnea BengtssonFalkenbergs OKutom tävlan
Rikard BengtssonLivgardets IKutom tävlan
Susanne BerghMölndal Outdoor IFutom tävlan
Erik BergqvistSäffle OKutom tävlan
Susann BerntssonOK Refteleutom tävlan
Fredrik BjörkmanOK Refteleutom tävlan
Amanda BlennowFalköpings AIK OKutom tävlan
Magnus BlennowFalköpings AIK OKutom tävlan
Patrik BlombergIK Standardutom tävlan
Anna-Karin BondessonFrosta OKutom tävlan
Daniel BornefalkFK Friskus-Varbergutom tävlan
Mikael BromsFK Friskus-Varbergutom tävlan
Herman BrunborgNittedal OKutom tävlan
James ChristieSnättringe SKutom tävlan
Per-Olof ClaéssonTenhults SOKutom tävlan
Erik ClassonOK Orintoutom tävlan
Mats DahlrotIK Uvenutom tävlan
Josefin DahlstenEksjö SOKutom tävlan
Mia DammvikStora Tuna OKutom tävlan
Linda DanielssonLerums SOKutom tävlan
Jesper EKKlubblösutom tävlan
Magnus EliassonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Sofia ElverlindOK Trananutom tävlan
Simon EngelHässleholms OKutom tävlan
Roland ErikersSkåneslättens OLutom tävlan
Karin EriksenOL Tönsbergutom tävlan
Lena FlinkFjärås AIKutom tävlan
Brynjar FredheimLillomarka OLutom tävlan
Åse FuxborgSjövalla FKutom tävlan
David GabrielssonSävedalens AIKutom tävlan
John GabrielssonSävedalens AIKutom tävlan
Stefan GraadIF Rigorutom tävlan
Gunnar GustavssonOK Refteleutom tävlan
Roland GustavssonHässleholms OKutom tävlan
Johanna HallqvistUlricehamns OKutom tävlan
Anne HanssonMarkbygdens OKutom tävlan
Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOKutom tävlan
Kristin HanssonMarkbygdens OKutom tävlan
Johan HjertströmFK Friskus-Varbergutom tävlan
Åsa JanssonOK Roslagenutom tävlan
Benny JohanssonOK Refteleutom tävlan
Daniel JohanssonNässjö OKutom tävlan
Frans JohanssonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Sofie JohanssonLøten o-lagutom tävlan
Torbjörn JohanssonBredaryds SOKutom tävlan
Anders JonssonIF Marin Västutom tävlan
Johan JylltorpLinköpings OKutom tävlan
Martin JönssonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Karen KanarikuToit Olutom tävlan
Sofie KarmstigFK Friskus-Varbergutom tävlan
Johan KastenssonEksjö CKutom tävlan
Roger KlotzMalmö OKutom tävlan
Ola KrikströmHjärnarps OLutom tävlan
Per-Anders KumlinOK Blobacka utom tävlan
Erik KvarnströmKils OKutom tävlan
Beatrice KöhlerSäterbygdens OKutom tävlan
Ellinor LangeOK Ravinenutom tävlan
Anna LarssonÖrkelljunga FKutom tävlan
Jeanette LarssonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Johan LarssonOK Refteleutom tävlan
Jonatan LarssonUddevalla OKutom tävlan
Agnes LeoHalden SKutom tävlan
Johan LindeblomIK Omegautom tävlan
Helena LindénVäxjö OKutom tävlan
Mikael LindénHalmstad OKutom tävlan
Lars LorénOK Friseneutom tävlan
Stefan LundhSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Mats LövdahlVisby IF Gute SOKutom tävlan
Britt-Marie MagnussonLaholms IF OKutom tävlan
Ulrika MeyersonOK Linnéutom tävlan
Karl MikkelsenOL Tönsbergutom tävlan
Lovisa MoqvistLerums SOKutom tävlan
Pär MoqvistLerums SOKutom tävlan
Jonas NielsenOK Skogshjortarnautom tävlan
Jonas NielsenOK Skogshjortarnautom tävlan
Lena NorrmanIS Kullenutom tävlan
Olle NyströmIS Kullenutom tävlan
Adam OdénFjärås AIKutom tävlan
Johan OlofssonOK Skogshjortarnautom tävlan
Staffan OlssonStigsökarnautom tävlan
Arvid PerssonMölndal Outdoor IFutom tävlan
Oscar RenbergSävedalens AIKutom tävlan
Lovisa RingHalmstad OKutom tävlan
Karin RundqvistOK Nackheutom tävlan
Matilda RundqvistOK Nackheutom tävlan
Alva SellgrenGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Klaus SiegelGustavsbergs OKutom tävlan
Emma SigvardssonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Kristian SiverboMarkbygdens OKutom tävlan
Malva SteenOK Enenutom tävlan
Carin StenbergHelsingborgs SOKutom tävlan
Frida StoltHestra IFutom tävlan
Bruno StubPI Köpenhamnutom tävlan
Mette StubIP Köpenhamnutom tävlan
Rasmus SvenssonVärend GN OLutom tävlan
Tobias SvenssonFK Finnutom tävlan
Martin SykGöteborgs SKutom tävlan
Viktor TorstenssonÄtrans IFutom tävlan
John-Patrik TreptowAnderstorps OKutom tävlan
Erik TönsgårgKlubblösutom tävlan
Benny WallinFalkenbergs OKutom tävlan
Niklas WelanderÖrkelljunga FKutom tävlan
Peter WilhelmssonKarlskrona SOKutom tävlan
Tomas ZrnikGigant Orienteeringutom tävlan
Johan ÅhlundVänersborgs SKutom tävlan
Kristina ÅhlundVänersborgs SKutom tävlan
Erik ÖsterlinSävedalens AIKutom tävlan
Brynjar Fredheimej start
Tobias HöglundSjövalla FKej start

Öppen motion 9

7 270 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Måns FaxénVäxjö OKej godkänd
Fredrik JohanssonOK Nackheej godkänd
Ulrik StaugaardFIF Hillerødej godkänd
Björn ÅkessonSkåneslättens OLej godkänd
Michael AhlquistJärla Orienteringutom tävlan
Matilda AlkvistJärla Orienteringutom tävlan
Claes AnderssonFalkenbergs OKutom tävlan
Johan AspegrenOK Kontinentutom tävlan
Anna AxelssonOK Linnéutom tävlan
Fredrik BartholdssonMölndal Outdoor IFutom tävlan
Lennart BengtssonFalkenbergs OKutom tävlan
André BjärbyFrosta OKutom tävlan
Olle BjörneldKalmar OKutom tävlan
Amanda ClaessonSävedalens AIKutom tävlan
Kristoffer EdshageCentrum OKutom tävlan
Elias HaglundOK Djerfutom tävlan
Mats HaglundOK Djerfutom tävlan
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Patrik JohanssonHelsingborgs SOKutom tävlan
Anders KarlssonBodafors OKutom tävlan
Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Håkan KarlssonFK Finnutom tävlan
Jonas KarlssonMarkbygdens OKutom tävlan
Niklas KarlssonVäxjö OKutom tävlan
Andreas KaverenKlubblösutom tävlan
Julius KindlundhFK Finnutom tävlan
Gustav le DousMölndal Outdoor IFutom tävlan
Staffan LjungkvistSävedalens AIKutom tävlan
Tore MårtenssonOK Vivillutom tävlan
Niclas NilssonOK Österåkerutom tävlan
Mattias OlofssonOK Enenutom tävlan
Axel OlssonIF Hagenutom tävlan
Marie OlssonÖrkelljunga FKutom tävlan
Anders PerssonVäxjö OKutom tävlan
Anton PerssonOK Pan-Kristianstadutom tävlan
Erik PetterssonOK Denselnutom tävlan
Johan SamuelssonIK Trenne Ullaredutom tävlan
Filippa SpånérSävedalens AIKutom tävlan
Fabian SteenOK Enenutom tävlan
Rickard StoltHestra IFutom tävlan
Ivar SörqvistMarkbygdens OKutom tävlan
Tobias ThorssonOK Löftanutom tävlan
Robert UrbanikSlavia Liberec Orienteeringutom tävlan
Andrea WesterlindKlubblösutom tävlan
Jacob VikströmTolered-Utby Ol-klubbutom tävlan
Dan VindbergIK Trenne Ullaredutom tävlan
Olle WindeliusFrosta OKutom tävlan
Tomas ZrnikGigant Orienteeringutom tävlan

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser