Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Hallands 3-dagars

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

D16

4 280 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emma LingIK Hakarpspojkarna1:56:01
2Sigrid Høyer StaugaardFIF Hillerød1:56:17+0:16
3Maja BergqvistKorsnäs IF OK2:07:04+11:03
4Lisa OlssonTorsås OK2:09:12+13:11
5Klara PerssonHalmstad OK2:12:55+16:54
6Märta LjungbergSjövalla FK2:13:06+17:05
7Ebba LindOK Skärmen2:13:12+17:11
8Thilda SeldénIF Rigor2:13:15+17:14
9Agnes LindblomMalmö OK2:13:21+17:20
10Thea BökmanHelsingborgs SOK2:15:13+19:12
11Hedda Kärner GroossAllerød OK2:15:37+19:36
12Clara SamuelssonOK Vivill2:17:49+21:48
13Elin NilssonAndrarums IF2:23:53+27:52
14Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL2:29:22+33:21
15Embla CinthioSkåneslättens OL2:31:08+35:07
16Emely WeihartHestra IF2:31:12+35:11
17Anna SvarfvarSjövalla FK2:34:07+38:06
18Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK2:34:12+38:11
19Therese NilssonOK Österåker2:41:58+45:57
20Julia LindbladSävedalens AIK2:42:52+46:51
21Hanna OlssonIFK Sävsjö2:44:35+48:34
22Malin KindbomIF Hagen2:47:53+51:52
23Matilda NilssonHalmstad OK2:58:05+1:02:04
24Antonia BräuerUSV Jena3:03:58+1:07:57
25Emma EliassonFK Friskus-Varberg3:09:15+1:13:14
26Elsa AspMölndal Outdoor IF3:15:07+1:19:06
27Konstanse MoholthKongsberg OL3:24:39+1:28:38
28Emmy WallinFalkenbergs OK3:34:51+1:38:50
29Emma IsidorssonOK Vivill3:41:51+1:45:50
30Lene NotniUSV Jena4:16:03+2:20:02
31Linn RistoOK Linné4:29:20+2:33:19
32Julia ArvidssonIF Rigor4:45:45+2:49:44
Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Kaia JørgensenPeninsula And Plains Orienteersej godkänd
Nicolina MobergOK Tyrej godkänd
Thea FagerströmIFK Göteborg Orienteringej start
Alma HjertbergHestra IFej start
Emma IvarssonOK Kullingshofej start
Daria KolmychekSeverej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser