Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Staffans minne

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Staffans minne
Arrangörsorganisation: Boxholms OK
Datum: tisdag 15 maj 2018

Öppen motion 5

2 810 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Henrik TostebergLinköpings OK15:33
2Erik SköldLinköpings OK15:50+0:17
3Jonas VåtzBoxholm-Mjölby OL16:30+0:57
4Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orientering16:42+1:09
5Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK17:48+2:15
6Robert HögbergLinköpings OK18:14+2:41
7Joakim TostebergLinköpings OK18:56+3:23
8Olle HanssonOK Roxen19:02+3:29
9Per ÖstlundOK Roxen19:26+3:53
10Josefin ErlandssonOK Milan19:52+4:19
11Pedro LundqvistLinköpings OK20:01+4:28
12Andreas NilssonMotala AIF OL20:54+5:21
13Jan KaleredOK Denseln21:06+5:33
14Mats EkegrenSOK Aneby21:57+6:24
15Elias OhlssonTjällmo-Godegårds OK22:33+7:00
16Martin WallinOK Roxen23:02+7:29
17Peter BerggrenOK Kolmården23:17+7:44
18Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL23:27+7:54
19Malin PerssonOK Denseln24:18+8:45
19Henrik JohanssonSOK Aneby24:18+8:45
21Dan JosefssonOK Roxen24:26+8:53
22Johan KarlssonTjällmo-Godegårds OK24:30+8:57
23Ylva HolmqvistKlubblös25:49+10:16
24Joakim HöglundMotala AIF OL25:56+10:23
25Liselott RothLinköpings OK25:59+10:26
26Simon KarlssonSol Tranås26:56+11:23
27Peter PilemalmMotala AIF OL27:22+11:49
28Annika LindellOK Roxen27:41+12:08
29Oskar ReuteråsTjalve IF Norrköping27:57+12:24
30Hans GuldbrandMotala AIF OL28:28+12:55
31Liza JohanssonSol Tranås28:47+13:14
32Kinna ÅslundSol Tranås29:08+13:35
33Niklas HallkvistBoxholm-Mjölby OL30:20+14:47
34Amanda LindgrenLinköpings OK30:26+14:53
35Elin BomTjalve IF Norrköping30:43+15:10
36Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL31:15+15:42
37Cecilia SahlstedtSol Tranås32:10+16:37
38Ulrika BrickarpSol Tranås32:12+16:39
39Paulina HellgrenSkogspojkarnas OK32:35+17:02
40Mimmi KlingbergKlubblös34:22+18:49
41Pelle JohanssonLinköpings OK34:23+18:50
41Martina OlssonOK 64 Torpa34:23+18:50
43Joakim KarlströmBoxholm-Mjölby OL34:51+19:18
44Elin VikströmKlubblös38:32+22:59
45David LagerqvistOK Motala39:10+23:37
46Regina HallgrenBoxholm-Mjölby OL39:52+24:19
47Liselott AnderssonKlubblös43:05+27:32
Mia LindforsBjörkfors GOIFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser