Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 1, lång
Arrangörsorganisationer: Almby IK / KFUM Örebro OK
Datum: torsdag 10 maj 2018

Hagaby GoIF Örebro

53 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Olof OlofssonH65 (45)48:1110:45
1Anders JansÖppen 6 (20)1:11:0712:39
1Filip DahlgrenH21 Elit (36)1:31:057:18
2Tobias KarlssonÖppen 9 (19)1:20:57+8:5110:51
2Tord LidströmH80 (7)41:19+0:5113:35
3Anders DahlgrenÖppen 17 (68)47:24+3:0414:14
3Sebastian MånssonÖppen 9 (19)1:27:16+15:1011:42
3Amélie WallenhammarD21 (19)1:21:16+4:1611:37
3Birgitta GustafssonD55 (28)1:06:00+15:4715:29
4Maria BergÖppen 1 (11)40:21+11:1117:10
4Mikael AxinÖppen 8 (86)50:28+6:0910:55
5Mathias JanssonH40 (46)1:05:24+8:499:05
9Diana AsadÖppen 2 (13)1:12:20+39:2322:15
9Hans EgefalkÖppen 9 (19)1:44:44+32:3814:03
9Love SintringH21 Elit (36)1:41:00+9:558:06
11Lina JansÖppen 3 (64)37:51+10:0014:07
11Linnéa HolmqvistD21 Elit (15)1:55:01+26:5411:36
12John HenrikssonH35 (21)1:40:08+25:3913:26
13Michael WennblomÖppen 9 (19)2:08:25+56:1917:14
14Jakob WallenhammarH21 Elit (36)1:44:50+13:458:25
16Gerd Uppsäll-LarssonD65 (25)1:10:32+21:4519:19
16Edwin SäkerH10 (40)25:10+8:2010:50
16Ann Hermansson AlmÖppen 5 (95)51:33+19:4816:09
16Maria GustafssonD21 (19)2:09:09+52:0918:28
17Eva GustafssonD21 (19)2:12:10+55:1018:54
19Elin VinbladÖppen 7 (101)45:40+14:2213:42
21Mats ErikssonÖppen 8 (86)57:27+13:0812:26
24Mikael AnderssonH45 (75)1:17:26+20:5211:17
24Robert LarssonH65 (45)1:17:40+29:2917:20
24Jan GustafssonH60 (39)1:22:57+25:2916:27
27Christer AlmH50 (79)1:10:16+20:0211:35
28Benita MånssonÖppen 3 (64)46:41+18:5017:25
29Jennie AxinÖppen 8 (86)59:39+15:2012:54
31Fia AnderssonD12 (78)39:09+13:2013:10
32Julia EkdahlD10 (40)36:29+18:2715:43
36Tyra GerdevågD10 (40)40:22+22:2017:23
37Lukas FogelH14 (74)1:00:00+25:0215:16
38Edith FållstenD16 (59)1:19:13+34:1817:13
38Kajsa HolmqvistÖppen 7 (101)52:38+21:2015:48
45Karin DahlgrenÖppen 5 (95)1:01:50+30:0519:23
48Håkan SjöbergÖppen 5 (95)1:03:12+31:2719:48
49Gabriella WennblomÖppen 7 (101)58:14+26:5617:29
49Stig LarssonÖppen 17 (68)1:19:22+35:0223:50
50Gunilla Hvatz-LarssonÖppen 17 (68)1:19:33+35:1323:53
53Simon EkdahlÖppen 8 (86)1:11:23+27:0415:27
60Örjan SäkerÖppen 3 (64)1:07:37+39:4625:13
62Emil EkdahlH14 (74)1:22:07+47:0920:53
69Yngve JohanssonÖppen 7 (101)1:08:08+36:5020:27
72Ann-Charlotte WallenhammarÖppen 5 (95)1:16:30+44:4523:58
Lovisa FalkÖppen 7 (101)ej godkänd
Anna BogrenD40 (41)ej godkänd
Oskar EklöfH21 Elit (36)ej godkänd
Johan GerdevågH35 (21)ej godkänd
Johan PerssonH21 (13)ej start
Ellen AnderssonD16 (59)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser