Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Staffans minne

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Staffans minne
Arrangörsorganisation: Boxholms OK
Datum: tisdag 15 maj 2018

Linköpings OK

103 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jonas SchedinH35 (3)15:175:26
1Karin BacktemanD55 (10)13:156:24
1Alva OlssonD21 (27)13:575:14
1Sigrid LjunggrenD14 (20)12:006:13
1Ulf WaldenfjordH75 (7)17:589:39
1Maria OlofssonD50 (12)14:036:47
1Roger DanielssonH70 (15)13:127:05
1Ebba SkullmanD12 (17)8:246:21
1Annika IvarssonD45 (9)11:585:46
1Henrik TostebergÖppen motion 5 (47)15:335:32
2Anders KnutssonH40 (15)16:34+1:055:53
2Hugo RantzerÖppen motion 1 (5)16:58+5:5512:28
2Pia VångellD55 (10)16:32+3:177:59
2Inga-Lill PetterssonD70 (5)18:46+5:1212:20
2Anna Sofie BarkD50 (12)15:32+1:297:30
2Klara LjunggrenD17-20 (8)16:14+1:396:34
2Roger KihlbergÖppen motion 7 (36)12:18+1:316:36
2Erik SköldÖppen motion 5 (47)15:50+0:175:38
2Elin KjellmanD16 (17)12:41+0:086:49
3Kristina LjunggrenD45 (9)14:50+2:527:09
3Lotta BorgD50 (12)15:44+1:417:36
3Pelle SkullmanH65 (18)17:44+3:418:34
4Per MagnussonH45 (20)13:06+1:325:18
4Monica LindgrenD75 (6)30:14+9:5819:53
4Lennart SvernestamH65 (18)17:55+3:528:39
4Fredrik LindströmH40 (15)17:15+1:466:08
4Fredrika VångellD21 (27)15:46+1:495:55
4Edvin ÅttingH12 (27)7:51+0:235:56
4Otto NilssonH14 (37)10:54+0:135:38
4Jan LundgrenH60 (12)15:03+2:247:16
4Rasmus ElmelidH21 (40)15:43+0:564:34
4Rikard BorgH55 (12)18:39+3:097:00
5Eva LindgrenD70 (5)34:28+20:5422:40
5Stina BerggrenD10 (16)12:04+2:418:52
5Johan KällsandH40 (15)17:43+2:146:18
5Yngve PetterssonH65 (18)18:07+4:048:45
5Ulf JonareÖppen motion 7 (36)12:41+1:546:49
5Anne BössfallD55 (10)20:11+6:569:45
5Johan ÅrbrinkH14 (37)11:15+0:345:49
5Jörgen SköldH55 (12)18:58+3:287:07
5Hanna LundgrenD16 (17)13:36+1:037:18
5Fredrik JohanssonH21 (40)15:47+1:004:36
6Robert HögbergÖppen motion 5 (47)18:14+2:416:29
6Peter JakobssonH70 (15)14:40+1:287:53
6Jesper JohanssonH50 (19)14:33+2:165:53
6Marie SvernestamD60 (6)22:16+4:4111:58
6Åke LjunggrenH45 (20)14:00+2:265:40
6Kristin HerberthsonD16 (17)14:34+2:017:49
6Erik MartinssonH21 (40)15:54+1:074:38
7Joakim TostebergÖppen motion 5 (47)18:56+3:236:44
7Lova ElnegårdD16 (17)15:32+2:598:21
7Gitte EngströmD50 (12)17:59+3:568:41
7Tina LindgrenD45 (9)17:07+5:098:16
7Martin JarelandH45 (20)14:17+2:435:46
8Hannah ÅkerblomD12 (17)11:13+2:498:29
8Emma BerggrenD40 (14)19:00+3:217:41
8Patrik GustavssonÖppen motion 7 (36)14:07+3:207:35
8Johan ÅttingH50 (19)14:46+2:295:58
8Albin EronnH16 (11)16:52+3:206:49
8Emmy LindgrenD16 (17)15:33+3:008:21
8Sven EngströmH21 (40)16:03+1:164:40
8Mats BacktemanH55 (12)20:08+4:387:34
9Ludvig RantzerU2 (13)22:16+8:4816:52
9Hanna RothD16 (17)15:54+3:218:32
9Peter ErikssonH21 (40)16:22+1:354:46
10Lucas BerggrenH12 (27)10:03+2:357:36
10Lovisa FridbergerU2 (13)28:22+14:5421:29
10Björn KnuthammarH45 (20)15:37+4:036:19
11Pedro LundqvistÖppen motion 5 (47)20:01+4:287:07
11Tova KihlbergU2 (13)30:45+17:1723:17
11Ludvig EronnH14 (37)12:32+1:516:29
11Maria SarbergD40 (14)21:54+6:158:51
11Erik MalmbergH21 (40)16:40+1:534:51
12Jonas RothH50 (19)15:41+3:246:20
12Tilde SöderbergD10 (16)20:26+11:0315:01
12Per CarlborgH21 (40)16:42+1:554:52
13Maxime BonneauH21 (40)16:46+1:594:53
14Otto ÅkerblomH12 (27)10:36+3:088:01
14Åsa ForsmanD40 (14)30:56+15:1712:31
16Sigrid ForsmanD14 (20)18:32+6:329:36
16Hanna Modig TjärnströmD21 (27)19:50+5:537:27
17Alva ForsmanD14 (20)18:46+6:469:43
17Ludvig ErikssonH12 (27)11:21+3:538:35
17Maria ElmelidD21 (27)20:24+6:277:40
17Vilgot ElnegårdH14 (37)13:55+3:147:12
18Niklas OlssonH21 (40)17:23+2:365:04
19Julia Modig TjärnströmD21 (27)21:06+7:097:55
19Peter AronssonH21 (40)17:38+2:515:08
21Ann-Sofie SvenssonÖppen motion 7 (36)15:53+5:068:32
23Linus SöderbergH12 (27)15:42+8:1411:53
23Joel FrancénH21 (40)17:48+3:015:11
24Vilgot LidvikH12 (27)15:45+8:1711:55
25Liselott RothÖppen motion 5 (47)25:59+10:269:14
27Lotta GranholmÖppen motion 7 (36)21:31+10:4411:34
29Olle MalmströmH14 (37)16:37+5:568:36
30Göran HektorÖppen motion 7 (36)25:15+14:2813:34
31Johan StenströmH21 (40)19:28+4:415:40
32Johan AllardH21 (40)19:40+4:535:44
34Curt TillmanÖppen motion 7 (36)28:16+17:2915:11
34Amanda LindgrenÖppen motion 5 (47)30:26+14:5310:49
35Lars-Åke HolmÖppen motion 7 (36)37:22+26:3520:05
41Pelle JohanssonÖppen motion 5 (47)34:23+18:5012:14
Arvid RothH14 (37)ej godkänd
Wilhelm LarssonH16 (11)ej start
Emilia MarcussonD12 (17)ej start
Oscar KjellmanH12 (27)ej start
Theo ÅrbrinkH12 (27)ej start
Carin MarcussonD35 (3)ej start
Robert SöderbergH40 (15)ej start
Maud Göthe LundgrenD65 (7)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser