Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 1, lång
Arrangörsorganisationer: Almby IK / KFUM Örebro OK
Datum: torsdag 10 maj 2018

D16

4 600 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna44:55
2Emma LingIK Hakarpspojkarna45:23+0:28
3Matilda LindhSundbybergs IK54:39+9:44
4Linnea LundOK Kolmården54:49+9:54
5Kajsa BogrenSundbybergs IK55:54+10:59
6Emma ErikssonEksjö SOK56:34+11:39
7Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering56:57+12:02
8Amanda GranqvistOK Ravinen57:35+12:40
9Moa WallenborgLunds OK58:12+13:17
10Malin BierfeldtÄrla IF58:21+13:26
11Sofia IversAttunda OK58:37+13:42
12Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF58:51+13:56
13Thea BökmanHelsingborgs SOK1:00:01+15:06
14Ebba LindOK Skärmen1:01:36+16:41
15Klara AnderssonOK Orion1:02:48+17:53
16Amanda KarmetunOK Njudung1:04:16+19:21
17Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb1:04:39+19:44
18Ida HofstedtTäby OK1:05:15+20:20
19Ella SöderbergOK Skogsfalken1:05:26+20:31
20Filippa SöderbergKalmar OK1:05:33+20:38
21Klara PerssonHalmstad OK1:06:25+21:30
22Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK1:07:23+22:28
23Nicolina MobergOK Tyr1:08:00+23:05
24Sigrid CarlssonSundbybergs IK1:08:32+23:37
25Tilda MårtenssonOK Ravinen1:09:26+24:31
26Caroline GuttkeNyköpings OK1:09:35+24:40
27Frida JardingNyköpings OK1:10:17+25:22
28Julia BergKFUM Örebro OK1:10:40+25:45
29Ellen SigvardsonBredaryds SOK1:13:18+28:23
30Irma SvenssonOK Klyftamo1:14:28+29:33
31Ellen PelanderOK Djerf1:15:24+30:29
32Unni GranforsIF Rigor1:16:28+31:33
33Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna1:16:43+31:48
34Sofie BodinAlmby IK1:17:02+32:07
35Ingrid OlssonOK Tor1:17:21+32:26
36Lena ChabieraKalmar OK1:18:35+33:40
37Frida JohanssonOK Skärmen1:19:07+34:12
38Edith FållstenHagaby GoIF Örebro1:19:13+34:18
39Elin NetzOK Kolmården1:20:04+35:09
40Kristin HerberthsonLinköpings OK1:21:10+36:15
41Ida HallinSurahammars SOK1:21:47+36:52
42Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF1:22:46+37:51
43Karin LindgrenKFUM Örebro OK1:22:53+37:58
44Sofia GreenAlmby IK1:24:16+39:21
45Thea Nordin AbajiEksjö SOK1:24:35+39:40
46Clara JohanssonOK Skärmen1:25:41+40:46
47Tuva FalkSundbybergs IK1:28:19+43:24
48Emma EliassonFK Friskus-Varberg1:30:37+45:42
49Malin HanssonTäby OK1:34:21+49:26
50Rebecka WestlundKils OK1:42:03+57:08
51Johanna HalldinKFUM Örebro OK1:42:20+57:25
52Anna NilssonGarphyttans IF1:42:48+57:53
53Elsa LinderOK Hällen1:46:17+1:01:22
54Maja SandvikAttunda OK2:01:30+1:16:35
Maja HoppeWaxholms OKej godkänd
Embla CinthioSkåneslättens OLej godkänd
Eva Örnhagen JørgensenOK Snabej godkänd
Rebecka HaslerSurahammars SOKej godkänd
Ella PerssonEksjö SOKej godkänd
Alma GustafssonSOK Anebyej start
Sofie FranzénAlmby IKej start
Linn AldénOK Roxenej start
Agnes OlssonOK Torej start
Lovisa NilssonAttunda OKej start
Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebroej start
Alice MarmelidOK Roxenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser