Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gällstads medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gällstads medel
Arrangörsorganisation: Gällstadbygdens SOK
Datum: lördag 5 maj 2018

D21

3 680 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK30:228:15
2Elin ClassonOK Orinto30:46+0:248:21
3Erika ÅkessonMarkbygdens OK31:46+1:248:37
4Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad33:48+3:269:11
5Elin TörnrothHjobygdens OK34:51+4:299:28
6Filippa JohanssonJönköpings OK35:54+5:329:45
7Anna BrodinSävedalens AIK37:02+6:4010:03
8Hanna LindströmOK Tranan37:16+6:5410:07
9Karin HåkanssonOK Gränsen38:44+8:2210:31
10Filippa SpånérSävedalens AIK40:14+9:5210:55
11Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad40:55+10:3311:07
12Anna RunessonOK Vivill44:49+14:2712:10
13Leena Kuusipohja JohanssonLahden Suunnistajat-3745:24+15:0212:20
Ida HördegårdhIFK Göteborg Orienteringej start

H21

5 380 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ClassonOK Orinto33:046:08
2Victor HelgessonHestra IF35:05+2:016:31
3Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK35:14+2:106:32
4Thomas AspIFK Göteborg Orientering35:50+2:466:39
5Johan TörnrothHestra IF36:44+3:406:49
6Johan IngemarssonHestra IF37:01+3:576:52
7Jonas LundgrenStora Tuna OK40:16+7:127:29
8Marcus KvarndalUlricehamns OK42:44+9:407:56
9Hugo StrömMullsjö SOK43:04+10:008:00
10Michal BestaJönköpings OK43:17+10:138:02
11Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna43:21+10:178:03
12Erik HanssonBredareds IF43:52+10:488:09
13Hampus NyströmIF Hagen47:24+14:208:48
14Daniel HåkanssonOK Gränsen1:05:03+31:5912:05
William LundstedtMullsjö SOKej godkänd
Johan WinteråsVästerbergslagens OLej start
Johan G HördegårdhIFK Göteborg Orienteringej start
Fredrik RosénJönköpings OKej start
Jesper NilssonUlricehamns OKej start

D18

3 620 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK35:039:40
2Vendela LönkvistOK Vivill38:05+3:0210:31
3Ida HelgessonHestra IF39:26+4:2310:53
4Nora AronengHestra IF41:16+6:1311:23

H18

3 680 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petter BergstedtMarkbygdens OK27:537:34
2Olle BergstedtMarkbygdens OK28:02+0:097:37
3Axel BlomFrölunda OL29:48+1:558:05
4Hugo JohanssonOK Reftele33:44+5:519:10
5David NeroNässjö OK57:36+29:4315:39
6Marcus RagnarssonMarkbygdens OK1:00:22+32:2916:24
7Daniel AnderssonFjärås AIK1:50:20+1:22:2729:58
Klas JohanssonOK Trananej start

D16

3 590 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia ElverlindOK Tranan50:1013:58
2Malin KindbomIF Hagen53:23+3:1314:52
3Elin JohanssonGudhems IF57:44+7:3416:04
4Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:06:43+16:3318:35
5Emilia ÖsterlundIK Ymer1:07:53+17:4318:54

H16

3 590 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam SkoglundUlricehamns OK37:2610:25
2Ludvig CarlbomUlricehamns OK38:59+1:3310:51
3Linus AhlénIF Hagen44:28+7:0212:23
4Anton BlomqvistMarkbygdens OK44:41+7:1512:26
5Albin GenbergUlricehamns OK49:05+11:3913:40
6Simon HermanssonGudhems IF1:12:10+34:4420:06
7Anton LundOK Skogshjortarna1:12:41+35:1520:14

D16 Kort

2 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina JohanssonBredareds IF55:5721:21

H16 Kort

2 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus ElmquistBredareds IF47:0417:57

D14

2 620 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina AnderssonAnderstorps OK24:539:29
2Sandra LingIK Hakarpspojkarna25:31+0:389:44
3Julia WesthMullsjö SOK27:50+2:5710:37
4Lisa ÖstenssonOK Tranan31:47+6:5412:07
5Wilma PetterssonOK Kullingshof33:31+8:3812:47
6Vega EnellJönköpings OK40:23+15:3015:24
7Anna GenbergUlricehamns OK42:18+17:2516:08
8Matilda AspIFK Göteborg Orientering44:46+19:5317:05
9Elin AxelssonMullsjö SOK49:07+24:1418:44
10Stella BurénIK Ymer49:55+25:0219:03
Maja NordinUlricehamns OKej start

H14

2 620 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel HolmbergUlricehamns OK22:418:39
2Alfred HallqvistUlricehamns OK23:29+0:488:57
3Isak SkoglundUlricehamns OK23:42+1:019:02
4Simon WesthMullsjö SOK25:35+2:549:45
5Erik GullbrandIF Hagen26:36+3:5510:09
6Liam JohanssonIF Hagen26:38+3:5710:09
7Isak JohanssonOK Gisle30:32+7:5111:39
8Kasper VemdalMullsjö SOK32:06+9:2512:15
9Elias ThunbergOK Vivill32:16+9:3512:18
10Lukas KlangUlricehamns OK32:47+10:0612:30
11Oliver JohanssonBredareds IF41:54+19:1315:59
12Rasmus LarssonBredareds IF48:13+25:3218:24

D14 Kort

2 580 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma OlssonOK Tranan26:4810:23
Vilda PerssonIK Hakarpspojkarnaej start

H14 Kort

2 580 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aron MolanderOK Gränsen27:1010:31
2Albin ElmquistBredareds IF35:47+8:3713:52
3Ludvig KarlssonBredareds IF37:27+10:1714:30
4Elias DahlqvistOK Gränsen40:58+13:4815:52

D12

2 580 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna17:196:42
2Linn EnbomVänersborgs SK18:37+1:187:12
3Irma WesthMullsjö SOK20:03+2:447:46
4Andrea EnbomVänersborgs SK20:23+3:047:54
5Alice WernklevIK Ymer20:35+3:167:58
6Emilia ElverlindOK Tranan21:44+4:258:25
7Tilda SundkvistOK Gränsen22:46+5:278:49
8Agnes JohanssonIF Hagen23:12+5:538:59
9Elin BlomqvistMarkbygdens OK23:46+6:279:12
10Moa VemdalMullsjö SOK23:50+6:319:14
11Edit TreptowAnderstorps OK25:50+8:3110:00
12Helena ErikssonUlricehamns OK26:28+9:0910:15
13Kajsa LarssonBurseryds IF26:55+9:3610:25
14Ella PetterssonOK Kullingshof32:21+15:0212:32
Signe HördegårdhIFK Göteborg Orienteringej start

H12

2 580 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil LingIK Hakarpspojkarna15:396:03
2Gustav AspIFK Göteborg Orientering19:06+3:277:24
3Hjalmar FolkestadAnderstorps OK19:10+3:317:25
4Erik KindlundOK Tranan20:52+5:138:05
5Jacob HolmbergUlricehamns OK22:54+7:158:52
6Edvin LennartsonUlricehamns OK23:08+7:298:57
7Oskar Andrén SkoglundOK Vivill23:18+7:399:01
8Melvin LundOK Skogshjortarna31:29+15:5012:12
9William JosefssonOK Kullingshof44:52+29:1317:23
Alvin LönkvistOK Vivillej godkänd
Adam NeroNässjö OKej godkänd
Olle NordinUlricehamns OKej start

H12 Kort

2 080 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joar BlomqvistBredareds IF20:159:44
Viggo PerssonIK Hakarpspojkarnaej start

D10

2 080 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilma TrofastJönköpings OK19:439:28
2Vera FolkestadAnderstorps OK20:40+0:579:56
3Vera DahlbergJönköpings OK25:31+5:4812:16
4Alice LarssonBredareds IF33:08+13:2515:55
5Meja PetterssonOK Kullingshof36:17+16:3417:26
Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orienteringej start

H10

2 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar IngelsboOK Tranan13:536:40
2Anton KarlssonUlricehamns OK20:10+6:179:41
3Albin ThunbergOK Vivill33:40+19:4716:11

D35

3 620 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Lisa GassnerUlricehamns OKej start

H35

4 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus GassnerUlricehamns OK45:009:46
2Andreas ClaessonOK Kullingshof46:08+1:0810:01
3Niklas JambrénGöteborgs SK59:26+14:2612:55

D40

3 590 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne BiörsOK Tranan31:118:41
2Jenny JohanssonOK Gisle32:15+1:048:58
3Jenny MartinssonJönköpings OK33:35+2:249:21
4Annika WesthMullsjö SOK34:19+3:089:33
5Maria IngemarssonHestra IF38:34+7:2310:44
6Nina AhlénIF Hagen39:31+8:2011:00
7Malin AnderssonUlricehamns OK40:44+9:3311:20
8Katarina EnbomVänersborgs SK41:51+10:4011:39
9Susanne AxelssonJönköpings OK48:27+17:1613:29
10Christine LundOK Skogshjortarna1:10:07+38:5619:31
Maria Rosén ThelinJönköpings OKej start

H40

4 360 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert EnbomVänersborgs SK33:247:39
2Daniel OlssonDalsjöfors GoIF36:41+3:178:24
3Per ThunbergOK Vivill36:51+3:278:27
4Mikael TrofastJönköpings OK37:33+4:098:36
5Johan PerssonUlricehamns OK37:47+4:238:39
6Magnus SundmarkIK Gandvik38:03+4:398:43
7Peter WernklevIK Ymer39:25+6:019:02
8Conny RantzowHestra IF40:21+6:579:15
9Patrick EricsonMullsjö SOK43:13+9:499:54
10Magnus BoivieVaggeryds SOK1:13:08+39:4416:46
11Joakim SpångbergIK Hakarpspojkarna1:28:30+55:0620:17

D45

3 270 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrika KindlundOK Tranan27:298:24
2Johanna AspIFK Göteborg Orientering29:34+2:059:02
3Annika JohanssonOK Tranan30:22+2:539:17
4Angelica BrandqvistTibro OK37:13+9:4411:22
5Ulrika LjungIK Ymer37:58+10:2911:36
6Johanna HallqvistUlricehamns OK41:16+13:4712:37
7Kajsa NordinUlricehamns OK48:27+20:5814:48
8Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb55:42+28:1317:02

H45

4 360 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kenneth JohanssonOK Tranan35:048:02
2Ulf JohanssonOK Gisle35:31+0:278:08
3Thomas AnderssonOK Tranan37:19+2:158:33
4Mikael BergstedtMarkbygdens OK38:35+3:318:50
5Anders KindbomIF Hagen40:36+5:329:18
6Anders LingIK Hakarpspojkarna41:16+6:129:27
7Greger AhlénIF Hagen48:25+13:2111:06
8Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL49:45+14:4111:24
9Torbjörn LönkvistOK Vivill51:10+16:0611:44
10Anders HolmbergOK Vivill51:16+16:1211:45
11Tobias Den BraverOK Gränsen52:23+17:1912:00
12Martin JakobssonHammarkinds OK53:53+18:4912:21
13Johan ElmquistBredareds IF58:29+23:2513:24
14Stefan HåkanssonIK Ymer1:21:56+46:5218:47

D50

3 270 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna JohanssonJönköpings OK32:159:51
2Carina AnderssonFK Friskus-Varberg35:30+3:1510:51
3Ing-Marie AronengBredareds IF37:35+5:2011:29
4Helena ÅhlinHelsingborgs SOK39:20+7:0512:01
5Karin TorstenssonFalköpings AIK OK39:44+7:2912:09
6Gunnel SvenssonOK Tranan41:21+9:0612:38
7Lena TuressonBurseryds IF43:36+11:2113:20
7Maria HolmbergJönköpings OK43:36+11:2113:20
9Helena JohanssonOK Gisle44:04+11:4913:28
10Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK46:35+14:2014:14
11Susann BerntssonOK Reftele59:39+27:2418:14

H50

3 620 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan AronengHestra IF28:567:59
2Lars HelgessonHestra IF29:22+0:268:06
3Claes HagstrandLerums SOK30:45+1:498:29
3Andreas RangertIK Hakarpspojkarna30:45+1:498:29
5Jens LindströmTibro OK31:59+3:038:50
6Ola AllvinIK Hakarpspojkarna32:23+3:278:56
7Jan TuressonBurseryds IF33:37+4:419:17
7Richard BlomFrölunda OL33:37+4:419:17
9Per JohanssonOK Reftele35:09+6:139:42
10Anders GustafssonFK Friskus-Varberg40:02+11:0611:03
11Kjell JohanssonIF Hagen45:52+16:5612:40
12Håkan JohanssonGudhems IF49:28+20:3213:39
13Graham KempGöteborg-Majorna OK49:46+20:5013:44
14Peter ÖstenssonOK Tranan53:04+24:0814:39
15Bengt OlssonIK Hakarpspojkarna1:05:52+36:5618:11
16Jan SkoglundOK Vivill1:11:57+43:0119:52
17Anders LarssonHammarby IF OF1:22:31+53:3522:47
Jan HildingHestra IFej start
Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orienteringej start
Geir Inge FolkestadAnderstorps OKej start

D55

3 110 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britta SahlinVänersborgs SK32:5010:33
2Marianne HanssonBredareds IF34:06+1:1610:57
3Maritha HenrikssonJönköpings OK35:13+2:2311:19
4Christina SöderblomÄtrans IF36:11+3:2111:38
5Eva CarlssonJönköpings OK36:50+4:0011:50
6Annette Falck LarssonVänersborgs SK36:53+4:0311:51
7Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK37:06+4:1611:55
8Ann-Marie AnderssonTenhults SOK38:54+6:0412:30
9Helena LarssonHestra IF41:23+8:3313:18
10Anne TuressonBredaryds SOK41:48+8:5813:26
11Jane MelinGöteborg-Majorna OK42:40+9:5013:43
12Lena RunessonOK Vivill42:55+10:0513:47
13Lena ThuressonRydboholms SK44:12+11:2214:12
14Annika PeterssonBurseryds IF45:32+12:4214:38

H55

3 590 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil ÅkessonMarkbygdens OK26:057:15
2Hans MelinGöteborg-Majorna OK27:42+1:377:42
3Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb27:46+1:417:44
4Kent KlassonHestra IF28:21+2:167:53
5Andres LaasOK Skogshjortarna31:23+5:188:44
6Stefan SvenssonBredaryds SOK32:05+6:008:56
7Bo HaglundBredareds IF32:10+6:058:57
8Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna32:23+6:189:01
9Christer BorgGöteborg-Majorna OK32:29+6:249:02
10Jonas BornetunSkillingaryds FK33:30+7:259:19
11Lennart JosefssonRydboholms SK33:41+7:369:22
12Pär ClaessonSävedalens AIK34:18+8:139:33
13Johan ByströmKFUK-KFUM Göteborg34:26+8:219:35
14Nils-Olof LarssonVänersborgs SK35:35+9:309:54
15Klaes AxelssonMullsjö SOK36:20+10:1510:07
16Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK36:34+10:2910:11
17Per-Gunnar JohanssonOK Reftele37:55+11:5010:33
18Hans GarmerGöteborg-Majorna OK38:09+12:0410:37
19Thomas AttforsSävedalens AIK38:52+12:4710:49
20Clas BörjessonIK Uven42:13+16:0811:45
21Jan-Eric RemängMullsjö SOK45:15+19:1012:36
22Håkan WåhlanderFrölunda OL46:59+20:5413:05
23Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK48:58+22:5313:38
24Gunnar GustavssonOK Reftele55:48+29:4315:32
Roger HallgrenIFK Göteborg Orienteringej start

D60

2 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla LarssonBredareds IF24:5710:23
2Monica MartinssonOK Tranan27:41+2:4411:32
3Marianne KlassonUlricehamns OK28:01+3:0411:40
4Katarina SjöholmMullsjö SOK28:13+3:1611:45
5Ann SvärmOK Gisle30:25+5:2812:40
6Maria AnderssonBredaryds SOK31:01+6:0412:55
7Ann Warma LaasOK Skogshjortarna33:08+8:1113:48
8My EngströmLerums SOK34:01+9:0414:10
9Monica AbrahamssonGudhems IF37:48+12:5115:45
10Anne JohanssonOK Tranan38:02+13:0515:50

H60

3 620 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen IvarssonHestra IF29:558:15
2Ulf PalmérUlricehamns OK30:21+0:268:23
3Thomas SjöholmMullsjö SOK32:33+2:388:59
4Mikael JohanssonOK Gisle32:37+2:429:00
5Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna33:48+3:539:20
6Lennart LarssonJönköpings OK34:25+4:309:30
7Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK34:39+4:449:34
8Owe TörnrothHjobygdens OK35:14+5:199:43
8Magnus AnderssonUlricehamns OK35:14+5:199:43
10Anders SpånérGöteborg-Majorna OK36:07+6:129:58
11Kjell NeroNässjö OK39:36+9:4110:56
12Sven SundströmBredareds IF41:07+11:1211:21
13Martin EickhoffSävedalens AIK41:23+11:2811:25
14Bengt KlassonUlricehamns OK41:25+11:3011:26
15Per-Olof LarssonHestra IF42:48+12:5311:49
16Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK42:57+13:0211:51
17Arne SvärmOK Gisle51:42+21:4714:16
18Bengt SvenssonOK Gisle58:37+28:4216:11
Jan-Ola KarlssonOK Njudungej godkänd
Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OKej start
Lars RunessonOK Vivillej start

D65

2 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Solveig HedenblomSjövalla FK27:3911:31
2Monica KnutssonSävedalens AIK27:40+0:0111:31
3Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK28:08+0:2911:43
4Marion HallstenUddevalla OK30:17+2:3812:37
5Kerstin GustafssonOK Gränsen40:57+13:1817:03
6Britt-Marie LarssonSOK 6841:11+13:3217:09
7Monica IvarssonOK Skogshjortarna45:15+17:3618:51
8Marianne SjöbergOK Gränsen49:06+21:2720:27
9Inger LindblomOK Orinto1:09:09+41:3028:48
Ann-Christin LarssonOK Friseneej godkänd
Margareta JohanssonHalmstad OKej start

H65

3 270 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf SvenssonOK Njudung29:048:53
2Håkan WinnbergIK Trenne Ullared31:14+2:109:33
3Kenneth WalterssonBredaryds SOK31:40+2:369:41
4Stefan MillegårdSävedalens AIK32:50+3:4610:02
5Lars GrehnMullsjö SOK34:08+5:0410:26
6Björn JägerströmIK Uven34:17+5:1310:29
7Kent ErikssonLerums SOK34:24+5:2010:31
8Lennart GustafssonJönköpings OK35:09+6:0510:44
9Per FredrikssonOK Skogshjortarna37:38+8:3411:30
10Lars GustafssonOK Gränsen38:08+9:0411:39
11Håkan OlssonHjobygdens OK38:49+9:4511:52
12Hans TrofastTenhults SOK39:22+10:1812:02
13Hans EkbergTrollhättans SOK39:29+10:2512:04
14Kjell MartinssonOK Tranan39:37+10:3312:06
15Håkan AnderssonMarkbygdens OK40:04+11:0012:15
16Kent JogelandIK Ymer42:11+13:0712:54
17Björn PetterssonUlricehamns OK42:29+13:2512:59
18Sören KarlssonMullsjö SOK42:31+13:2713:00
19Lars LarssonOK Frisene43:16+14:1213:13
20Kent IvarssonOK Skogshjortarna43:23+14:1913:16
21Per-Ola JohnssonOK Kullingshof46:08+17:0414:06
22Jan-Åke EmilssonGudhems IF46:25+17:2114:11
23Bernhard GrenaboHjobygdens OK46:41+17:3714:16
24Anders KumlinIK Ymer49:49+20:4515:14
25Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK50:21+21:1715:23
26Jan LenhammarOK Gränsen1:06:00+36:5620:11
27Jan AnderssonFjärås AIK2:40:11+2:11:0748:59
Thomas AlbinssonBredaryds SOKej start

D70

2 290 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK30:2413:16
2Evy GabrieliiBredareds IF30:49+0:2513:27
3Margareta LarssonOK Njudung31:30+1:0613:45
4Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna33:28+3:0414:36
5Barbro AnderssonOK Skogshjortarna36:56+6:3216:07
6Vega SlottnerJönköpings OK38:36+8:1216:51
7Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK38:40+8:1616:53
8Ulla LingJönköpings OK40:27+10:0317:39
8May-Sofie OlssonForserums SOK40:27+10:0317:39
10Marianne SöderbergIFK Lidingö SOK40:40+10:1617:45
11Monica LarssonOK Tranan40:48+10:2417:48
12Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK49:45+19:2121:43
13Rosa JohanssonIK Uven51:06+20:4222:18
14Kristina JohanssonVänersborgs SK1:09:47+39:2330:28
Barbro BörjessonOK Skogshjortarnaej start

H70

3 110 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto28:499:15
2Kalle JohanssonOK Skogshjortarna31:33+2:4410:08
3Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna32:56+4:0710:35
4Rune SandbergUddevalla OK32:58+4:0910:36
5Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK33:06+4:1710:38
6Olle AdolfssonLerums SOK34:07+5:1810:58
6Sören SvenssonSjövalla FK34:07+5:1810:58
8Torbjörn WikströmOK Orinto35:28+6:3911:24
9Stefan G LarssonOK Njudung36:06+7:1711:36
10Per-Arne JohanssonVänersborgs SK36:25+7:3611:42
11Bengt SörensenJönköpings OK38:21+9:3212:19
11Benny IvarssonFjärås AIK38:21+9:3212:19
13Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK39:57+11:0812:50
14Hans M CarlssonIFK Göteborg Orientering41:03+12:1413:11
15Åke SjöbergOK Gränsen44:10+15:2114:12
16Lars WürsigJönköpings OK45:54+17:0514:45
17Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK47:44+18:5515:20
18Ronny RagnarssonMarkbygdens OK50:04+21:1516:05
19Leif BjörkmanIK Ymer51:58+23:0916:42
20Lars-Olof RönnqvistOK Löftan52:07+23:1816:45
21Lars-Olof PetterssonOK Tranan55:37+26:4817:52
22Göran SvanBorås GIF1:05:17+36:2820:59
Johnny GustafssonGamleby OKej godkänd
Ingemar GustafssonBottnaryds IFej start

D75

2 280 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnel SvenssonIK Ymer27:1411:56
2Ingrid HermanssonIK Ymer31:07+3:5313:38
3Mariann KjellbergBredareds IF31:40+4:2613:53
4Ulla LindheIK Stern32:17+5:0314:09
5Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK36:21+9:0715:56
6Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK47:22+20:0820:46
Inga PerssonOK Skogshjortarnaej godkänd

H75

2 940 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars FinbomOK Landehof33:3611:25
2Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna34:00+0:2411:33
3Henrik HvoslefIK Stern34:02+0:2611:34
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna36:18+2:4212:20
5Arne SvenssonOK Njudung36:37+3:0112:27
6Erland LingJönköpings OK37:21+3:4512:42
7Lars JohanssonOK Skogshjortarna37:29+3:5312:44
8Lars FranssonBottnaryds IF38:37+5:0113:08
9Bengt-Åke SvenssonIK Ymer38:53+5:1713:13
10Alf OlssonForserums SOK41:19+7:4314:03
11Sven Erik SjöholmMullsjö SOK42:46+9:1014:32
12Bengt OlssonMarkbygdens OK44:09+10:3315:01
13Bo GustafssonOK Gränsen45:36+12:0015:30
14Karl-Axel JohanssonIK Uven46:32+12:5615:49
15Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK50:46+17:1017:16
16Lars-Åke LarssonOK Tranan52:41+19:0517:55
17Stig JohanssonMarkbygdens OK56:24+22:4819:11
18Hans KarlssonOK Orinto58:05+24:2919:45
19Gunnar GrönkvistBottnaryds IF1:07:43+34:0723:01
Birger AronssonBredareds IFej godkänd
Åke GatelidOK Skogshjortarnaej start

D80

2 280 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vivi-Anne BylundRydboholms SK37:2816:25
2Gunnel BörjessonIK Uven38:24+0:5616:50
3Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna40:58+3:3017:58
4Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg43:52+6:2419:14
5Gunni EkbergÄtrans IF50:12+12:4422:01

H80

2 290 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune AhlanderJönköpings OK30:4213:24
2Torild BornetunSkillingaryds FK32:52+2:1014:21
3Lennart KammenhedJönköpings OK35:43+5:0115:35
4Per LarssonJönköpings OK35:47+5:0515:37
5Bernt JohanssonOK Gisle36:27+5:4515:55
6Sven-Erik LundAnderstorps OK36:51+6:0916:05
7Göran OlofssonFjärås AIK38:21+7:3916:44
8Kurt RydinOK Tranan40:09+9:2717:31
9Sten HjelmOK Tranan45:35+14:5319:54
10Erland OlssonDalsjöfors GoIF1:00:23+29:4126:22
Gunnar BylundRydboholms SKej start

Inskolning

1 730 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Tuva DahlgrenIK Ymerfullföljt
Hugo FallgrenGudhems IFfullföljt
Ville GassnerUlricehamns OKfullföljt
Mio KvarndalUlricehamns OKfullföljt
Nils KvistBredareds IFfullföljt
August LennartsonUlricehamns OKfullföljt
Britta MalmborgBurseryds IFfullföljt
Stina MalmborgBurseryds IFfullföljt
Elsa PerssonUlricehamns OKfullföljt
Amanda SvärmOK Gislefullföljt
Sixten ThunbergOK Vivillfullföljt
Amelie Wretling ClarinJönköpings OKfullföljt

U1

2 200 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noel AnderssonOK Tranan18:208:20
2Oskar LindqvistOK Gisle22:14+3:5410:06
3Cajsa LindqvistOK Gisle22:29+4:0910:13
4Malte PalmérUlricehamns OK23:18+4:5810:35
5Ebba ÅbergHestra IF24:39+6:1911:12
6Johannes HolmbergUlricehamns OK27:03+8:4312:17
7Nils WernklevIK Ymer27:24+9:0412:27
8Moa JohanssonOK Gisle27:38+9:1812:33
9Alfred MartinssonJönköpings OK29:58+11:3813:37
10Vera WesthMullsjö SOK30:02+11:4213:39
11Vilgot KarlssonGällstadbygdens SOK30:03+11:4313:39
12Minna KvarndalUlricehamns OK32:05+13:4514:35
13Agnes JohanssonBredareds IF36:57+18:3716:47
14Edvin KarlssonGällstadbygdens SOK39:26+21:0617:55
15Alva EnanderKlubblös39:41+21:2118:02
16Ida EnanderKlubblös40:13+21:5318:16
17Moa ErlandssonOK Tranan43:04+24:4419:34
18Walter AndreassonGällstadbygdens SOK45:34+27:1420:42

U2

2 110 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav LindqvistOK Gisle23:5611:20
2Elsa PalmqvistOK Tranan23:58+0:0211:21
3Elsa FallgrenGudhems IF24:37+0:4111:40
4Agnes OlssonOK Tranan25:17+1:2111:58
5Ellen LindbergIK Ymer25:20+1:2412:00
6Gustaf IngelsboOK Tranan26:05+2:0912:21
7Johannes BlomqvistBredareds IF39:20+15:2418:38
8Alice MalmborgBurseryds IF39:32+15:3618:44
9Astrid TreptowAnderstorps OK44:26+20:3021:03
10Ella AnderssonAnderstorps OK50:35+26:3923:58
11Hedda ClaessonKlubblös55:42+31:4626:23

Öppen motion 1

2 110 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik DahlbergJönköpings OK27:5013:11
2Alma GullbrandIF Hagen31:49+3:5915:04
3Christina VernerssonOK Orinto42:16+14:2620:01
4Gunnar SvenssonOK Tranan1:37:19+1:09:2946:07

Öppen motion 3

2 610 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa PetterssonOK Kullingshof30:4811:48
2Tim AnderssonOK Tranan31:09+0:2111:56
3Susanna WernklevIK Ymer32:12+1:2412:20
4Ann-Sofie TorbjörnGudhems IF33:31+2:4312:50
5Sofie JohanssonOK Tranan35:38+4:5013:39
6Sofia EnellJönköpings OK36:32+5:4413:59
7Pia AdolfssonOK Gisle36:40+5:5214:02
8Maja JohanssonGudhems IF37:04+6:1614:12
9Åsa JohanssonGudhems IF37:40+6:5214:25
10Louise BlomqvistBredareds IF38:06+7:1814:35
11Sofia DahlgrenIK Ymer41:03+10:1515:43
12Agnes WestbergOK Tranan41:26+10:3815:52
13Jenny AnderssonAnderstorps OK41:39+10:5115:57
14Bo JägerströmElfsborg SOK43:43+12:5516:44
15Jessica SandinODS FF43:49+13:0116:47
16Pernilla ElmquistBredareds IF44:25+13:3717:01
17Ann-Helen JohanssonOK Reftele46:16+15:2817:43
18Britt-Marie EkbergOK Orinto46:56+16:0817:58
19Marie FranssonUlricehamns OK48:31+17:4318:35
20Göran  StenbergSOK 6850:25+19:3719:19
21Gustav SvenssonBredareds IF51:34+20:4619:45
22Frida HaglundBredareds IF51:43+20:5519:48
23Pia RagnmarkOK Skogshjortarna54:42+23:5420:57
24Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna54:55+24:0721:02
25Helen JosefssonOK Kullingshof56:13+25:2521:32
26Oskar WardOK Vivill59:19+28:3122:43
27Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK1:09:42+38:5426:42
John-Erik ErikssonJönköpings OKej godkänd
Ulf SkogmanMarkbygdens OKej start

Öppen motion 5

3 390 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas FallgrenGudhems IF29:068:35
2stefan  madjarKlubblös40:10+11:0411:50
3Viktor SundströmBredareds IF40:22+11:1611:54
4Patrik AnderssonAnderstorps OK42:21+13:1512:29
5Jesper RundbäckVaggeryds SOK42:42+13:3612:35
6Lisa LjungIK Ymer42:47+13:4112:37
7Hans JohanssonOK Reftele43:08+14:0212:43
8Torbjörn PetterssonOK Kullingshof48:01+18:5514:09
9Robert LindqvistOK Gisle50:49+21:4314:59
10Christina LindqvistOK Gisle53:22+24:1615:44
11Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK53:45+24:3915:51
12Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SK54:12+25:0615:59
13Krister LjungIK Ymer55:35+26:2916:23
14Urban MolanderOK Gränsen56:22+27:1616:37
15Kajsa LarssonHestra IF56:30+27:2416:40
16Ingela LarssonHestra IF56:59+27:5316:48
17Renita PåsseIF Hagen59:08+30:0217:26
18Monica AnderssonUlricehamns OK1:02:16+33:1018:22
19Maria LarssonBurseryds IF1:05:20+36:1419:16
20Mattias BengtssonOK Tranan1:05:53+36:4719:26
21Malin SandbeckerBredareds IF1:08:37+39:3120:14
22Axel EdströmBottnaryds IF1:10:07+41:0120:41
23Hans WåhlinMullsjö SOK1:10:21+41:1520:45
24Karin HelmiusOK Reftele1:12:55+43:4921:30
25Malin KarlssonBredareds IF1:18:03+48:5723:01
26Ulla RagnarssonMarkbygdens OK1:19:27+50:2123:26
27Annelie WardOK Vivill1:21:11+52:0523:56
28Stanley TaivulaKlubblös1:22:26+53:2024:18
29Fredrik BackmanKlubblös1:24:08+55:0224:49
Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OKej godkänd
Anton SundströmBredareds IFej godkänd
Magnus GråhnsGånghesterej godkänd

Öppen motion 7

3 070 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HanssonJönköpings OK28:129:11
2Per AnderssonOK Orinto33:19+5:0710:51
3Felix GarmerGöteborg-Majorna OK33:37+5:2510:57
4Claes-Göran PeterssonBurseryds IF33:54+5:4211:02
5Bo LindqvistHestra IF34:34+6:2211:15
6Helena BlomqvistMarkbygdens OK34:45+6:3311:19
7Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb35:31+7:1911:34
8Arne BogrenOK Vivill36:27+8:1511:52
9Martina LindbergIK Ymer37:09+8:5712:06
10Emilia SvärmOK Gisle37:45+9:3312:17
11Sigrid VemdalMullsjö SOK38:32+10:2012:33
12Linnéa CreaserSävedalens AIK38:50+10:3812:38
13Roland BomanUlricehamns OK39:55+11:4313:00
14Per-Olof ClaéssonTenhults SOK40:01+11:4913:02
15Lars-Inge AnderssonOK Räven40:05+11:5313:03
16Mattias KarlssonOK Tranan40:45+12:3313:16
17Leif BlomqvistBredareds IF41:00+12:4813:21
18Johanna RönnqvistOK Löftan41:13+13:0113:25
19Anna Wretling ClarinJönköpings OK42:12+14:0013:44
20Jan ArvidssonOK Skogshjortarna42:15+14:0313:45
21Mikael WardOK Vivill42:20+14:0813:47
22Hasse AdolfssonOK Gisle43:11+14:5914:03
23Björn EngströmLerums SOK43:31+15:1914:10
24Ingvar MarsKinnaströms SK44:00+15:4814:19
25Ingemar LindblomOK Orinto44:05+15:5314:21
26Jesper IngelsboOK Tranan44:13+16:0114:24
27Ida ThunbergOK Vivill44:23+16:1114:27
28Pelle BjörklundKlubblös44:33+16:2114:30
29Annika HogedalGöteborg-Majorna OK44:44+16:3214:34
30Ida NordbergOK Tranan45:07+16:5514:41
31Kajsa WardOK Vivill45:08+16:5614:42
32Anders LundOK Skogshjortarna45:46+17:3414:54
33Jonny AxelssonJönköpings OK46:31+18:1915:09
34Kurt JohanssonSvenljunga OK46:38+18:2615:11
35Anette SundqvistOK Tranan46:46+18:3415:14
36Helena BengtssonSävedalens AIK47:18+19:0615:24
37Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK48:47+20:3515:53
38Conny SahlinVänersborgs SK48:53+20:4115:55
39Emma HolmbergJönköpings OK49:05+20:5315:59
40Lars ErikssonMarkbygdens OK50:27+22:1516:25
41Robert BurénIK Ymer50:34+22:2216:28
42Anders SwedinLidköpings VSK51:32+23:2016:47
43Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna51:38+23:2616:49
44Camilla TinglöfOK Gränsen52:03+23:5116:57
45Marita HaglundBredareds IF52:17+24:0517:01
46Karl-Johan OhlinOK Tranan52:49+24:3717:12
47Kurt EkbergOK Orinto53:39+25:2717:28
48Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK54:17+26:0517:40
49Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK54:54+26:4217:52
50Rohnny AnderssonForserums SOK56:10+27:5818:17
51Sebastian SundbergOK Skogshjortarna58:46+30:3419:08
52Conny VernerssonOK Orinto59:59+31:4719:32
53Ingrid ÅhlundSvenljunga OK1:03:47+35:3520:46
54Lars WiderströmIK Ymer1:04:32+36:2021:01
55Lars RenbergKlubblös1:06:02+37:5021:30
56Birgitta JohanssonOK Tranan1:06:26+38:1421:38
57Jan WiderströmIK Ymer1:12:37+44:2523:39
58Anna DurgéKFUK-KFUM Göteborg1:13:48+45:3624:02
59Stig WallermanBorås GIF1:14:56+46:4424:24
60Lena NilssonUlricehamns OK1:15:14+47:0224:30
61Åsa GrenaboHjobygdens OK1:18:03+49:5125:25

Öppen motion 8

4 600 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander WestbergOK Tranan37:148:05
2Per HolmbergUlricehamns OK41:43+4:299:04
3Christian OlssonOK Tranan42:49+5:359:18
4Mattias BiörsIK Ymer44:29+7:159:40
5Erik IngemarssonHestra IF44:36+7:229:41
6Per SundqvistOK Tranan47:11+9:5710:15
7John-Patrik TreptowAnderstorps OK48:10+10:5610:28
8Andreas KaverenKlubblös49:39+12:2510:47
9Sara ÅbergHestra IF50:46+13:3211:02
10Johan LeijgårdGudhems IF52:05+14:5111:19
11Magnus HenningssonHestra IF52:42+15:2811:27
12Gustav MalmborgBurseryds IF52:49+15:3511:28
13Christian AnderssonOK Tranan54:06+16:5211:45
14Tuva WallumSävedalens AIK54:09+16:5511:46
15Lasse BjörfjällBredareds IF55:33+18:1912:04
16Stig LarssonGöteborg-Majorna OK55:40+18:2612:06
17Sören RantzowIK Ymer55:55+18:4112:09
18Pär SundkvistOK Gränsen56:09+18:5512:12
19Christian JanssonOK Tranan57:10+19:5612:25
20Johan EdströmBottnaryds IF57:23+20:0912:28
21Svante BerglundUlricehamns OK57:24+20:1012:28
22Emil WåhlinMullsjö SOK57:41+20:2712:32
23Egon JohanssonOK Tranan1:01:12+23:5813:18
24Maria AndellTenhults SOK1:02:31+25:1713:35
25Kajsa SpetzUlricehamns OK1:02:45+25:3113:38
26Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK1:04:49+27:3514:05
27Magnus ElverlindOK Tranan1:07:55+30:4114:45
28Marika ElverlindOK Tranan1:12:34+35:2015:46
29Lennart WiderströmIK Ymer1:18:59+41:4517:10
30Maria PollMölndal Outdoor IF1:36:34+59:2020:59

Öppen motion Trail

4 820 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia JohanssonOK Tranan38:337:59
2Mats LarssonBurseryds IF43:59+5:269:07
3Åsa DryseliusMarkbygdens OK57:39+19:0611:57

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser