Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Hallands 3-dagars

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | H21L | D21L | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D21M | H21M | D40M | H40M | D50M | H50M | D60M | H60M | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

OK Löftan

39 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Melker JohanssonH12 Kort1:15:48
2Gustav KarlsrydH16 Kort2:56:00+7:25
2Gösta LindqvistH752:27:33+26:12
3Olle WinrothH212:53:08+13:25
3Adrian VartiaH182:06:10+1:02
5Joakim AntonssonH212:56:01+16:18
5Agnes PaulssonD1056:16+6:17
6Simon CorneliussonH141:25:25+15:55
8Madelene HanssonD40 Motion2:28:26+22:49
12Carola AnderssonD703:21:02+1:18:32
13Ztella ArdforsU11:19:55+34:04
14Magnus HanssonH452:31:59+30:10
14Zamuel ArdforsU11:21:27+35:36
15Jeanette PerssonD40 Motion2:59:11+53:34
16Katarina VartiaÖppen motion 52:33:41+24:51
17Zmilla ArdforsD101:56:34+1:06:35
17Hugo CorneliussonH101:10:14+29:38
22Linda CorneliussonÖppen motion 83:10:05+1:14:45
24Christer SamuelssonH703:11:31+1:20:28
25Elin AnderssonD121:37:08+30:45
25Filip HanssonH121:44:30+42:44
28Ida AnderssonD142:41:05+1:12:22
32Patrik CorneliussonH403:31:14+1:15:59
34Oskar BlomH141:52:09+42:39
35Jeanette BlomD454:00:19+2:10:15
37Albin PaulssonH142:02:40+53:10
41Zebastian ArdforsH122:26:36+1:24:50
46Jonas HultinH503:56:22+1:57:04
JB LarssonH80ej godkänd
Klara RosenkvistU1utom tävlan
Majken RosenkvistU2utom tävlan
Ing-Mari LarssonÖppen motion 1utom tävlan
Bo AnderssonÖppen motion 2utom tävlan
Caroline LinnerosÖppen motion 2utom tävlan
Bengt HanssonÖppen motion 3utom tävlan
Niklas PaulssonÖppen motion 3utom tävlan
Jan Eric PerssonÖppen motion 3utom tävlan
Johan HanssonÖppen motion 7utom tävlan
Tobias ThorssonÖppen motion 9utom tävlan
Alice HultinD20ej start
Gustav AnderssonH14ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser