Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 1, lång
Arrangörsorganisationer: Almby IK / KFUM Örebro OK
Datum: torsdag 10 maj 2018

H14

3 930 m, 74 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Marcus SteneboAttunda OK34:58
2Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna36:36+1:38
3Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna39:53+4:55
4Hugo PerssonOK Denseln40:05+5:07
5Tobias JohanssonOK Löftan40:28+5:30
6Hugo ÖrnKFUM Örebro OK40:47+5:49
7Viktor SoneAttunda OK42:28+7:30
8Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna43:14+8:16
9Måns BergqvistGarphyttans IF44:04+9:06
10Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK45:33+10:35
11Edvin ForsbergOK Ravinen46:03+11:05
12Johan FochsenWaxholms OK46:11+11:13
13Odin EkNyköpings OK46:28+11:30
14Niklas ErlandssonOK Södertörn46:56+11:58
15Hannes LindqvistIFK Enskede47:53+12:55
16Wilmer SelinFK Göingarna48:28+13:30
17Svante SelinFK Göingarna49:14+14:16
18Elis Forsberg RundströmIFK Enskede49:44+14:46
19Elis IversAttunda OK49:48+14:50
20Casper KarlssonOK Tor49:57+14:59
21Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping50:54+15:56
22Emil AlbinssonOK Skogsfalken51:01+16:03
23Karl KylbornAlmby IK51:27+16:29
24Carl-Henrik WassOK Kolmården52:07+17:09
25Arvid JonforsenHallstahammars OK52:17+17:19
26Jacob PåledalOK Roxen52:29+17:31
27Erik LundquistOK Ravinen53:03+18:05
28Noa BerglundTäby OK53:47+18:49
29Vidar NettelmarkSurahammars SOK54:51+19:53
30Filip LindqvistTäby OK55:15+20:17
31Gustav LyckebäckSigtuna OK57:07+22:09Ladda ner rutt i gpx-format
32Hugo LindskogOK Ravinen57:09+22:11
33Olle ThimbergSöders-Tyresö57:51+22:53
34Rasmus DoeringGarphyttans IF57:52+22:54
35Oskar BlomOK Löftan58:24+23:26
36Alfred SjödinOK Tisaren58:44+23:46
37Lukas FogelHagaby GoIF Örebro1:00:00+25:02
38Gustaf HofstedtTäby OK1:01:17+26:19
39David RyderåsWaxholms OK1:03:08+28:10
40Rikard HellgrenFinspångs SOK1:03:10+28:12
41Josiah BergrothVästerås SOK1:03:53+28:55
42Viktor FröbergOK Tor1:03:59+29:01
43Kristoffer KlarinVästerås SOK1:04:18+29:20
44Edvin WollbrandOK Ravinen1:04:30+29:32
45Olle MalmKFUM Örebro OK1:04:36+29:38
46Albin PaulssonOK Löftan1:05:23+30:25
47Axel BalckTäby OK1:06:03+31:05
48Rasmus VibergOK Roxen1:07:20+32:22
49Valle LarssonIF Thor1:07:32+32:34
50Alexander GustafssonOK Njudung1:08:43+33:45
51Lukas HagbergKalmar OK1:09:09+34:11
52Daniel KraftAlmby IK1:09:44+34:46
53Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:10:06+35:08
54Nils SwartzOK Orion1:10:48+35:50
55Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:11:02+36:04
56Albert BrohedeOK Tyr1:11:55+36:57
57Carl LjungbergDegerfors OK1:13:44+38:46
57Filip HatlenTullinge SK1:13:44+38:46
59Linus HallinSurahammars SOK1:17:03+42:05
60Jonatan GreenAlmby IK1:18:16+43:18
61Martin ErikssonAnnebergs GIF1:19:47+44:49
62Emil EkdahlHagaby GoIF Örebro1:22:07+47:09
63Albin VelanderSurahammars SOK1:28:40+53:42
64Anton VelanderSurahammars SOK1:32:47+57:49
65Felix BergbomSöders-Tyresö1:45:43+1:10:45
66Erik BernerssonOK Enen1:46:12+1:11:14
67Eric BäckArboga OK1:49:48+1:14:50
Arvid GunérusSurahammars SOKej godkänd
Lucas AlzénGustavsbergs OKej godkänd
Rasmus HedarOK Torej godkänd
Olle PetersénOK Njudungej godkänd
Marcus BarbozaAttunda OKej godkänd
Emil LarssonOK Tisarenej godkänd
Pablo Aristondo MagnussonOK Torej godkänd
Noel HelmerssonOK Tisarenej start
Anton KruseKFUM Örebro OKej start
Victor HanssonOK Löftanej start
Sebastian SjöqvistOK Måsenej start
Simon CorneliussonOK Löftanej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser