Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bjursåsluffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bjursåsluffen
Arrangörsorganisation: Bjursås OK
Datum: söndag 19 augusti 2018

D21E

9 450 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena BergmanOK Ravinen1:13:187:45
2Katarina SvahnIFK Mora OK1:15:08+1:507:57
3Olha PanchenkoIFK Mora OK1:17:07+3:498:09
4Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF1:22:28+9:108:43
5Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF1:25:57+12:399:05
6Matilda ErikssonOK Kåre1:27:22+14:049:14
7Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK1:28:01+14:439:18
8Hedwig HaasSundsvalls OK1:30:08+16:509:32
9Maria NilssonDomnarvets GOIF1:31:14+17:569:39
Hanna ErikssonIFK Mora OKej start

H21E

11 975 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BergmanOK Ravinen1:10:575:55
2Isac von KrusenstiernaOK Kåre1:13:03+2:066:06
3Daniel RoosAttunda OK1:18:53+7:566:35
4Artem PanchenkoIFK Mora OK1:19:40+8:436:39
5Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna1:21:17+10:206:47
6Johan HöijOK Linné1:22:29+11:326:53
7Karl WalheimÄrla IF1:23:40+12:436:59
8Jonas GustafssonOK Kåre1:24:14+13:177:02
9Roman RyapolovIFK Mora OK1:28:06+17:097:21
10Manuel Mexia de Almeida HortaMalungs OK Skogsmårdarna1:28:25+17:287:23
11Gustav ÖhgrenOK Kåre1:35:34+24:377:58
12Fredrik PerssonDomnarvets GOIF1:37:57+27:008:10
13Albin BergkvistOK Kåre1:38:16+27:198:12
14Johan OlssonHjobygdens OK1:39:50+28:538:20
15Daniel DuhlboIFK Mora OK1:42:01+31:048:31
16Mathias NyströmNorbergs OK1:44:29+33:328:43
17Olov EricsonAlfta-Ösa OK1:51:05+40:089:16
18Adrian DahlströmIFK Mora OK1:52:33+41:369:23
Albin LillieströmOK Roxenej godkänd
Kristian DahlströmIFK Mora OKej godkänd
Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Erik ErssonIFK Mora OKej start
Linus RappIFK Mora OKej start

D18E

6 650 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia JohanssonOK Skärmen1:11:4110:46
2Maja MörthLeksands OK1:13:15+1:3411:00
3Moa KarlssonStorviks IF1:27:03+15:2213:05
4Emelie BrudinIFK Mora OK1:34:40+22:5914:14
Ella OlssonGrycksbo IF OKej start
Katrin SjödénÄlvdalens IF OKej start

H18E

8 025 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johannes ÖhgrenOK Kåre1:00:547:35
2Zeb PalmHJS-Vansbro OK1:29:43+28:4911:10
3Simon OlssonHjärnarps OL1:36:50+35:5612:03

D21

6 650 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia BirathStenungsunds OK1:44:0315:38

D21 Kort

5 325 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elina Von KrusenstiernaOK Kåre1:06:3812:30

D18

5 325 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes JonssonDomnarvets GOIF1:30:2416:58

D16

4 350 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna LundbergOK Renen33:257:40
2Vendela SöderqvistOK Kåre36:07+2:428:18
3Lovisa MoqvistLerums SOK42:24+8:599:44
4Tilda GolsäterKorsnäs IF OK42:59+9:349:52
5Maja BergqvistKorsnäs IF OK43:51+10:2610:04
6Elsa GörasLeksands OK43:56+10:3110:05
7Elsa NilssonDomnarvets GOIF46:14+12:4910:37
8Thea NordinKorsnäs IF OK46:17+12:5210:38
9Clara JohanssonOK Skärmen46:38+13:1310:43
10Lilian PalmHJS-Vansbro OK47:31+14:0610:55
11Emilia JohnssonOK Kåre58:24+24:5913:25
12Tove RingiOK Kåre1:02:11+28:4614:17
13Greta BlücherÖstersunds OK1:06:15+32:5015:13
14Tyra ForsbergValbo AIF1:11:47+38:2216:30
Cornelia IvarssonOK Hammarenej godkänd
Klara AnderssonDomnarvets GOIFej start

H16

5 325 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valter PetterssonOK Tisaren40:057:31
2Albin GezeliusIFK Mora OK42:04+1:597:53
3Jakob WidelundOK Kåre53:03+12:589:57
4Klockar-Eskil NääsLeksands OK1:06:25+26:2012:28

D14

4 075 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa KaipeOK Kåre40:079:50
2Alva ErssonIFK Mora OK54:08+14:0113:17
3Enni LundbergOK Kåre1:04:11+24:0415:45
4Julia Hagelberg NordahlOK Kåre1:08:06+27:5916:42
Agnes WallinKorsnäs IF OKej godkänd
Irma BergDomnarvets GOIFej godkänd
Moa BergqvistKorsnäs IF OKej start
Karolina SunnanhagenStora Tuna OKej start
Moa BirkebækStora Tuna OKej start

H14

4 075 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel GolsäterKorsnäs IF OK36:088:52
2Jon HanssonOK Kåre38:26+2:189:25
3Wille SöderqvistOK Kåre39:09+3:019:36
4Bosse LövgrenOK Kåre42:10+6:0210:20
4Leo AlvolinOK Kåre42:10+6:0210:20
6Albin SjöblomOK Kåre42:15+6:0710:22
7Isak DalinLeksands OK50:44+14:3612:26
8Hampus KarlssonOK Hammaren56:52+20:4413:57
9Olle GahnshagOK Kåre58:05+21:5714:15
10Viktor NorbergStora Tuna OK58:19+22:1114:18
11August GörasLeksands OK1:03:19+27:1115:32
12Linus SjödénÄlvdalens IF OK1:30:09+54:0122:07
Hugo AtterbrandOK Kåreej godkänd
Alvin EdbäckOK Kåreej start
Rasmus WidelundOK Kåreej start
Olof OlssonOK Kåreej start

D14 Kort

3 450 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Selma IvarssonOK Hammarenej godkänd
Judith ForsbergValbo AIFej godkänd

H14 Kort

3 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eric JohanssonOK Kåre53:0515:23

D12

3 450 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja MasesStora Tuna OK47:0413:38
2Nora NordlundOK Kåre49:24+2:2014:19
3Tilde SvederDomnarvets GOIF49:48+2:4414:26
4Elin GezeliusIFK Mora OK51:06+4:0214:48
5Lina WidelundOK Kåre53:13+6:0915:25
6Ylva HanssonOK Kåre56:33+9:2916:23
7Ester SimonenStora Tuna OK57:12+10:0816:34
8Matilda BackmanOK Kåre1:04:04+17:0018:34
9Klara BerglundKarlsbyhedens OK1:10:02+22:5820:17
Elsa GolsäterKorsnäs IF OKej start

H12

3 450 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel GräfningsGrycksbo IF OK43:3812:38
2Walter SöderqvistOK Kåre44:18+0:4012:50
3Joel AllmungsLeksands OK51:59+8:2115:04
4Melvin LöfgrenOK Kåre52:31+8:5315:13
5Simon BerglundKarlsbyhedens OK53:04+9:2615:22
6William OksvoldOK Kåre1:40:56+57:1829:15
Sebastian AlinIFK Mora OKej godkänd
Filip SköldDomnarvets GOIFej godkänd

H12 Kort

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin JohanssonOK Kåre31:5412:45

D10

2 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja SvederDomnarvets GOIF21:388:39
2Lovisa KajsIFK Mora OK25:42+4:0410:16
3Frida BrudinIFK Mora OK26:29+4:5110:35
4Vilma Hagelberg NordahlOK Kåre28:10+6:3211:16
5Felicia BjörkmanDomnarvets GOIF35:19+13:4114:07
6Ellen PetterssonStora Tuna OK37:57+16:1915:10
7Halle GahnshagOK Kåre39:26+17:4815:46
8Ingrid OlssonOK Kåre59:18+37:4023:43
Frida SjöblomOK Kåreej start

H10

2 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar KaipeOK Kåre18:347:25
2Kalle VestlingOK Kåre21:00+2:268:24
3Alexis AndréSvärdsjö SOK23:01+4:279:12
4Petter NordlundOK Kåre23:18+4:449:19
5Walter OksvoldOK Kåre24:04+5:309:37
6Gustav NorbergStora Tuna OK26:40+8:0610:40
7Viktor LindgrenOK Kåre27:06+8:3210:50

D35

5 825 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin E KarlssonKexholms SK1:02:4110:45
2Marika HagelbergOK Kåre1:09:29+6:4811:55
3Katrine StenlundOK Klyftamo1:16:15+13:3413:05

H35

7 575 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran AnlindLeksands OK1:02:558:18
2Peter KolmskogOK Kåre1:06:53+3:588:49
3Björn KajsIFK Mora OK1:35:35+32:4012:37

D40

4 475 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin JohnssonOK Kåre48:2010:48
2Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK1:09:24+21:0415:30

H40

7 025 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristofer SidenvallIFK Umeå53:287:36
2Per HolmIFK Mora OK53:56+0:287:40
3Patrik SöderqvistOK Kåre56:12+2:448:00
4Urban AndréHammarby IF OF56:32+3:048:02
5Lars MagnussonOK Kåre59:52+6:248:31
6Bengt LeanderssonÄlvdalens IF OK59:57+6:298:32
7Anders OksvoldOK Kåre1:02:04+8:368:50
8Hans AlinIFK Mora OK1:03:24+9:569:01
9Patrik JohnssonOK Kåre1:04:48+11:209:13
10Thomas E ErikssonKexholms SK1:07:12+13:449:33
11Peter FredricsonIFK Mora OK1:08:03+14:359:41
12Thobias WidelundOK Kåre1:17:24+23:5611:01
13Klockar Mattias NääsLeksands OK1:34:31+41:0313:27
Andreas ForsbergValbo AIFej godkänd

D45

4 475 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin WidelundOK Kåre48:4810:54
2Kersti RingiOK Kåre51:34+2:4611:31
3Stina NordahlDomnarvets GOIF56:38+7:5012:39
4Kristin RamsellLeksands OK1:07:06+18:1814:59
5Charlotta PersOK Kolmården1:33:03+44:1520:47
Anna DuvanderOK Kåreej start

H45

7 025 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas OlssonStora Tuna OK1:01:188:43
2Jesper SvedbergOK Kåre1:03:05+1:478:58
3Magnus GörasLeksands OK1:03:46+2:289:04
4Ulf KarlssonStorviks IF1:04:57+3:399:14
5Martin PerssonOK Kåre1:10:21+9:0310:00
6Per CarlssonStora Tuna OK1:20:50+19:3211:30
7Johan LundbergOK Kåre1:23:59+22:4111:57
Per NordahlDomnarvets GOIFej godkänd

D50

3 825 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette PalmHJS-Vansbro OK36:299:32
2Yvonne SjödénÄlvdalens IF OK39:28+2:5910:19
3Carina SandbergSäterbygdens OK41:40+5:1110:53
4Annika ZellOK Kåre42:22+5:5311:04
5Anna Von KrusenstiernaOK Kåre44:00+7:3111:30
6Florence BergDomnarvets GOIF50:13+13:4413:07
7Berit GummusIFK Mora OK52:53+16:2413:49
8Annelie JohanssonOK Skärmen1:01:35+25:0616:06
9Anna AlbinssonIFK Mora OK1:02:28+25:5916:19
10Anki GustafssonSäterbygdens OK1:06:50+30:2117:28
11Lotta StålVästerbergslagens OL1:10:21+33:5218:23

H50

2 975 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Claes-Håkan MörthLeksands OK33:1011:08
2Thomas HøjsgaardDomnarvets GOIF48:33+15:2316:19
3Jonas LångStora Tuna OK50:34+17:2416:59
4Anders LillieströmOK Roxen50:50+17:4017:05
5Pär StålVästerbergslagens OL53:59+20:4918:08
6Peter KarsboAlfta-Ösa OK56:25+23:1518:57
7Kennet AnderssonGrycksbo IF OK57:37+24:2719:22
8Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK1:02:01+28:5120:50
9Jonas PetterssonOK Tisaren1:02:27+29:1720:59
10Jan LindbergKorsnäs IF OK1:03:54+30:4421:28
11Magnus OlssonHjärnarps OL1:09:33+36:2323:22
12Thomas PetterssonDomnarvets GOIF1:14:40+41:3025:05
13Joakim NilssonStora Skedvi IK SOFF1:18:27+45:1726:22
14Sven EdvardssonSundbybergs IK1:23:25+50:1528:02
15Anders MasesStora Tuna OK1:26:04+52:5428:55
Ulf K. RaskIFK Mora OKej godkänd
Tomas LöfgrenStora Tuna OKej godkänd

D55

3 825 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid SvenssonStora Tuna OK44:0911:32
2Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK44:38+0:2911:40
3Lotta RansjöKarlsbyhedens OK45:29+1:2011:53
4Karin LundströmOK Kåre46:06+1:5712:03
5Kia BratbergOK Hammaren50:12+6:0313:07
6Gunnel RaskIFK Mora OK51:17+7:0813:24
7Marie RappIFK Mora OK51:59+7:5013:35
8Gunilla RylanderStora Tuna OK58:28+14:1915:17
9Carina HolmbergOK Hammaren1:03:46+19:3716:40
10Mia GustafssonOK Kåre1:20:03+35:5420:55

H55

6 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim IngelssonOK Hammaren43:317:15
2Lars MattssonOK Kåre55:55+12:249:19
3Thomas PetterssonSträngnäs-Malmby OL1:01:06+17:3510:11
4Björn AlbinssonIFK Mora OK1:05:21+21:5010:53
5Bo BörjessonStorviks IF1:09:18+25:4711:33
6Per SandbergSäterbygdens OK1:14:27+30:5612:24
7Mikael JohanssonOK Skärmen1:25:36+42:0514:16
Klas LindgrenVästerås SOKej start

D60

3 350 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jannike WålbergOK Kåre43:0212:50
2My RönnolsTäby OK52:28+9:2615:39

H60

4 950 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johnny NilssonStora Skedvi IK SOFF42:438:37
2Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK44:07+1:248:54
3Roger LindLeksands OK44:44+2:019:02
4Peter LidholmIFK Hedemora OK47:06+4:239:30
5Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK53:32+10:4910:48
6Anders LöfgrenJärfälla OK54:41+11:5811:02
7Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK54:45+12:0211:03
8Leif GustafssonSäterbygdens OK56:09+13:2611:20
9Arne HolmerIFK Mora OK56:28+13:4511:24
10Lars RönnolsTäby OK1:02:33+19:5012:38
11Roger EklundIK Jarl Rättvik1:06:28+23:4513:25
Ola HedinOK Hammarenej start
Olle RönnolsSäterbygdens OKej start
Hans-Åke HildingIK Jarl Rättvikej start

D65

3 350 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica GustavssonIK Jarl Rättvik47:1014:04
2Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF57:56+10:4617:17
3Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF1:04:17+17:0719:11
4Britt Marie PersIK Jarl Rättvik1:15:40+28:3022:35

H65

4 950 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Örjan SvahnIFK Mora OK53:1910:46
2Lasse KokkonenLångshyttans AIK OK55:43+2:2411:15
3Johan JungellKorsnäs IF OK56:40+3:2111:26
4Bertil KarlssonHjobygdens OK57:34+4:1511:37
5Olov SöderqvistDalaportens OL1:05:56+12:3713:19
6Gunde HjalmarssonStora Tuna OK1:05:57+12:3813:19
7Roland BergSäterbygdens OK1:09:56+16:3714:07
8Ove ÅbergStorviks IF1:10:32+17:1314:14
9Bengt HanssonSäterbygdens OK1:27:06+33:4717:35
Bo SundbergIFK Hedemora OKej godkänd

D70

2 750 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger LöfgrenStora Tuna OK40:0014:32
2Maud NilssonHJS-Vansbro OK42:02+2:0215:17
3Eva HalvarsonOK Kåre43:22+3:2215:46
4Pirkko StenerhagVästerbergslagens OL46:17+6:1716:49

H70

3 975 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans JohanssonIFK Mora OK45:4611:30
2Bengt StenerhagVästerbergslagens OL47:24+1:3811:55
3Ola KarlssonStorviks IF55:21+9:3513:55
4Vilho RokkaLångshyttans AIK OK57:10+11:2414:22
5Sven-Erik KempeOK Hammaren59:09+13:2314:52
6Royne LenngrenIK Jarl Rättvik1:00:18+14:3215:10
7Christer HellströmStora Tuna OK1:06:49+21:0316:48
Ulf LöfgrenStora Tuna OKej godkänd

D75

2 750 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK38:5414:08
2Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK39:28+0:3414:21
3Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK1:02:34+23:4022:45
4Anita AspOckelbo OK1:22:25+43:3129:58

H75

3 975 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Folke NyströmVästerbergslagens OL1:04:4516:17
2Janne JanssonMalungs OK Skogsmårdarna1:06:43+1:5816:47
3Svante NyströmVästerbergslagens OL1:07:15+2:3016:55
4Tryggve OttossonKorsnäs IF OK1:09:17+4:3217:25
5Bo SundénKarlsbyhedens OK1:12:50+8:0518:19
6Sven NilssonMalungs OK Skogsmårdarna1:13:44+8:5918:32
7Rune PerssonMalungs OK Skogsmårdarna1:14:37+9:5218:46
8John VallinOK Hedströmmen1:28:02+23:1722:08
9Bore NybergSäterbygdens OK1:48:56+44:1127:24
Hans L AnderssonVästerbergslagens OLej godkänd
Olle AnderssonIFK Mora OKej godkänd
Sven Gustav DahlbergIK Jarl Rättvikej start

H80

2 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke SundbergFagersta OK55:3020:10
2Erik LindbergKorsnäs IF OK59:30+4:0021:38

H85

2 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo SandbergIK Jarl Rättvik1:07:5224:40

Inskolning

1 500 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William BomanGustavsbergs OK16:5411:16
2William BjörkmanDomnarvets GOIF18:11+1:1712:07
3Rasmus BaggeLeksands OK23:46+6:5215:50
4Erik KolmskogOK Kåre24:41+7:4716:27
5Bertil LundbergKlubblös25:00+8:0616:40
6Lina EnbergVästerbergslagens OL25:31+8:3717:00
7Maja DyrsmedsIK Jarl Rättvik25:44+8:5017:09
8Olle DyrsmedsIK Jarl Rättvik25:45+8:5117:10
9Alfred  HeurlinOK Kåre26:15+9:2117:30
10Ebba BuskqvistOK Kåre27:35+10:4118:23
11Arvid BuskqvistOK Kåre30:34+13:4020:22
12Lisa VestlingOK Kåre30:58+14:0420:38
Isak WärnbergKlubblösej godkänd

U1

1 525 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin LövgrenOK Kåre12:218:05
2Henry HellmanLeksands OK12:29+0:088:11
3Viola ForsbergValbo AIF14:43+2:229:39
4Lukas BaggeLeksands OK15:25+3:0410:06
5Viktor OlssonOK Kåre16:47+4:2611:00
6Elin-Karin JohanssonOK Kåre16:57+4:3611:06
7Stella StenmanOK Kåre17:32+5:1111:29
8Ella PersOK Kåre17:34+5:1311:31
9Wille EnbergLudvika OK17:39+5:1811:34
10Lova HolmströmIFK Hedemora OK17:41+5:2011:35
11Frida OlssonOK Kåre17:51+5:3011:42
12Leonid RyapolovIFK Mora OK17:57+5:3611:46
13Wilda RydqvistÄlvdalens IF OK18:09+5:4811:54
14Emil OlssonDomnarvets GOIF19:32+7:1112:48
15Ingrid PetterssonStora Tuna OK20:40+8:1913:33
16Jonatan AlinIFK Mora OK22:19+9:5814:38
17Erik GräfningsGrycksbo IF OK26:39+14:1817:28
18Ida LindgrenOK Kåre27:24+15:0317:58
19Arvid StenmanOK Kåre28:13+15:5218:30
20Evelina EdbäckOK Kåre29:36+17:1519:24
Roseanna EdvardssonSundbybergs IKej start

U2

2 625 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik NordahlDomnarvets GOIF20:117:41
2Linnea PerssonOK Kåre28:09+7:5810:43
3Esther HellmanLeksands OK28:54+8:4311:00
4Sigge LöfgrenOK Kåre29:25+9:1411:12
5Ida-Maria EkströmStora Tuna IK SK29:56+9:4511:24
6Eimy AndréSvärdsjö SOK36:09+15:5813:46
7Klara BackmanOK Kåre36:43+16:3213:59
8Lukas NääsOK Kåre44:12+24:0116:50
9Hannes HeurlinOK Kåre44:13+24:0216:50

Öppen motion 2

3 625 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa NorgrenDomnarvets GOIF34:359:32 Ladda ner rutt i gpx-format
2Daniel NorgrenDomnarvets GOIF34:36+0:019:32
3Lena EmanuelssonIFK Mora OK39:45+5:1010:57
4Wilma LarssonSala OK44:28+9:5312:16
5Oskar DalinLeksands OK45:12+10:3712:28
Åsa RoosStora Tuna OKej godkänd

Öppen motion 3

3 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus AllmungsLeksands OK48:0816:02
2Eva FredrikssonKorsnäs IF OK55:00+6:5218:20
3Matilda PetterssonDomnarvets GOIF56:40+8:3218:53
4Maria EldDomnarvets GOIF56:46+8:3818:55
5Stina PetterssonKlubblös59:23+11:1519:47
6Gunilla KarlssonDomnarvets GOIF1:01:41+13:3320:33
7Håkan ElfvingIK Jarl Rättvik1:07:57+19:4922:39
8Tove SimonenStora Tuna OK1:09:29+21:2123:09
9Anette LöfgrenOK Kåre1:14:23+26:1524:47
10Anders BryggarGrycksbo IF OK1:16:24+28:1625:28
11Irma FredrikssonKorsnäs IF OK1:17:45+29:3725:55
12Annika BryggarGrycksbo IF OK1:21:22+33:1427:07
13Veronica DahlbomHelsingborgs SOK1:23:21+35:1327:47
14Per-Erik ThunströmKorsnäs IF OK1:25:35+37:2728:31
15Karin ForsbergValbo AIF1:25:43+37:3528:34

Öppen motion 4

4 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per Linder-50:1712:34
2Anna OksvoldOK Kåre1:21:25+31:0820:21

Öppen motion 5

3 425 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik  Karlsson NääsOK Kåre37:3210:57
2Lena ErikssonOK Kåre39:09+1:3711:25
3Niclas SjöblomOK Kåre39:19+1:4711:28
4Mikael LöfgrenOK Kåre43:07+5:3512:35
5Jan LundOK Kåre45:03+7:3113:09
6Stig JohanssonHelsingborgs SOK46:18+8:4613:31
7Barbro OlssonOK Kåre46:55+9:2313:41
8Anna DyrsmedsKlubblös47:40+10:0813:55
9Anders ThoméeIFK Mora OK47:42+10:1013:55
10Åsa  AnderssonOK Kåre48:48+11:1614:14
11Therese SvederDomnarvets GOIF52:08+14:3615:13
12Karin ElfvingIK Jarl Rättvik52:35+15:0315:21
13Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna53:12+15:4015:31
14Anna BomanGustavsbergs OK53:36+16:0415:38
15Malin HedbergSala OK54:01+16:2915:46
16Lotten SjödénÄlvdalens IF OK55:48+18:1616:17
17Hans LarnefeldtIK Jarl Rättvik1:04:49+27:1718:55
18Anna Karin OlssonOK Kåre1:04:53+27:2118:56
19Sofia Kjellberg LindgrenOK Kåre1:06:56+29:2419:32
20Sofia PerssonDomnarvets GOIF1:16:18+38:4622:16
Susanna GahnshagOK Kåreej godkänd
Viktoria AlvolinOK Kåreej godkänd
Maria BackmanOK Kåreej godkänd
Erik Lövgren-ej godkänd

Öppen motion 6

5 750 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svante LindgrenKorsnäs IF OK1:09:0712:01
2Hanne KringstadGrycksbo IF OK1:13:39+4:3212:48
3Olof KringstadGrycksbo IF OK1:22:52+13:4514:24

Öppen motion 7

2 975 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therese BergqvistKorsnäs IF OK26:178:50
2Andreas StrömstedtHJS-Vansbro OK30:05+3:4810:06
3Anna T PerssonOK Kåre33:49+7:3211:22
4Olof ErikssonIFK Mora OK34:01+7:4411:26
5Anna BörjesIK Jarl Rättvik35:40+9:2311:59
6Håkan BlomgrenStora Tuna OK37:12+10:5512:30
7Krister BerglundKarlsbyhedens OK37:25+11:0812:34
8Niklas  ErikssonKlubblös40:52+14:3513:44
9Johanna DalinLeksands OK41:22+15:0513:54
10Boel NybergOK Kåre44:57+18:4015:06
11Mats ErkersLeksands OK45:16+18:5915:12
12Calle HöjKlubblös46:56+20:3915:46
13Elin BryggarGrycksbo IF OK49:25+23:0816:36
14Evelin MagnussonOK Kåre53:11+26:5417:52
15Anna JöhnemarkStora Tuna OK55:00+28:4318:29
16William LarssonSala OK59:07+32:5019:52
17Karin JohanssonGagnefs OK1:07:03+40:4622:32
18Maria Johansson LissGagnefs OK1:07:22+41:0522:38
Camilla BerglundKarlsbyhedens OKej godkänd

Öppen motion 17

2 975 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HaglundLeksands OK31:2510:33
2Mats JönssonKorsnäs IF OK31:57+0:3210:44
3Birgitta HanssonBjursås OK32:39+1:1410:58
4Anders WestmanDellner ik33:15+1:5011:10
5Siv DalströmKvarnsvedens GOIF OK33:47+2:2211:21
6Marita OlarsLeksands OK37:46+6:2112:41
7Heléna KruskopfKorsnäs IF OK39:01+7:3613:06
8Eva PetersonÄlvdalens IF OK39:55+8:3013:25
9Annica BergerDomnarvets GOIF42:12+10:4714:11
10Jan DelbomDomnarvets GOIF42:21+10:5614:14
11Tord HalvarsonOK Kåre42:24+10:5914:15
12Marita KarlssonStorviks IF43:06+11:4114:29
13Hans KruskopfKorsnäs IF OK44:27+13:0214:56
14Benny RendalenKorsnäs IF OK45:47+14:2215:23
15Carl-Åke FredrikssonKorsnäs IF OK51:54+20:2917:26
16Helena ThunströmKorsnäs IF OK52:09+20:4417:31
17Sara GörasLeksands OK54:01+22:3618:09
18Evy JohanssonSala OK54:52+23:2718:26
19Anna WidströmKvarnsvedens GOIF OK56:11+24:4618:53
20Christina IvarssonOK Hammaren1:07:01+35:3622:31
21Lilly Britt HansesIK Jarl Rättvik1:09:37+38:1223:24
22Ingemar GreisOK Måsen1:14:18+42:5324:58
23Pia NordinKorsnäs IF OK1:33:23+1:01:5831:23
24Lotta JungåkerKorsnäs IF OK1:34:52+1:03:2731:53

Öppen motion 8

4 500 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vojtech KralIFK Mora OK33:467:30
2Karl LindgrenOK Kåre33:48+0:027:30
3Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna34:04+0:187:34
4Vojtech KettnerIFK Mora OK34:46+1:007:43
5Peter LöfåsDomnarvets GOIF37:35+3:498:21
6Marek MinarIFK Mora OK37:50+4:048:24
7Sven LundbäckDomnarvets GOIF38:05+4:198:27
8Tomas NormanLeksands OK38:36+4:508:34
9Martin Holth JohannessenKamrat och IF KIF38:48+5:028:37
10Denisa KosováIFK Mora OK40:53+7:079:05
11Stefan JonssonDomnarvets GOIF42:22+8:369:24
12Linda SjögrenKamrat och IF KIF43:17+9:319:37
13Lena NordlundOK Kåre44:07+10:219:48
14Mikael RingiOK Kåre44:34+10:489:54
15Stefan EnbergVästerbergslagens OL46:01+12:1510:13
16Kjell KlarSäterbygdens OK46:24+12:3810:18
17Björn NorbergStora Tuna OK48:13+14:2710:42
18Evelina EricssonSöders-Tyresö48:18+14:3210:44
19Christer LarssonSala OK48:35+14:4910:47
20Christer EkskogKvarnsvedens GOIF OK50:08+16:2211:08
21Mats-Erik AxIFK Mora OK52:26+18:4011:39
22Jonny BirgerssonGrycksbo IF OK54:06+20:2012:01
23Karin HederskogHJS-Vansbro OK56:09+22:2312:28
24Mia DammvikStora Tuna OK1:01:46+28:0013:43
25Elin PetersonÄlvdalens IF OK1:02:03+28:1713:47
26Mikael BackmanOK Kåre1:05:20+31:3414:31

Öppen motion 9

7 075 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF49:116:57
2Martin LarboIFK Lidingö SOK56:02+6:517:55
3Jere PajunenIFK Lidingö SOK59:32+10:218:24
4Jon EklundIK Jarl Rättvik1:01:05+11:548:38
5Pär WärnbergKlubblös1:02:59+13:488:54
6Thomas IvarssonOK Hammaren1:12:50+23:3910:17
7Linda NääsOK Kåre1:33:16+44:0513:10
8Jan SpännarOK Kåre1:39:49+50:3814:06
9Laila IngelssonOK Hammaren1:46:53+57:4215:06

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser