Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, stafett, Dalarna + Västmanland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, stafett, Dalarna + Västmanland
Arrangörsorganisationer: Avesta OK / Västmanlands OF
Datum: söndag 26 augusti 2018

Stora Tuna OK

14 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Stora Tuna OK 1Dalarna-H17 (11)2:16:15
1. Pelle Engstrand47:082+0:0847:082+0:08
2. Andrey Lamov42:043+1:271:29:121-1-0:08
3. Emil Svensk47:033+2:122:16:15100:00
1Stora Tuna OK 1Dalarna-D12 (5)1:23:24
1. Ester Simonen35:082+0:2335:082+0:23
2. Maja Maxén20:266+3:5655:343+1+4:19+3:56
2. Hennie Löfgren21:077+4:3755:343+1+4:19+3:56
2. Märta Eriksson26:518+10:2155:343+1+4:19+3:56
3. Maja Mases27:5011:23:241-2-4:19
2Stora Tuna OK 1Dalarna-H16 (10)1:31:03+0:40
1. Jakob Carlsson38:407+8:1938:407+8:19
2. Erik Fredriksson27:0210+7:521:01:423-4+12:11+3:52
2. Axel Eriksson23:023+3:521:01:423-4+12:11+3:52
3. Mattias Östberg29:2111:31:032-1+0:40-11:31
2Stora Tuna OK 3Dalarna-H17 (11)2:16:47+0:32
1. Staffan Eriksson51:166+4:1651:166+4:16
2. Rikard Claesson40:402+0:031:31:565-1+2:44-1:32
3. Joakim Svensk44:5112:16:472-3+0:32-2:12
2Stora Tuna OK 1Dalarna-H70 (6)1:11:15+2:05
1. Ulf Löfgren35:202+0:2035:202+0:20
2. Claes Nideborn35:553+5:141:11:1520+2:05+1:45
3Stora Tuna OK 2Dalarna-H17 (11)2:17:04+0:49
1. Anton Forsberg48:394+1:3948:394+1:39
2. Markus Lang42:174+1:401:30:5640+1:44+0:05
3. Olle Kalered46:082+1:172:17:043-1+0:49-0:55
3Stora Tuna OK 1Dalarna-D17 (8)2:07:29+6:18
1. Tilda Östberg42:27142:271
2. Magdalena Olsson33:112+1:421:15:38100:00
3. Martina Karlsson51:513+10:282:07:293+2+6:18+6:18
3Stora Tuna OK 2Dalarna-H70 (6)1:15:39+6:29
1. Mats Mårtensson35:00135:001
2. Christer Hellström40:394+9:581:15:393+2+6:29+6:29
4Stora Tuna OKDalarna-H40 (9)2:19:55+26:18
1. Johan Alfredsson44:085+1:5744:085+1:57
2. Björn Norberg46:048+16:481:30:126+1+18:20+16:23
3. Fredrik Hällsten49:435+8:052:19:554-2+26:18+7:58
5Stora Tuna OK 2Dalarna-D17 (8)2:25:04+23:53
1. Terese Wängdahl52:445+10:1752:445+10:17
2. Pia Birkebæk36:405+5:111:29:2450+13:46+3:29
3. Emma Östberg55:404+14:172:25:0450+23:53+10:07
6Stora Tuna OK 2Dalarna-H16 (10)1:46:56+16:33
1. Helmer Jöhnemark48:319+18:1048:319+18:10
2. Viktor Norberg28:5811+9:481:17:298-1+27:58+9:48
2. Elias Hällsteninaktivinaktiv
3. Jonas Carlsson29:272+0:061:46:566-2+16:33-11:25
7Stora Tuna OK 1Dalarna-H12 (8)2:03:55+50:36
1. Gustav Norberg1:01:447+36:531:01:447+36:53
2. Viktor Kullman25:2710+8:071:27:1170+44:32+7:39
2. Emil Li Eklund30:4312+13:231:27:1170+44:32+7:39
2. Erik Lundback30:4211+13:221:27:1170+44:32+7:39
3. Alma Jöhnemark36:444+9:042:03:5570+50:36+6:04
9Stora Tuna OK 1Dalarna-D16 (14)1:58:54+27:15
1. Lovisa Mases42:4310+8:4342:4310+8:43
2. Hanna Östberg27:367+4:531:10:197-3+9:28+0:45
3. Lina Hällsten48:3510+17:471:58:549+2+27:15+17:47
9Stora Tuna OK 4Dalarna-H17 (11)3:00:44+44:29
1. Erik Sundberg1:03:0610+16:061:03:0610+16:06
2. Viktor Barkegren55:4110+15:041:58:479-1+29:35+13:29
3. Mattias Mårts1:01:577+17:063:00:4490+44:29+14:54

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser