Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 1, lång
Arrangörsorganisationer: Almby IK / KFUM Örebro OK
Datum: torsdag 10 maj 2018

U2

2 350 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hugo ClaessonStora Tuna OK20:25
2Emil ÖbergOK Hällen24:35+4:10
3Ella AnderssonOK Löftan24:36+4:11
4Erik KylbornAlmby IK24:38+4:13
5Alfons IsakssonAlmby IK25:14+4:49
6Hugo AldénOK Roxen25:40+5:15
7Mio ErikssonOK Milan27:15+6:50
8Måns PerssonEksjö SOK27:49+7:24
9Elias HolmOK Tisaren28:24+7:59
10Melker BacklundOK Hällen28:25+8:00
11Lukas WidegrenMälarö SOK28:40+8:15
12Karl KullbergBjörkfors GOIF28:56+8:31
13Jon Forsberg RundströmIFK Enskede29:33+9:08
14Assar Rosén ThelinJönköpings OK29:41+9:16
15Emma BergOK Ravinen29:54+9:29
16Ellen MobergFK Göingarna30:59+10:34
17Erik HallonqvistAlmby IK32:28+12:03
18Melker MangnäsKFUM Örebro OK33:03+12:38
19Adam LundbyTjalve IF Norrköping33:12+12:47
20Elin DjerfGarphyttans IF33:26+13:01
21Oscar LundbyTjalve IF Norrköping33:55+13:30
22Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK34:20+13:55
23Lovisa NederheimTäby OK34:25+14:00
24Karl SundkvistKatrineholms OK35:28+15:03
25Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping35:33+15:08
26Estarp ElsaOK Tisaren37:04+16:39
27Molly ValleriusGamleby OK37:25+17:00
28Lava-Li SinaiVästerviks OK37:38+17:13
29Arvid LarssonOK Milan37:49+17:24
30Julia VestmanAlmby IK38:13+17:48
31Stella Näsman LandhSundbybergs IK38:16+17:51
32Astrid JacobsonOK Tor38:57+18:32
33David ErikssonLunds OK40:34+20:09
34Alva NilssonKFUM Örebro OK40:56+20:31
35Anna ErikssonLunds OK41:26+21:01
36Vilja OlssonÅmåls OK42:03+21:38
37Lin PelanderOK Djerf42:44+22:19
38Rasmus KäckAttunda OK44:25+24:00
39Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL45:20+24:55
40Oliver RunestavAlmby IK48:03+27:38
41David JonforsenHallstahammars OK49:14+28:49
42Noomi GreenAlmby IK49:51+29:26
43Annie LindkvistAlmby IK49:54+29:29
44Fredrik EricsonFagersta OK53:50+33:25
45Ida AnderssonTullinge SK57:30+37:05
46Otto BrantvallOK Denseln1:00:38+40:13
47Felix AnderssonNAIS Orienteringsklubb1:02:42+42:17
48Vide MessingOK Älvsjö-Örby1:06:23+45:58
Sonia KurashovaFK Åsenej godkänd
Alma BrantvallOK Denselnej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser