Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Avesta OK:s 3-dagars, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Avesta OK:s 3-dagars
Arrangörsorganisation: Avesta OK
Datum: tisdag 5 september 2017 - lördag 9 september 2017

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

D16

3 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1My BlixtAvesta OK56:1817:35
Hanna ErikssonNorbergs OKej start

H16

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlie EliassonDalaportens OL31:499:56
2Erik NilssonDalaportens OL39:37+7:4812:22
Vakant - -ej start

D14

3 080 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liv NorbergAvesta OK32:5510:41
2Karolina AnderssonDalaportens OL36:27+3:3211:50
3Saga MattssonDalaportens OL42:37+9:4213:50 Ladda ner rutt i gpx-format
4Tilda BorgströmAvesta OK43:16+10:2114:02
5Tilde BlixtAvesta OK55:23+22:2817:58
6Frida AnderssonNorbergs OK1:00:21+27:2619:35
Vakant - -ej start

H14

3 080 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lucas WannerAvesta OK29:039:25
2Rasmus LindbergAvesta OK29:50+0:479:41
3Arvid ErikssonNorbergs OK34:28+5:2511:11
4Ludvig BylundFagersta OK40:44+11:4113:13
5Ossian KihlströmDalaportens OL46:33+17:3015:06 Ladda ner rutt i gpx-format
6Daniel HäggbladDalaportens OL53:51+24:4817:29
7Linus FolkjernDalaportens OL58:34+29:3119:00
Vakant - -ej start

D12

2 430 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hedda BorgströmAvesta OK19:598:13
2Felicia EliassonDalaportens OL21:51+1:528:59
3Lovisa BylundFagersta OK23:47+3:489:47
4Pauline HaglundIFK Hedemora OK24:12+4:139:57
5Nellie EliassonDalaportens OL31:25+11:2612:55
6Alice NykvistAvesta OK38:26+18:2715:48
7Henny Linnea WalldénNorbergs OK42:15+22:1617:23
8Anja MickelsonAvesta OK44:06+24:0718:08
Vakant - -ej start
Anni JohanssonAvesta OKej start

H12

2 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melwin LöwdahlNorbergs OK39:2216:12
Oskar EngströmDalaportens OLej start
Vakant - -ej start

D10

2 050 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa NilssonDalaportens OL19:459:38
2Signe FolkjernDalaportens OL21:34+1:4910:31
3Ella NykvistAvesta OK27:49+8:0413:34
4Tuva WestbomSäterbygdens OK31:42+11:5715:27
5Svea BorgströmAvesta OK33:15+13:3016:13
6Meja KihlströmDalaportens OL37:30+17:4518:17
Vakant - -ej start

H10

2 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonatan HaglundIFK Hedemora OK15:157:26
2Samuel JanssonSala OK19:16+4:019:23
3Liam BjörkmanDalaportens OL22:35+7:2011:00
4Isak StinessenDalaportens OL25:46+10:3112:34
Vakant - -ej start

Inskolning

1 530 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Felicia GörsSäterbygdens OKfullföljt
Victor HaglundIFK Hedemora OKfullföljt
Arvid MattssonAvesta OKfullföljt

U1

1 530 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilgot EngströmDalaportens OL16:2310:42
2Lova HolmströmIFK Hedemora OK16:47+0:2410:58
3Signe WinqvistNorbergs OK16:53+0:3011:02
4Hjalmar SvedbergNorbergs OK17:30+1:0711:26
5Kevin AmnéusDalaportens OL18:06+1:4311:49
6Folke JernbergAvesta OK18:16+1:5311:56
7Ture JohanssonDalaportens OL18:46+2:2312:15
8Eddie MaltaDalaportens OL18:55+2:3212:21
9Linnea BlixtAvesta OK19:34+3:1112:47
10Olle StinessenDalaportens OL20:18+3:5513:16
11William WestbomSäterbygdens OK22:44+6:2114:51
12Malte BorgströmAvesta OK29:07+12:4419:01
13Julia SandbergDalaportens OL30:06+13:4319:40
14Ylva EngströmDalaportens OL33:45+17:2222:03
Vakant - -ej start
Lucas EliasesDalaportens OLej start
Tilly EliasesDalaportens OLej start
Teo KihlströmDalaportens OLej start

U2

2 050 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe AnderssonDalaportens OL23:4811:36
2Ester JohanssonDalaportens OL24:29+0:4111:56
3Elly SandbergSala OK25:21+1:3312:21
4Wilma LarssonSala OK26:37+2:4912:59
5Kasper AmnéusDalaportens OL27:33+3:4513:26
6Alice NerbackSäterbygdens OK30:45+6:5715:00
7Signe JernbergAvesta OK30:54+7:0615:04
8Malva EnlundSala OK31:32+7:4415:22
9Elise MatssonAvesta OK45:04+21:1621:59
Linus VegaIFK Hedemora OKej start
Alrik SkogbergsSäterbygdens OKej start

U3

2 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigge IgelströmIFK Hedemora OK31:4213:02
Vakant - -ej start

U4

3 080 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Vakant - -ej start

Öppen 7

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas NilssonDalaportens OL34:24
2Nils-Erik HjelmerVandrarringen1:05:34+31:10
Vakant - -ej start

Öppen 3

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara JernbergAvesta OK28:02
2Anneli HäggbladDalaportens OL39:26+11:24

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser