Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Panvåren, natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Panvåren, natt
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: fredag 2 mars 2018

D21

6 950 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria MagnussonSävedalens AIK59:268:33
2Vera MüllerovaFarumTisvilde OK1:04:52+5:269:20
3Sanna SkoogKils OK1:04:55+5:299:20
4Josefine SvenssonIFK Göteborg Orientering1:08:36+9:109:52
5Alicia FribergIF Hagen1:23:44+24:1812:02
6Elinor LindelöwHärlövs IF1:35:33+36:0713:44
Birka Øhlenschlæ NielsenOK Pan Århusej godkänd
Petra EklundLunds OKutgått
Mathilde Nørgård KrachtFarumTisvilde OKutgått
Frida BrogrenSävedalens AIKej start
Julia DahlHelsingborgs SOKej start
Elna ForsbergIK Hakarpspojkarnaej start
Karin FägerlindCentrum OKej start
Caroline Edel Gjøtterup FrederiksenOK Pan Århusej start
Karin HåkanssonOK Gränsenej start
Annie LennartssonSkåneslättens OLej start
Klara PålssonSävedalens AIKej start
Sofia SalomonssonLinköpings OKej start
Anne Mette SchmidtOK Pan Århusej start
Filippa SpånérSävedalens AIKej start
Andrea SvenssonOK Tisarenej start
Elin SvenssonNässjö OKej start
Moa SvenssonNässjö OKej start

H21

10 500 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eskil KinnebergIFK Göteborg Orientering59:565:42
2Emil ØbroOK Orion1:00:20+0:245:44
3Johan RunessonTampereen Pyrintö1:01:23+1:275:50
4Fredrik EdénIFK Göteborg Orientering1:01:24+1:285:50
5Andreas HöyeFredrikstad SK1:01:27+1:315:51
6Arvid VågIFK Göteborg Orientering1:01:51+1:555:53
7Anders CarlssonIFK Göteborg Orientering1:03:24+3:286:02
8Rasmus DjurhuusOK Pan Århus1:03:41+3:456:03
9Kevin StåhlOK Hammaren1:03:42+3:466:04
10Andreas Bock BjørnsenOK Pan Århus1:03:48+3:526:04
11Anton NilssonJärla Orientering1:06:01+6:056:17
12Mathias DrageOK Tisaren1:06:39+6:436:20
13Erik BerzellJärla Orientering1:07:10+7:146:23
14Niklas Hjort IngwersenOK Pan Århus1:11:06+11:106:46
15Stefan Frands PetersenOK Pan Århus1:12:20+12:246:53
16Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken1:12:25+12:296:53
17Joel KristianssonSkåneslättens OL1:12:39+12:436:55
18Eskil SchøningOK Pan Århus1:13:47+13:517:01
19Mads Møller SkaugOK Pan Århus1:14:41+14:457:06
20Ludvig ErikssonKils OK1:16:03+16:077:14
21Giacomo FrattariOK Pan Århus1:18:05+18:097:26
22Mattias NilssonOK Alehof1:20:34+20:387:40
23Henrik MarkvardsenOK Pan Århus1:24:56+25:008:05
24Joel Börjesson ErikssonStorviks IF1:39:07+39:119:26
25Joao Pedro JaberKarlskrona SOK1:44:09+44:139:55
Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Carl Emil Schøier KovstedFarumTisvilde OKej godkänd
Bertram Kopp StannumFarumTisvilde OKej godkänd
Johan Halkjær DupontOK Pan Århusutgått
Anton HanssonIK Hakarpspojkarnautgått
Daniel B. SchmidtOK Pan Århusej start
Fredrik BakkmanIFK Göteborg Orienteringej start
Mikolaj DutkowskiRonneby OKej start
Sven EngströmLinköpings OKej start
Emil FolinoKarlskrona SOKej start
Jonatan FridolfssonOK Gränsenej start
Leon HanssonVisborgs OKej start
Daniel HåkanssonOK Gränsenej start
Oskar HöglundMotala AIF OLej start
Jeppe Kejser Dahl JensenOK Pan Århusej start
Per LindmanFinspångs SOKej start
Simon LundinFinspångs SOKej start
Heino OllinSävedalens AIKej start
Jeppe RuudOK Pan Århusej start
Johan WikströmSävedalens AIKej start

H21 Kort

7 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid HenrikssonJärla Orientering1:02:568:40
Johan NöjdFK Göingarnaej start

D20

6 230 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes KrachtFarumTisvilde OK58:189:21
2Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF1:01:17+2:599:50
3Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF1:03:25+5:0710:10
4Tova OlssonIK Hakarpspojkarna1:07:29+9:1110:49
5Ida ØbroOK Orion1:10:41+12:2311:20
6Johanna RundqvistOK Nackhe1:21:13+22:5513:02
Vilma BlennowFalköpings AIK OKej start
Myrra CarlssonOK Orionej start
Emma HagrotTäby OKej start
Alice HultinOK Löftanej start
Fanny SundbladEksjö SOKej start
Elin WihlborgOK Gyngeej start

H20

7 700 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas CarlssonSundbybergs IK53:096:54
2Emil KarlssonHestra IF54:33+1:247:05
3Mikkel Lyskjær JensenFarumTisvilde OK54:50+1:417:07
4Rasmus Møller JessOK Linné55:53+2:447:15
5Johan PerssonAttunda OK56:19+3:107:18
6Fritjof AxelssonFK Göingarna57:09+4:007:25
7Adam SegerslättSkåneslättens OL58:42+5:337:37
8Viktor SkoogKils OK1:08:10+15:018:51
Lasse August HelwegFarumTisvilde OKutgått
Simon DahlbergOK Nolaskogsarnaej start
Johan OlsonIK Uvenej start
Emil PetterssonKarlskrona SOKej start

D18

5 760 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa WeidenSkåneslättens OL1:02:4310:53
2Irmalinn NilssonHärlövs IF1:03:15+0:3210:58
3Elvira WildheimFK Friskus-Varberg1:18:28+15:4513:37
4Lovisa RingHalmstad OK1:24:33+21:5014:40
Tove JohanssonOK Alehofutgått
Hilda AxelssonFK Göingarnaej start
Tindra HjortFalköpings AIK OKej start
Ebba JensenSkåneslättens OLej start
Tina LjungqvistLunds OKej start
Ellen WahlbomOK Orionej start
Johanna WilhelmssonKarlskrona SOKej start

H18

7 260 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav RuneforsVäxjö OK47:276:32
2Simon HardenFK Boken51:27+4:007:05
3Tim JohanssonFK Friskus-Varberg51:36+4:097:06
4Malthe PoulsenKarlskrona SOK54:00+6:337:26
5Lasse Falck WeberFarumTisvilde OK58:38+11:118:04
6Jacob MobergHelsingborgs SOK1:02:20+14:538:35
7Albin KronkvistÖrkelljunga FK1:02:27+15:008:36
8Gustav OlssonOK Orion1:02:51+15:248:39
9Ludvig ZaarVäxjö OK1:03:00+15:338:40
10Daniel HellbergLunds OK1:03:59+16:328:48
11Axel OrrhedeHelsingborgs SOK1:06:50+19:239:12
12Simon GiselssonRonneby OK1:11:46+24:199:53
13Jakob Schøier KovstedFarumTisvilde OK1:12:47+25:2010:01
Simon BjörklundSävedalens AIKej start
Tim DalheimerIK Vikings OKej start
Gunnar EngströmLinköpings OKej start
Daniel GlimténOK Löftanej start
Malte Kjær HemmingsenFarumTisvilde OKej start
Carl JosefssonSävedalens AIKej start
Lukas KatvalaKarlskrona SOKej start
Martin LammFrölunda OLej start
Mattias LevinSvaide Roma SOKej start
Albin LindgrenVisborgs OKej start
Elias LjungqvistSävedalens AIKej start
William LundstedtMullsjö SOKej start
Alfred PetterssonMullsjö SOKej start
Adrian SkobeKalmar OKej start
Hugo StrömMullsjö SOKej start
Olle SvangrenGotlands Bro OKej start
Thorsten SvenssonFinspångs SOKej start
Albin TollOK Njudungej start
Adrian VartiaOK Löftanej start
Mattias ÖsterdahlVisborgs OKej start

D16

4 670 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna38:108:10
2Moa WallenborgLunds OK38:58+0:488:20
3Amanda KarmetunOK Njudung39:23+1:138:25
4Lisa OlssonTorsås OK39:44+1:348:30
5Tilda PalmIK Hakarpspojkarna40:07+1:578:35
6Sofia PalmFK Boken43:20+5:109:16
7Ellen SigvardsonBredaryds SOK44:18+6:089:29
8Elin NilssonAndrarums IF44:37+6:279:33
9Nellie RydlundHässleholms OK47:06+8:5610:05
10Elin HugossonLunds OK47:37+9:2710:11
11Agnes LindblomMalmö OK49:50+11:4010:40
12Alva NystedtSkåneslättens OL53:07+14:5711:22
13Hanna RingRonneby OK54:45+16:3511:43
14Selma LarssonLunds OK54:50+16:4011:44
15Kajsa HeydenLunds OK1:02:13+24:0313:19
16Linnea LeijonHärlövs IF1:36:28+58:1820:39
Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebroej start
Klara AnderssonOK Orionej start
Sofie BodinAlmby IKej start
Thea BökmanHelsingborgs SOKej start
Moa ErikssonTrollhättans SOKej start
Unni GranforsIF Rigorej start
Hilma HolmströmHärlövs IFej start
Linn KarlssonOK Vilse 87ej start
Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubbej start
Julia LindbladSävedalens AIKej start
Tuva LövdahlSOK Viljanej start
Klara PerssonHalmstad OKej start
Thilda SeldénIF Rigorej start
Moa SkoogFalköpings AIK OKej start
Elsa SonessonFalköpings AIK OKej start
Vilmalee SuwanOK Vilse 87ej start
Filippa SöderbergKalmar OKej start

H16

5 390 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ElmbladBredaryds SOK36:256:45
2Noel BraunVäxjö OK37:04+0:396:52
3Erik ÅkessonVäxjö OK39:26+3:017:18
4Albin WeidenSkåneslättens OL40:09+3:447:26
5Anton GunnarssonBredaryds SOK42:59+6:347:58
6Loke HedbergLunds OK45:30+9:058:26
7Edvin SelinFK Göingarna45:32+9:078:26
8Carl ÅsLunds OK45:34+9:098:27
9Arvid KronmarKarlskrona SOK46:26+10:018:36
10Simon FogelströmTorsås OK47:39+11:148:50
11Emil JägstedtHalmstad OK49:39+13:149:12
12David AlménTrollhättans SOK49:49+13:249:14
13Erik JohanssonOK Alehof1:00:17+23:5211:11
14Johan VinbladLunds OK1:05:14+28:4912:06
15Philip MartinssonFK Finn7:35:22+6:58:571:24:29
Erik JohanssonFK Bokenej godkänd
Lucas TreldalLunds OKej godkänd
Alfred AhltinMalmö OKej start
Arvid BjörkTrollhättans SOKej start
Linus BoströmOK Alehofej start
Alfred ErdeliusIF Rigorej start
Stellan GradinAndrarums IFej start
Nils GrimbeckSävedalens AIKej start
Felix GustafssonLunds OKej start
Isak HagbergKalmar OKej start
Ivar HelmerssonHässleholms OKej start
Oscar HultgrenOK Njudungej start
Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIKej start
Jesper JohanssonOK Löftanej start
Olle KallerbäckVäxjö OKej start
Malte KristianssonHalmstad OKej start
Agust KronkvistÖrkelljunga FKej start
Klas LjungqvistLunds OKej start
Arvid LundqvistHalmstad OKej start
Jakob MobergOK Löftanej start
Melvin NilssonHärlövs IFej start
Isak OlssonStigsökarnaej start
Albin PerssonHalmstad OKej start
Karl PetersénOK Njudungej start
Casper SkeppSävedalens AIKej start
Erik ThoressonAndrarums IFej start
Hugo UnossonKalmar OKej start
Fabian ValleriusGamleby OKej start
Jakob WilhelmssonKarlskrona SOKej start
Gabriel ÖhgrenSävedalens AIKej start
Aron ÖstangårdGamleby OKej start

D14

4 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma SvennerudKarlskrona SOK38:479:41
2Tuva SelinFK Göingarna40:01+1:1410:00
3Enni LindskogOK Älme42:00+3:1310:30
4Maja KarmstigFK Friskus-Varberg42:04+3:1710:31
5Alice OlvegårdFK Göingarna42:15+3:2810:33
6Sandra WiduchKarlskrona SOK45:47+7:0011:26
7Marta TörnströmFK Friskus-Varberg48:26+9:3912:06
8Alice PerssonOK Tyringe52:07+13:2013:01
9Johanna OttossonÖrkelljunga FK57:43+18:5614:25
10Joanna PerssonOK Tyringe57:57+19:1014:29
Linnea RydlundHässleholms OKej godkänd
Alva BjörkTrollhättans SOKej start
Linn BjörneldKalmar OKej start
Märta HenningssonLunds OKej start
Emmy PalmFK Bokenej start
Ellen TollOK Njudungej start
Tove ValleriusGamleby OKej start
Elsa WibergHelsingborgs SOKej start
Hanna ÖbergGamleby OKej start
Tuva ÖstangårdGamleby OKej start

H14

4 310 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna34:518:05
2Svante SelinFK Göingarna37:24+2:338:40
3Linus VernströmRonneby OK37:25+2:348:40
4Wilmer SelinFK Göingarna42:17+7:269:48
5Jonathan RundqvistOK Nackhe43:12+8:2110:01
6Lucas BoströmOK Alehof43:15+8:2410:02
7Tobias OllozFarumTisvilde OK54:56+20:0512:44
8Elia KämpeÖrkelljunga FK1:13:27+38:3617:02
9Hugo MartinssonFK Finn1:16:38+41:4717:46
Isak AnderssonLunds OKej godkänd
Viktor AhltinMalmö OKej start
Oskar BlomOK Löftanej start
Olle BorkmarHelsingborgs SOKej start
Simon BååthSävedalens AIKej start
Hugo CedervallÖrkelljunga FKej start
Simon CorneliussonOK Löftanej start
Victor EricssonHelsingborgs SOKej start
Olle FlorénIF Rigorej start
Johan FochsenWaxholms OKej start
Gustav FribergHelsingborgs SOKej start
Alexander GustafssonOK Njudungej start
Lukas HagbergKalmar OKej start
Victor HanssonOK Löftanej start
Tobias JohanssonOK Löftanej start
Alfred KjellénHelsingborgs SOKej start
Noah KrikströmHjärnarps OLej start
Gustav LundqvistHalmstad OKej start
Theo LövdahlSOK Viljanej start
Filip NielsenFarumTisvilde OKej start
David OlanderLunds OKej start
David PerssonHelsingborgs SOKej start
Olle PetersénOK Njudungej start
Emil SeldénIF Rigorej start
Arvid SkeppSävedalens AIKej start
Marius Snedker StorgaardFarumTisvilde OKej start
Malte StockforsLunds OKej start
Casper TuressonHärlövs IFej start

D12

3 010 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna33:0310:58
2Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna42:17+9:1414:02
3Sanna SigvardsonBredaryds SOK42:18+9:1514:03
4Alice JohanssonFK Boken46:37+13:3415:29
Saga ChristensenSkåneslättens OLej start
Klara FribergHelsingborgs SOKej start
Lova KronmarKarlskrona SOKej start
Sara LjungqvistLunds OKej start
Maja NymanVänersborgs SKej start
Emma PerssonHalmstad OKej start
Märta SvennerudKarlskrona SOKej start
My WallenborgLunds OKej start
Lina ÅsLunds OKej start

H12

3 010 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar AxelssonFK Göingarna35:1011:40
2Wilhelm KarmetunOK Njudung42:56+7:4614:15
3Liam HogedalVänersborgs SK45:13+10:0315:01
4Ville LindskogOK Älme48:55+13:4516:15
5Emil AnderssonLunds OK1:04:38+29:2821:28
Vilmer AntonssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Nils PerssonOK Tyringeej godkänd
Jens FochsenWaxholms OKej start
Petter FochsenWaxholms OKej start
Andy GranforsIF Rigorej start
Filip HanssonOK Löftanej start
Joel LeistraKarlskrona SOKej start
Otto NybergÖrkelljunga FKej start
Carl-Johan OlvegårdFK Göingarnaej start
Kurt SjöbergHelsingborgs SOKej start
Hugo ThoressonAndrarums IFej start
Viggo WulffOK Gränsenej start
Carl ÖbergGamleby OKej start

H35

7 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin HogedalOK Alehof57:337:28
2Daniel HasselströmMotala AIF OL1:14:43+17:109:42
Felix AlnervikHelsingborgs SOKej start
Rikard HultOK Gränsenej start

D40

5 760 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK1:10:4112:16
2Camilla SelinFK Göingarna1:11:57+1:1612:29
3Linda LönnebergTäby OK1:16:17+5:3613:14
4Anna KorallMotala AIF OL1:17:04+6:2313:22
Kajsa BenattiSkåneslättens OLej start
Maria HelmerssonHässleholms OKej start
Ann HyvönenSkattkärrs SOKej start
Karin Rahm BjörneldKalmar OKej start

H40

7 260 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik HellborgCentrum OK1:04:088:50
2Fredrik StåhlHjärnarps OL1:07:14+3:069:15
3Jon LindskogOK Älme1:16:15+12:0710:30
4Magnus EmilssonFK Åsen1:16:20+12:1210:30
5Henrik AnderssonHässleholms OK1:25:58+21:5011:50
Håkan AnderssonHalmstad OKej start
Henrik BengtssonFalkenbergs OKej start
Patrik CorneliussonOK Löftanej start
Niklas FlorénIF Rigorej start
Jan HjortFalköpings AIK OKej start
Mikael TrofastJönköpings OKej start
Petter ValleriusGamleby OKej start

D45

5 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna PalmIK Hakarpspojkarna47:359:19
2Marina AxelssonMarkbygdens OK56:33+8:5811:05
3Lotta EnbergHalmstad OK1:16:12+28:3714:56
4Sara ElfvingRonneby OK1:16:23+28:4814:58
5Jeanette HenningssonLunds OK1:42:29+54:5420:05
Susanne Barkholt WiklundTrollhättans SOKej start
Anki BlennowFalköpings AIK OKej start
Cecilia FochsenWaxholms OKej start
Jenny HåkanssonOK Orionej start
Marina JohanssonOK Njudungej start
Sara LarssonOK Bävernej start
Anna LjungqvistLunds OKej start
Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOKej start
Anna SvenssonSOK Viljanej start
Susanne WallenborgLunds OKej start

H45

6 900 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro1:05:519:32
2Heide PerssonAndrarums IF1:05:55+0:049:33
3Joakim KarmetunOK Njudung1:06:53+1:029:41
4Fredrik HugossonLunds OK1:06:55+1:049:41
5Tobias Den BraverOK Gränsen1:07:16+1:259:44
6Anders SelinFK Göingarna1:08:39+2:489:56
7Erik BengtssonFK Åsen1:10:02+4:1110:08
8Marcus HenningssonLunds OK1:11:55+6:0410:25
9Fredrik KorallMotala AIF OL1:16:44+10:5311:07
10Fredrik NystedtSkåneslättens OL1:21:40+15:4911:50
11Jens SörvikLunds OK1:30:20+24:2913:05
12Johan HanssonOK Löftan1:39:05+33:1414:21
13Dan JohanssonFK Boken1:39:29+33:3814:25
Jens KovstedFarumTisvilde OKutgått
Olle BjörneldKalmar OKej start
Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OKej start
Emil ErdeliusIF Rigorej start
Johan GranforsIF Rigorej start
Pontus GustavssonLunds OKej start
Magnus HanssonOK Löftanej start
Magnus HedmanKungälvs OKej start
Nils HelmerssonHässleholms OKej start
Johan JensenSkåneslättens OLej start
Göran KimellGotlands Bro OKej start
Jan LagerHalmstad OKej start
Fabian LjungqvistLunds OKej start
Mikael LundqvistHalmstad OKej start
Tony LövdahlSOK Viljanej start
Michael NilssonAndrarums IFej start
Fredrik SvenssonJönköpings OKej start
Magnus TrofastBredaryds SOKej start
Magnus WallenborgLunds OKej start
Christer ÖbergGamleby OKej start

D50

4 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid JohanssonLaholms IF OK48:1410:31
2Suzy LarssonOK Skogshjortarna51:03+2:4911:08
3Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna59:02+10:4812:53
4Petra KorallMotala AIF OL59:35+11:2113:00
5Lena PeterssonOK Alehof1:18:12+29:5817:04
Anne BodinAlmby IKej start
Anna EkSödertälje-Nykvarn OFej start
Sari HåkanssonOK Gränsenej start
Anne LindellKalmar OKej start
Kristina SpångbergLunds OKej start
Ingela ThoressonAndrarums IFej start

H50

6 450 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
2Tim Falck WeberFarumTisvilde OK48:05+48:057:27
3Joachim FribergIF Hagen50:50+50:507:52
4Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna53:57+53:578:21
5Bo HallbergFalköpings AIK OK56:20+56:208:44
6Gert WildheimFK Friskus-Varberg56:41+56:418:47
7Magnus NiklassonFalköpings AIK OK56:46+56:468:48
8Steen StausholmFarumTisvilde OK1:00:39+1:00:399:24
9Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:10:28+1:10:2810:55
10Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK1:16:05+1:16:0511:47
Klaus KrischanEnnstalfullföljt
Kjell EinarssonOK Skogshjortarnautgått
Staffan AhltinMalmö OKej start
Tony GustavsenIstrums SKej start
Mats HolmbergOK Gränsenej start
Jonas HultinOK Löftanej start
Magnus JohanssonOK Löftanej start
Per JohanssonMotala AIF OLej start
Fredrik JönssonMotala AIF OLej start
Ola JönssonOK Vilse 87ej start
Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Thomas PerssonOK Gränsenej start
Mats SöderbergKalmar OKej start
Mikael ÖhgrenSävedalens AIKej start

D55

4 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid KensbyOK Tyr49:2811:46
2Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK49:29+0:0111:46
3Annika SvenssonSolna OK49:31+0:0311:47
4Britta SahlinVänersborgs SK51:00+1:3212:08
5Lena WraaFarumTisvilde OK54:09+4:4112:53
6Pia VångellLinköpings OK54:44+5:1613:01
7Tina HagårdRävetofta OK55:57+6:2913:19
8Mia GustafssonOK Kåre56:07+6:3913:21
9Ingela AnderssonLunds OK1:08:23+18:5516:16
Christina SegerslättSkåneslättens OLej godkänd
Britt-Marie BengtssonFK Åsenej start
Kristina JohanssonKalmar OKej start
Annette Falck LarssonVänersborgs SKej start
Ingrid RoosMotala AIF OLej start
Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OKej start

H55

6 160 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer SkoogKils OK54:248:49
2Bengt OlssonEslövs FK56:50+2:269:13
3Pesho HedbergLunds OK59:29+5:059:39
4Andres LaasOK Skogshjortarna59:36+5:129:40
5Bo BörjessonStorviks IF1:09:48+15:2411:19
6Jan KarlssonVäxjö OK1:12:04+17:4011:41
7Lars GustafssonOK Kåre1:16:25+22:0112:24
8Mats KensbyOK Tyr1:16:38+22:1412:26
Anders AxelssonOK Skogsvargarnaej start
Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Stefan DahlHelsingborgs SOKej start
Håkan HåkanssonOK Gränsenej start
Roy JohanssonOK Skogsvargarnaej start
Nils-Olof LarssonVänersborgs SKej start
Johnny NimvikFK Åsenej start
Gert PetterssonLunds OKej start

D60

3 640 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena LarssonSala OK44:0012:05
2Ann Warma LaasOK Skogshjortarna1:02:44+18:4417:14
3Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna1:02:52+18:5217:16
4Monika NilssonOK Alehof1:03:02+19:0217:19
Siv LarssonEmmaboda Verda OKej start
Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OKej start
Lotta ValentinGustavsbergs OKej start

H60

5 430 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf PalmérUlricehamns OK1:05:4312:06
2Sten SegerslättSkåneslättens OL1:09:59+4:1612:53
3Jan ArvidssonOK Skogshjortarna1:22:01+16:1815:06
Tomas KarlssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Bernt AnderssonIF Rigorej start
Nils-Olof BodinAlmby IKej start
Håkan ForsmanRonneby OKej start
Christer FranssonMotala AIF OLej start
Thomas HjertFalköpings AIK OKej start
Karl MollénOK Denselnej start
Tommy RoosFalköpings AIK OKej start
Dan SjöholmHalmstad OKej start

D65

3 640 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva TykessonRävetofta OK54:5015:03
2Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:00:21+5:3116:34
3Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK1:01:35+6:4516:55
4Åsa StåhlHjärnarps OL1:08:00+13:1018:40
5Britt-Marie AldénOK Kolmården1:13:21+18:3120:09
Miriam AsvarischViking Orienteringej godkänd
Monica IvarssonOK Skogshjortarnautgått
Margareta HaraldssonGustavsbergs OKej start
Lisbeth OlssonKungälvs OKej start

H65

4 740 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ken RagnarssonOK Kompassen47:189:58
2Kent R NilssonAndrarums IF55:18+8:0011:40
3Kenth SundgrenSkåneslättens OL57:11+9:5312:03
4Bertil KarlssonHjobygdens OK58:45+11:2712:23
5Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF1:00:49+13:3112:49
6Hans-Åge MortensenViking Orientering1:01:24+14:0612:57
7Göran LarssonSala OK1:07:44+20:2614:17
8Kalle LindqvistVäxjö OK1:08:58+21:4014:32
9Kaare HanssonMalmö OK1:42:50+55:3221:41
Kent IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Bo AnderssonFalköpings AIK OKej start
Sten BlomströmIK Sternej start
Olle BohmanHjärnarps OLej start
Kent GranqvistVästerviks OKej start
Bernhard GrenaboHjobygdens OKej start
Magnus HaraldssonGustavsbergs OKej start
Anders HedinMotala AIF OLej start
Matz LarssonGustavsbergs OKej start
Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OKej start
Christer NordströmOK Älvsjö-Örbyej start
Anders PerssonOK Vilse 87ej start
Lars PerssonOK Kompassenej start
Håkan WinnbergIK Trenne Ullaredej start

D70

3 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK44:0114:20
2Gullevi SvenssonRonneby OK44:04+0:0314:21
3Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK54:42+10:4117:49
4Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL1:02:05+18:0420:13
Inge JørgensenOK Roskildeej start
Ulla-Britt OrdasiKungälvs OKej start

H70

3 790 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif SandgrenFrosta OK41:2710:56
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto41:40+0:1310:59
3Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK43:01+1:3411:21
4Runar AldénOK Kolmården43:37+2:1011:30
5Kalle JohanssonOK Skogshjortarna47:20+5:5312:29
6Håkan NilssonMalmö OK48:09+6:4212:42
7Karsten RichardtKøge OK49:06+7:3912:57
8Jerry MartinssonOK Motala50:32+9:0513:20
9Janne LindholmFrosta OK53:23+11:5614:05
10Leif KarlssonFrosta OK53:46+12:1914:11
11Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK55:28+14:0114:38
12Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK55:56+14:2914:45
13Roland NilssonSOK Viljan56:57+15:3015:01
14Bengt StåhlHjärnarps OL57:49+16:2215:15
15Leif MalmHärlövs IF57:58+16:3115:17
16Nils-Erik BondessonFrosta OK1:08:43+27:1618:07
Jan BojlingSolna OKutgått
Stellan AhnströmForserums SOKej start
Lennart AlmströmIK Sternej start
Jan BergströmAndrarums IFej start
Hans M CarlssonIFK Göteborg Orienteringej start
Per-Arne JohanssonVänersborgs SKej start
Stig JohanssonFalköpings AIK OKej start
Dag LorénOK Friseneej start
Christer SandhOK Roxenej start
Torbjörn WikströmOK Orintoej start

D75

3 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta StenströmVänersborgs SK57:0618:35
2Britt RangertIK Ymer57:30+0:2418:43
3Ulla LindheIK Stern58:42+1:3619:07
Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OKej start
Ann-Britt BjörkmanKungälvs OKej start

H75

3 790 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik HvoslefIK Stern57:1715:06
2Ronny AnderssonOK Skogshjortarna1:01:27+4:1016:12
3Roland OffrellFrosta OK1:09:58+12:4118:27
Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OKej start
Arne GustafssonMalmö OKej start
Lars JohanssonOK Skogshjortarnaej start
Björn LinnersjöOK Orionej start
Bertil OttossonFK Göingarnaej start
Ole SvendsenOK Roskildeej start
Arne SvenssonOK Njudungej start
Christer WestbergIFK Göteborg Orienteringej start

H80

3 090 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Stig BengtssonMotala AIF OLej start
Arvo HyvönenSkattkärrs SOKej start

Öppen motion 3

2 700 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas NilssonMotala AIF OL26:529:57
2Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad31:34+4:4211:41
3Cecilia KarmetunOK Njudung37:20+10:2813:49
4Lovisa LexellFK Finn37:53+11:0114:01
5Claes OlvegårdFK Göingarna38:25+11:3314:13
6Anna LindqvistOK Stigen40:56+14:0415:09
7Marianne ThorssonIK Trenne Ullared43:36+16:4416:08
8Emmy EllbringFK Finn48:10+21:1817:50
8Lova ElvingFK Finn48:10+21:1817:50
10Anneli KarlssonFK Finn48:23+21:3117:55
11Maj-Britt ByströmRävetofta OK48:24+21:3217:55
12Olivia SvenssonFK Åsen56:39+29:4720:58
13Ulla NilssonSOK Viljan1:00:39+33:4722:27
14Magdalena NersingLunds OK1:01:53+35:0122:55
Jakob LexellFK Finnej godkänd
Annika JohanssonOK Alehofutgått
Klas BogsjöHelsingborgs SOKej start
Gunnar BrystHjobygdens OKej start
Sofia EdmanHelsingborgs SOKej start
Eric FridénOK Gränsenej start
Mats FridénOK Gränsenej start
Lisa JohnssonFK Finnej start
Love JonestrandFK Finnej start
Alma KjellénHelsingborgs SOKej start
Felicia LindbergFK Finnej start
Isac LindbergFK Finnej start
Josefine LindbergFK Finnej start
Maria LindbergFK Finnej start
Åke NordbergOK Klyftamoej start

Öppen motion 5

3 300 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär StenbergOK Skogshjortarna38:1611:35
2Carina StenbergOK Skogshjortarna38:37+0:2111:42
3Alexander RexLunds OK41:17+3:0112:30
4Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK42:37+4:2112:54
5Filip HelgstenLunds OK45:04+6:4813:39
6Mikael SöderströmOK Stigen47:38+9:2214:26
7Tobias PerssonOK Tyringe47:45+9:2914:28
8Annette OlofssonOK Skogshjortarna49:15+10:5914:55
9Pelle OlofssonOK Skogshjortarna49:20+11:0414:56
10Jenny WåhlanderLunds OK50:15+11:5915:13
11Karin RundqvistOK Nackhe51:10+12:5415:30
12Anna BondesonLunds OK54:54+16:3816:38
13Susanna CaleklintKarlskrona SOK55:29+17:1316:48
14Ulf MinörLunds OK55:46+17:3016:53
15Anders IvarssonFK Friskus-Varberg57:19+19:0317:22
16Hans-Olof PerssonOK Alehof58:56+20:4017:51
17Ebba Lindgren HermanssonLunds OK59:22+21:0617:59
18Elena KurashovaFK Åsen1:09:04+30:4820:55
Mikael NilssonFK Friskus-Varbergutgått
Stefan CaleklintKarlskrona SOKej start
Tanja DalheimerIK Vikings OKej start
Axel NilssonÖrkelljunga FKej start
Ebba NilssonÖrkelljunga FKej start
Fredrik NilssonÖrkelljunga FKej start
Annette SeldénIF Rigorej start
Hanna StalebrantGamleby OKej start
Tyra StalebrantGamleby OKej start

Öppen motion 7

3 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin NeckénOK Älme30:489:56
2Johan SchagerlindOK Bävern30:49+0:019:56
3Andreas Duc JørgensenFarumTisvilde OK31:03+0:1510:00
4Gunnel SvenssonOK Tranan39:43+8:5512:48
5Lars StrömbergOK Skogshjortarna40:48+10:0013:09
6Malin JohanssonFK Friskus-Varberg44:51+14:0314:28
7Camilla TinglöfOK Gränsen51:11+20:2316:30
8Bengt SalomonssonSkåneslättens OL54:07+23:1917:27
9Hans-Olof LindgrenOK Skogshjortarna54:43+23:5517:39
10Helen NilssonHärlövs IF1:01:10+30:2219:43
11Claes-Göran GrenMalmö OK1:27:40+56:5228:16
Lennart StenssonHelsingborgs SOKej godkänd
Staffan OlssonStigsökarnaej start
Emelie RengmyrIF Rigorej start
Maria TuressonHärlövs IFej start

Öppen motion 8

4 970 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers45:019:03
2Mikael LindOK Tyr53:36+8:3510:47
3Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad54:12+9:1110:54
4David BengtssonFK Åsen55:10+10:0911:05
5Lukas WittenbecherLunds OK55:47+10:4611:13
6Björn NilssonHärlövs IF1:08:04+23:0313:41
7Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK1:08:29+23:2813:46
8Roland StrandFK Åsen1:14:06+29:0514:54
9Jakub JirasekFarumTisvilde OK1:14:23+29:2214:57
10Marie SvenssonFK Åsen1:14:24+29:2314:58
11Ola SvenssonFK Åsen1:22:03+37:0216:30
12Elinor DelinFK Åsen1:22:27+37:2616:35
13Anna BjärbyFrosta OK1:31:14+46:1318:21
Simon BjörnehällOK Gränsenej start

Öppen motion 9

7 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel BrohedeOK Tyr1:03:569:04
2André BjärbyFrosta OK1:25:58+22:0212:11
Axel HalvarssonKarlskrona SOKej start
Anna SameliusVisborgs OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser