Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Hallands 3-dagars

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | H21L | D21L | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D21M | H21M | D40M | H40M | D50M | H50M | D60M | H60M | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

U2

1 740 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magnus Mølgaard NielsenOdense OK49:08
2Anders SigvardtOdense OK49:11+0:03
3Arvid HägerstrandKungälvs OK1:00:08+11:00
4Elsa PalmqvistOK Tranan1:00:12+11:04
6Gustaf IngelsboOK Tranan1:02:24+13:16
7Malte StenhagNässjö OK1:06:06+16:58
8Jakob GudmundssonOK Landehof1:07:11+18:03
9Viola RönnFK Friskus-Varberg1:08:27+19:19
11Saga WildheimMölndal Outdoor IF1:11:30+22:22
12Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg1:13:11+24:03
13Axel JohanssonTolered-Utby Ol-klubb1:13:32+24:24
14Jesper NilssonKungälvs OK1:15:24+26:16
15Elsa PeterssonVäxjö OK1:17:28+28:20
16Maja EliassonFK Friskus-Varberg1:20:29+31:21
17Vidar LarssonIF Thor1:25:50+36:42
20Albert KylmäHelsingborgs SOK1:28:00+38:52
21Märta BöregårdOK Gläntan Vessigebro1:28:16+39:08
22Agnes BöregårdOK Gläntan Vessigebro1:28:26+39:18
23Pelle RunevadOK Nackhe1:33:48+44:40
24Joel BjörkmanKungälvs OK1:35:01+45:53
25Minna KvarndalUlricehamns OK1:36:53+47:45
26Kerstin SvenssonOK Kullingshof1:39:27+50:19
27Astrid HellerströmFK Friskus-Varberg1:42:04+52:56
28Noah Nilsson-DagEds SK1:47:56+58:48
30Johannes DahlbergIK Trenne Ullared2:42:04+1:52:56
Jason SchoughÄtrans IFej godkänd
Alexander BjärbyFrosta OKutom tävlan
Olle BlomqvistMarkbygdens OKutom tävlan
Miri BogevigKlubblösutom tävlan
Nils EkströmStenungsunds OKutom tävlan
Hannes EmanuelssonOK Trananutom tävlan
Noah EmanuelssonOK Trananutom tävlan
Nils ErikssonBrattås CKutom tävlan
Kaja Holte FjeldstadPorsgrunn OLutom tävlan
Alice JanssonOK Roslagenutom tävlan
Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Annie KrikströmHjärnarps OLutom tävlan
Ellen KringstadSäffle OKutom tävlan
David LövdahlVisby IF Gute SOKutom tävlan
Elin PerssonBrattås CKutom tävlan
Majken RosenkvistOK Löftanutom tävlan
Alma SvenssonAnderstorps OKutom tävlan
Amanda ThorTolered-Utby Ol-klubbutom tävlan
Olle TryggesonOK Norrvirdarnautom tävlan
Annie WallinOK Trananutom tävlan
Emma WikströmHästveda OKutom tävlan
Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubbutom tävlan
Ingrid EngmanIFK Lidingö SOKej start
Anton FaxénVäxjö OKej start
Agnes MalmEds SKej start
Elias OhlssonBrattås CKej start
Melvin SjöbergIF Thorej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser