Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 1, lång
Arrangörsorganisationer: Almby IK / KFUM Örebro OK
Datum: torsdag 10 maj 2018

H40

7 200 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per ÖbergOK Hällen56:35
2Rikard ClaessonStora Tuna OK58:37+2:02
3Martin LindskogOK Ravinen1:04:16+7:41
4Sören Nilsson PåledalOK Roxen1:04:40+8:05
5Mathias JanssonHagaby GoIF Örebro1:05:24+8:49
6Magnus PerssonOK Tisaren1:07:40+11:05
7Robert EnbomVänersborgs SK1:08:56+12:21
8Anders WidegrenMälarö SOK1:09:15+12:40
9Martin PetterssonSävedalens AIK1:09:20+12:45
10Martin LarboIFK Lidingö SOK1:10:13+13:38
11Håkan GunnarssonFK Göingarna1:10:17+13:42
12Peter EttlingSkogspojkarnas OK1:12:01+15:26
13Henrik PetersonOK Denseln1:14:53+18:18
14Göran ThimbergSöders-Tyresö1:16:32+19:57
15Tomas HenrikssonAttunda OK1:17:05+20:30
16Fredrik PerssonHalmstad OK1:17:41+21:06
17Niklas AldinStora Tuna OK1:18:09+21:34
18Claes KlarinVästerås SOK1:18:34+21:59
19Jesper HåkanssonFK Göingarna1:19:27+22:52
20Per MårtenssonOK Ravinen1:19:34+22:59
21Jonas LundbergOK Renen1:19:51+23:16
22Mikael ThomassonFK Göingarna1:27:47+31:12
23Jan HjortFalköpings AIK OK1:27:48+31:13
24Joakim BacklundTäby OK1:27:51+31:16
25Anders LövgärdOK Alehof1:27:53+31:18
26Anders FröbergOK Tor1:32:32+35:57
27Fredrik GranathSvärdsjö SOK1:32:33+35:58
28Jonas SellingLänna IF1:35:24+38:49
29Anders HaglundOK Milan1:38:21+41:46
30Magnus EmilssonFK Åsen1:40:06+43:31
31Magnus LindblomGustavsbergs OK1:41:24+44:49
32Henrik HallinSurahammars SOK1:43:51+47:16
33Jonas HåkanssonEksjö SOK1:46:05+49:30
34Niklas DoeringGarphyttans IF1:49:35+53:00
35Magnus VedinTrollhättans SOK1:50:51+54:16
36Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb1:52:38+56:03
37Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:55:15+58:40
38Andréas PalmertzHelsingborgs SOK1:57:51+1:01:16
39James MelanderTjällmo-Godegårds OK1:58:47+1:02:12
40Jonas NorénHelsingborgs SOK1:59:10+1:02:35
41Stefan BergOK Enen2:00:41+1:04:06
42Henrik HellborgCentrum OK2:10:51+1:14:16
Mattias NordinGustavsbergs OKej godkänd
Magnus EmilssonOK Skogsfalkenej godkänd
Mats GustafssonTrosabygdens OKej godkänd
Fredrik AlzénGustavsbergs OKej godkänd
Stefan GraadIF Rigorutgått
Mathias PerssonHelsingborgs SOKutgått
Petter ValleriusGamleby OKutgått
Daniel BrohedeOK Tyrej start
Jacob BolinTullinge SKej start
Mattias LöfqvistVästerås SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser