Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 1, lång
Arrangörsorganisationer: Almby IK / KFUM Örebro OK
Datum: torsdag 10 maj 2018

D21 Elit

9 910 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrea SvenssonOK Tisaren1:28:078:53
2Maria MagnussonSävedalens AIK1:29:43+1:369:03
3Lovisa PerssonOK Tisaren1:35:18+7:119:36
4Ellinor TjernlundOK Tisaren1:35:27+7:209:37
5Rebecka LindbergOK Roslagen1:40:52+12:4510:10
6Ida HylanderNyköpings OK1:44:56+16:4910:35
7Rebecka NylinOK Tisaren1:51:35+23:2811:15
8Cecilia EinarssonVästerås SOK1:52:53+24:4611:23
9Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF1:53:47+25:4011:28
10Pernilla OlssonSkåneslättens OL1:54:29+26:2211:33
11Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro1:55:01+26:5411:36
12Frida JunegardTullinge SK2:03:53+35:4612:30
13Amanda BerggrenTullinge SK2:16:05+47:5813:43
Matilda AnderssonOK Kåreej godkänd
Anna HåkanssonOK Kolmårdenej godkänd
Pim HedbergOK Pan-Kristianstadutgått

H21 Elit

12 450 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro1:31:057:18
2Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna1:32:14+1:097:24
3Karl WalheimÄrla IF1:34:13+3:087:34
4Johan TörnrothHestra IF1:34:44+3:397:36
5Emil AnderssonÄrla IF1:35:28+4:237:40
6Jan TroengOK Linné1:35:47+4:427:41
7Markus MartinelleSöders-Tyresö1:38:44+7:397:55
8Petter ErikssonÄrla IF1:39:54+8:498:01
9Love SintringHagaby GoIF Örebro1:41:00+9:558:06
10Gustav HindérOK Tisaren1:41:58+10:538:11
11Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:42:28+11:238:13
12Johan HellmanVänersborgs SK1:43:45+12:408:20
13Arvid VågIFK Göteborg Orientering1:44:14+13:098:22
14Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro1:44:50+13:458:25
15Per EklöfOK Milan1:47:49+16:448:39
16Erik FernlundOK Tisaren1:50:11+19:068:51
17Erik MartinssonLinköpings OK1:50:18+19:138:51
18Ville JohanssonOK Kolmården1:50:28+19:238:52
19Lucas SundbladEksjö SOK1:50:43+19:388:53
20Mikael AnderssonOK Kolmården1:52:04+20:599:00
21Ludvig EkNyköpings OK1:53:50+22:459:08
22Per CarlborgLinköpings OK1:54:49+23:449:13
23Isak BergmanOK Skogsfalken1:56:44+25:399:22
24Johan AronssonOK Tisaren1:57:41+26:369:27
25Jens RönnolsJärla Orientering1:58:54+27:499:33
26Oscar BjörckJärla Orientering2:02:50+31:459:51
27Mikael PihelOK Tisaren2:04:48+33:4310:01
28Peter AronssonLinköpings OK2:05:23+34:1810:04
29Niclas TjernlundSkåneslättens OL2:06:46+35:4110:10
30Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken2:11:09+40:0410:32
31Anton HallorOK Tisaren2:11:40+40:3510:34
32Nick BarrableOK Ravinen2:17:58+46:5311:04
33John HartleySöders-Tyresö2:24:26+53:2111:36
34Matthias PoellOLC Wienerwald3:45:06+2:14:0118:04
Erik BerzellJärla Orienteringej godkänd
Oskar EklöfHagaby GoIF Örebroej godkänd

D20 Elit

7 890 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna FastEksjö SOK1:09:588:52
2Vilma BlennowFalköpings AIK OK1:14:11+4:139:24
3Emma HagrotTäby OK1:24:38+14:4010:43
4Fanny SundbladEksjö SOK1:27:59+18:0111:09
5Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna1:31:50+21:5211:38
6Gabriella S BerganderEksjö SOK1:38:22+28:2412:28
7Ann-Charlotte SpangenbergTäby OK1:39:10+29:1212:34
8Saga SanderOK Milan1:46:00+36:0213:26
Rebecca WaldenfjordOK Ravinenej start

H20 Elit

9 740 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ondrej HlavacÄrla IF1:26:068:50
2Arvid LinderOK Hällen1:26:22+0:168:52
3Carl HolmbergIF Hagen1:30:10+4:049:15
4Albin AlsiöIF Hagen1:37:33+11:2710:00
5Felix Lindell ÖhmanOK Måsen2:01:53+35:4712:30
Hugo LindbärgOK Södertörnej godkänd
Håkan RambergHallstahammars OKej godkänd
Niklas CarlssonSundbybergs IKej start
Erik WinbladhKarlskrona SOKej start

D18 Elit

6 990 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:24:3612:06
2Malva SteenOK Enen1:26:39+2:0312:23
3Maja KindlundOK Tranan1:29:12+4:3612:45
4Amanda JanssonOK Djerf1:34:18+9:4213:29
5Wilma BerganderEksjö SOK1:37:33+12:5713:57
6Lovisa WeidenSkåneslättens OL1:41:29+16:5314:31
7Julia MianowskaKalmar OK1:51:12+26:3615:54
8Julia GlowaczKalmar OK1:54:53+30:1716:26
9Lovisa WigertzLånghundra IF1:56:25+31:4916:39
Moa HjorthDomnarvets GOIFej godkänd
Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Moa AlsiöIF Hagenej godkänd
Irmalinn NilssonHärlövs IFej godkänd
Sara SundinWaxholms OKej godkänd
Klara HöglundEksjö SOKutgått

H18 Elit

8 250 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF1:07:378:11
2Simon HardenFK Boken1:09:33+1:568:25
3Hugo DjurstedtEksjö SOK1:09:49+2:128:27
4Emanuel HerberthsonLinköpings OK1:12:21+4:448:46
5Morten Örnhagen JørgensenOK Snab1:13:32+5:558:54
6Leo JohanssonOK Kolmården1:13:36+5:598:55
7Albin KronkvistÖrkelljunga FK1:14:38+7:019:02
8Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb1:15:29+7:529:08
9Jonathan JylltorpLinköpings OK1:15:52+8:159:11
10Hugo JakobssonEksjö SOK1:16:15+8:389:14
11Jesper JohanssonOK Löftan1:17:06+9:299:20
12Adrian VartiaOK Löftan1:19:28+11:519:37
13Albin FalkNyköpings OK1:19:29+11:529:38
14Mattis PerssonEksjö SOK1:19:49+12:129:40
15Mattias KallhaugeSnättringe SK1:24:11+16:3410:12
16Pontus BierfeldtÄrla IF1:25:55+18:1810:24
17Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb1:27:21+19:4410:35
18Emil BybergDomnarvets GOIF1:29:42+22:0510:52
19Axel OrrhedeHelsingborgs SOK1:34:14+26:3711:25
20Simon FreylandEksjö SOK1:35:07+27:3011:31
21Adrian SkobeKalmar OK1:35:08+27:3111:31
22Jonatan StåhlSundbybergs IK1:37:52+30:1511:51
23Thorsten SvenssonFinspångs SOK1:42:26+34:4912:24
24John GranathOK Kåre1:48:26+40:4913:08
25Erik ErikssonOK Älgen1:52:02+44:2513:34
Arvid WesterbergOK Kolmårdenej godkänd
Jacob MobergHelsingborgs SOKej godkänd
Tim JohanssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Casper HedarOK Torutgått
Samuel StålnäbbDomnarvets GOIFutgått
Daniel GlimténOK Löftanutgått
Albin TollOK Njudungej start

D21

6 990 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carolin SvenssonHaninge SOK1:17:0011:00
2Martina WelénKöping-Kolsva OK1:17:37+0:3711:06
3Amélie WallenhammarHagaby GoIF Örebro1:21:16+4:1611:37
4Linnea BörjarsCentrum OK1:23:41+6:4111:58
5Moa KjellstrandCentrum OK1:24:51+7:5112:08
6Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping1:27:39+10:3912:32
7Lisa WesterbergOK Milan1:28:59+11:5912:43
8Evelina EricssonSöders-Tyresö1:29:43+12:4312:50
9Malin WelénKöping-Kolsva OK1:30:20+13:2012:55
10Maria ArvidssonKalmar OK1:31:33+14:3313:05
11Elisabeth AhlgrenLinköpings OK1:31:42+14:4213:07
12Karin FägerlindCentrum OK1:35:35+18:3513:40
13Elin TörnrothHjobygdens OK1:37:45+20:4513:59
14Hanna WåhlinOK Skogsfalken1:43:11+26:1114:45
15Sara JonassonCentrum OK2:01:34+44:3417:23
16Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro2:09:09+52:0918:28
17Eva GustafssonHagaby GoIF Örebro2:12:10+55:1018:54
Johanna HenrikssonOK Tisarenej godkänd
Josefine AhlbäckOK Milanej godkänd
Lena ÖhmanCentrum OKej start
Kajsa HammarströmLinköpings OKej start

H21

9 740 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon RuneforsVäxjö OK1:34:029:39
2Jan RutkaKalmar OK1:35:31+1:299:48
3Per FredbergKristinehamns OK1:37:36+3:3410:01
4Jonas CarlssonSundbybergs IK1:40:11+6:0910:17
5Leon HanssonVisborgs OK1:48:45+14:4311:09
6Robin JakobssonGamleby OK1:55:14+21:1211:49
7Patrik JohanssonHelsingborgs SOK1:59:35+25:3312:16
8Fredric JohanssonSnättringe SK2:26:02+52:0014:59 Ladda ner rutt i gpx-format
9Christian LindhSundbybergs IK2:48:26+1:14:2417:17
Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Peter ÖbergOK Hällenej godkänd
Fredrik RosénJönköpings OKej godkänd
Jacob SvenssonSöders-Tyresöej godkänd
Johan PerssonHagaby GoIF Örebroej start
Wojciech MossakowskiKalmar OKej start

D21 Kort

5 040 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefin AronssonOK Tisaren1:06:1113:07
2Therese KorkeakoskiOK Milan1:07:47+1:3613:26
3Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna1:16:37+10:2615:12
4Julia ErikssonOK Kolmården1:17:11+11:0015:18
5Malin JacobsonOK Tor1:21:26+15:1516:09
6Anna ArvidssonKalmar OK1:21:28+15:1716:09
7Ebba WesterbergIF Thor1:22:29+16:1816:21
8Hanna GunnarssonIK Hakarpspojkarna1:40:01+33:5019:50
9Frida AnsinSvaide Roma SOK1:40:44+34:3319:59
10Anna BondesonLunds OK2:07:48+1:01:3725:21
11Veronica NuijaTjalve IF Norrköping2:11:17+1:05:0626:02
12Veronika NesverovaLunds OK2:23:05+1:16:5428:23
Tilda MarmelidOK Roxenej start
Amanda JacobssonDegerfors OKej start

H21 Kort

8 250 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HanssonBredareds IF1:29:1610:49
2Marcus RovinaOK Skogsfalken1:37:49+8:3311:51
3Niclas LarssonKöping-Kolsva OK1:38:49+9:3311:58
4Emil HammarströmOK Måsen1:47:22+18:0613:00
5Erik HögkvistOK Tyr1:49:47+20:3113:18
6Lukas WittenbecherLunds OK2:01:50+32:3414:46
7Filip JounotTjalve IF Norrköping2:17:42+48:2616:41
Oscar SturkWaxholms OKej godkänd
Erik EdénWaxholms OKej godkänd
Andreas BjörnvikOK Skogsfalkenej godkänd

D18

5 040 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Beatrice ErikssonOK Hällen1:31:4418:12
2Lisa HallménOK Tisaren1:33:44+2:0018:35
Johanna WilhelmssonKarlskrona SOKej godkänd

H18

6 860 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johannes GreenAlmby IK1:17:1211:15
2Noah BechtelFK Friskus-Varberg1:33:01+15:4913:33
3Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:33:14+16:0213:35
4Max HoppeWaxholms OK1:34:51+17:3913:49
5Johan HolmbergIF Hagen1:49:37+32:2515:58
6Sebastian BolleSundbybergs IK2:03:42+46:3018:01
7Anton HolmOK Djerf2:14:35+57:2319:37
Christopher AnderssonVingåkers OKej godkänd

D17-20 Kort

4 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carolina ErikssonOK Milan1:36:4921:02

D16

4 600 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna44:559:45
2Emma LingIK Hakarpspojkarna45:23+0:289:51
3Matilda LindhSundbybergs IK54:39+9:4411:52
4Linnea LundOK Kolmården54:49+9:5411:55
5Kajsa BogrenSundbybergs IK55:54+10:5912:09
6Emma ErikssonEksjö SOK56:34+11:3912:17
7Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering56:57+12:0212:22
8Amanda GranqvistOK Ravinen57:35+12:4012:31
9Moa WallenborgLunds OK58:12+13:1712:39
10Malin BierfeldtÄrla IF58:21+13:2612:41
11Sofia IversAttunda OK58:37+13:4212:44
12Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF58:51+13:5612:47
13Thea BökmanHelsingborgs SOK1:00:01+15:0613:02
14Ebba LindOK Skärmen1:01:36+16:4113:23
15Klara AnderssonOK Orion1:02:48+17:5313:39
16Amanda KarmetunOK Njudung1:04:16+19:2113:58
17Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb1:04:39+19:4414:03
18Ida HofstedtTäby OK1:05:15+20:2014:11
19Ella SöderbergOK Skogsfalken1:05:26+20:3114:13
20Filippa SöderbergKalmar OK1:05:33+20:3814:15
21Klara PerssonHalmstad OK1:06:25+21:3014:26
22Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK1:07:23+22:2814:38
23Nicolina MobergOK Tyr1:08:00+23:0514:46
24Sigrid CarlssonSundbybergs IK1:08:32+23:3714:53
25Tilda MårtenssonOK Ravinen1:09:26+24:3115:05
26Caroline GuttkeNyköpings OK1:09:35+24:4015:07
27Frida JardingNyköpings OK1:10:17+25:2215:16
28Julia BergKFUM Örebro OK1:10:40+25:4515:21
29Ellen SigvardsonBredaryds SOK1:13:18+28:2315:56
30Irma SvenssonOK Klyftamo1:14:28+29:3316:11
31Ellen PelanderOK Djerf1:15:24+30:2916:23
32Unni GranforsIF Rigor1:16:28+31:3316:37
33Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna1:16:43+31:4816:40
34Sofie BodinAlmby IK1:17:02+32:0716:44
35Ingrid OlssonOK Tor1:17:21+32:2616:48
36Lena ChabieraKalmar OK1:18:35+33:4017:05
37Frida JohanssonOK Skärmen1:19:07+34:1217:11
38Edith FållstenHagaby GoIF Örebro1:19:13+34:1817:13
39Elin NetzOK Kolmården1:20:04+35:0917:24
40Kristin HerberthsonLinköpings OK1:21:10+36:1517:38
41Ida HallinSurahammars SOK1:21:47+36:5217:46
42Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF1:22:46+37:5117:59
43Karin LindgrenKFUM Örebro OK1:22:53+37:5818:01
44Sofia GreenAlmby IK1:24:16+39:2118:19
45Thea Nordin AbajiEksjö SOK1:24:35+39:4018:23
46Clara JohanssonOK Skärmen1:25:41+40:4618:37
47Tuva FalkSundbybergs IK1:28:19+43:2419:11
48Emma EliassonFK Friskus-Varberg1:30:37+45:4219:41
49Malin HanssonTäby OK1:34:21+49:2620:30
50Rebecka WestlundKils OK1:42:03+57:0822:11
51Johanna HalldinKFUM Örebro OK1:42:20+57:2522:14
52Anna NilssonGarphyttans IF1:42:48+57:5322:20
53Elsa LinderOK Hällen1:46:17+1:01:2223:06
54Maja SandvikAttunda OK2:01:30+1:16:3526:24
Maja HoppeWaxholms OKej godkänd
Embla CinthioSkåneslättens OLej godkänd
Eva Örnhagen JørgensenOK Snabej godkänd
Rebecka HaslerSurahammars SOKej godkänd
Ella PerssonEksjö SOKej godkänd
Alma GustafssonSOK Anebyej start
Sofie FranzénAlmby IKej start
Linn AldénOK Roxenej start
Agnes OlssonOK Torej start
Lovisa NilssonAttunda OKej start
Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebroej start
Alice MarmelidOK Roxenej start

H16

5 750 m, 75 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ElmbladBredaryds SOK45:107:51
2Valter PetterssonOK Tisaren52:37+7:279:09
3Rasmus PetterssonOK Djerf54:11+9:019:25
4Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK54:29+9:199:28
5Melker LundinOK Hällen54:36+9:269:29
6Isak HagbergKalmar OK55:00+9:509:33
7Emil AxelssonLerums SOK56:14+11:049:46
8Hugo EricssonVäxjö OK56:19+11:099:47
9Sverre RöjgårdOK Kolmården57:17+12:079:57
10Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna57:32+12:2210:00
11Casper SkeppSävedalens AIK58:24+13:1410:09
12Gustav OhlinOK Tranan58:46+13:3610:13
13Olle KallurOK Ravinen59:19+14:0910:18
14Albin PerssonHalmstad OK59:41+14:3110:22
15David BorgSödertälje-Nykvarn OF1:01:12+16:0210:38
16Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:03:34+18:2411:03
17Edvin SelinFK Göingarna1:03:39+18:2911:04
18Oscar HultgrenOK Njudung1:03:44+18:3411:05
19Otto BalckTäby OK1:04:08+18:5811:09
20Alexander JanssonOK Djerf1:05:03+19:5311:18
21Samuel LindénAttunda OK1:05:21+20:1111:21
22Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:05:22+20:1211:22
23Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK1:05:24+20:1411:22
24Karl LundinOK Hällen1:05:29+20:1911:23
25Isak OlssonStigsökarna1:05:36+20:2611:24
26Alfred ErdeliusIF Rigor1:06:08+20:5811:30
27Albin LindskogOK Ravinen1:06:43+21:3311:36
28Theis MunktvedAllerød OK1:07:13+22:0311:41
29Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK1:07:48+22:3811:47
30Hampus HatlenTullinge SK1:09:14+24:0412:02
31Albin WeidenSkåneslättens OL1:09:49+24:3912:08
32Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK1:10:17+25:0712:13
33Felix GustafssonLunds OK1:11:32+26:2212:26
34Henrik FranzénAlmby IK1:11:54+26:4412:30
35Olof EkmanFinspångs SOK1:13:02+27:5212:42
36Lucas AhlströmVästerås SOK1:15:15+30:0513:05
37Agust KronkvistÖrkelljunga FK1:15:23+30:1313:06
38Karl PetersénOK Njudung1:16:10+31:0013:14
39Fabian ValleriusGamleby OK1:16:15+31:0513:15
40Linus MalmKFUM Örebro OK1:16:17+31:0713:16
41Axel BechtelFK Friskus-Varberg1:16:21+31:1113:16
42Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK1:16:23+31:1313:17
43Nils Forsberg RundströmIFK Enskede1:18:09+32:5913:35
44Carl ÅsLunds OK1:19:18+34:0813:47
45Joel Aristondo MagnussonOK Tor1:19:54+34:4413:53
46Mattias HanssonOK Djerf1:19:59+34:4913:54
47Alex JohanssonFK Friskus-Varberg1:20:17+35:0713:57
48Johan VinbladLunds OK1:20:36+35:2614:01
49David MårtenssonGarphyttans IF1:21:52+36:4214:14
50Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna1:23:05+37:5514:26
51Isak LiljeholmGamleby OK1:24:04+38:5414:37
52Jakob MobergOK Löftan1:24:10+39:0014:38
53Marcus EkmanTäby OK1:24:21+39:1114:40
54Erik LingIK Hakarpspojkarna1:24:40+39:3014:43
55Alfons PetersonOK Denseln1:24:56+39:4614:46
56Ludde BlomIFK Enskede1:27:56+42:4615:17
57Sven SjöqvistOK Måsen1:29:08+43:5815:30
58Oliver HöögOK Motala1:32:29+47:1916:05
59Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping1:32:49+47:3916:08
60Klas LjungqvistLunds OK1:33:29+48:1916:15
61Pontus AxellIFK Enskede1:36:49+51:3916:50
62Carl HedegårdOK Kolmården1:36:56+51:4616:51
63Ivo Cousins ClarhällSöders-Tyresö1:43:48+58:3818:03
64Lucas ChavdaSöders-Tyresö1:57:54+1:12:4420:30
65William VuorinenOK Tor2:01:39+1:16:2921:09
66Melvin NilssonHärlövs IF2:04:41+1:19:3121:41
67Jonatan KraftAlmby IK2:08:27+1:23:1722:20
Loke HedbergLunds OKej godkänd
Eskil WidehagSundbybergs IKej godkänd
Anton BörjessonOK Måsenej godkänd
Hugo UnossonKalmar OKej godkänd
Lucas TreldalLunds OKej godkänd
Aron ÖstangårdGamleby OKej godkänd
Tim BergbomSöders-Tyresöutgått
Anton UllerKils OKutgått
Axel MålargårdTäby OKej start
David AlménTrollhättans SOKej start

D16 Kort

3 840 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Saga JonssonWaxholms OK1:35:2524:50
Alma EmbretsenTäby OKej godkänd
Sofia SundinWaxholms OKej godkänd
Rut Johnsson ThomeliusWaxholms OKej start

H16 Kort

3 930 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon EricssonGarphyttans IF1:39:4625:23
2Edvin SahlinOK Löftan1:48:17+8:3127:33

D14

3 840 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF41:5810:55
2Annie LundOK Kolmården43:56+1:5811:26
3Hanna ÖbergGamleby OK44:46+2:4811:39
4Yrsa RöjgårdOK Kolmården48:13+6:1512:33
5Cornelia KindlundOK Tyr49:32+7:3412:53
6Fredrika NordquistTäby OK49:41+7:4312:56
7Sandra LingIK Hakarpspojkarna52:35+10:3713:41
8Maja AxelssonLerums SOK52:57+10:5913:47
9Hanna AlsiöIF Hagen53:12+11:1413:51
10Emma EmilssonOK Skogsfalken53:24+11:2613:54
11Elisabeth LarssonOK Södertörn54:01+12:0314:04
12Vilma LarssonOK Milan54:38+12:4014:13
13Tuva NylundBredaryds SOK54:51+12:5314:17
14Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF55:29+13:3114:26
15Sofie EttlingSkogspojkarnas OK55:54+13:5614:33
16Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna56:00+14:0214:35
17Alice OlvegårdFK Göingarna56:42+14:4414:45
18Tove ValleriusGamleby OK57:41+15:4315:01
19Maja GraadIF Rigor57:59+16:0115:05
20Alice JohanssonFinspångs SOK59:15+17:1715:25
21Tuva ÖstangårdGamleby OK59:28+17:3015:29
22Lisa SwartzOK Orion1:00:23+18:2515:43
23Ella PetterssonSävedalens AIK1:00:24+18:2615:43
24Meja AleniusNyköpings OK1:00:38+18:4015:47
25Sara OhlinOK Tranan1:01:13+19:1515:56
26Tilda HagelbergEksjö SOK1:01:30+19:3216:00
27Emma OlinIK Hakarpspojkarna1:02:09+20:1116:11
28Julia AnderssonOK Tor1:02:30+20:3216:16
29Audrey HanssonFrölunda OL1:02:40+20:4216:19
30Tindra JonssonSkarpnäcks OL1:02:41+20:4316:19
31Tova RangertIK Hakarpspojkarna1:03:28+21:3016:31
32Agnes WallinKorsnäs IF OK1:03:55+21:5716:38
33Hanna StalebrantGamleby OK1:04:11+22:1316:42
34Katja GustafssonTrosabygdens OK1:04:47+22:4916:52
35Emia HjortFalköpings AIK OK1:05:04+23:0616:56
36Julia ForsgrenOK Tyr1:05:58+24:0017:10
37Alicia BjörnbergSöders-Tyresö1:07:02+25:0417:27
38Emma KarlssonOK Landehof1:07:21+25:2317:32
39Stella RosengrenTjalve IF Norrköping1:08:21+26:2317:47
40Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna1:08:28+26:3017:49
41Amanda SjödinOK Tisaren1:08:30+26:3217:50
42Alicia BergkvistVästerbergslagens OL1:09:09+27:1118:00
42Elin BryggarGrycksbo IF OK1:09:09+27:1118:00
44Tuva SelinFK Göingarna1:09:37+27:3918:07
45Doris IkoTäby OK1:10:43+28:4518:24
46Nelly MårtenssonGarphyttans IF1:11:05+29:0718:30 Ladda ner rutt i gpx-format
47Matilda CederbergVänersborgs SK1:11:25+29:2718:35
48Emma NorinSöders-Tyresö1:12:56+30:5818:59
49Lovisa LindqvistIFK Enskede1:13:13+31:1519:04
50Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF1:16:53+34:5520:01
51Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping1:18:54+36:5620:32
52Stina YlipääMälarö SOK1:19:25+37:2720:40
53Anja SvenssonGamleby OK1:22:50+40:5221:34
54Love EklundOK Tylöskog1:26:14+44:1622:27
55Johanna BergKFUM Örebro OK1:26:47+44:4922:35
56Felicia StrindérIFK Enskede1:26:53+44:5522:37
57Linnea SkobeKalmar OK1:28:20+46:2223:00
58Linn BjörneldKalmar OK1:29:24+47:2623:16
59Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK1:53:09+1:11:1129:27
Ellen ThorsénSurahammars SOKej godkänd
Sandra ValjusIFK Lidingö SOKej godkänd
Clara SvenssonSurahammars SOKej godkänd
Emelie RökenTäby OKej godkänd
Ellen TollOK Njudungej godkänd

H14

3 930 m, 74 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK34:588:53
2Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna36:36+1:389:18
3Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna39:53+4:5510:08
4Hugo PerssonOK Denseln40:05+5:0710:11
5Tobias JohanssonOK Löftan40:28+5:3010:17
6Hugo ÖrnKFUM Örebro OK40:47+5:4910:22
7Viktor SoneAttunda OK42:28+7:3010:48
8Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna43:14+8:1611:00
9Måns BergqvistGarphyttans IF44:04+9:0611:12
10Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK45:33+10:3511:35
11Edvin ForsbergOK Ravinen46:03+11:0511:43
12Johan FochsenWaxholms OK46:11+11:1311:45
13Odin EkNyköpings OK46:28+11:3011:49
14Niklas ErlandssonOK Södertörn46:56+11:5811:56
15Hannes LindqvistIFK Enskede47:53+12:5512:11
16Wilmer SelinFK Göingarna48:28+13:3012:19
17Svante SelinFK Göingarna49:14+14:1612:31
18Elis Forsberg RundströmIFK Enskede49:44+14:4612:39
19Elis IversAttunda OK49:48+14:5012:40
20Casper KarlssonOK Tor49:57+14:5912:42
21Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping50:54+15:5612:57
22Emil AlbinssonOK Skogsfalken51:01+16:0312:58
23Karl KylbornAlmby IK51:27+16:2913:05
24Carl-Henrik WassOK Kolmården52:07+17:0913:15
25Arvid JonforsenHallstahammars OK52:17+17:1913:18
26Jacob PåledalOK Roxen52:29+17:3113:21
27Erik LundquistOK Ravinen53:03+18:0513:29
28Noa BerglundTäby OK53:47+18:4913:41
29Vidar NettelmarkSurahammars SOK54:51+19:5313:57
30Filip LindqvistTäby OK55:15+20:1714:03
31Gustav LyckebäckSigtuna OK57:07+22:0914:32 Ladda ner rutt i gpx-format
32Hugo LindskogOK Ravinen57:09+22:1114:32
33Olle ThimbergSöders-Tyresö57:51+22:5314:43
34Rasmus DoeringGarphyttans IF57:52+22:5414:43
35Oskar BlomOK Löftan58:24+23:2614:51
36Alfred SjödinOK Tisaren58:44+23:4614:56
37Lukas FogelHagaby GoIF Örebro1:00:00+25:0215:16
38Gustaf HofstedtTäby OK1:01:17+26:1915:35
39David RyderåsWaxholms OK1:03:08+28:1016:03
40Rikard HellgrenFinspångs SOK1:03:10+28:1216:04
41Josiah BergrothVästerås SOK1:03:53+28:5516:15
42Viktor FröbergOK Tor1:03:59+29:0116:16
43Kristoffer KlarinVästerås SOK1:04:18+29:2016:21
44Edvin WollbrandOK Ravinen1:04:30+29:3216:24
45Olle MalmKFUM Örebro OK1:04:36+29:3816:26
46Albin PaulssonOK Löftan1:05:23+30:2516:38
47Axel BalckTäby OK1:06:03+31:0516:48
48Rasmus VibergOK Roxen1:07:20+32:2217:07
49Valle LarssonIF Thor1:07:32+32:3417:11
50Alexander GustafssonOK Njudung1:08:43+33:4517:29
51Lukas HagbergKalmar OK1:09:09+34:1117:35
52Daniel KraftAlmby IK1:09:44+34:4617:44
53Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:10:06+35:0817:50
54Nils SwartzOK Orion1:10:48+35:5018:00
55Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:11:02+36:0418:04
56Albert BrohedeOK Tyr1:11:55+36:5718:17
57Carl LjungbergDegerfors OK1:13:44+38:4618:45
57Filip HatlenTullinge SK1:13:44+38:4618:45
59Linus HallinSurahammars SOK1:17:03+42:0519:36
60Jonatan GreenAlmby IK1:18:16+43:1819:54
61Martin ErikssonAnnebergs GIF1:19:47+44:4920:18
62Emil EkdahlHagaby GoIF Örebro1:22:07+47:0920:53
63Albin VelanderSurahammars SOK1:28:40+53:4222:33
64Anton VelanderSurahammars SOK1:32:47+57:4923:36
65Felix BergbomSöders-Tyresö1:45:43+1:10:4526:53
66Erik BernerssonOK Enen1:46:12+1:11:1427:01
67Eric BäckArboga OK1:49:48+1:14:5027:56
Arvid GunérusSurahammars SOKej godkänd
Lucas AlzénGustavsbergs OKej godkänd
Rasmus HedarOK Torej godkänd
Olle PetersénOK Njudungej godkänd
Marcus BarbozaAttunda OKej godkänd
Emil LarssonOK Tisarenej godkänd
Pablo Aristondo MagnussonOK Torej godkänd
Noel HelmerssonOK Tisarenej start
Anton KruseKFUM Örebro OKej start
Victor HanssonOK Löftanej start
Sebastian SjöqvistOK Måsenej start
Simon CorneliussonOK Löftanej start

D14 Kort

2 970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia ÅttingLinköpings OK41:4414:03
2Tuva ÖhgrenSävedalens AIK42:06+0:2214:10
3Vilda PerssonIK Hakarpspojkarna59:13+17:2919:56
4Klara JedarOK Tor1:06:41+24:5722:27

H14 Kort

2 970 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus ForsbergOK Ravinen38:5213:05
2Erik GustafssonDegerfors OK42:21+3:2914:15
3Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköping52:41+13:4917:44
4Alvin RösehagVänersborgs SK57:06+18:1419:13
5Melvin EkbergSundbybergs IK1:02:21+23:2920:59

D12

2 970 m, 79 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF25:498:41
2Minna PalmIK Hakarpspojkarna27:00+1:119:05
3Aprilia CinthioSkåneslättens OL30:18+4:2910:12
4Linn EnbomVänersborgs SK30:24+4:3510:14
5Julia GustafssonKFUM Örebro OK31:04+5:1510:27
6Cajsa AleniusNyköpings OK31:13+5:2410:30
7Andrea EnbomVänersborgs SK31:16+5:2710:31
8Linnéa EdvardssonEksjö SOK31:54+6:0510:44
9Lina UllerKils OK32:28+6:3910:55
10Wilma MårtenssonOK Ravinen32:39+6:5010:59
11Alva HagelbergEksjö SOK33:38+7:4911:19
12Ingrid JohanssonSundbybergs IK33:42+7:5311:20
13Ella LaineDegerfors OK34:12+8:2311:30
14Emelie DjerfGarphyttans IF34:19+8:3011:33
15Hilda BohmanHellas Orientering35:00+9:1111:47
16Sara LjungqvistLunds OK35:18+9:2911:53
16Elvira SkobeKalmar OK35:18+9:2911:53
18Alice RökenTäby OK35:43+9:5412:01
19Maja FalkSundbybergs IK35:57+10:0812:06
20Maja ThimbergSöders-Tyresö36:02+10:1312:07
21Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna36:19+10:3012:13
22Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL36:29+10:4012:17
23Ella LindqvistTäby OK36:39+10:5012:20
24Izabella LjungbergOK Tyr36:51+11:0212:24
25Miriam GustafssonTrosabygdens OK36:57+11:0812:26
26Matilda SöderbergOK Skogsfalken37:08+11:1912:30
27Klara PetterssonÅmåls OK37:14+11:2512:32
28Ella JacobsonOK Tor38:00+12:1112:47
29Isabella HolmOK Djerf38:12+12:2312:51
30Elin AxelssonLerums SOK38:27+12:3812:56
31Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro39:09+13:2013:10
32Felicia GustafssonOK Njudung39:10+13:2113:11
33Sanna SigvardsonBredaryds SOK39:36+13:4713:19
34Ida AnderssonVänersborgs SK39:40+13:5113:21
35Clara LövgärdOK Alehof40:09+14:2013:31
36Elin DoeringGarphyttans IF40:18+14:2913:34
37Alma HallstenTäby OK40:56+15:0713:46
38Saga RydbergUmeå OK42:02+16:1314:09
39Cecilia ErikssonOK Milan42:16+16:2714:13
40Saga PalmertzHelsingborgs SOK42:24+16:3514:16
41Lisa MalmKFUM Örebro OK42:48+16:5914:24
42Ella KruseKFUM Örebro OK44:11+18:2214:52
43Alva LarssonOK Linné44:49+19:0015:05
44Elsa GustafssonOK Tylöskog44:55+19:0615:07
45My WallenborgLunds OK44:57+19:0815:08
46Filippa GuttkeNyköpings OK45:12+19:2315:13
47Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL45:38+19:4915:21
48Elsa TunbladMälarö SOK46:01+20:1215:29
49Nellie BolinTullinge SK46:28+20:3915:38
49Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg46:28+20:3915:38
51Amanda BäckArboga OK46:45+20:5615:44
52Evanna JohanssonOK Njudung48:05+22:1616:11
53Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping49:02+23:1316:30
54Emma PerssonHalmstad OK49:41+23:5216:43
55Maja SjödinOK Tisaren49:52+24:0316:47
56Lova JohanssonFK Friskus-Varberg50:47+24:5817:05
57Lina AhlstedtÅmåls OK51:44+25:5517:25
58Penny HaglundLindebygdens OK53:22+27:3317:58
59Wilda LundqvistMälarö SOK53:34+27:4518:02
60Tyra StalebrantGamleby OK55:46+29:5718:46
61Julia AbajiEksjö SOK56:52+31:0319:08
62Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna58:07+32:1819:34
63Joline PetriOK Djerf59:50+34:0120:08
64Emilia MellegårdLidköpings VSK1:00:28+34:3920:21
65Smilla ThomassonFK Göingarna1:00:51+35:0220:29
66Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:03:00+37:1121:12
67Paulina AlzénGustavsbergs OK1:03:30+37:4121:22
68Frida EmilssonFK Åsen1:05:18+39:2921:59
69Julie CasselsjöOK Kolmården1:07:17+41:2822:39
70Emelie HolmströmTäby OK1:07:19+41:3022:39
71Tilda KindlundOK Tyr1:08:31+42:4223:04
72Linnea StéenHelsingborgs SOK1:12:55+47:0624:33
73Alva WidegrenMälarö SOK1:14:53+49:0425:12
74Sanna KallinKFUM Örebro OK1:20:39+54:5027:09
75Alice EttlingSkogspojkarnas OK1:30:43+1:04:5430:32
Saga SehlerOK Kolmårdenej godkänd
Smilla ReuteråsTjalve IF Norrköpingej godkänd
Edith HolmstrandOK Landehofej godkänd
Hilda BrantvallOK Denselnutgått

H12

2 970 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik NederheimTäby OK21:507:21
2Anton JonssonOK Tyr22:07+0:177:26
3Axel ThybeckLindebygdens OK24:51+3:018:22
4Svante SandvikAttunda OK25:41+3:518:38
5Jens FochsenWaxholms OK26:36+4:468:57
6Carl ÖbergGamleby OK26:46+4:569:00
7Hugo BraamOK Denseln27:33+5:439:16
8Emil LingIK Hakarpspojkarna28:24+6:349:33
9Hjalmar AxelssonFK Göingarna28:31+6:419:36
10Axel Örnhagen JørgensenOK Snab28:35+6:459:37
11Petter FochsenWaxholms OK28:50+7:009:42
12Ola LeireGöteborg-Majorna OK29:50+8:0010:02
13Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL30:13+8:2310:10
14Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna30:18+8:2810:12
15Noel HellbergSundbybergs IK30:53+9:0310:23
16Viggo HolmbergOK Tylöskog31:04+9:1410:27
17Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping31:25+9:3510:34
18Wilhelm KarmetunOK Njudung31:32+9:4210:37
19Edvin ÅttingLinköpings OK32:33+10:4310:57
20Liam HogedalVänersborgs SK32:35+10:4510:58
21Philip SjödinOK Tisaren32:52+11:0211:03
22Erik NorinSöders-Tyresö32:54+11:0411:04
23Albin GranqvistFK Göingarna33:14+11:2411:11
24Edvard PelanderOK Djerf34:07+12:1711:29
25Gustav LübckeOK Ravinen34:32+12:4211:37
26Danilo MobergOK Tyr37:33+15:4312:38
27Teodor JonssonSkarpnäcks OL37:52+16:0212:44
28Kurt SjöbergHelsingborgs SOK37:56+16:0612:46
29Måns SandahlIK Hakarpspojkarna38:05+16:1512:49
30Fabian LarssonOK Milan38:44+16:5413:02
31Egon WistedtSundbybergs IK39:13+17:2313:12
32Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK39:16+17:2613:13
33Ted NilssonKFUM Örebro OK39:26+17:3613:16
34Rasmus ÖbergOK Hällen39:45+17:5513:23
35Filip HanssonOK Löftan40:08+18:1813:30
36Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb40:16+18:2613:33
37Filip HöögOK Motala40:23+18:3313:35
38Erik KindlundOK Tranan42:36+20:4614:20
39Oskar WesterbergTrollhättans SOK44:08+22:1814:51
40Isak ÖgrenSävedalens AIK44:09+22:1914:51
41Gustav GranqvistFK Göingarna44:15+22:2514:53
42Ivar WikströmOK Tyr45:00+23:1015:09
43Edvin HalldinKFUM Örebro OK45:04+23:1415:10
44Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK45:29+23:3915:18
45Vincent DahmTjalve IF Norrköping45:52+24:0215:26
46Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK46:53+25:0315:47
47Jakob LindholmBoxholm-Mjölby OL47:20+25:3015:56
48Viktor JonhedKFUM Örebro OK48:30+26:4016:19
49André BergkvistVästerbergslagens OL49:17+27:2716:35
50Axel KjellvågOK Skogsfalken49:38+27:4816:42
51Hugo GustavssonTibro OK49:42+27:5216:44
52Vidar PihlGamleby OK53:06+31:1617:52
53Arvid FröbergOK Tor56:15+34:2518:56
54Noah KorallMotala AIF OL56:32+34:4219:02
55Albin SvenssonSurahammars SOK56:33+34:4319:02
56Noah GöthEksjö SOK1:00:50+39:0020:28
57Jonathan AnderssonVingåkers OK1:04:40+42:5021:46
58Ludvig KransholmKFUM Örebro OK1:10:03+48:1323:35
59Sebastian LindblomGustavsbergs OK1:18:42+56:5226:29
60Manfred LevinSundbybergs IK1:25:25+1:03:3528:45
Robin BergrothVästerås SOKej godkänd
Matti JohanssonOK Njudungej godkänd
Andy GranforsIF Rigorej godkänd
Walter HällåsOK Löftanej godkänd
Axel KylbornAlmby IKutgått
Robin HelmerssonOK Tisarenej start
Elmin HovmöllerSöders-Tyresöej start

D12 Kort

2 320 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nike RinaldoOK Tor26:3111:25
2Elsa VernerOK Tor34:32+8:0114:53
3Felicia KrafftLänna IF35:41+9:1015:22
4Emilia AnderssonOK Tor47:35+21:0420:30
Agnes OlovssonGamleby OKej godkänd
Hanna OlmIF Thorej godkänd

H12 Kort

2 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav LjungbergDegerfors OK22:399:45
2Viggo PerssonIK Hakarpspojkarna33:17+10:3814:20

D10

2 320 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK18:027:46
2Bodil JohanssonSundbybergs IK18:52+0:508:07
3Alice HellbergSundbybergs IK19:25+1:238:22
4Lova BraamOK Denseln22:16+4:149:35
5Astrid KraftAlmby IK22:32+4:309:42
6Elin RydströmOK Skogsfalken22:48+4:469:49
7Emma LindkvistAlmby IK24:23+6:2110:30
8Allis SjödinOK Tisaren25:12+7:1010:51
9Emma SeguraKFUM Örebro OK25:25+7:2310:57
10Ebba FrendeliusIFK Lidingö SOK25:33+7:3111:00
11Lovisa ThybeckLindebygdens OK26:22+8:2011:21
12Ebba LövgärdOK Alehof27:21+9:1911:47
13Kajsa BergrothVästerås SOK27:28+9:2611:50
13Elin AlmgrenSöders-Tyresö27:28+9:2611:50
15Cornelia HällåsOK Löftan27:40+9:3811:55
16Olivia SvenssonFK Åsen27:47+9:4511:58
17Ida RökenTäby OK28:17+10:1512:11
18Molly GraadIF Rigor28:47+10:4512:24
19Matilda BjörneldKalmar OK28:58+10:5612:29
20Märta LagnetegBoxholm-Mjölby OL29:34+11:3212:44
21Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb30:01+11:5912:56
22Hedda TunbladMälarö SOK30:54+12:5213:19
23Erika LindholmBoxholm-Mjölby OL30:55+12:5313:19
24Sofia HalldinKFUM Örebro OK31:10+13:0813:26
25Julia HolmströmTäby OK31:16+13:1413:28
26Greta SandvikAttunda OK31:23+13:2113:31
27Elsa KorallMotala AIF OL32:24+14:2213:57
28Agnes PaulssonOK Löftan33:39+15:3714:30
29Dagny IkoTäby OK33:42+15:4014:31
30Edith BergenfurSkattkärrs SOK34:30+16:2814:52
31Lovisa PihelOK Tisaren35:51+17:4915:27
32Julia EkdahlHagaby GoIF Örebro36:29+18:2715:43
33Irma WidehagSundbybergs IK37:10+19:0816:01
34Lova JonssonSkarpnäcks OL37:37+19:3516:12
35Gabriella HaslerSurahammars SOK38:08+20:0616:26
36Tyra GerdevågHagaby GoIF Örebro40:22+22:2017:23
37Emilie ÖsterbergSurahammars SOK40:32+22:3017:28
38Nora AldinStora Tuna OK48:39+30:3720:58
39Elin KarlssonOK Landehof51:03+33:0122:00
Emily BlythAttunda OKej godkänd
Maja LyckebäckSigtuna OKutgått
Wilma JonssonOK Tyrej start

H10

2 320 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte GranefeltOK Tyr16:507:15
2Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf17:49+0:597:40
3Herman PetterssonSävedalens AIK19:05+2:158:13
4Hugo CorneliussonOK Löftan19:24+2:348:21
5Gabriel HogedalVänersborgs SK19:33+2:438:25
6Albin EmilssonOK Skogsfalken19:35+2:458:26
7Isak LarssonOK Tisaren20:09+3:198:41
8Jarvis HanssonFrölunda OL20:24+3:348:47
9Axel JarlNAIS Orienteringsklubb21:01+4:119:03
10Gustav LindbergOK Roslagen21:51+5:019:25
11Melker CarlssonKFUM Örebro OK22:46+5:569:48
12Johannes AnderssonVänersborgs SK23:50+7:0010:16
13Elias PalmertzHelsingborgs SOK23:58+7:0810:19
14Anton KarlssonUlricehamns OK24:14+7:2410:26
15Folke JohanssonSundbybergs IK24:20+7:3010:29
16Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro25:10+8:2010:50
17Gabriel LaineDegerfors OK25:24+8:3410:56
17Jonas LeireGöteborg-Majorna OK25:24+8:3410:56
19Ture LindskogOK Ravinen25:45+8:5511:05
20Pelle JakobssonEksjö SOK26:20+9:3011:21
21Melker VernerOK Tor26:36+9:4611:27
22Mikael BergOK Enen27:26+10:3611:49
23Amandus KraftAlmby IK29:10+12:2012:34
24Isak SandelinTumba-Mälarhöjden OK29:25+12:3512:40
25Oliver ArnessonLindebygdens OK30:19+13:2913:04
26Vilmer HagelbergEksjö SOK30:23+13:3313:05
27Jelmer SellingLänna IF31:31+14:4113:35
28Elliot RunestavAlmby IK31:57+15:0713:46
29Oscar AhlstedtÅmåls OK32:04+15:1413:49
30Alve WistedtSundbybergs IK32:07+15:1713:50
31Max LindqvistTäby OK34:00+17:1014:39
32Eric KjellvågOK Skogsfalken34:14+17:2414:45
33Junior YlipääMälarö SOK38:27+21:3716:34
34Ivar MessingOK Älvsjö-Örby38:58+22:0816:47
35Axel GustafssonOK Tylöskog39:53+23:0317:11
36Erik BalckTäby OK45:20+28:3019:32
37Melker MalmEds SK51:15+34:2522:05
Olle SchybergOK Skogsfalkenej godkänd
Erik EttlingSkogspojkarnas OKej godkänd
Gustav KarlssonUlricehamns OKej godkänd
Måns DahlbergAlmby IKej start
Tage AggeforsOK Älvsjö-Örbyej start
Simon JonhedKFUM Örebro OKej start

D35

6 060 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna ÖbergOK Hällen1:00:4410:01
2Eva ElfvingDomnarvets GOIF1:14:11+13:2712:14
3Åsa PahlénSöders-Tyresö1:18:20+17:3612:55
4Maria HolmstrandOK Landehof1:18:50+18:0613:00
5Sara Snogerup LinseLunds OK1:18:55+18:1113:01
6Emma TarandiIFK Lidingö SOK1:20:53+20:0913:20
7Sara HelanderDomnarvets GOIF1:25:33+24:4914:07
8Emelie SvalinVänersborgs SK1:28:26+27:4214:35
9Angelica WikströmOK Tyr1:40:59+40:1516:39
10Kristina SpångbergLunds OK1:43:45+43:0117:07
11Erica BlythAttunda OK1:54:32+53:4818:53
12Marie SvenssonFK Åsen2:15:56+1:15:1222:25
Camilla AdlertegOK Enenej godkänd
Cecilia AlzénGustavsbergs OKej godkänd

H35

7 450 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik NormanKamrat och IF KIF1:14:299:59
2Mårten FrendeliusKamrat och IF KIF1:16:31+2:0210:16
3Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK1:20:17+5:4810:46
4Arvid SundkvistKatrineholms OK1:27:39+13:1011:45
5Daniel HasselströmMotala AIF OL1:27:41+13:1211:46
6Mattias ÅgrenCentrum OK1:31:54+17:2512:20
7Jonas BraamOK Denseln1:34:10+19:4112:38
8Kristoffer EdshageCentrum OK1:34:36+20:0712:41
9Marcus HardtMotala AIF OL1:34:56+20:2712:44
10Klas BringertKatrineholms OK1:38:47+24:1813:15
11Martin TichovskySK Praga1:39:53+25:2413:24
12John HenrikssonHagaby GoIF Örebro1:40:08+25:3913:26
13Joel BerringCentrum OK1:44:04+29:3513:58
14Stefan RingOK Löftan1:44:56+30:2714:05
15Elis AnderssonTrosabygdens OK1:53:16+38:4715:12
16Andreas MogrenOK Milan1:53:57+39:2815:17
17Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK2:15:07+1:00:3818:08
18Per VernerOK Tor2:26:39+1:12:1019:41
Mikael MellegårdLidköpings VSKej godkänd
Johan GerdevågHagaby GoIF Örebroej godkänd
Henrik LundgrenCentrum OKej godkänd
Klas LarssonOK Milanej start

D40

5 040 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK56:5011:16
2Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK57:06+0:1611:19
3Johanna KindlundOK Tyr58:45+1:5511:39
4Linda NordinEksjö SOK59:11+2:2111:44
5Anna-Stina PåledalOK Roxen1:00:12+3:2211:56
6Malin JonssonOK Tyr1:00:28+3:3811:59
7Eva HallstenTäby OK1:00:44+3:5412:03
8Emma LindénFK Friskus-Varberg1:02:36+5:4612:25
9Linda RinaldoOK Tor1:05:05+8:1512:54
10Veronica LundOK Kolmården1:05:59+9:0913:05
11Karolina HellbergSundbybergs IK1:06:03+9:1313:06
12Cecilia RydbergUmeå OK1:07:22+10:3213:21
13Anna KorallMotala AIF OL1:08:59+12:0913:41
14Malin LindskogOK Ravinen1:10:59+14:0914:05
15Anna LöwegrenKatrineholms OK1:12:06+15:1614:18
16Nina ThörnqvistSöders-Tyresö1:12:36+15:4614:24
17Sofia LundbergOK Renen1:12:43+15:5314:25
18Karin AlmgrenSöders-Tyresö1:13:00+16:1014:29
19Sofia CarlssonLindebygdens OK1:14:16+17:2614:44
20Anna AndreassonOK Skogsfalken1:15:15+18:2514:55
21Annica Clevnert LeireGöteborg-Majorna OK1:17:21+20:3115:20
22Viktoria LindholmBoxholm-Mjölby OL1:17:37+20:4715:24
23Susanne KarlssonOK Denseln1:18:21+21:3115:32
24Sandra HanssonFrölunda OL1:20:01+23:1115:52
25Ann HyvönenSkattkärrs SOK1:21:07+24:1716:05
26Hana TichovskaSK Praga1:21:37+24:4716:11
27Anna JanssonOK Djerf1:23:40+26:5016:36
28Sofia HjortFalköpings AIK OK1:24:52+28:0216:50
29Katarina EnbomVänersborgs SK1:25:19+28:2916:55
30Karin Rahm BjörneldKalmar OK1:26:08+29:1817:05
31Linda CorneliussonOK Löftan1:27:07+30:1717:17
32Anna KullbergBjörkfors GOIF1:27:30+30:4017:21
33Maria Rosén ThelinJönköpings OK1:31:48+34:5818:12
34Elisabeth HagelbergEksjö SOK1:31:57+35:0718:14
35Sofia HaslerSurahammars SOK1:32:25+35:3518:20
36Katja KinnunenTäby OK1:42:49+45:5920:24
37Cecilia KarmetunOK Njudung1:46:43+49:5321:10
38Angelica LindblomGustavsbergs OK1:47:23+50:3321:18
39Stina BorängSnättringe SK2:29:44+1:32:5429:42
Anna BogrenHagaby GoIF Örebroej godkänd
Camilla SelinFK Göingarnaej godkänd
Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresöej start
Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start
Karin HofstedtTäby OKej start
Malin PilvingeOK Kolmårdenej start

H40

7 200 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per ÖbergOK Hällen56:357:51
2Rikard ClaessonStora Tuna OK58:37+2:028:08
3Martin LindskogOK Ravinen1:04:16+7:418:55
4Sören Nilsson PåledalOK Roxen1:04:40+8:058:58
5Mathias JanssonHagaby GoIF Örebro1:05:24+8:499:05
6Magnus PerssonOK Tisaren1:07:40+11:059:23
7Robert EnbomVänersborgs SK1:08:56+12:219:34
8Anders WidegrenMälarö SOK1:09:15+12:409:37
9Martin PetterssonSävedalens AIK1:09:20+12:459:37
10Martin LarboIFK Lidingö SOK1:10:13+13:389:45
11Håkan GunnarssonFK Göingarna1:10:17+13:429:45
12Peter EttlingSkogspojkarnas OK1:12:01+15:2610:00
13Henrik PetersonOK Denseln1:14:53+18:1810:24
14Göran ThimbergSöders-Tyresö1:16:32+19:5710:37
15Tomas HenrikssonAttunda OK1:17:05+20:3010:42
16Fredrik PerssonHalmstad OK1:17:41+21:0610:47
17Niklas AldinStora Tuna OK1:18:09+21:3410:51
18Claes KlarinVästerås SOK1:18:34+21:5910:54
19Jesper HåkanssonFK Göingarna1:19:27+22:5211:02
20Per MårtenssonOK Ravinen1:19:34+22:5911:03
21Jonas LundbergOK Renen1:19:51+23:1611:05
22Mikael ThomassonFK Göingarna1:27:47+31:1212:11
23Jan HjortFalköpings AIK OK1:27:48+31:1312:11
24Joakim BacklundTäby OK1:27:51+31:1612:12
25Anders LövgärdOK Alehof1:27:53+31:1812:12
26Anders FröbergOK Tor1:32:32+35:5712:51
27Fredrik GranathSvärdsjö SOK1:32:33+35:5812:51
28Jonas SellingLänna IF1:35:24+38:4913:15
29Anders HaglundOK Milan1:38:21+41:4613:39
30Magnus EmilssonFK Åsen1:40:06+43:3113:54
31Magnus LindblomGustavsbergs OK1:41:24+44:4914:05
32Henrik HallinSurahammars SOK1:43:51+47:1614:25
33Jonas HåkanssonEksjö SOK1:46:05+49:3014:44
34Niklas DoeringGarphyttans IF1:49:35+53:0015:13
35Magnus VedinTrollhättans SOK1:50:51+54:1615:23
36Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb1:52:38+56:0315:38
37Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:55:15+58:4016:00
38Andréas PalmertzHelsingborgs SOK1:57:51+1:01:1616:22
39James MelanderTjällmo-Godegårds OK1:58:47+1:02:1216:29
40Jonas NorénHelsingborgs SOK1:59:10+1:02:3516:33
41Stefan BergOK Enen2:00:41+1:04:0616:45
42Henrik HellborgCentrum OK2:10:51+1:14:1618:10
Mattias NordinGustavsbergs OKej godkänd
Magnus EmilssonOK Skogsfalkenej godkänd
Mats GustafssonTrosabygdens OKej godkänd
Fredrik AlzénGustavsbergs OKej godkänd
Stefan GraadIF Rigorutgått
Mathias PerssonHelsingborgs SOKutgått
Petter ValleriusGamleby OKutgått
Daniel BrohedeOK Tyrej start
Jacob BolinTullinge SKej start
Mattias LöfqvistVästerås SOKej start

D45

4 480 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AldénOK Roxen46:5910:29
2Annika IvarssonLinköpings OK47:04+0:0510:30
3Ulrika KindlundOK Tranan49:57+2:5811:08
4Charlotte FlansbjerOK Djerf50:49+3:5011:20
5Anna StrandAttunda OK51:04+4:0511:23
6Camilla ÖhgrenSävedalens AIK55:08+8:0912:18
7Maria Von SchmalenséeAttunda OK55:35+8:3612:24
8Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL56:07+9:0812:31
9Pia JohanssonOK Landehof56:15+9:1612:33
10Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr57:32+10:3312:50
11Agneta ErikssonOK Kolmården58:24+11:2513:02
12Anna Karin OlmIF Thor58:32+11:3313:03
13Annika EricssonVäxjö OK58:38+11:3913:05
14Annika LundströmSundbybergs IK59:17+12:1813:13
15Anna RökenTäby OK1:00:44+13:4513:33
16Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF1:01:03+14:0413:37
17Anette LarssonOK Tor1:01:06+14:0713:38
18Susanna DjurstedtEksjö SOK1:03:44+16:4514:13
19Nina IversAttunda OK1:04:30+17:3114:23
20Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna1:05:34+18:3514:38
21Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna1:05:47+18:4814:41
22Josefine AlbinssonOK Skogsfalken1:06:04+19:0514:44
23Sofia WesterbergOK Kolmården1:07:02+20:0314:57
24Maria LillieströmOK Roxen1:07:53+20:5415:09
25Katarina RundströmIFK Enskede1:07:55+20:5615:09
26Ulrika GranforsIF Rigor1:08:48+21:4915:21
27Katarina OlssonOK Tor1:09:09+22:1015:26
28Marie MarkholmSkåneslättens OL1:09:30+22:3115:30
29Åsa JosarpFK Friskus-Varberg1:10:06+23:0715:38
30Karin AnderssonOK Tisaren1:11:00+24:0115:50
31Susanne WallenborgLunds OK1:12:13+25:1416:07
32Erika JedarOK Tor1:13:50+26:5116:28
33Marie LyckebäckSigtuna OK1:14:03+27:0416:31
34Marina JohanssonOK Njudung1:14:47+27:4816:41
35Karin NilssonGarphyttans IF1:15:08+28:0916:46
36Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL1:15:42+28:4316:53
37Anna LjungqvistLunds OK1:15:49+28:5016:55
38Malin WeidenSkåneslättens OL1:15:52+28:5316:56
39Helena RangertIK Hakarpspojkarna1:16:29+29:3017:04
40Cecilia FochsenWaxholms OK1:17:46+30:4717:21
41Jenny VinbladLunds OK1:18:57+31:5817:37
42Maria SundbergOK Njudung1:19:03+32:0417:38
43Madelene BarbozaAttunda OK1:23:56+36:5718:44
44Ann-Sophie OhlinOK Tranan1:24:48+37:4918:55
45Catrin SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:25:09+38:1019:00
46Jenny RöjgårdOK Kolmården1:25:25+38:2619:03
47Ulrika SanderOK Milan1:27:24+40:2519:30
48Maria LarssonDegerfors OK1:28:09+41:1019:40
49Karolina AnderssonLänna IF1:28:40+41:4119:47
50Anna UllerKils OK1:31:02+44:0320:19
51Gunilla KallhaugeSnättringe SK1:31:03+44:0420:19
52Corinne StäubleOLG Galgenen1:31:08+44:0920:20
53Susanne StålSödertälje-Nykvarn OF1:31:27+44:2820:24
54Eva EngmanOK Denseln1:34:52+47:5321:10
55Karin SteneboAttunda OK1:39:00+52:0122:05
56Sofia KrafftLänna IF1:39:14+52:1522:09
57Charlotte StåhlSundbybergs IK1:40:07+53:0822:20
58Charlotta PersOK Kolmården1:59:07+1:12:0826:35
59Monica AnderssonVingåkers OK1:59:28+1:12:2926:39
Susanne GranGamleby OKej godkänd
Louise AxelssonFK Göingarnaej godkänd
Tina Näsman LandhSundbybergs IKej start
Lena NilssonAttunda OKej start
Therese HolmströmOK Ravinenej start
Jenny BergOK Ravinenej start

H45

6 860 m, 77 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats RöjgårdOK Kolmården56:348:14
2Tommy AnderssonVänersborgs SK57:07+0:338:19
3Johan NäsmanTäby OK58:57+2:238:35
4Johan PetterssonOK Motala1:01:21+4:478:56
5Henric BrohedeOK Tyr1:01:46+5:129:00
6Mårten WaldenfjordJärfälla OK1:02:35+6:019:07
7Björn KarlssonOK Denseln1:05:22+8:489:31
7Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna1:05:22+8:489:31
9Mats KindlundOK Tranan1:07:28+10:549:50
10Johan AhlströmVästerås SOK1:07:43+11:099:52
11Niklas HenrikssonAttunda OK1:07:51+11:179:53
12Tomas HallménOK Tisaren1:08:26+11:529:58
13Henrik MarmelidOK Roxen1:10:48+14:1410:19
14Anders ArfwedsonFrölunda OL1:13:26+16:5210:42
15Lars-Erik HaslerSurahammars SOK1:14:02+17:2810:47
16Calle BohmanHellas Orientering1:14:12+17:3810:48
17Lars LindbomMälarö SOK1:14:32+17:5810:51
18Fabian LjungqvistLunds OK1:14:57+18:2310:55
19Johan BlomsterIF Thor1:15:45+19:1111:02
20Peter LundOK Kolmården1:16:12+19:3811:06
21Anders PeterssonOK Njudung1:16:14+19:4011:06
22Jan SjödinOK Tisaren1:16:40+20:0611:10
23Ulrik IversAttunda OK1:16:43+20:0911:10
24Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro1:17:26+20:5211:17
25Thomas JosarpFK Friskus-Varberg1:18:30+21:5611:26
26Dan LarssonOK Tisaren1:18:36+22:0211:27
27Stefan BergOK Ravinen1:18:46+22:1211:28
28Jonas AxelssonLerums SOK1:19:14+22:4011:33
29Joakim KarmetunOK Njudung1:19:52+23:1811:38
30Lars HjulströmNynäshamns OK1:19:55+23:2111:38
31Viktor SkobeKalmar OK1:20:09+23:3511:41
32Magnus HanssonOK Löftan1:20:11+23:3711:41
33Magnus GranqvistFK Göingarna1:21:11+24:3711:50
34Pontus GustavssonLunds OK1:21:36+25:0211:53
35Erik AderstedtKungälvs OK1:21:37+25:0311:53
36Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK1:21:47+25:1311:55
37Thomas KarlssonOK Landehof1:23:24+26:5012:09
38Christopher LindqvistIFK Enskede1:23:40+27:0612:11
39Johan LindqvistTäby OK1:23:45+27:1112:12
40Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:24:20+27:4612:17
41Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK1:24:43+28:0912:20
42Anders SelinFK Göingarna1:24:55+28:2112:22
43Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL1:26:42+30:0812:38
44Christoffer NorrmanAttunda OK1:26:47+30:1312:39
45Johan SundinWaxholms OK1:27:28+30:5412:45
46Fredrik SteneboAttunda OK1:29:56+33:2213:06
47Rickard JonforsenHallstahammars OK1:30:42+34:0813:13
47Magnus LarsenFK Boken1:30:42+34:0813:13
49Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköping1:31:45+35:1113:22
50Daniel OlmIF Thor1:32:22+35:4813:27
51Emil ErdeliusIF Rigor1:32:36+36:0213:29
52Anders LingIK Hakarpspojkarna1:34:35+38:0113:47
53Mats ThunwallFagersta OK1:34:50+38:1613:49
54Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL1:35:28+38:5413:54
55Stefan NorinSöders-Tyresö1:36:21+39:4714:02
56Christer ÖbergGamleby OK1:36:29+39:5514:03
57Ola SöderbergOK Skogsfalken1:36:54+40:2014:07
58Björn KarlssonKexholms SK1:37:11+40:3714:10
59Johan GranforsIF Rigor1:39:25+42:5114:29
60Stefan SehlerOK Kolmården1:45:09+48:3515:19
61Johan PetriOK Djerf1:45:26+48:5215:22
62Ola MarkholmSkåneslättens OL1:49:05+52:3115:54
63Mikael GuttkeNyköpings OK1:52:19+55:4516:22
64Ronny FalkSundbybergs IK1:53:02+56:2816:28
65Niklas OlssonFagersta OK1:56:40+1:00:0617:00
66Henrik WeidenSkåneslättens OL1:59:31+1:02:5717:25
67Mats EriksonLunds OK2:00:24+1:03:5017:33
68Björn NilssonHärlövs IF2:04:04+1:07:3018:05
69Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping2:04:10+1:07:3618:06
70Andreas CarlssonOK Kolmården2:14:25+1:17:5119:35
71Magnus CinthioSkåneslättens OL2:16:14+1:19:4019:51
72Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK2:17:56+1:21:2220:06
Jonas BergenfurSkattkärrs SOKej godkänd
Henrik ErlandssonOK Södertörnej godkänd
Olle BjörneldKalmar OKej godkänd
Jonas HolmgrenVästerbergslagens OLutgått
Johan KarlssonOK Torutgått
Fredrik JohanssonSundbybergs IKej start
Stefan SandahlIK Hakarpspojkarnaej start
Fredrik KorallMotala AIF OLej start
Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start

D50

4 260 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria JonssonNydalens Skiklub45:0210:34
2Christina SmedbergOK Skogsfalken47:24+2:2211:07
3Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF47:40+2:3811:11
4Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF48:11+3:0911:18
5Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna48:49+3:4711:27
6Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL55:23+10:2113:00
7Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK55:35+10:3313:02
8Ina SkalbergBredaryds SOK57:51+12:4913:34
9Monica HatlenTullinge SK59:50+14:4814:02
10Anneli ÖstbergStora Tuna OK1:00:24+15:2214:10
11Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF1:00:43+15:4114:15
12Monica GustafssonEskilstuna OL1:00:44+15:4214:15
13Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:01:09+16:0714:21
14Anne BodinAlmby IK1:01:47+16:4514:30
15Marie HedarOK Tor1:02:07+17:0514:34
16Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK1:03:57+18:5515:00
17Ingrid JohanssonLaholms IF OK1:04:12+19:1015:04
18Ann GranqvistOK Ravinen1:06:18+21:1615:33
19Yvonne FranzénAlmby IK1:06:49+21:4715:41
20Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg1:08:02+23:0015:58
21Eva-Lotta LöfgrenStora Tuna OK1:08:26+23:2416:03
22Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF1:09:47+24:4516:22
23Annika JosefssonKarlskrona SOK1:10:18+25:1616:30
24Gunilla GustafssonOK Orion1:12:14+27:1216:57
25Lena MalmströmTjalve IF Norrköping1:12:15+27:1316:57
26Annelie JohanssonOK Skärmen1:13:29+28:2717:14
27Gitte EngströmLinköpings OK1:13:36+28:3417:16
28Anne LindellKalmar OK1:14:02+29:0017:22
29Åsa AlsiöIF Hagen1:14:36+29:3417:30
30Anna SundbergOK Södertörn1:18:40+33:3818:27
31Anna-Lena JacobssonDegerfors OK1:23:22+38:2019:34
32Ingegerd CarlssonSundbybergs IK1:24:32+39:3019:50
33Ebba HedegårdOK Kolmården1:25:09+40:0719:59
34Cecilia WestströmSundbybergs IK1:27:21+42:1920:30
35Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna1:36:17+51:1522:36
36Ewa SturkWaxholms OK1:38:59+53:5723:14
37Annette WigertzLånghundra IF1:45:01+59:5924:39
38Dorthe MunktvedAllerød OK1:45:11+1:00:0924:41
39Lena StrömbäckLinköpings OK2:02:47+1:17:4528:49
Pernilla EinanKöping-Kolsva OKej godkänd
Helen SkoogKils OKej godkänd
Eva KappelOK Tyrutgått
Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OKutgått
Ulrika Örnhagen JørgensenOK Snabej start
Marie AlfredssonOK Tyrej start
Lena GumaeliusWaxholms OKej start

H50

6 060 m, 80 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan OlmKils OK50:148:17
2Lars Håkan SandvikAttunda OK52:56+2:428:44
3Per EkNyköpings OK53:14+3:008:47
4Flemming JørgensenOK Snab53:53+3:398:53
5Per JanssonOK Djerf56:09+5:559:15
6Thomas HøjsgaardDomnarvets GOIF56:27+6:139:18
7Fredrik SoneAttunda OK56:43+6:299:21
8Johan HallgrenBjursås OK59:05+8:519:44
9Thomas PerssonOK Denseln59:43+9:299:51
10Mikael ÖhgrenSävedalens AIK59:47+9:339:51
11Magnus LarssonFK Göingarna59:59+9:459:53
12Hans SundqvistTullinge SK1:00:25+10:119:58
13Per ForsbergIFK Enskede1:00:39+10:2510:00
14Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna1:01:30+11:1610:08
15Bengt NorrmanTrollhättans SOK1:01:44+11:3010:11
16Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna1:01:50+11:3610:12
17Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK1:03:10+12:5610:25
18Henrik PetterssonOK Roxen1:03:17+13:0310:26
19Anders BrinkmanVandrarringen1:04:18+14:0410:36
20Håkan AxelssonFK Göingarna1:04:26+14:1210:37
21Anders LillieströmOK Roxen1:05:00+14:4610:43
22Jonas LångStora Tuna OK1:06:17+16:0310:56
23Fredrik JönssonMotala AIF OL1:06:31+16:1710:58
24Mikael WesterbergOK Kolmården1:07:22+17:0811:06
25Gunnar KindlundhTrosabygdens OK1:08:44+18:3011:20
26Lars KarlssonValbo AIF1:09:21+19:0711:26
27Christer AlmHagaby GoIF Örebro1:10:16+20:0211:35
27Henrik OlssonOK Tor1:10:16+20:0211:35
27Mats SöderbergKalmar OK1:10:16+20:0211:35
30Mats CarlssonSundbybergs IK1:10:30+20:1611:38
31Niklas EdvardssonFK Göingarna1:12:17+22:0311:55
32Pontus ErikssonSträngnäs-Malmby OL1:12:21+22:0711:56
33Örjan BeckiusOK Tyr1:12:55+22:4112:01
34Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg1:13:49+23:3512:10
35Claes HagstrandLerums SOK1:14:37+24:2312:18
36Johan MalmOK Kolmården1:15:00+24:4612:22
37Tomas JonssonVandrarringen1:16:11+25:5712:34
38Michael GranqvistOK Ravinen1:16:33+26:1912:37
39Henrik LarssonFK Göingarna1:16:54+26:4012:41
40Roland SannicoloTäby OK1:17:05+26:5112:43
41Per WollbrandOK Ravinen1:18:37+28:2312:58
41Johan SjödinIK Hakarpspojkarna1:18:37+28:2312:58
43Håkan OlofssonÄrla IF1:18:51+28:3713:00
44Fredrik EngmanOK Denseln1:19:05+28:5113:03
45Johan ÅttingLinköpings OK1:19:29+29:1513:06
46Piero SannicoloTullinge SK1:19:32+29:1813:07
47Fredrik ÅslundKatrineholms OK1:21:50+31:3613:30
48Anders ErikssonOK Milan1:22:58+32:4413:41
49Patrik ThybeckLindebygdens OK1:23:28+33:1413:46
50Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna1:26:15+36:0114:13
51Anders GustafssonFK Friskus-Varberg1:26:24+36:1014:15
52Michael AnderssonLunds OK1:26:34+36:2014:17
53Lars DanielsonMatteus SI1:27:01+36:4714:21
54Klas NilssonOL Norska1:27:02+36:4814:21
55Jan HanssonOK Djerf1:27:10+36:5614:23
56Stefan ErikssonOK Älgen1:32:09+41:5515:12
57Pierre DanielssonOK Skogsfalken1:33:32+43:1815:26
58Christer LinderborgKöping-Kolsva OK1:35:08+44:5415:41
59Lars JacobssonDegerfors OK1:35:48+45:3415:48
60Magnus JohanssonOK Kolmården1:35:50+45:3615:48
61Oskar NederheimTäby OK1:35:55+45:4115:49
62Thomas RimhagenLinköpings OK1:40:06+49:5216:31
63Kent BörjessonOK Måsen1:40:20+50:0616:33
64Stefan EngströmLinköpings OK1:41:25+51:1116:44
65Mats KarlssonTullinge SK1:43:10+52:5617:01
66Dennis TollOK Njudung1:43:37+53:2317:05
67Thord SalenbäckKristinehamns OK1:43:53+53:3917:08
68Johan BalckTäby OK1:49:16+59:0218:01
69Kenneth KarlssonAskersunds OK1:49:55+59:4118:08
70Urban StåhlSundbybergs IK1:54:11+1:03:5718:50
71Magnus HedegårdOK Kolmården1:57:43+1:07:2919:25
72Tomas BäckTrosabygdens OK1:57:45+1:07:3119:25
73Niklas SanderOK Milan2:00:17+1:10:0319:50
74Bo WesterbergTrollhättans SOK2:06:55+1:16:4120:56
75Anders LarssonHammarby IF OF2:22:06+1:31:5223:26
Jonatan BörjessonOK Skogshjortarnaej godkänd
Gert WildheimFK Friskus-Varbergej godkänd
Christer ErikssonOK Kolmårdenej godkänd
Mats NylundBredaryds SOKej godkänd
Fredrik SmedbergOK Skogsfalkenutgått
Conny GunnarssonOK Älgenej start
Mats NordTumba-Mälarhöjden OKej start
Magnus JohanssonOK Löftanej start
Tomas KarlssonKexholms SKej start

D55

4 260 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK50:1311:47
2Annika BrodinLindebygdens OK52:16+2:0312:16
3Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro1:06:00+15:4715:29
4Eva WadmanVästerås SOK1:06:59+16:4615:43
5Annette Falck LarssonVänersborgs SK1:09:11+18:5816:14
6Lena SwartzOK Orion1:09:20+19:0716:16
7Catarina HögkvistOK Tyr1:09:42+19:2916:21
7Britt-Marie BengtssonFK Åsen1:09:42+19:2916:21
9Ingrid SvenssonStora Tuna OK1:12:19+22:0616:58
10Anna Weckner WestlundOK Tyr1:12:32+22:1917:01
11Tone HollowellOK Tyr1:12:42+22:2917:03
12Mona BierfeldtÄrla IF1:12:46+22:3317:04
13Ann NilssonMarkaryds FK1:13:11+22:5817:10
14Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF1:13:14+23:0117:11
15Ingela AnderssonLunds OK1:13:59+23:4617:22
16Ingrid KensbyOK Tyr1:14:55+24:4217:35
17Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL1:18:26+28:1318:24
18Jane MelinGöteborg-Majorna OK1:19:51+29:3818:44
19Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK1:20:24+30:1118:52
20Barbro KarlssonKatrineholms OK1:22:50+32:3719:26
21Marie MalmborgSöders-Tyresö1:24:16+34:0319:46
22Christina SternerTockarps IK1:24:59+34:4619:56
23Christina OlssonSkåneslättens OL1:25:11+34:5819:59
24Annika LundströmVäsby OK1:25:26+35:1320:03
25Ann NyströmIF Hagen1:31:36+41:2321:30
26Marie LarssonKöping-Kolsva OK1:31:40+41:2721:31
27Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK1:39:35+49:2223:22
Åsa SundbergOK Södertörnej godkänd

H55

5 490 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF52:029:28
2Håkan SvenssonBredaryds SOK53:00+0:589:39
3Christer SkoogKils OK58:17+6:1510:36
4Ulf MagnussonLeksands OK59:43+7:4110:52
5Colin Mc IntyreOK Tyr59:50+7:4810:53
6Hans MelinGöteborg-Majorna OK1:00:46+8:4411:04
7Rolf WikströmOK Tyr1:03:45+11:4311:36
8Per KallhaugeSnättringe SK1:04:51+12:4911:48
9Peter EnokssonOK Österåker1:06:16+14:1412:04
10Mats BrorssonTockarps IK1:06:19+14:1712:04
11Sven WigertzLånghundra IF1:06:24+14:2212:05
12Bengt JohanssonOK Tyr1:07:18+15:1612:15
13Lars HolmbergIF Hagen1:08:35+16:3312:29
14Andres LaasOK Skogshjortarna1:09:35+17:3312:40
15Thomas PetterssonSträngnäs-Malmby OL1:11:03+19:0112:56
16Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna1:11:34+19:3213:02
17Göran MånssonStigmännen Karlshamns OK1:12:17+20:1513:09
18Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:12:49+20:4713:15
19Patrik AhlgrenTäby OK1:12:51+20:4913:16
20Lars SjökvistStora Tuna OK1:13:06+21:0413:18
21Gunnar ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:13:07+21:0513:19
22Johnny NimvikFK Åsen1:13:40+21:3813:25
23Janne NilssonCentrum OK1:14:11+22:0913:30
24Peter LundbergJärfälla OK1:14:21+22:1913:32
25Sven UndelandSödertälje-Nykvarn OF1:15:43+23:4113:47
26Ronny NordgrenSundbybergs IK1:17:42+25:4014:09
27Jan-Åke IsraelssonOK Milan1:18:06+26:0414:13
28Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK1:20:39+28:3714:41
29Anders AxelssonOK Skogsvargarna1:21:46+29:4414:53
30Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:23:06+31:0415:08
31Per HögkvistOK Tyr1:25:48+33:4615:37
32Anders JohanssonLunds OK1:27:39+35:3715:57
33Niclas MobergOK Tyr1:27:48+35:4615:59
34Thomas HenmyrOK Vilse 871:29:09+37:0716:14
35Arne SääfGudhems IF1:29:41+37:3916:20
36Johan HammarströmOK Måsen1:29:46+37:4416:21
37Leif SandahlOK Tyr1:30:29+38:2716:28
38Karri LindellOK Måsen1:30:40+38:3816:30
39Lars-johan VågLerums SOK1:32:09+40:0716:47
40Roy JohanssonOK Skogsvargarna1:34:17+42:1517:10
41Henrik HallorLindebygdens OK1:35:47+43:4517:26
42Bertil JohanssonKristinehamns OK1:37:43+45:4117:47
43Werner KöhlerTullinge SK1:40:06+48:0418:13
44Gert PetterssonLunds OK1:40:54+48:5218:22
45Hans MalmbergWaxholms OK1:41:32+49:3018:29
46Klas LindgrenVästerås SOK1:41:38+49:3618:30
47Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:42:41+50:3918:42
48Mats BernerssonOK Enen1:47:05+55:0319:30
49Mats KensbyOK Tyr1:48:03+56:0119:40
50Jan LindhSundbybergs IK1:48:18+56:1619:43
51Ansgar SimonssonSundbybergs IK1:52:32+1:00:3020:29
52Per WadmanVästerås SOK1:59:11+1:07:0921:42
53Lennart StenssonHelsingborgs SOK2:12:32+1:20:3024:08
54Per-Olof SvenssonLänna IF3:00:31+2:08:2932:52
Per BlomIFK Enskedeej godkänd
Mikael JohanssonOK Skärmenej godkänd
Ulf JungstrandOK Skogsfalkenej godkänd

D60

3 650 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta LinseforsLunds OK46:3612:46
2Karin GunnarssonStora Tuna OK48:01+1:2513:09
3Lotta ValentinGustavsbergs OK48:11+1:3513:12
4Ingela EkelövSkåneslättens OL48:41+2:0513:20
5Mona ÅkermanValbo AIF50:39+4:0313:52
6Inger WesterbergIF Hagen51:00+4:2413:58
7Elisabeth ÖströmOK Tyr52:08+5:3214:16
8EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF55:33+8:5715:13
9Ann Warma LaasOK Skogshjortarna56:08+9:3215:22
10Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK56:31+9:5515:29
11Lena PerssonGamleby OK1:00:18+13:4216:31
12Gudrun PerssonHallstahammars OK1:04:13+17:3717:35
13Marianne ThorssonIK Trenne Ullared1:06:17+19:4118:09
14Monika NilssonOK Alehof1:11:12+24:3619:30
15Ingrid AnderssonIF Rigor1:17:47+31:1121:18
16Britt GunnarssonKristinehamns OK1:18:18+31:4221:27
17Margareta WadinOK Älvsjö-Örby1:18:31+31:5521:30
18Berit EklöfMatteus SI1:19:20+32:4421:44
19Carola KarlssonOK Tyr1:21:14+34:3822:15

H60

5 040 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats WelanderOK Djerf57:2811:24
2Lars-Åke AnderssonArboga OK57:29+0:0111:24
3Sören JonssonNydalens Skiklub57:37+0:0911:25
4Ulf PalmérUlricehamns OK57:50+0:2211:28
5Sixten WestlundOK Tyr59:25+1:5711:47
6Jörgen KarlssonAttunda OK1:00:10+2:4211:56
7Olov ÖströmOK Tyr1:01:53+4:2512:16
8Björn-Ove PetterssonAttunda OK1:03:24+5:5612:34
9Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF1:03:53+6:2512:40
10Gunnar LangsSkarpnäcks OL1:04:14+6:4612:44
11Jan-Ola KarlssonOK Njudung1:05:32+8:0413:00
12Bengt SchwartzOK Kolmården1:07:19+9:5113:21
13Ulf BurmanGustavsbergs OK1:07:57+10:2913:28
14Sven-Åke AnderssonIF Rigor1:10:14+12:4613:56
15Ingmar EkelövSkåneslättens OL1:12:01+14:3314:17
16Jan-Olof BäckOK Djerf1:12:38+15:1014:24
17Thomas SvenssonMotala AIF OL1:12:45+15:1714:26
18Håkan GustafsonEskilstuna OL1:14:00+16:3214:40
19Johan KarlssonTrollhättans SOK1:15:25+17:5714:57
20Urban ArnessonOK Torfinn1:17:18+19:5015:20
21Stefan GunnarssonKristinehamns OK1:19:05+21:3715:41
22Mats LandquistKöping-Kolsva OK1:22:09+24:4116:17
23Håkan ForsmanRonneby OK1:22:53+25:2516:26
24Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro1:22:57+25:2916:27
25Kyrre ThalbergLunds OK1:23:39+26:1116:35
26Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF1:27:21+29:5317:19
27Sven-Anders OlssonAttunda OK1:28:11+30:4317:29
28Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK1:28:55+31:2717:38
29Nils-Olof BodinAlmby IK1:32:27+34:5918:20
30Åke KappelOK Tyr1:33:52+36:2418:37
31Kenth CarlssonVästerviks OK1:35:05+37:3718:51
32Karl-Åke RynoOK Tisaren1:35:42+38:1418:59
33Bosse EngborgHällefors OK1:39:13+41:4519:41
34Anders AlamaaIK Vikings OK1:46:37+49:0921:09
35Bernt AnderssonIF Rigor1:50:02+52:3421:49
36Sven GranathTjällmo-Godegårds OK1:53:57+56:2922:36
37Ove ErikssonNyköpings OK2:06:31+1:09:0325:06
38Lage JonssonLindebygdens OK2:14:42+1:17:1426:43
Roland NotstamArboga OKej godkänd
Krister GumaeliusWaxholms OKej start
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLej start

D65

3 650 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK48:4713:21
2Inger OnsbringEskilstuna OL50:05+1:1813:43
3Margareta SvenssonOK Vilse 8753:54+5:0714:46
4Maria NordwallOK Kolmården54:31+5:4414:56
5Lena JansonArboga OK55:11+6:2415:07
6Mona ForsbergNyköpings OK1:01:02+12:1516:43
7Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK1:04:55+16:0817:47
8Britt-Marie AldénOK Kolmården1:06:52+18:0518:19
9Ingrid E StrömRonneby OK1:07:13+18:2618:24
10Britt-Marie AnderssonOK Amne1:07:32+18:4518:30
11Marianne EinarssonFagersta OK1:07:58+19:1118:37
12Margareta HaraldssonGustavsbergs OK1:08:25+19:3818:44
13Monica SvärdOK Klemmingen1:09:16+20:2918:58
14Lena SöderbergOK Skogsfalken1:09:28+20:4119:01
15Marianne LissEskilstuna OL1:10:05+21:1819:12
16Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro1:10:32+21:4519:19
17Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK1:10:39+21:5219:21
18Kerstin LissEskilstuna OL1:15:04+26:1720:33
19Gerd HagströmTjalve IF Norrköping1:15:31+26:4420:41
20Britta EklundTrosabygdens OK1:16:59+28:1221:05
21Annette RagvaldVingåkers OK1:17:07+28:2021:07
22Annika NorströmHallstahammars OK1:21:30+32:4322:19
23Barbro ÖstlundOK Roxen1:29:17+40:3024:27
24Lena JakobssonVästerås SOK1:32:06+43:1925:13
Kristin JohanssonKarlskrona SOKej godkänd

H65

4 480 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof OlofssonHagaby GoIF Örebro48:1110:45
2Lars-Åke WallOK Tisaren50:59+2:4811:22
3Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK53:47+5:3612:00
4Lars JakobssonVästerås SOK55:19+7:0812:20
5Leif CarlssonSOK Viljan58:13+10:0212:59
6Lennart GustafssonJönköpings OK1:00:13+12:0213:26
7Dan KlangHaninge SOK1:02:04+13:5313:51
8Sven-Olov WiklundArboga OK1:03:07+14:5614:05
9Paul NorénOK Södertörn1:04:17+16:0614:20
10Lars ÖstlinOK Milan1:05:04+16:5314:31
11Göran AnderssonOK Tylöskog1:05:14+17:0314:33
12Ingemar PerssonGamleby OK1:05:28+17:1714:36
13Leo JohanssonVandrarringen1:06:39+18:2814:52
14Gunnar MunkteliusSurahammars SOK1:07:51+19:4015:08
15Ken RagnarssonOK Kompassen1:07:56+19:4515:09
16Göran LarssonDegerfors OK1:10:08+21:5715:39
17Tommy WesterbergIF Hagen1:11:16+23:0515:54
18Stefan ÖbergOK Milan1:11:20+23:0915:55
19Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn1:11:33+23:2215:58
20Bengt JohanssonOK Skogshjortarna1:12:54+24:4316:16
21Magnus HaraldssonGustavsbergs OK1:13:52+25:4116:29
22Christer NälemarkOK Djerf1:13:54+25:4316:29
23Rolf MathisenEskilstuna OL1:16:10+27:5917:00
24Robert LarssonHagaby GoIF Örebro1:17:40+29:2917:20
25Ingvar AnderssonOK Amne1:21:23+33:1218:09
26Gert OlssonTockarps IK1:21:59+33:4818:17
27Olle BohmanHjärnarps OL1:24:06+35:5518:46
28Ove JohanssonOK Kolmården1:25:17+37:0619:02
29Göran SvärdOK Klemmingen1:26:12+38:0119:14
30Yngve PetterssonLinköpings OK1:26:21+38:1019:16
31Torgny JohanssonBjörkfors GOIF1:28:54+40:4319:50
32Matz LarssonGustavsbergs OK1:32:03+43:5220:32
33Sune CarlssonOK Motala1:34:46+46:3521:09
34Evert JohanssonOK Tisaren1:35:56+47:4521:24
35Hans RagvaldVingåkers OK1:39:02+50:5122:06
36Leif WadmanKöping-Kolsva OK1:39:03+50:5222:06
37Olle ArmanNyköpings OK1:39:27+51:1622:11
38Tommy OlaussonSOK Aneby1:43:44+55:3323:09
39Bengt ÖstlundOK Roxen1:45:33+57:2223:33
40Leif HasselströmMotala AIF OL1:47:22+59:1123:57
41Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF1:47:45+59:3424:03
Åke MossbergOK Milanej godkänd
Harry EnbergVästerbergslagens OLej godkänd
Rolf GustafssonHelsingborgs SOKej godkänd
Mats HaglundOK Djerfej godkänd
Bo DavidssonSolna OKutgått
Hans GustavssonNyköpings OKej start

D70

3 040 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK51:5317:04
2Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK55:36+3:4318:17
3Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL55:57+4:0418:24
4Ewa NordlundLänna IF57:13+5:2018:49
5Gullevi SvenssonRonneby OK1:00:59+9:0620:03
6Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK1:04:45+12:5221:17
7Evy NordSödertälje IF1:07:58+16:0522:21
8Inga-Lill PetterssonLinköpings OK1:09:05+17:1222:43
9Stina KorallMotala AIF OL1:16:47+24:5425:15
10Kerstin ErnvidUlricehamns OK1:18:35+26:4225:50
11Inge JørgensenOK Roskilde1:19:37+27:4426:11
12Ulla LingJönköpings OK1:20:54+29:0126:36
13Kristina ErikssonLänna IF1:27:07+35:1428:39
14Vega SlottnerJönköpings OK1:29:06+37:1329:18
15Siv FrodinKöping-Kolsva OK1:35:01+43:0831:15
16Britt-Marie ÅbergOK Tisaren1:38:55+47:0232:32
17Marianne SellgrenSigtuna OK1:47:14+55:2135:16
Agneta Pihl SkoogEnköpings AIFej godkänd
Elisabeth ErikssonOK Milanej godkänd
Sonja JedarÅkers IFutgått

H70

4 100 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen43:1310:32
2Kjell ErikssonOK Djerf43:22+0:0910:34
3Kenneth JohanssonEskilstuna OL44:04+0:5110:44
4Matts EngvallBodens Bandyklubb OS44:56+1:4310:57
5Torgny PetterssonVästerviks OK45:21+2:0811:03
6Hans-Gösta BernhardMariestads FK45:38+2:2511:07
7Tommy OlssonKarlskrona SOK47:09+3:5611:30
8Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK47:23+4:1011:33
9Anders SellgrenSigtuna OK50:03+6:5012:12
10Runar AldénOK Kolmården51:07+7:5412:28
11Ove ThorssonIK Trenne Ullared51:09+7:5612:28
12Lars PerssonOK Kompassen51:22+8:0912:31
13Per-Olof FernbergIS Skanne52:12+8:5912:43
14Göran ForsbergNyköpings OK53:21+10:0813:00
15Hans PerssonOK Älgen59:20+16:0714:28
16Johnny GustafssonGamleby OK59:43+16:3014:33
17Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK1:00:17+17:0414:42
18Jerry MartinssonOK Motala1:00:26+17:1314:44
19Bengt SörensenJönköpings OK1:01:16+18:0314:56
20Åke PerssonHjärnarps OL1:01:24+18:1114:58
21Göran LarboAttunda OK1:01:37+18:2415:01
22Roy OvessonHelsingborgs SOK1:04:51+21:3815:49
23Christer GrönbladHärlövs IF1:06:23+23:1016:11
24Göran EklundTrosabygdens OK1:07:40+24:2716:30
25Peter HagströmTjalve IF Norrköping1:08:16+25:0316:39
26Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF1:09:45+26:3217:00
27Sven PihlEnköpings AIF1:10:24+27:1117:10
28Karsten RichardtKøge OK1:13:36+30:2317:57
29Gert OlssonSkåneslättens OL1:15:46+32:3318:28
30Kjell-Åke RyenKroppa IF1:24:00+40:4720:29
31Jan HanssonLunds OK1:32:26+49:1322:32
32Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK1:34:43+51:3023:06
33Rune VikmanVästerås SOK1:36:46+53:3323:36
Sören ErikssonLänna IFutgått
Leif NordlundLänna IFutgått
Roger DanielssonLinköpings OKej start

D75

3 040 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta JohanssonKristinehamns OK45:5915:07
2Ulla LindheIK Stern49:12+3:1316:11
3Birgitta StenströmVänersborgs SK50:48+4:4916:42
4Asta SjöbergLindebygdens OK55:23+9:2418:13
5Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby1:03:55+17:5621:01
6Britt ErikssonHammarby IF OF1:13:05+27:0624:02
7Margaretha NyströmLänna IF1:17:37+31:3825:31
8Gunvor GranathNynäshamns OK1:59:49+1:13:5039:24
Birgit KarlssonMariestads FKutgått
Gunilla GrönbladHärlövs IFutgått

H75

3 620 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle JohanssonIFK Hedemora OK45:4012:36
2Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK45:49+0:0912:39
3Kurt ÅbergOK Tisaren46:53+1:1312:57
4Henrik HvoslefIK Stern47:01+1:2112:59
5Roland KarlssonRonneby OK47:09+1:2913:01
6Ragnar ErikssonOK Hedströmmen47:22+1:4213:05
7Stig IsraelssonOK Tylöskog47:54+2:1413:13
8Runo JohanssonKristinehamns OK50:52+5:1214:03
9Kjell MånssonKarlskrona SOK51:44+6:0414:17
10Gert IngvarssonLindebygdens OK52:29+6:4914:29
11Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF55:50+10:1015:25
12Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK56:16+10:3615:32
13Henrik BergmanOK Linné58:03+12:2316:02
14Jerry HolmEskilstuna OL59:55+14:1516:33
15Ulf WaldenfjordLinköpings OK1:00:31+14:5116:43
16Lennart SturessonVästerviks OK1:00:39+14:5916:45
17Hans AnderssonVästerås SOK1:02:50+17:1017:21
18Erland LingJönköpings OK1:03:23+17:4317:30
19Kjell BlombergIK Standard1:03:46+18:0617:36
20Sven Erik SjöholmMullsjö SOK1:04:18+18:3817:45
21Arne LarsenVästerviks OK1:05:14+19:3418:01
22Ingemar SvenssonLunds OK1:05:48+20:0818:10
23Lars NordSödertälje IF1:06:20+20:4018:19
24Sven-Olov NorlinRimbo SOK1:06:44+21:0418:26
25Lars-Erik RaskVästerås SOK1:06:57+21:1718:29
26Kjell AnderssonEskilstuna OL1:07:26+21:4618:37
27Kay SvenssonOK P41:09:14+23:3419:07
28Björn EkholmVästerås SOK1:12:15+26:3519:57
29Ole SvendsenOK Roskilde1:14:53+29:1320:41
30Arne AnderssonOK Motala1:15:52+30:1220:57
31Lars-Åke LarssonOK Tranan1:19:41+34:0122:00
32Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL1:30:00+44:2024:51
Ivan ErnvidUlricehamns OKej godkänd
Kjell MjöbergHallstahammars OKutgått
Hans L AnderssonVästerbergslagens OLej start

H80

3 040 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK40:2813:18
2Tord LidströmHagaby GoIF Örebro41:19+0:5113:35
3Folke NyströmVästerbergslagens OL43:02+2:3414:09
4Ove JohanssonOK Järnbärarna43:14+2:4614:13
5Svante NyströmVästerbergslagens OL47:17+6:4915:33
6Ulf EskilssonOK Södertörn58:45+18:1719:19
7Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:29:55+49:2729:34

H85

2 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alf LundkvistOK Tor57:3622:35
2Gunnar NymanOK Djerf1:24:34+26:5833:09
Arvo HyvönenSkattkärrs SOKej godkänd
Valter AlamaaIK Vikings OKutgått
Lars MagnussonKristinehamns OKutgått

Inskolning

1 440 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alva AldinStora Tuna OKfullföljt
Simon Amblie TarandiIFK Lidingö SOKfullföljt
Filip BengtslinLunds OKfullföljt
Svante BergmanOK Skogsfalkenfullföljt
Hugo BilowKFUM Örebro OKfullföljt
Joshua BlythAttunda OKfullföljt
Nora BringertKatrineholms OKfullföljt
Hilda ElfvingStora Tuna OKfullföljt
Theo ElofssonOK Njudungfullföljt
Ester ErikssonIFK Brattforsfullföljt
Lovis ErikssonOK Milanfullföljt
Aron FalkOK Hällenfullföljt
Ester FalkOK Hällenfullföljt
Axel GustafssonTrosabygdens OKfullföljt
Love GöthEksjö SOKfullföljt
Ellen HallonqvistAlmby IKfullföljt
Lucas HalvarssonKFUM Örebro OKfullföljt
Dexter HanssonFrölunda OLfullföljt
Arvid HasselströmMotala AIF OLfullföljt
Alicia HögforsTrosabygdens OKfullföljt
Ylva-li JarlNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Casper JohnssonKFUM Örebro OKfullföljt
Hilma KaboIFK Mora OKfullföljt
Selma KaskOK Linnéfullföljt
Gustav LagnetegBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Theodor LauriKamrat och IF KIFfullföljt
Anton LundbergOK Renenfullföljt
Signe MartinelleSöders-Tyresöfullföljt
Stina MartinelleSöders-Tyresöfullföljt
Frida MobergFK Göingarnafullföljt
Linnéa PåledalOK Roxenfullföljt
Svante RovinaOK Skogsfalkenfullföljt
Irma SahlstedtSöders-Tyresöfullföljt
Herman SchybergOK Skogsfalkenfullföljt
Axel StridTrosabygdens OKfullföljt
Linnea SundkvistKatrineholms OKfullföljt
Emil ThimbergSöders-Tyresöfullföljt
Ebba VestmanAlmby IKfullföljt
Oliver VibergOK Roxenfullföljt
Vide ZetterbergOK Djerffullföljt
Simon ÅttingLinköpings OKfullföljt
Ingalisa ÖbergOK Hällenfullföljt
Lucas ÖbergOK Hällenfullföljt
Nils Öjebo LöfKFUM Örebro OKfullföljt
William JantzenKFUM Örebro OKej godkänd
Alice GidlöfKFUM Örebro OKej start
Jonas Kraftklubblösej start
Sixten PetterssonStora Tuna OKej start

U1

2 170 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK17:308:03
2Ivar HolmstrandOK Landehof19:09+1:398:49
3Sigge RinaldoOK Tor20:23+2:539:23
4Elma MagnellKatrineholms OK20:35+3:059:29
5Ida HellbergSundbybergs IK21:25+3:559:52
6Saga HellbergSundbybergs IK21:28+3:589:53
7Ebba SahlstedtSöders-Tyresö23:05+5:3510:38
8Harald CarlssonKFUM Örebro OK23:30+6:0010:49
9Albin SandebergWaxholms OK24:10+6:4011:08
10Elton MagnellKatrineholms OK25:03+7:3311:32
11Alfred PihelOK Tisaren25:38+8:0811:48
12Hugo RydbergUmeå OK26:00+8:3011:58
13Elvin MagnellKatrineholms OK26:02+8:3211:59
14Oskar PihelOK Tisaren26:04+8:3412:00
15Alvin KorallMotala AIF OL26:17+8:4712:06
16Hjalmar LindgårdFK Göingarna27:38+10:0812:44
17Tuva LarssonOK Linné28:14+10:4413:00
18Sixten LindgårdFK Göingarna28:43+11:1313:14
19Hugo GranqvistFK Göingarna28:47+11:1713:15
20Vidar LarssonIF Thor28:55+11:2513:19
21Olle GranefeltOK Tyr29:10+11:4013:26
22Inez KjellvågOK Skogsfalken31:22+13:5214:27
23William Sallros LångOK Milan32:00+14:3014:44
24Viktor KallinKFUM Örebro OK32:25+14:5514:56
25Irma BerglundTäby OK33:04+15:3415:14
26Lukas TarandiIFK Lidingö SOK33:26+15:5615:24
27Dondi NilssonJärla Orientering33:31+16:0115:26
28Folke RynoOK Tisaren33:42+16:1215:31
29Agnes LübckeOK Ravinen33:48+16:1815:34
30Oscar RydströmOK Skogsfalken34:25+16:5515:51
31Matilda Henriksson RibeiroOK Djerf34:55+17:2516:05
32Tuva ThörnqvistSöders-Tyresö35:13+17:4316:13
33Sune IsakssonAlmby IK35:38+18:0816:25
34Lilly BergenfurSkattkärrs SOK35:45+18:1516:28
35Måns TroengOK Linné35:49+18:1916:30
36Axel GustafssonDegerfors OK36:04+18:3416:37
37Felix SandahlIK Hakarpspojkarna36:10+18:4016:40
38Elsa HasselströmAlmby IK36:24+18:5416:46
39Svante Jorstigklubblös36:27+18:5716:47
40Alva MellegårdLidköpings VSK36:44+19:1416:55
41Alfons Eriksson GidlöfKFUM Örebro OK36:51+19:2116:58
42Olle JacobsonOK Tor37:39+20:0917:21
43Ingrid ArnessonLindebygdens OK37:54+20:2417:27
44Remus FranzénKFUM Örebro OK38:16+20:4617:38
45Cornelia Näsman LandhSundbybergs IK38:34+21:0417:46
46Vincent LjungbergOK Tyr39:27+21:5718:10
47Hilda GunérusSurahammars SOK40:32+23:0218:40
48Meja BerglundTäby OK40:34+23:0418:41
49Freja PerssonDomnarvets GOIF41:25+23:5519:05
50Lovisa PerssonDomnarvets GOIF41:27+23:5719:06
51Agnes MalmEds SK44:48+27:1820:38
52Elias WedinNAIS Orienteringsklubb45:23+27:5320:54
53Tom ValjusIFK Lidingö SOK48:46+31:1622:28
54Robin KäckAttunda OK49:20+31:5022:44
55Nora TunbladMälarö SOK49:55+32:2523:00
56Sigge ErikssonKFUM Örebro OK51:02+33:3223:31
57Miriam TroengOK Linné53:19+35:4924:34
58Arnesson LowaLindebygdens OK54:47+37:1725:14
Jonna DoeringGarphyttans IFej godkänd
Ella HallstenTäby OKej godkänd
Elgot SinaiVästerviks OKej godkänd
Cornelia Näsman LandhSundbybergs IKej godkänd
Sara BergOK Ravinenej start

U2

2 350 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo ClaessonStora Tuna OK20:258:41
2Emil ÖbergOK Hällen24:35+4:1010:27
3Ella AnderssonOK Löftan24:36+4:1110:28
4Erik KylbornAlmby IK24:38+4:1310:28
5Alfons IsakssonAlmby IK25:14+4:4910:44
6Hugo AldénOK Roxen25:40+5:1510:55
7Mio ErikssonOK Milan27:15+6:5011:35
8Måns PerssonEksjö SOK27:49+7:2411:50
9Elias HolmOK Tisaren28:24+7:5912:05
10Melker BacklundOK Hällen28:25+8:0012:05
11Lukas WidegrenMälarö SOK28:40+8:1512:11
12Karl KullbergBjörkfors GOIF28:56+8:3112:18
13Jon Forsberg RundströmIFK Enskede29:33+9:0812:34
14Assar Rosén ThelinJönköpings OK29:41+9:1612:37
15Emma BergOK Ravinen29:54+9:2912:43
16Ellen MobergFK Göingarna30:59+10:3413:11
17Erik HallonqvistAlmby IK32:28+12:0313:48
18Melker MangnäsKFUM Örebro OK33:03+12:3814:03
19Adam LundbyTjalve IF Norrköping33:12+12:4714:07
20Elin DjerfGarphyttans IF33:26+13:0114:13
21Oscar LundbyTjalve IF Norrköping33:55+13:3014:25
22Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK34:20+13:5514:36
23Lovisa NederheimTäby OK34:25+14:0014:38
24Karl SundkvistKatrineholms OK35:28+15:0315:05
25Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping35:33+15:0815:07
26Estarp ElsaOK Tisaren37:04+16:3915:46
27Molly ValleriusGamleby OK37:25+17:0015:55
28Lava-Li SinaiVästerviks OK37:38+17:1316:00
29Arvid LarssonOK Milan37:49+17:2416:05
30Julia VestmanAlmby IK38:13+17:4816:15
31Stella Näsman LandhSundbybergs IK38:16+17:5116:17
32Astrid JacobsonOK Tor38:57+18:3216:34
33David ErikssonLunds OK40:34+20:0917:15
34Alva NilssonKFUM Örebro OK40:56+20:3117:25
35Anna ErikssonLunds OK41:26+21:0117:37
36Vilja OlssonÅmåls OK42:03+21:3817:53
37Lin PelanderOK Djerf42:44+22:1918:11
38Rasmus KäckAttunda OK44:25+24:0018:54
39Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL45:20+24:5519:17
40Oliver RunestavAlmby IK48:03+27:3820:26
41David JonforsenHallstahammars OK49:14+28:4920:57
42Noomi GreenAlmby IK49:51+29:2621:12
43Annie LindkvistAlmby IK49:54+29:2921:14
44Fredrik EricsonFagersta OK53:50+33:2522:54
45Ida AnderssonTullinge SK57:30+37:0524:28
46Otto BrantvallOK Denseln1:00:38+40:1325:48
47Felix AnderssonNAIS Orienteringsklubb1:02:42+42:1726:40
48Vide MessingOK Älvsjö-Örby1:06:23+45:5828:14
Sonia KurashovaFK Åsenej godkänd
Alma BrantvallOK Denselnej start

Öppen 1

2 350 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jimmy Jonssonklubblös29:1012:24
2Jonas Kraftklubblös31:54+2:4413:34
3Ann-Kristin RundbergFK Friskus-Varberg39:42+10:3216:53
4Maria BergHagaby GoIF Örebro40:21+11:1117:10
5Samuel ErikssonOK Letstigen48:03+18:5320:26
6Cecilia MagnussonStora Tuna OK48:55+19:4520:48
7Anette BohmanHjärnarps OL55:30+26:2023:37
8Hampus AlzénGustavsbergs OK1:04:51+35:4127:35
9Neda EkbergSundbybergs IK1:28:56+59:4637:50
Tove JakobssonEksjö SOKej godkänd
Anders PerssonOK Alfernaej godkänd

Öppen 2

3 250 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina ThimbergSöders-Tyresö32:5710:08
2Märta SandvikAttunda OK40:45+7:4812:32
3Anders Erikssonklubblös45:55+12:5814:07
4Terése EricssonGarphyttans IF47:05+14:0814:29
5Anna SjömanOK Letstigen48:54+15:5715:02
6Petter GranathSvärdsjö SOK50:01+17:0415:23
7Barbro GustavsonTjällmo-Godegårds OK1:03:51+30:5419:38
8Mattias HedinSöders-Tyresö1:11:21+38:2421:57
9Diana AsadHagaby GoIF Örebro1:12:20+39:2322:15
10Ulrika AxellIFK Enskede1:22:17+49:2025:19
11Tatiana LindqvistTäby OK1:30:00+57:0327:41
12Helle RagnarssonOK Kompassen1:37:46+1:04:4930:04
Noa Simonssonklubblösej godkänd

Öppen 3

2 680 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig AttåsOK Tisaren27:5110:23
2Fabian BergqvistGarphyttans IF30:02+2:1111:12
3Mona BergqvistGarphyttans IF30:15+2:2411:17
4Nina PetterssonÅmåls OK32:17+4:2612:02
5Johan WaernqvistNAIS Orienteringsklubb33:11+5:2012:22
6Marcelo Henriksson RibeiroOK Djerf33:26+5:3512:28
7Ylva DoeringGarphyttans IF35:59+8:0813:25
8Linda AlmgrenOK Kolmården37:05+9:1413:50
9Lise-Lott AhlstedtÅmåls OK37:11+9:2013:52
10Emma LiliegrenOK Djerf37:12+9:2113:52
11Lina JansHagaby GoIF Örebro37:51+10:0014:07
12Morgan LagnetegBoxholm-Mjölby OL38:09+10:1814:14
13Ulrika AttåsOK Tisaren39:23+11:3214:41
14Robert RylanderSpårvägens OK39:29+11:3814:43
15Catharina AnderssonOK Tor40:29+12:3815:06
16Botvid SimonssonSundbybergs IK40:36+12:4515:08
17Felix LindOK Tyr41:24+13:3315:26
18Anders StålnäbbKvarnsvedens GOIF OK41:25+13:3415:27
19Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL41:28+13:3715:28
20Nina PasanenOK Djerf42:49+14:5815:58
21Anita PalmérUlricehamns OK43:07+15:1616:05
22Hugo Simonssonklubblös43:20+15:2916:10
23Maria PetterssonOK Njudung43:41+15:5016:17
24Sara AnderssonVänersborgs SK44:17+16:2616:31
25Catharina ModOK Milan45:44+17:5317:03
26Annica AhlgrenTäby OK45:49+17:5817:05
27Niklas YlipääMälarö SOK46:07+18:1617:12
28Benita MånssonHagaby GoIF Örebro46:41+18:5017:25
29Eva KindlundhTrosabygdens OK47:10+19:1917:35
30Ellen JonssonWaxholms OK47:20+19:2917:39
31Johanna ErikssonIFK Brattfors48:40+20:4918:09
32Cecilia EnbäckSöders-Tyresö49:38+21:4718:31
33Lilith Westerströmklubblös51:01+23:1019:02
34Camilla HöögOK Motala51:14+23:2319:07
35Anna GuttkeNyköpings OK52:00+24:0919:24
36Jonas EkbergSundbybergs IK52:21+24:3019:32
37Lisa Dömstedt DalénOK Letstigen52:41+24:5019:39
38Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK53:28+25:3719:57
39Monica AronssonOK Alferna53:57+26:0620:07
40Moa KleistBoxholm-Mjölby OL55:11+27:2020:35
41Anna-Karin MouazzenOK Letstigen55:26+27:3520:41
42Sölvi BjörsvikFK Göingarna55:52+28:0120:50
43Marita LindholmKöping-Kolsva OK57:10+29:1921:19
44Felix ThomassonFK Göingarna58:22+30:3121:46
45Melvin TörshagenOK Djerf58:24+30:3321:47
46LarsOwe StrömRonneby OK59:47+31:5622:18
47Lotta PetersénOK Njudung1:01:07+33:1622:48
48Ulrika FranssonOK Njudung1:01:10+33:1922:49
49Liv LindOK Skärmen1:01:16+33:2522:51
50Mira BäckTrosabygdens OK1:02:10+34:1923:11
51Lisen BäckTrosabygdens OK1:02:11+34:2023:12
52Liselott HögforsTrosabygdens OK1:03:33+35:4223:42
53Susanna LindellLinköpings OK1:03:48+35:5723:48
54Gunilla GlimténOK Löftan1:03:59+36:0823:52
55Karin JohanssonHallstahammars OK1:05:11+37:2024:19
56Elsa BybergDomnarvets GOIF1:05:51+38:0024:34
56Håkan BybergDomnarvets GOIF1:05:51+38:0024:34
58Liselotte Anderssonklubblös1:06:04+38:1324:39
59Eva KorkeakoskiOK Milan1:06:14+38:2324:42
60Örjan SäkerHagaby GoIF Örebro1:07:37+39:4625:13
61Claes RundströmOK Älvsjö-Örby1:09:02+41:1125:45
62MariAnne MånssonRonneby OK1:11:29+43:3826:40
63Christina SvenssonBjörkfors GOIF1:18:41+50:5029:21
Lukas SandelinTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Birgitta NorlinRimbo SOKutgått

Öppen 4

5 160 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias IsakssonAlmby IK59:1811:29
2Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping1:06:30+7:1212:53
3Ida ÖnstenIK Vista1:08:37+9:1913:17
4Charlotta MellegårdVästerbergslagens OL1:10:50+11:3213:43
5Simon Kjellinklubblös1:11:13+11:5513:48
6Ingela FredrikssonKFUM Örebro OK1:16:17+16:5914:47
7Annelie ThomassonFK Göingarna1:24:23+25:0516:21
8Anders ErikssonKFUM Örebro OK1:32:05+32:4717:50
9Mattias KransHolmKFUM Örebro OK1:36:38+37:2018:43
10Catarina KransholmKFUM Örebro OK1:36:46+37:2818:45
11Anna GustafssonTrosabygdens OK1:37:51+38:3318:57
12Bengt WisénLindebygdens OK1:38:23+39:0519:03
13Hanna JakobssonKFUM Örebro OK1:44:50+45:3220:18
14Lisa DalpilKFUM Örebro OK1:47:23+48:0520:48
15Birgitta NybergAttunda OK2:09:50+1:10:3225:09
16Elin KraftKFUM Örebro OK2:51:59+1:52:4133:19
17Edvin LarssonKFUM Örebro OK2:52:22+1:53:0433:24
petra MangäsKFUM Örebro OKej godkänd
Petra MangnäsKFUM Örebro OKej start

Öppen 5

3 190 m, 96 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus HalldinKFUM Örebro OK31:459:57
2Julia JohnssonKFUM Örebro OK38:17+6:3212:00
3Jonas NilssonBredaryds SOK45:07+13:2214:08
3Niclas RisbergGarphyttans IF45:07+13:2214:08
5Josefin ErlandssonOK Milan45:16+13:3114:11
6Christophe HerlyOK Södertörn46:28+14:4314:33
6Sofia ErlandssonOK Milan46:28+14:4314:33
8Malin LignellOK Tisaren46:56+15:1114:42
9Oscar ForsbergKFUM Örebro OK49:08+17:2315:24
10Magdalena SjödinOK Tisaren49:17+17:3215:26
11Sarah-Jane BarrableOK Ravinen49:59+18:1415:40
12Jonas RunestavAlmby IK50:23+18:3815:47
13Helena FalkTäby OK50:33+18:4815:50
14Ann-Sofi WelanderOK Djerf51:03+19:1816:00
15Ida SchybergOK Skogsfalken51:04+19:1916:00
16Ann Hermansson AlmHagaby GoIF Örebro51:33+19:4816:09
17Emma LarssonOK Linné51:41+19:5616:12
18Cave SinaiVästerviks OK52:18+20:3316:23
19Tomas DömstedtOK Letstigen52:42+20:5716:31
20Jörgen Jonssonklubblös53:21+21:3616:43
21Ulrika HallonqvistAlmby IK53:22+21:3716:43
22Lars DalénOK Letstigen53:41+21:5616:49
23Tina WestlundKils OK53:49+22:0416:52
24Sara AnderssonOK Denseln53:53+22:0816:53
25Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF54:17+22:3217:01
26Kerstin OlvegårdFK Göingarna55:09+23:2417:17
27Robert HagströmEskilstuna OL55:12+23:2717:18
28Ingela LindbergUmara SC56:27+24:4217:41
29Johan FrisellBoxholm-Mjölby OL56:56+25:1117:50
30Leif HjulströmOK Milan57:31+25:4618:01
31Christer AldénOK Roxen57:59+26:1418:10
32Frida JonforsenHallstahammars OK58:15+26:3018:15
33Henrik SandebergWaxholms OK58:30+26:4518:20
34Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF58:57+27:1218:28
35Lars HelmerssonVandrarringen58:58+27:1318:29
36Rebecca WinsnesSödertälje-Nykvarn OF59:01+27:1618:30
37Lena RambergHallstahammars OK59:09+27:2418:32
38Bo WinqvistOK Djerf59:20+27:3518:35
39Ola SvenssonFK Åsen59:48+28:0318:44
40Therese EkmanFinspångs SOK59:57+28:1218:47
41Pasi ValjusIFK Lidingö SOK1:00:23+28:3818:55
42Annica LübckeOK Ravinen1:01:13+29:2819:11
43Margareta NylinOK Tisaren1:01:35+29:5019:18
44Anders ErikssonKexholms SK1:01:49+30:0419:22
45Karin DahlgrenHagaby GoIF Örebro1:01:50+30:0519:23
46Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping1:02:44+30:5919:39
47Oskar ReuteråsTjalve IF Norrköping1:03:00+31:1519:44
48Håkan SjöbergHagaby GoIF Örebro1:03:12+31:2719:48
49Caroline Sjögrenklubblös1:03:14+31:2919:49
50Ida StödemanSurahammars SOK1:03:31+31:4619:54
51Åsa PerssonEksjö SOK1:04:08+32:2320:06
52Peter LübckeOK Ravinen1:04:14+32:2920:08
53Ingela PetterssonOK Milan1:04:43+32:5820:17
54Jimmy LarssonIF Thor1:04:52+33:0720:20
55Linda Kraft UnossonKalmar OK1:05:27+33:4220:31
56Anna Martinsson-KarlssonStockholmspolisens IF OF1:06:05+34:2020:42
57Daniel HällåsOK Löftan1:06:40+34:5520:53
57Anna FalkNyköpings OK1:06:40+34:5520:53
59Per-Olof EinarssonFagersta OK1:06:53+35:0820:57
60Jenny JakobssonEksjö SOK1:07:34+35:4921:10
61Helena BybergDomnarvets GOIF1:08:14+36:2921:23
62Andrew BlythAttunda OK1:08:21+36:3621:25
63Gustav BromanVästerås SOK1:08:32+36:4721:29
64Nina AnderssonKöping-Kolsva OK1:08:33+36:4821:29
65Pi PerssonOK Orion1:09:00+37:1521:37
66Kristina PerssonHalmstad OK1:09:08+37:2321:40
67Lennart SvenssonOK Kullingshof1:09:47+38:0221:52
68Gabriella Lundqvistklubblös1:12:22+40:3722:41
69Yvonne SvenssonOK Kullingshof1:14:02+42:1723:12
70Karin TunbladMälarö SOK1:15:09+43:2423:33
71Elena KurashovaFK Åsen1:16:12+44:2723:53
72Ann-Charlotte WallenhammarHagaby GoIF Örebro1:16:30+44:4523:58
73Tobias SvenssonSurahammars SOK1:16:36+44:5124:00
74Annika LjungbergDegerfors OK1:20:13+48:2825:08
75Sofia RunestavAlmby IK1:20:22+48:3725:11
76Ewa HolmbergIF Hagen1:20:23+48:3825:11
77Caspin SinaiVästerviks OK1:21:37+49:5225:35
78Martina SinaiVästerviks OK1:22:28+50:4325:51
79Cecilia HolmbergOK Tylöskog1:23:25+51:4026:08
80Sofia LöfgrenVästerås SOK1:24:12+52:2726:23
81Jennie ÖsterbergSurahammars SOK1:24:38+52:5326:31
82Andrea ErdeliusIF Rigor1:26:45+55:0027:11
83Dennis BjurstedtSurahammars SOK1:29:51+58:0628:09
84Lennart MagnussonLaholms IF OK1:31:19+59:3428:37
85Henrik GunérusSurahammars SOK1:35:03+1:03:1829:47
86Sara SvenssonSurahammars SOK1:43:05+1:11:2032:18
87Carina GunérusSurahammars SOK1:50:51+1:19:0634:44
88Anneli SjöstrandFMTM2:04:25+1:32:4039:00
89Louise BergmanSöders-Tyresö2:15:35+1:43:5042:30
90Kristina NorinSöders-Tyresö2:15:36+1:43:5142:30
Bo Lundqvistklubblösej godkänd
Carolina AnderssonTullinge SKej godkänd
Tommy AnderssonSöders-Tyresöej godkänd
Tilde JohanssonSurahammars SOKej godkänd
Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OKej godkänd
Ludvig HaslerSurahammars SOKutgått
Helene ÖhlundTjalve IF Norrköpingej start

Öppen 6

5 620 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kenneth JakobssonArboga OK1:11:0712:39
1Anders JansHagaby GoIF Örebro1:11:0712:39
3Emma MartinelleSöders-Tyresö1:11:45+0:3812:46
4David GunnarssonIK Hakarpspojkarna1:13:20+2:1313:02
5Gustav GöranssonArboga OK1:17:05+5:5813:42
6Peter BergkvistVästerbergslagens OL1:23:55+12:4814:55
7Stefan UnossonKalmar OK1:25:56+14:4915:17
8Lars HagelbergEksjö SOK1:26:22+15:1515:22
9Ulf HedbergSöders-Tyresö1:26:29+15:2215:23
10Tomas PetersénOK Njudung1:28:34+17:2715:45
11Dennis GustafssonOK Njudung1:28:41+17:3415:46
12Martin RisbergGarphyttans IF1:30:33+19:2616:06
13Johanna SahlstedtSöders-Tyresö1:32:16+21:0916:25
14Sara GertssonLinköpings OK1:48:36+37:2919:19
15Oscar SchybergOK Skogsfalken1:52:34+41:2720:01
16Mirja LifRehns BK2:04:45+53:3822:11
17Christel BergOK Enen2:19:45+1:08:3824:51
Britt-marie ErikssonOK Rodhenej godkänd
Anna SkobeKalmar OKej godkänd
Sune HedströmOK Rodhenej godkänd

Öppen 7

3 330 m, 101 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle BjörkmanIFK Mora OK31:189:23
2Filip JacobssonOK Tisaren31:33+0:159:28
3Patrik CorneliussonOK Löftan35:13+3:5510:34
4Ove LernåKalmar OK36:51+5:3311:03
5Göran AttåsOK Tisaren36:52+5:3411:04
6Stefan DjurstedtEksjö SOK38:09+6:5111:27
7Rasmus PåledalOK Roxen39:06+7:4811:44
8Åsa ZetterbergOK Djerf39:08+7:5011:45
9Johanna NordströmKFUM Örebro OK40:46+9:2812:14
10Torbjörn AlmgrenOK Kolmården42:40+11:2212:48 Ladda ner rutt i gpx-format
11Anna LövgärdOK Alehof43:14+11:5612:58
12Jonny JohanssonOK Njudung43:20+12:0213:00
13Robert VestmanAlmby IK43:40+12:2213:06
14Linda LarssonFrämmestads IK44:01+12:4313:13
15Torbjörn JohanssonOK Södertörn44:18+13:0013:18
16Linnea TroengSkogslöparna44:33+13:1513:22
17Susanne ErikssonOK Milan45:02+13:4413:31
18Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL45:26+14:0813:38
19Elin VinbladHagaby GoIF Örebro45:40+14:2213:42
20Anki BlennowFalköpings AIK OK46:03+14:4513:49
21Sara ÖbergOK Hällen46:34+15:1613:59
22Mikael AleniusNyköpings OK47:25+16:0714:14
23Linus IsebornFrämmestads IK47:34+16:1614:17
24Mikael AnderssonOK Tor47:37+16:1914:17
25Mikael NordquistTäby OK47:43+16:2514:19
26Inda GarinSträngnäs-Malmby OL48:31+17:1314:34
27Agnes PetterssonSävedalens AIK48:42+17:2414:37
28Matz HöögOK Motala48:54+17:3614:41
29Per WistedtSundbybergs IK49:33+18:1514:52
30Stina AlbinssonBredaryds SOK49:37+18:1914:53
31Caroline LindgårdFK Göingarna49:39+18:2114:54
32Bo HultgrenOK Njudung50:22+19:0415:07
33Torbjörn LindgrenNAIS Orienteringsklubb50:39+19:2115:12
34Peter PetterssonÅmåls OK51:36+20:1815:29
35Thomas ElofssonOK Njudung51:47+20:2915:33
36Christer LindellLinköpings OK52:18+21:0015:42
36Anders MelinGarphyttans IF52:18+21:0015:42
38Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebro52:38+21:2015:48
39Karin ProforsKöping-Kolsva OK54:03+22:4516:13
40Linda GranqvistFK Göingarna55:23+24:0516:37
41Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL55:49+24:3116:45
42Jessica BlomqvistDegerfors OK55:52+24:3416:46
43Magnus EliassonFK Friskus-Varberg56:08+24:5016:51
44Urban SärnbrinkOK Tisaren56:21+25:0316:55
45Johan EricsonFagersta OK56:38+25:2017:00
46Fredrik LarssonSundbybergs IK57:17+25:5917:12
47Åsa BraamOK Denseln57:39+26:2117:18
48Madelene HanssonOK Löftan57:58+26:4017:24
49Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro58:14+26:5617:29
50Lisa NordhOK Milan58:20+27:0217:31
51Lena WesterlundOK Djerf58:40+27:2217:37
52Agneta HasselkvistOK Milan58:51+27:3317:40
53Karin KraftAlmby IK59:05+27:4717:44
54Björn BergqvistGarphyttans IF59:12+27:5417:46
55Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb59:48+28:3017:57
56Magnus AnderssonOK Denseln1:00:35+29:1718:11
57Anna HolmströmTäby OK1:02:31+31:1318:46
58Sussie BjörklundKvarnsvedens GOIF OK1:02:41+31:2318:49
59Maria KylbornAlmby IK1:03:07+31:4918:57
60Maria HjorthDomnarvets GOIF1:03:50+32:3219:10
61Marie HåkanssonOK Kolmården1:04:07+32:4919:15
62Malin JohanssonFK Friskus-Varberg1:04:32+33:1419:22
63Torsten RambergHallstahammars OK1:04:35+33:1719:23
64Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK1:06:07+34:4919:51
65Pirkko HammarströmOK Måsen1:06:14+34:5619:53
66Hanna AndrénOK Tisaren1:06:18+35:0019:54
67Camilla MorisKatrineholms OK1:06:33+35:1519:59
68Linda DanielssonLerums SOK1:08:05+36:4720:26
69Yngve JohanssonHagaby GoIF Örebro1:08:08+36:5020:27
70Jeanette BoströmOK Tylöskog1:08:39+37:2120:36
71Johan SvärdOK Tylöskog1:08:44+37:2620:38
72AnnaLena SvärdOK Tylöskog1:08:47+37:2920:39
73Stefan GreenAlmby IK1:08:55+37:3720:41
74Per IkoTäby OK1:09:01+37:4320:43
75Malin SehlerOK Kolmården1:09:28+38:1020:51
76Malin MårtenssonOK Ravinen1:09:50+38:3220:58
77Åsa LindhSundbybergs IK1:10:00+38:4221:01
78Thomas WidehagSundbybergs IK1:10:01+38:4321:01
79Emma JohanssonSundbybergs IK1:10:19+39:0121:06
80Carlos Aristondo MelgarOK Tor1:11:22+40:0421:25
81Helen MagnussonOK Tor1:11:26+40:0821:27
82Susanna Norlinklubblös1:11:41+40:2321:31
83Sven JacobsonOK Milan1:12:07+40:4921:39
84Stefan Karlsson AlsiöIF Hagen1:13:06+41:4821:57
85Anna-Clara WistedtSundbybergs IK1:14:01+42:4322:13
86Sissel WidehagSundbybergs IK1:14:44+43:2622:26
87Mats KåbergKöping-Kolsva OK1:15:15+43:5722:35
88Jim FredrikssonOK Skogsfalken1:16:44+45:2623:02
89Margrita SjöqvistOK Måsen1:18:12+46:5423:29
90Petra HelmerssonVandrarringen1:18:13+46:5523:29
91Karin von KronhelmOK Måsen1:21:59+50:4124:37
92Sebastian ErikssonKatrineholms OK1:31:27+1:00:0927:27
93Elisabeth StödemanSurahammars SOK1:31:40+1:00:2227:31
94Karl-Johan OhlinOK Tranan1:32:25+1:01:0727:45
95Peter ÖsterbergSurahammars SOK1:40:18+1:09:0030:07
96Kristian FellVästerås SOK1:42:04+1:10:4630:39
Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF-10:25:07-3:07:43
Lovisa FalkHagaby GoIF Örebroej godkänd
Annelie BlomqvistDegerfors OKej godkänd
Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Emma ErikssonOK Kolmårdenej godkänd

Öppen 8

4 620 m, 86 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen GranefeltOK Tyr44:199:35
2Nils NedforsOK Roxen45:23+1:049:49
3August MikaelssonVästerås SOK46:21+2:0210:01
4Mikael AxinHagaby GoIF Örebro50:28+6:0910:55
5Andreas MobergOK Tyr50:47+6:2810:59
6Andreas PerssonDomnarvets GOIF53:11+8:5211:30
7Leif KrügerGarphyttans IF53:58+9:3911:40
7Oskar JacobsonOK Milan53:58+9:3911:40
9Urban LjungbergDegerfors OK54:24+10:0511:46
10Henrik NettelmarkSurahammars SOK54:30+10:1111:47
11Richard OlovssonGamleby OK54:42+10:2311:50
12Anders LarssonOK Milan54:46+10:2711:51
13Joakim GimholtTrosabygdens OK54:51+10:3211:52
14Magnus HjorthDomnarvets GOIF55:03+10:4411:54
15Maria BacklundOK Hällen55:26+11:0711:59
16Linus EricsonSödertälje-Nykvarn OF55:30+11:1112:00
17Anders EdvardssonEksjö SOK55:57+11:3812:06
18Lars NordgrenEksjö SOK56:50+12:3112:18
19Håkan LibergOK Milan56:52+12:3312:18
20Tomas VidfeltLindebygdens OK57:01+12:4212:20
21Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro57:27+13:0812:26
22Anders PelanderOK Djerf57:45+13:2612:30
23Anders AttåsOK Tisaren57:53+13:3412:31
24Magnus WallenborgLunds OK58:01+13:4212:33
25Per SvenssonFinspångs SOK58:14+13:5512:36
26Magnus BlennowFalköpings AIK OK58:19+14:0012:37
27Ulf LarssonGarphyttans IF59:16+14:5712:49
28Rickard JakobssonEksjö SOK59:17+14:5812:49
29Jennie AxinHagaby GoIF Örebro59:39+15:2012:54
30Mats EkmanFinspångs SOK1:01:29+17:1013:18
31Jenny NilssonOK Tyr1:01:30+17:1113:18
32Mikael LindOK Tyr1:01:37+17:1813:20
33Lars-Olof MagnellKatrineholms OK1:01:51+17:3213:23
34Rickard AnderssonTullinge SK1:02:09+17:5013:27
35Anders LeireGöteborg-Majorna OK1:02:25+18:0613:30
36Sarah PerssonOK Denseln1:02:38+18:1913:33
37David BengtssonFK Åsen1:03:07+18:4813:39
38Stefan TräffNAIS Orienteringsklubb1:03:29+19:1013:44
39Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo1:03:30+19:1113:44
40Karolina HellgrenFinspångs SOK1:03:31+19:1213:44
41Peter WilhelmssonKarlskrona SOK1:04:27+20:0813:57
42Lars MunktvedAllerød OK1:05:30+21:1114:10
43Germund RagnarFMTM1:05:50+21:3114:14
44Magnus EricssonVäxjö OK1:06:06+21:4714:18
45Alexander GarinSträngnäs-Malmby OL1:06:58+22:3914:29
46Anders TåqvistVästerås SOK1:08:55+24:3614:55
47Jonas SchedinLinköpings OK1:09:29+25:1015:02
48Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby1:10:13+25:5415:11
49Gabriella JarlNAIS Orienteringsklubb1:10:30+26:1115:15
50Johan BökmanHelsingborgs SOK1:10:32+26:1315:16
51Johan JylltorpLinköpings OK1:10:49+26:3015:19
52Jonas Ullerklubblös1:11:05+26:4615:23
53Simon EkdahlHagaby GoIF Örebro1:11:23+27:0415:27
54Mats BredfeltLunds OK1:11:59+27:4015:34
55Joakim BergströmOK Letstigen1:12:36+28:1715:42
56Sofia StenbergDomnarvets GOIF1:13:13+28:5415:50
57Eva-Lotta BengtslinLunds OK1:13:53+29:3415:59
58Niclas RökenTäby OK1:14:10+29:5116:03
59Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:15:26+31:0716:19
60Jon MobergFK Göingarna1:18:26+34:0716:58
61Robert BertilssonLunds OK1:20:00+35:4117:18
62Emma JohanssonKristinehamns OK1:21:00+36:4117:31
63Peter BengtslinLunds OK1:21:26+37:0717:37
64Mats JohanssonOK Nalle1:22:35+38:1617:52
65Lars-Åke ClassonNAIS Orienteringsklubb1:23:04+38:4517:58
66Daniel BoströmOK Tor1:23:36+39:1718:05
67Sundberg DavidFinspångs SOK1:23:39+39:2018:06
68Robert HögforsTrosabygdens OK1:23:57+39:3818:10
69Johan DahmTjalve IF Norrköping1:29:00+44:4119:15
70Niklas TiedermannOK Tisaren1:29:28+45:0919:21
71Anders JohanssonFinspångs SOK1:29:46+45:2719:25
72Stefan WestlinOK Måsen1:30:00+45:4119:28
73Jörgen GöranssonFK Göingarna1:30:41+46:2219:37
74Katarina LindbärgOK Södertörn1:30:44+46:2519:38
75Kristina LindOK Skärmen1:35:01+50:4220:33
76Thomas von KronhelmOK Måsen1:37:58+53:3921:12
77Jenny GustafssonLunds OK1:40:46+56:2721:48
78Robert HåkanssonOK Kolmården1:45:39+1:01:2022:52
79Micael ElmbladBredaryds SOK1:45:40+1:01:2122:52
80Malin SundebySkogslöparna1:50:35+1:06:1623:56
81Helena PerssonCentrum OK1:56:30+1:12:1125:12
82Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK2:00:55+1:16:3626:10
Rickard Simonssonklubblösej godkänd
Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Mats VesterbergOK Tyrej godkänd
Elin PetterssonSurahammars SOKej godkänd

Öppen 9

7 450 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel AttåsOK Tisaren1:12:069:40
2Tobias KarlssonHagaby GoIF Örebro1:20:57+8:5110:51
3Sebastian MånssonHagaby GoIF Örebro1:27:16+15:1011:42
4Johan RydbergUmeå OK1:28:29+16:2311:52
5Jakob AttåsOK Tisaren1:32:10+20:0412:22
6Fredrik NordströmOK Älgen1:34:46+22:4012:43
7Magnus Backlundklubblös1:35:47+23:4112:51
8Lasse ForsbergOK Ravinen1:35:48+23:4212:51
9Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro1:44:44+32:3814:03
10Hans LibergOK Milan1:53:27+41:2115:13
11Johan CelanderKöping-Kolsva OK1:59:50+47:4416:05
12Mattias GustafssonIF Start2:03:39+51:3316:35
13Michael WennblomHagaby GoIF Örebro2:08:25+56:1917:14
14Jesper LindströmIF Hagen2:09:17+57:1117:21
15Max PrangFredensborg OK2:34:19+1:22:1320:42
16Jonas PålssonFMTM2:44:23+1:32:1722:03
Torbjörn ErikssonIFK Brattforsej godkänd
Lennart BorgSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Arvid RinaldoOK Torej godkänd

Öppen 17

3 330 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo KarlssonTrollhättans SOK44:2013:18
2Ola LindholmKöping-Kolsva OK44:52+0:3213:28
3Anders DahlgrenHagaby GoIF Örebro47:24+3:0414:14
4Peter BäckArboga OK48:18+3:5814:30
5Per-Inge Johanssonklubblös48:24+4:0414:32
6Stefan GustavssonTibro OK48:59+4:3914:42
7Karl WegerfeltVästerbergslagens OL49:11+4:5114:46
8Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog51:55+7:3515:35
9Eddie IsraelssonLindebygdens OK52:09+7:4915:39
10Mats NylinOK Tisaren52:55+8:3515:53
11Tomas SundqvistOK Kåre53:42+9:2216:07
12Willie OlssonRävetofta OK54:37+10:1716:24
13Inger CederbergVänersborgs SK54:56+10:3616:29
14Rickard PerssonVästerås SOK55:00+10:4016:30
15Göran HanssonTäby OK57:14+12:5417:11
16Marie OlssonTibro OK57:17+12:5717:12
17Krister KarlssonIK Standard57:56+13:3617:23
18Liselotte JohanssonOK Löftan58:15+13:5517:29
19Claes LinseforsLunds OK58:39+14:1917:36
20Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb59:47+15:2717:57
21Lars DahlströmVästerbergslagens OL1:00:18+15:5818:06 Ladda ner rutt i gpx-format
22Torgny PetterssonMarkbygdens OK1:00:49+16:2918:15
23Sten-Åke NilssonOK Alehof1:00:53+16:3318:16
24Ingela AnderssonOK Orion1:01:09+16:4918:21
25Kerstin LarssonOK Milan1:01:36+17:1618:29
26Lars BroströmDegerfors OK1:01:39+17:1918:30
27Per-Erik AndrénOK Tisaren1:02:32+18:1218:46
28Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF1:02:44+18:2418:50
29Pelle HöökKöping-Kolsva OK1:03:18+18:5819:00
30Monika HögbergOK Södertörn1:03:32+19:1219:04
31Arne KarlssonOK Tor1:04:07+19:4719:15
32Anders GöranssonArboga OK1:05:12+20:5219:34
33Gunnel SundbergFinspångs SOK1:05:28+21:0819:39
34Åke IvanssonDegerfors OK1:08:00+23:4020:25
35Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK1:08:26+24:0620:33
36Per GustavssonOK Roxen1:09:41+25:2120:55
37Margareta LöfqvistVästerås SOK1:09:55+25:3520:59
38Weronica BäckTrosabygdens OK1:10:07+25:4721:03
39Birgitta PetersenOK Enen1:10:54+26:3421:17
40Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOK1:14:34+30:1422:23
41Lars JohanssonOK Motala1:15:10+30:5022:34
42Mattias KarlssonOK Tylöskog1:15:22+31:0222:37
43Jenny OlssonStigsökarna1:15:25+31:0522:38
44Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK1:15:47+31:2722:45
45Kennet LöfqvistVästerås SOK1:17:56+33:3623:24
46Kalle HögbergOK Södertörn1:18:57+34:3723:42
47Helen NilssonHärlövs IF1:19:12+34:5223:47
48Bertil ErikssonOK Tyr1:19:17+34:5723:48
49Stig LarssonHagaby GoIF Örebro1:19:22+35:0223:50
50Gunilla Hvatz-LarssonHagaby GoIF Örebro1:19:33+35:1323:53
51Clary BernerssonOK Enen1:19:39+35:1923:55
52Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK1:22:08+37:4824:39
53Maja-Stina GustavssonOK Roxen1:22:36+38:1624:48
54Karin SärnbrinkOK Tisaren1:23:18+38:5825:00
55Anders Swedin