Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Hallands 3-dagars

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | H21L | D21L | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D21M | H21M | D40M | H40M | D50M | H50M | D60M | H60M | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Växjö OK

36 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Glen HåkanssonH552:18:22+13:06
3Ann-Mari PerssonD702:22:57+20:27
3Hagbert PerssonH752:28:23+27:02
6Ulf CarlssonÖppen motion 52:15:26+6:36
10Peter JohanssonH40 Motion3:22:35+42:53
11Petra RosénD40 Motion2:33:27+27:50
12Björn PerssonH402:44:55+29:40
12Sofia PorleD50 Motion3:43:04+2:00:46
14Daniel EvaldssonH402:48:32+33:17
14Johan NiklassonÖppen motion 72:00:13+35:30
15Elsa PeterssonU21:17:28+28:20
17Oskar AhlstrandH213:57:22+1:17:39
17Maja LindénD142:05:17+36:34
18Martina NiklassonD142:05:21+36:38
18Eva PerssonD403:27:39+1:22:44
18Magnus PorleH502:44:06+44:48
20Hilda LindénD121:32:10+25:47
23Frida LindénD121:34:05+27:42
23Mona LindénD404:39:04+2:34:09
24Hilda PeterssonD142:29:50+1:01:07
30Emma LindénD121:43:28+37:05
33Bo W LarssonH653:00:51+1:01:32
35Miranda NiklassonD121:56:21+49:58
41Anna-Stina WennbergÖppen motion 33:49:19+2:06:48
49Jonny LindénH453:57:24+1:55:35
Maja PorleD18ej godkänd
Erik ÅkessonH16ej godkänd
Linus LindénH10ej godkänd
Ulla-Britt KarlssonD70ej godkänd
Måns FaxénÖppen motion 9ej godkänd
Maria HåkanssonÖppen motion 7utom tävlan
Helena LindénÖppen motion 8utom tävlan
Niklas KarlssonÖppen motion 9utom tävlan
Anders PerssonÖppen motion 9utom tävlan
Emma AhlstrandD35ej start
Jan KarlssonH55ej start
Bente KällD60ej start
Lisa KumlinD65ej start
Anton FaxénU2ej start
Johanna LindénÖppen motion 3ej start
Alma FaxénInskolningej godkänd
Elina LindénInskolningutom tävlan

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser