Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 1, lång
Arrangörsorganisationer: Almby IK / KFUM Örebro OK
Datum: torsdag 10 maj 2018

H12

2 970 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erik NederheimTäby OK21:50
2Anton JonssonOK Tyr22:07+0:17
3Axel ThybeckLindebygdens OK24:51+3:01
4Svante SandvikAttunda OK25:41+3:51
5Jens FochsenWaxholms OK26:36+4:46
6Carl ÖbergGamleby OK26:46+4:56
7Hugo BraamOK Denseln27:33+5:43
8Emil LingIK Hakarpspojkarna28:24+6:34
9Hjalmar AxelssonFK Göingarna28:31+6:41
10Axel Örnhagen JørgensenOK Snab28:35+6:45
11Petter FochsenWaxholms OK28:50+7:00
12Ola LeireGöteborg-Majorna OK29:50+8:00
13Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL30:13+8:23
14Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna30:18+8:28
15Noel HellbergSundbybergs IK30:53+9:03
16Viggo HolmbergOK Tylöskog31:04+9:14
17Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping31:25+9:35
18Wilhelm KarmetunOK Njudung31:32+9:42
19Edvin ÅttingLinköpings OK32:33+10:43
20Liam HogedalVänersborgs SK32:35+10:45
21Philip SjödinOK Tisaren32:52+11:02
22Erik NorinSöders-Tyresö32:54+11:04
23Albin GranqvistFK Göingarna33:14+11:24
24Edvard PelanderOK Djerf34:07+12:17
25Gustav LübckeOK Ravinen34:32+12:42
26Danilo MobergOK Tyr37:33+15:43
27Teodor JonssonSkarpnäcks OL37:52+16:02
28Kurt SjöbergHelsingborgs SOK37:56+16:06
29Måns SandahlIK Hakarpspojkarna38:05+16:15
30Fabian LarssonOK Milan38:44+16:54
31Egon WistedtSundbybergs IK39:13+17:23
32Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK39:16+17:26
33Ted NilssonKFUM Örebro OK39:26+17:36
34Rasmus ÖbergOK Hällen39:45+17:55
35Filip HanssonOK Löftan40:08+18:18
36Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb40:16+18:26
37Filip HöögOK Motala40:23+18:33
38Erik KindlundOK Tranan42:36+20:46
39Oskar WesterbergTrollhättans SOK44:08+22:18
40Isak ÖgrenSävedalens AIK44:09+22:19
41Gustav GranqvistFK Göingarna44:15+22:25
42Ivar WikströmOK Tyr45:00+23:10
43Edvin HalldinKFUM Örebro OK45:04+23:14
44Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK45:29+23:39
45Vincent DahmTjalve IF Norrköping45:52+24:02
46Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK46:53+25:03
47Jakob LindholmBoxholm-Mjölby OL47:20+25:30
48Viktor JonhedKFUM Örebro OK48:30+26:40
49André BergkvistVästerbergslagens OL49:17+27:27
50Axel KjellvågOK Skogsfalken49:38+27:48
51Hugo GustavssonTibro OK49:42+27:52
52Vidar PihlGamleby OK53:06+31:16
53Arvid FröbergOK Tor56:15+34:25
54Noah KorallMotala AIF OL56:32+34:42
55Albin SvenssonSurahammars SOK56:33+34:43
56Noah GöthEksjö SOK1:00:50+39:00
57Jonathan AnderssonVingåkers OK1:04:40+42:50
58Ludvig KransholmKFUM Örebro OK1:10:03+48:13
59Sebastian LindblomGustavsbergs OK1:18:42+56:52
60Manfred LevinSundbybergs IK1:25:25+1:03:35
Robin BergrothVästerås SOKej godkänd
Matti JohanssonOK Njudungej godkänd
Andy GranforsIF Rigorej godkänd
Walter HällåsOK Löftanej godkänd
Axel KylbornAlmby IKutgått
Robin HelmerssonOK Tisarenej start
Elmin HovmöllerSöders-Tyresöej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser