Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Staffans minne

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Staffans minne
Arrangörsorganisation: Boxholms OK
Datum: tisdag 15 maj 2018

Almby IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Mats CarlsvärdH55 (12)ej godkänd

Annebergs GIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gunvor ArbinD65 (7)18:249:53
8Stefan ArbinH60 (12)18:02+5:238:42

Attunda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Oskar DanielsH21 (40)17:13+2:265:01

Avesta OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Sven-Arne FranssonÖppen motion 7 (36)26:27+15:4014:13

Björkfors GOIF

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Karl KullbergU1 (16)8:546:32
2Ida EkholmD12 (17)9:20+0:567:04
5Pia StålhandskeD60 (6)20:52+3:1711:13
5Anna KullbergD45 (9)16:43+4:458:04
6Kerstin ErikssonD65 (7)22:35+4:1112:08
6Stig JonssonH75 (7)32:46+14:4817:36
6Bengt-Ove BlomkvistH60 (12)16:35+3:568:00
8Markus KleinH40 (15)19:00+3:316:45
10Moa ÖbergD10 (16)18:06+8:4313:18
10Gustaf KullbergH16 (11)18:20+4:487:25
13Per ÖbergÖppen motion 7 (36)14:39+3:527:52
13Ellen LindforsD14 (20)15:06+3:067:49
13Nora KleinD12 (17)13:51+5:2710:29
14Lars-Åke KullbergH50 (19)18:31+6:147:29
14Alva LindforsD12 (17)15:04+6:4011:24
14Joakim KjellbergH40 (15)26:44+11:159:30
14Stina KleinD10 (16)25:46+16:2318:56
19Arvid SvenssonH14 (37)14:23+3:427:27
20Samuel KleinH14 (37)14:33+3:527:32
22Moa KjellbergD21 (27)22:43+8:468:32
22Albin KjellbergH14 (37)15:32+4:518:02
28Elis BönnerH14 (37)16:24+5:438:29
Ebba HultmanInskolning (11)fullföljt
Siri ZetterlundInskolning (11)fullföljt
Torgny JohanssonH65 (18)ej godkänd
Kjell HolmströmH75 (7)ej start
Mia LindforsÖppen motion 5 (47)ej start

Boxholm-Mjölby OL

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lotta FrisellD40 (14)15:396:20
3Ingemar MagnussonH70 (15)14:06+0:547:34
3Jonas VåtzÖppen motion 5 (47)16:30+0:575:52
3Pontus GustafssonH35 (3)31:22+16:0511:09
4Johanna KleistD12 (17)10:15+1:517:45
5Irma FrisellD12 (17)10:24+2:007:52
5Göran ValfridssonH55 (12)18:58+3:287:07
5Nils WistedtU1 (16)12:50+3:569:26
6Åsa StåhlklooD40 (14)17:53+2:147:14
6Gunilla KarlssonD55 (10)20:13+6:589:45
7Sanna LönngrenD17-20 (8)21:37+7:028:45
7Erika LindholmD10 (16)12:33+3:109:13
10Tilda TudénD14 (20)14:41+2:417:36
10Jan-Erik KarlssonH55 (12)23:30+8:008:50
11Patrik KleistH45 (20)15:55+4:216:26
11Mikael HöglundÖppen motion 7 (36)14:30+3:437:47
12Jennie KleistD40 (14)22:53+7:149:15
13Johan FrisellH40 (15)24:46+9:178:48
13Jakob LindholmH12 (27)10:20+2:527:49
15Wilma TudénD16 (17)24:05+11:3212:56
17Anders LindholmH45 (20)19:06+7:327:43
18Emil BruhnÖppen motion 5 (47)23:27+7:548:20
18Moa KleistD14 (20)21:20+9:2011:03
33Niklas HallkvistÖppen motion 5 (47)30:20+14:4710:47
35Alexander KarlströmH14 (37)26:33+15:5213:45
36Helen AnderssonÖppen motion 5 (47)31:15+15:4211:07
43Joakim KarlströmÖppen motion 5 (47)34:51+19:1812:24
46Regina HallgrenÖppen motion 5 (47)39:52+24:1914:11
Erik VåtzInskolning (11)fullföljt
Emil LagnetegH12 (27)ej start
Anna-Lena LagnetegD40 (14)ej start
Lars WistedtH50 (19)ej start

Domnarvets GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Sara HelanderD21 (27)16:02+2:056:01

Eksjö SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Arne KlintbergH55 (12)16:17+0:476:07
25Simon FreylandH21 (40)18:11+3:245:18
29Ingela KlintbergÖppen motion 7 (36)23:07+12:2012:25

Emmaboda Verda OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Monica PåhlstorpD70 (5)13:348:55
14Jan PåhlstorpH70 (15)20:41+7:2911:07

Falköpings AIK OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Rolf GabrielssonH70 (15)21:03+7:5111:19

Finspångs SOK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mats EkmanÖppen motion 7 (36)10:475:47
2Alice JohanssonD14 (20)12:43+0:436:35
2Anders JohanssonÖppen motion 7 (36)12:18+1:316:36
3Emma EngströmD12 (17)10:06+1:427:39
4Björn RydbergÖppen motion 7 (36)12:33+1:466:44
7Olof EkmanH16 (11)15:19+1:476:12
14Jesper WaldfeltH45 (20)17:50+6:167:13
15Melker WaldfeltH12 (27)10:43+3:158:07
18Ida RydbergÖppen motion 7 (36)15:17+4:308:13
18Elmer WaldfeltH14 (37)14:08+3:277:19
Britten PerssonD75 (6)ej godkänd
Edvin WaldfeltH17-20 (5)ej start

Forserums SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ann-Marie BirgerssonD75 (6)20:1613:20
4Mats BirgerssonH80 (6)22:23+5:0314:43
10Stellan AhnströmH70 (15)15:23+2:118:16

Gränna-Bygdens OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Siri RehnD10 (16)11:54+2:318:45
9Monika HjellströmD45 (9)19:36+7:389:28
9Conny SimonssonH55 (12)21:42+6:128:09
11Elliott RehnH12 (27)10:14+2:467:45
11Philip HjellströmH50 (19)15:31+3:146:16
28Jimmy IbyH21 (40)18:47+4:005:28

Göteborg-Majorna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Hanna MårtenssonD21 (27)16:14+2:176:06

Hagaby GoIF Örebro

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Johan PerssonH21 (40)19:53+5:065:47

Haninge SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Lars GreilertH55 (12)18:34+3:046:58

Helsingborgs SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Solveig GaddD60 (6)19:42+2:0710:35
6Torbjörn LageH65 (18)18:38+4:359:00
7Maj-Britt GustafssonD65 (7)23:25+5:0112:35
10Rolf GustafssonH65 (18)22:18+8:1510:46

Hestra IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Elsa LindeblomD21 (27)17:06+3:096:25

Hjobygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Gunnar BrystH75 (7)ej godkänd

IF Hagen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ingemar HolmbergH80 (6)17:2011:24
4Margareta HolmbergÖppen motion 1 (5)18:55+7:5213:54
10Filip KarlssonH21 (40)16:23+1:364:46
19Axel OlssonH21 (40)17:38+2:515:08

IFK Göteborg Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Ingvar ÅkessonÖppen motion 5 (47)16:42+1:095:56

IFK Sävsjö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Bo TuressonH70 (15)14:00+0:487:31

IK Hakarpspojkarna

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Gabriella GustafssonD21 (27)14:42+0:455:31
3Albin HjellströmH16 (11)14:09+0:375:43
8Alice Svensson FinndahlD21 (27)16:41+2:446:16
17Andreas GustafssonH21 (40)17:22+2:355:03

IK Vista

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Gunnar AnderssonH70 (15)14:15+1:037:39

Jönköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Per GranevikH70 (15)18:18+5:069:50
18Pontus LöfströmH50 (19)21:52+9:358:51

Kils OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Sanna SkoogD21 (27)16:59+3:026:23
Ludvig ErikssonH21 (40)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Peter KarlssonÖppen motion 1 (5)21:15+10:1215:37

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Ylva HolmqvistÖppen motion 5 (47)25:49+10:169:11

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
40Mimmi KlingbergÖppen motion 5 (47)34:22+18:4912:13

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
44Elin VikströmÖppen motion 5 (47)38:32+22:5913:42

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
47Liselott AnderssonÖppen motion 5 (47)43:05+27:3215:19

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Adam LidvikÖppen motion 7 (36)13:10+2:237:04

Linköpings AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Bengt KarlssonÖppen motion 7 (36)21:30+10:4311:33

Linköpings OK

103 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jonas SchedinH35 (3)15:175:26
1Karin BacktemanD55 (10)13:156:24
1Alva OlssonD21 (27)13:575:14
1Sigrid LjunggrenD14 (20)12:006:13
1Ulf WaldenfjordH75 (7)17:589:39
1Maria OlofssonD50 (12)14:036:47
1Roger DanielssonH70 (15)13:127:05
1Ebba SkullmanD12 (17)8:246:21
1Annika IvarssonD45 (9)11:585:46
1Henrik TostebergÖppen motion 5 (47)15:335:32
2Anders KnutssonH40 (15)16:34+1:055:53
2Hugo RantzerÖppen motion 1 (5)16:58+5:5512:28
2Pia VångellD55 (10)16:32+3:177:59
2Inga-Lill PetterssonD70 (5)18:46+5:1212:20
2Anna Sofie BarkD50 (12)15:32+1:297:30
2Klara LjunggrenD17-20 (8)16:14+1:396:34
2Roger KihlbergÖppen motion 7 (36)12:18+1:316:36
2Erik SköldÖppen motion 5 (47)15:50+0:175:38
2Elin KjellmanD16 (17)12:41+0:086:49
3Kristina LjunggrenD45 (9)14:50+2:527:09
3Lotta BorgD50 (12)15:44+1:417:36
3Pelle SkullmanH65 (18)17:44+3:418:34
4Per MagnussonH45 (20)13:06+1:325:18
4Monica LindgrenD75 (6)30:14+9:5819:53
4Lennart SvernestamH65 (18)17:55+3:528:39
4Fredrik LindströmH40 (15)17:15+1:466:08
4Fredrika VångellD21 (27)15:46+1:495:55
4Edvin ÅttingH12 (27)7:51+0:235:56
4Otto NilssonH14 (37)10:54+0:135:38
4Jan LundgrenH60 (12)15:03+2:247:16
4Rasmus ElmelidH21 (40)15:43+0:564:34
4Rikard BorgH55 (12)18:39+3:097:00
5Eva LindgrenD70 (5)34:28+20:5422:40
5Stina BerggrenD10 (16)12:04+2:418:52
5Johan KällsandH40 (15)17:43+2:146:18
5Yngve PetterssonH65 (18)18:07+4:048:45
5Ulf JonareÖppen motion 7 (36)12:41+1:546:49
5Anne BössfallD55 (10)20:11+6:569:45
5Johan ÅrbrinkH14 (37)11:15+0:345:49
5Jörgen SköldH55 (12)18:58+3:287:07
5Hanna LundgrenD16 (17)13:36+1:037:18
5Fredrik JohanssonH21 (40)15:47+1:004:36
6Robert HögbergÖppen motion 5 (47)18:14+2:416:29
6Peter JakobssonH70 (15)14:40+1:287:53
6Jesper JohanssonH50 (19)14:33+2:165:53
6Marie SvernestamD60 (6)22:16+4:4111:58
6Åke LjunggrenH45 (20)14:00+2:265:40
6Kristin HerberthsonD16 (17)14:34+2:017:49
6Erik MartinssonH21 (40)15:54+1:074:38
7Joakim TostebergÖppen motion 5 (47)18:56+3:236:44
7Lova ElnegårdD16 (17)15:32+2:598:21
7Gitte EngströmD50 (12)17:59+3:568:41
7Tina LindgrenD45 (9)17:07+5:098:16
7Martin JarelandH45 (20)14:17+2:435:46
8Hannah ÅkerblomD12 (17)11:13+2:498:29
8Emma BerggrenD40 (14)19:00+3:217:41
8Patrik GustavssonÖppen motion 7 (36)14:07+3:207:35
8Johan ÅttingH50 (19)14:46+2:295:58
8Albin EronnH16 (11)16:52+3:206:49
8Emmy LindgrenD16 (17)15:33+3:008:21
8Sven EngströmH21 (40)16:03+1:164:40
8Mats BacktemanH55 (12)20:08+4:387:34
9Ludvig RantzerU2 (13)22:16+8:4816:52
9Hanna RothD16 (17)15:54+3:218:32
9Peter ErikssonH21 (40)16:22+1:354:46
10Lucas BerggrenH12 (27)10:03+2:357:36
10Lovisa FridbergerU2 (13)28:22+14:5421:29
10Björn KnuthammarH45 (20)15:37+4:036:19
11Pedro LundqvistÖppen motion 5 (47)20:01+4:287:07
11Tova KihlbergU2 (13)30:45+17:1723:17
11Ludvig EronnH14 (37)12:32+1:516:29
11Maria SarbergD40 (14)21:54+6:158:51
11Erik MalmbergH21 (40)16:40+1:534:51
12Jonas RothH50 (19)15:41+3:246:20
12Tilde SöderbergD10 (16)20:26+11:0315:01
12Per CarlborgH21 (40)16:42+1:554:52
13Maxime BonneauH21 (40)16:46+1:594:53
14Otto ÅkerblomH12 (27)10:36+3:088:01
14Åsa ForsmanD40 (14)30:56+15:1712:31
16Sigrid ForsmanD14 (20)18:32+6:329:36
16Hanna Modig TjärnströmD21 (27)19:50+5:537:27
17Alva ForsmanD14 (20)18:46+6:469:43
17Ludvig ErikssonH12 (27)11:21+3:538:35
17Maria ElmelidD21 (27)20:24+6:277:40
17Vilgot ElnegårdH14 (37)13:55+3:147:12
18Niklas OlssonH21 (40)17:23+2:365:04
19Julia Modig TjärnströmD21 (27)21:06+7:097:55
19Peter AronssonH21 (40)17:38+2:515:08
21Ann-Sofie SvenssonÖppen motion 7 (36)15:53+5:068:32
23Linus SöderbergH12 (27)15:42+8:1411:53
23Joel FrancénH21 (40)17:48+3:015:11
24Vilgot LidvikH12 (27)15:45+8:1711:55
25Liselott RothÖppen motion 5 (47)25:59+10:269:14
27Lotta GranholmÖppen motion 7 (36)21:31+10:4411:34
29Olle MalmströmH14 (37)16:37+5:568:36
30Göran HektorÖppen motion 7 (36)25:15+14:2813:34
31Johan StenströmH21 (40)19:28+4:415:40
32Johan AllardH21 (40)19:40+4:535:44
34Curt TillmanÖppen motion 7 (36)28:16+17:2915:11
34Amanda LindgrenÖppen motion 5 (47)30:26+14:5310:49
35Lars-Åke HolmÖppen motion 7 (36)37:22+26:3520:05
41Pelle JohanssonÖppen motion 5 (47)34:23+18:5012:14
Arvid RothH14 (37)ej godkänd
Wilhelm LarssonH16 (11)ej start
Emilia MarcussonD12 (17)ej start
Oscar KjellmanH12 (27)ej start
Theo ÅrbrinkH12 (27)ej start
Carin MarcussonD35 (3)ej start
Robert SöderbergH40 (15)ej start
Maud Göthe LundgrenD65 (7)ej start

Markbygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Olle BergstedtH21 (40)18:32+3:455:24

Motala AIF OL

48 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Thomas SvenssonH60 (12)12:396:06
2Märta HaraldssonD10 (16)11:11+1:488:13
3Kerstin BengtssonD75 (6)24:23+4:0716:02
3Carina Berger-SvenssonD55 (10)17:36+4:218:30
4Stina KorallD70 (5)25:52+12:1817:01
4Maria BergstrandD55 (10)17:57+4:428:40
5Lotta HaraldssonD40 (14)17:43+2:047:10
5Christer FranssonH60 (12)16:03+3:247:45
6Disa KorallU2 (13)21:44+8:1616:27
7Malva StrömquistU2 (13)21:53+8:2516:34
7Per JohanssonH50 (19)14:37+2:205:55
7Ulrik KarlssonH40 (15)17:46+2:176:19
7Anna KorallD40 (14)18:07+2:287:20
8Leif HasselströmH65 (18)20:53+6:5010:05
8Ingrid RoosD55 (10)21:20+8:0510:18
9Inger FlisD50 (12)20:42+6:3910:00
9Elke MyrhedeD55 (10)23:57+10:4211:34
10Ulrica FranssonÖppen motion 7 (36)14:26+3:397:45
11Alvin KorallU1 (16)15:32+6:3811:25
11Elsa KorallD10 (16)19:34+10:1114:23
11Gunnar HejdenbergH70 (15)16:01+2:498:36
12Andreas NilssonÖppen motion 5 (47)20:54+5:217:26
12Anders HedinH65 (18)25:40+11:3712:23
13Emma PilemalmD10 (16)23:06+13:4316:59
13Veronica StrömquistD40 (14)25:39+10:0010:23
14Klara HaraldssonD14 (20)15:45+3:458:09
14Håkan BolinÖppen motion 7 (36)14:53+4:068:00
15Elis KorallU1 (16)27:02+18:0819:52
16Fredrik JönssonH50 (19)20:58+8:418:29
17Patric HaleniusH50 (19)21:12+8:558:34
19Martin PilemalmH12 (27)12:03+4:359:07
20Milla StrömquistD14 (20)25:48+13:4813:22
20Liv BolinÖppen motion 7 (36)15:43+4:568:26
21Noah KorallH12 (27)12:33+5:059:30
24Joakim HöglundÖppen motion 5 (47)25:56+10:239:13
24Susanna ForsellD21 (27)28:00+14:0310:31
26Filip FlisH12 (27)59:42+52:1445:13
27Frida BergstrandD21 (27)40:49+26:5215:20
27Peter PilemalmÖppen motion 5 (47)27:22+11:499:44
29Oskar HöglundH21 (40)18:50+4:035:29
30Hans GuldbrandÖppen motion 5 (47)28:28+12:5510:07
34Lucas PilemalmH14 (37)20:46+10:0510:45
34Jonas AxénH21 (40)20:26+5:395:57
35Marcus HardtH21 (40)20:52+6:056:05
38Martin HammarlundH21 (40)22:34+7:476:34
Otto NilssonInskolning (11)fullföljt
Stig BengtssonH80 (6)ej godkänd
Oliver HaleniusH14 (37)ej godkänd
Maja ForsD12 (17)ej start
Arvid ForsU2 (13)ej start

Mullsjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Hugo StrömH21 (40)17:44+2:575:10
William LundstedtH21 (40)ej start

Målilla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Gunnar EnbergÖppen motion 7 (36)22:24+11:3712:02

NAIS Orienteringsklubb

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Inger JohanssonD60 (6)17:359:27
12Emma LindgrenD12 (17)13:35+5:1110:17
27Axel WågbergH14 (37)16:11+5:308:23
Sixten WågbergH12 (27)ej godkänd

Nyköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Kristin HylanderD21 (27)16:52+2:556:20

Nässjö OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Elin SvenssonD21 (27)16:33+2:366:13
14Moa SvenssonD21 (27)17:23+3:266:32

OK 64 Torpa

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Aylin Nilsson FadaiU2 (13)15:17+1:4911:34
5Nadja AhlU2 (13)20:51+7:2315:47
6Alice StenquistD17-20 (8)19:51+5:168:02
7Kerstin SegerssonD55 (10)20:52+7:3710:04
10Karin ErnfridssonD55 (10)24:29+11:1411:49
14Joel OlssonU1 (16)21:46+12:5216:00
15Alma OlssonD12 (17)17:43+9:1913:25
22Elisabet Nayström-LarssonÖppen motion 7 (36)16:52+6:059:04
23Axel AnderssonH14 (37)15:34+4:538:03
24Hans SamuelssonÖppen motion 7 (36)19:32+8:4510:30
41Martina OlssonÖppen motion 5 (47)34:23+18:5012:14

OK Denseln

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sara AnderssonD35 (3)19:347:55
1Hannes PetersonH10 (5)8:186:06
1Algirdas BartkeviciusH21 (40)14:474:18
2Åsa BraamD35 (3)19:53+0:198:02
2Hugo BraamH12 (27)7:31+0:035:41
2Elis PetersonH14 (37)10:48+0:075:35
3Johanna PetersonD40 (14)16:50+1:116:48
3Hugo PerssonH14 (37)10:50+0:095:36
3Mathias HallménH21 (40)15:26+0:394:29
4Fredrik EngmanH50 (19)13:42+1:255:32
4Susanne KarlssonD40 (14)17:24+1:457:02
5Björn KarlssonH45 (20)13:19+1:455:23
5Wilmer KempeH12 (27)8:20+0:526:18
6Lova BraamD10 (16)12:24+3:019:07
6Eva EngmanD45 (9)17:02+5:048:13
6Henrik PetersonH40 (15)17:45+2:166:19
6Alfons PetersonH16 (11)15:03+1:316:05
9Thomas PerssonH50 (19)14:56+2:396:02
9Karl MollénH60 (12)18:34+5:558:58
11Carina KaleredD50 (12)25:50+11:4712:28
13Jan KaleredÖppen motion 5 (47)21:06+5:337:30
15Emil KaleredH21 (40)17:12+2:255:00
19Malin PerssonÖppen motion 5 (47)24:18+8:458:38
Per KempeH45 (20)ej godkänd
Magnus AnderssonH40 (15)ej start

OK Eken

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Niklas RönnbäckH50 (19)12:45+0:285:09
14Karolina RönnbäckD16 (17)20:43+8:1011:08

OK Kolmården

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lisa BerggrenD17-20 (8)14:355:54
2Ville JohanssonH21 (40)15:22+0:354:28
3Bengt SchwartzH60 (12)14:36+1:577:03
4Kerstin LjungemyrD16 (17)13:08+0:357:03
14Leo JohanssonH21 (40)16:55+2:084:55
17Sara Nordvall ForsbergÖppen motion 7 (36)15:10+4:238:09
17Peter BerggrenÖppen motion 5 (47)23:17+7:448:17
20Maria NordwallD21 (27)21:29+7:328:04
26Arvid WesterbergH21 (40)18:17+3:305:19

OK Landehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Samuel PihlströmH21 (40)15:56+1:094:38

OK Milan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Josefin ErlandssonÖppen motion 5 (47)19:52+4:197:04

OK Motala

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Johan PetterssonH45 (20)11:344:40
2Patrik MartinssonH45 (20)12:35+1:015:05
3Vilgot HögqvistH10 (5)18:16+9:5813:25
3Hugo EkingeH17-20 (5)17:17+1:216:09
3Karin BengtssonD35 (3)21:34+2:008:43
4Uno BergH75 (7)20:24+2:2610:58
4Hjalmar HögqvistU1 (16)12:05+3:118:53
5Arne AnderssonH75 (7)23:08+5:1012:26
5Mona PetersenD65 (7)20:54+2:3011:14
7Emil HallinU1 (16)15:00+6:0611:01
7Olle BengtssonU1 (16)15:00+6:0611:01
8Christer JohanssonH70 (15)15:07+1:558:07
8Ellika Rashidi StåhlbergD10 (16)14:10+4:4710:25
8Jerry MartinssonH70 (15)15:07+1:558:07
9Simom LundqvistU1 (16)15:01+6:0711:02
9Viggo TörnbergU1 (16)15:01+6:0711:02
9Oliver HöögH16 (11)17:14+3:426:58
9Filip HöögH12 (27)9:25+1:577:08
9Nils-Åke SkoglundH40 (15)19:24+3:556:54
11Matz HöögH40 (15)21:30+6:017:39
12Ulf EklundH45 (20)16:53+5:196:50
12Boel EklundD50 (12)27:26+13:2313:15
13Helmer BengtssonU1 (16)20:27+11:3315:02
13Molly Gustavsson ViitalaU2 (13)54:25+40:5741:13
13Ellen EkingeD16 (17)20:25+7:5210:58
13Anders EkingeH45 (20)17:25+5:517:03
14Tronje SkoglundH14 (37)13:43+3:027:06
15Ludvig EklundÖppen motion 7 (36)14:54+4:078:00
15Andreas BengtssonH40 (15)27:29+12:009:46
15Sture AhlH65 (18)34:38+20:3516:43
16Vicent GustafssonU1 (16)37:45+28:5127:45
21Eva EkingeD21 (27)22:24+8:278:25
21Allan WigrenH14 (37)14:41+4:007:36
22Adam LundqvistH12 (27)13:42+6:1410:22
23Sofia NydahlD21 (27)27:35+13:3810:22
24William SvartlingH14 (37)15:43+5:028:08
25August EkingeH14 (37)15:54+5:138:14
26Anna KallinD21 (27)31:09+17:1211:42
45David LagerqvistÖppen motion 5 (47)39:10+23:3713:56
Molly KarlssonInskolning (11)fullföljt
Eva LagerqvistInskolning (11)fullföljt
Karin LagerqvistInskolning (11)fullföljt
Salmeh Rashidi StåhlbergInskolning (11)fullföljt

OK Måsen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Vivianne HolgerssonD70 (5)21:51+8:1714:22
12Hans HolgerssonH70 (15)16:06+2:548:39

OK Njudung

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Jan-Ola KarlssonH60 (12)14:24+1:456:57

OK Ravinen

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Josefine KlintbergD21 (27)ej start

OK Renen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Henry PilstålH65 (18)27:33+13:3013:18

OK Roxen

56 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Pontus LindblomH17-20 (5)15:565:40
1Stefan ThellsénH55 (12)15:305:49
2Anna-Stina PåledalD40 (14)16:46+1:076:47
2Sven JonssonH80 (6)18:39+1:1912:16
2Britt PetterssonD75 (6)24:13+3:5715:55
2Barbro ÖstlundD65 (7)18:59+0:3510:12
2Linnea PåledalU1 (16)10:39+1:457:49
2Hugo DalhammerH17-20 (5)16:08+0:125:44
2Malte EvebornH16 (11)13:53+0:215:37
3Saga LindellU2 (13)19:10+5:4214:31
3Anders LillieströmH50 (19)13:12+0:555:20
3Inger EkmanD65 (7)19:30+1:0610:29Ladda ner rutt i gpx-format
3Lova EvebornD17-20 (8)16:32+1:576:41
4Sofia SvedevallD50 (12)16:32+2:297:59
4Maja-Stina GustavssonD65 (7)20:43+2:1911:08
4Linnea HanssonD17-20 (8)16:58+2:236:52
4Maria LillieströmD45 (9)15:40+3:427:34
5Måns BjörnskiöldH16 (11)14:42+1:105:57
5Malva EvebornD17-20 (8)19:28+4:537:52
6Helena HolmD50 (12)17:15+3:128:20
7Roland AlsénH70 (15)14:42+1:307:54Ladda ner rutt i gpx-format
7Moa PihlströmD12 (17)11:11+2:478:28
7Ida DalhammerÖppen motion 7 (36)13:42+2:557:21
8Ida HjortD14 (20)14:05+2:057:17
8Olle HanssonÖppen motion 5 (47)19:02+3:296:46
8Jacob PåledalH14 (37)11:46+1:056:05
9Per ÖstlundÖppen motion 5 (47)19:26+3:536:54
9Örjan SandellH45 (20)15:28+3:546:15
9Stina WallinD10 (16)14:40+5:1710:47
9Marie WalterssonD40 (14)20:23+4:448:15
10Joakim WalterssonH40 (15)21:28+5:597:38
10Anders DalhammerH50 (19)15:00+2:436:04
10Tilde EvebornD12 (17)11:34+3:108:45
11Adrian SandellH12 (27)10:14+2:467:45
11Per-Ove EkmanH60 (12)22:24+9:4510:49Ladda ner rutt i gpx-format
11Jonna AlfredssonD16 (17)18:30+5:579:56
12Sigrid FröbergD16 (17)19:02+6:2910:13
13Ola SvärmH50 (19)16:33+4:166:42
13Rasmus PåledalH14 (37)13:05+2:246:46
15Bo SvedevallH50 (19)19:27+7:107:52
15Tyra LindellD14 (20)17:53+5:539:15
15Jonas LindellH45 (20)18:13+6:397:22
15Mattias JosefssonH14 (37)13:48+3:077:09
16Bengt ÖstlundH65 (18)35:19+21:1617:03
16Martin WallinÖppen motion 5 (47)23:02+7:298:11
16Rasmus VibergH14 (37)13:49+3:087:09
19Fanny WalterssonD14 (20)23:33+11:3312:12
21Dan JosefssonÖppen motion 5 (47)24:26+8:538:41
23Anna FröbergÖppen motion 7 (36)18:12+7:259:47
28Annika LindellÖppen motion 5 (47)27:41+12:089:51
31Louise DalhammerÖppen motion 7 (36)25:56+15:0913:56
36Brigitte AlsénÖppen motion 7 (36)40:42+29:5521:52
Jakob EvebornInskolning (11)fullföljt
Elvin SandellInskolning (11)fullföljt
Joakim FornanderH45 (20)ej godkänd
Per  GustavssonH65 (18)ej godkänd
Edvin WalterssonH16 (11)ej start
Hans KleistH70 (15)ej start
Christer SandhH70 (15)ej start

OK Tisaren

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Emil LarssonH14 (37)10:415:32
3Amnda SjödinD14 (20)12:48+0:486:37
3Tomas HallménH45 (20)12:51+1:175:12
9Noel HelmerssonH14 (37)11:51+1:106:08
Erik FernlundH21 (40)ej start

OK Tylöskog

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Jonas KarlssonH55 (12)19:44+4:147:25

OK Tyr

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Oskar NymanH21 (40)17:43+2:565:09

OK Älme

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Elin SvenssonD21 (27)17:02+3:056:24

Rehns BK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Charlie StoltH21 (40)18:03+3:165:15

Skogspojkarnas OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gustav HellgrenH12 (27)7:285:39
3Arvid Algers OmholtH12 (27)7:33+0:055:43
3Lena FornanderD60 (6)19:39+2:0410:33
6Moa Algers OmholtD14 (20)13:45+1:457:07
10Monika LundqvistD50 (12)21:51+7:4810:33
11Sofia TunessonD14 (20)14:47+2:477:39
26Francesco SavaniH14 (37)15:57+5:168:15
39Paulina HellgrenÖppen motion 5 (47)32:35+17:0211:35
Kristian AlgersH21 (40)ej start

Skåneslättens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Angelica EngströmD21 (27)17:05+3:086:25

SOK Aneby

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Klara JohanssonD10 (16)9:236:53
3Olof WalfridssonÖppen motion 1 (5)18:19+7:1613:28
3Göran LillieströmH75 (7)18:55+0:5710:10
3Magnus FranssonH40 (15)16:42+1:135:56
3Tore JohanssonH80 (6)20:51+3:3113:43
3Alma GustafssonD16 (17)12:43+0:106:50
4Amanda FyhrU2 (13)19:50+6:2215:01
6Lisa EkegrenD12 (17)11:06+2:428:24
6Tuva PerssonU1 (16)14:38+5:4410:45
7Felicia FyhrD14 (20)13:50+1:507:10
8Maia FagerströmU2 (13)22:05+8:3716:43
8Karin ÖhlinD50 (12)20:32+6:299:55
9Tommy OlaussonH65 (18)22:00+7:5710:37
12Lina PerssonU2 (13)36:17+22:4927:29
14Mats EkegrenÖppen motion 5 (47)21:57+6:247:48
14Sven-Olof FranssonH65 (18)27:38+13:3513:20
19Henrik JohanssonÖppen motion 5 (47)24:18+8:458:38
Nellie FagerströmInskolning (11)fullföljt
Isabella StenbergD10 (16)ej godkänd
Alexander JohanssonH10 (5)ej godkänd
Tilda RosanderD14 (20)ej start
Arvid RosanderU2 (13)ej start

Sol Tranås

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tilde BrickarpU2 (13)13:2810:12
1Susanne JohanssonÖppen motion 1 (5)11:038:07
1Sixten EkbladhH16 (11)13:325:28
2Vivianne LindstamD60 (6)17:50+0:159:35
2Marie NordD45 (9)14:20+2:226:55
4Molly BrickarpD10 (16)12:00+2:378:49
5Maxim JohanssonH17-20 (5)25:09+9:138:57
5Henrik OhrtH50 (19)14:22+2:055:48
6Alex BrickarpH12 (27)8:30+1:026:26
10Anders SkoglundH14 (37)12:16+1:356:21
10Ellen OhrtD16 (17)16:48+4:159:01
11Leif JohanssonH55 (12)24:16+8:469:07
12Olivia FranssonU1 (16)16:01+7:0711:46
12Alfons EnellH14 (37)12:46+2:056:36
16Hanna SkoglundD16 (17)27:58+15:2515:02
16Marica HäroldÖppen motion 7 (36)15:08+4:218:08
17Moa SahlstedtD16 (17)27:59+15:2615:02
26Simon KarlssonÖppen motion 5 (47)26:56+11:239:35
31Emil ÅslundH14 (37)18:49+8:089:44
31Liza JohanssonÖppen motion 5 (47)28:47+13:1410:14
32Kinna ÅslundÖppen motion 5 (47)29:08+13:3510:22
37Cecilia SahlstedtÖppen motion 5 (47)32:10+16:3711:26
38Ulrika BrickarpÖppen motion 5 (47)32:12+16:3911:27
Göran NordH50 (19)ej godkänd
Lisa OhrtD12 (17)ej godkänd

Stjärnorps SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Pär ForsströmH60 (12)16:52+4:138:08
7Kjell ErikssonH65 (18)18:42+4:399:02
11Hans OlstrandH65 (18)24:40+10:3711:54

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Frida Jönsson HellstadiusD21 (27)14:50+0:535:34

Tjalve IF Norrköping

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Peter WilhelmsonH35 (3)20:12+4:557:11
2Nils SjödinH75 (7)18:26+0:289:54
3Rasmus WilhelmsonU1 (16)11:41+2:478:35
4Klara ZimmermanD14 (20)13:12+1:126:50
4Valter FredrikssonH16 (11)14:21+0:495:48
5Sonja HanssonD75 (6)35:34+15:1823:23
5Lena MalmströmD50 (12)16:55+2:528:10
5Stella RosengrenD14 (20)13:41+1:417:05
6Simon FlankegårdH14 (37)11:25+0:445:54
8Karin ZimmermanD45 (9)18:54+6:569:07
9Mats KarlssonÖppen motion 7 (36)14:17+3:307:40
9Tilda MalmströmD12 (17)11:23+2:598:37
10Helene ÖhlundD40 (14)21:53+6:148:51
11Smilla ReuteråsD12 (17)11:52+3:288:59
15Lisa MalmströmD21 (27)18:49+4:527:04
16Johan DahmH45 (20)18:38+7:047:32
18Vincent DahmH12 (27)11:28+4:008:41
18Filip FlankegårdH45 (20)22:20+10:469:02
25Annica KarlssonÖppen motion 7 (36)20:47+10:0011:10
25Veronica NuijaD21 (27)29:13+15:1610:59
29Oskar ReuteråsÖppen motion 5 (47)27:57+12:249:56
32Robin WilhelmsonH14 (37)19:03+8:229:52
35Elin BomÖppen motion 5 (47)30:43+15:1010:55
36Måns WidemarkH21 (40)22:12+7:256:28
39Filip JounotH21 (40)25:09+10:227:19

Tjällmo-Godegårds OK

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tobias TrofastH40 (15)15:295:30
1Alva SvenskD16 (17)12:336:44
1Anders SvenskH50 (19)12:174:58
1Anders ÅbergH65 (18)14:036:47
2Arvid KarlssonH10 (5)8:58+0:406:35
4Viktor KarlssonH10 (5)29:30+21:1221:41
4Rasmus JonssonH17-20 (5)18:34+2:386:36
5Per-Martin GustavsonH70 (15)14:18+1:067:41
5Erik KarlssonÖppen motion 5 (47)17:48+2:156:20
5Nils-Erik ÅbergH80 (6)25:03+7:4316:28
7Oskar KarlqvistH12 (27)9:20+1:527:04
7Ludvig KarlqvistH14 (37)11:40+0:596:02
8Oscar SvenskH12 (27)9:24+1:567:07
8Linnea JonssonD17-20 (8)21:58+7:238:53
8Andreas KarlqvistH45 (20)15:23+3:496:13
9Ellen TrofastD14 (20)14:06+2:067:18
10Sven GranathH60 (12)20:38+7:599:58
11Emil SöderbergH16 (11)20:18+6:468:13
12Alice ErikssonD14 (20)14:56+2:567:44
12James MelanderH40 (15)21:43+6:147:43
15Elias OhlssonÖppen motion 5 (47)22:33+7:008:01
16Ebba HjärtsjöD12 (17)19:05+10:4114:27
16Viktor AbrahamssonH12 (27)10:53+3:258:14
18Marika LundinD21 (27)20:29+6:327:42
19Lena StrömÖppen motion 7 (36)15:24+4:378:16
20Arvid TrofastH12 (27)12:17+4:499:18
22Johan KarlssonÖppen motion 5 (47)24:30+8:578:43
25Elliot KarlssonH12 (27)30:56+23:2823:26
30Daniel JonssonH14 (37)17:27+6:469:02
30Vidar SjögrenH21 (40)19:20+4:335:38
32Lars StrömÖppen motion 7 (36)26:13+15:2614:05
33Karl HjärtsjöH14 (37)19:12+8:319:56
37Martin AllardH21 (40)22:22+7:356:31
Agnes SöderbergD10 (16)ej godkänd
Christer KarlssonH60 (12)ej godkänd
Andreas AxelssonH21 (40)ej start

Västerviks OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Kent GranqvistH65 (18)14:59+0:567:14

Östgöta Helikopter SK & IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Bo PetterssonÖppen motion 7 (36)14:37+3:507:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser