Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 1, lång
Arrangörsorganisationer: Almby IK / KFUM Örebro OK
Datum: torsdag 10 maj 2018

Öppen 3

2 680 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ludvig AttåsOK Tisaren27:51
2Fabian BergqvistGarphyttans IF30:02+2:11
3Mona BergqvistGarphyttans IF30:15+2:24
4Nina PetterssonÅmåls OK32:17+4:26
5Johan WaernqvistNAIS Orienteringsklubb33:11+5:20
6Marcelo Henriksson RibeiroOK Djerf33:26+5:35
7Ylva DoeringGarphyttans IF35:59+8:08
8Linda AlmgrenOK Kolmården37:05+9:14
9Lise-Lott AhlstedtÅmåls OK37:11+9:20
10Emma LiliegrenOK Djerf37:12+9:21
11Lina JansHagaby GoIF Örebro37:51+10:00
12Morgan LagnetegBoxholm-Mjölby OL38:09+10:18
13Ulrika AttåsOK Tisaren39:23+11:32
14Robert RylanderSpårvägens OK39:29+11:38
15Catharina AnderssonOK Tor40:29+12:38
16Botvid SimonssonSundbybergs IK40:36+12:45
17Felix LindOK Tyr41:24+13:33
18Anders StålnäbbKvarnsvedens GOIF OK41:25+13:34
19Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL41:28+13:37
20Nina PasanenOK Djerf42:49+14:58
21Anita PalmérUlricehamns OK43:07+15:16
22Hugo Simonssonklubblös43:20+15:29
23Maria PetterssonOK Njudung43:41+15:50
24Sara AnderssonVänersborgs SK44:17+16:26
25Catharina ModOK Milan45:44+17:53
26Annica AhlgrenTäby OK45:49+17:58
27Niklas YlipääMälarö SOK46:07+18:16
28Benita MånssonHagaby GoIF Örebro46:41+18:50
29Eva KindlundhTrosabygdens OK47:10+19:19
30Ellen JonssonWaxholms OK47:20+19:29
31Johanna ErikssonIFK Brattfors48:40+20:49
32Cecilia EnbäckSöders-Tyresö49:38+21:47
33Lilith Westerströmklubblös51:01+23:10
34Camilla HöögOK Motala51:14+23:23
35Anna GuttkeNyköpings OK52:00+24:09
36Jonas EkbergSundbybergs IK52:21+24:30
37Lisa Dömstedt DalénOK Letstigen52:41+24:50
38Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK53:28+25:37
39Monica AronssonOK Alferna53:57+26:06
40Moa KleistBoxholm-Mjölby OL55:11+27:20
41Anna-Karin MouazzenOK Letstigen55:26+27:35
42Sölvi BjörsvikFK Göingarna55:52+28:01
43Marita LindholmKöping-Kolsva OK57:10+29:19
44Felix ThomassonFK Göingarna58:22+30:31
45Melvin TörshagenOK Djerf58:24+30:33
46LarsOwe StrömRonneby OK59:47+31:56
47Lotta PetersénOK Njudung1:01:07+33:16
48Ulrika FranssonOK Njudung1:01:10+33:19
49Liv LindOK Skärmen1:01:16+33:25
50Mira BäckTrosabygdens OK1:02:10+34:19
51Lisen BäckTrosabygdens OK1:02:11+34:20
52Liselott HögforsTrosabygdens OK1:03:33+35:42
53Susanna LindellLinköpings OK1:03:48+35:57
54Gunilla GlimténOK Löftan1:03:59+36:08
55Karin JohanssonHallstahammars OK1:05:11+37:20
56Elsa BybergDomnarvets GOIF1:05:51+38:00
56Håkan BybergDomnarvets GOIF1:05:51+38:00
58Liselotte Anderssonklubblös1:06:04+38:13
59Eva KorkeakoskiOK Milan1:06:14+38:23
60Örjan SäkerHagaby GoIF Örebro1:07:37+39:46
61Claes RundströmOK Älvsjö-Örby1:09:02+41:11
62MariAnne MånssonRonneby OK1:11:29+43:38
63Christina SvenssonBjörkfors GOIF1:18:41+50:50
Lukas SandelinTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Birgitta NorlinRimbo SOKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser