Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 1, lång
Arrangörsorganisationer: Almby IK / KFUM Örebro OK
Datum: torsdag 10 maj 2018

OK Kolmården

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mats RöjgårdH45 (75)56:348:14
2Annie LundD14 (64)43:56+1:5811:26
4Yrsa RöjgårdD14 (64)48:13+6:1512:33
4Julia ErikssonD21 Kort (12)1:17:11+11:0015:18
4Maria NordwallD65 (25)54:31+5:4414:56
4Linnea LundD16 (59)54:49+9:5411:55
6Leo JohanssonH18 Elit (28)1:13:36+5:598:55
8Britt-Marie AldénD65 (25)1:06:52+18:0518:19
8Linda AlmgrenÖppen 3 (64)37:05+9:1413:50
9Sverre RöjgårdH16 (73)57:17+12:079:57
10Runar AldénH70 (33)51:07+7:5412:28
10Torbjörn AlmgrenÖppen 7 (101)42:40+11:2212:48Ladda ner rutt i gpx-format
10Veronica LundD40 (41)1:05:59+9:0913:05
11Agneta ErikssonD45 (61)58:24+11:2513:02
12Bengt SchwartzH60 (39)1:07:19+9:5113:21
18Ville JohanssonH21 Elit (36)1:50:28+19:238:52
20Mikael AnderssonH21 Elit (36)1:52:04+20:599:00
20Peter LundH45 (75)1:16:12+19:3811:06
23Sofia WesterbergD45 (61)1:07:02+20:0314:57
24Carl-Henrik WassH14 (74)52:07+17:0913:15
24Mikael WesterbergH50 (79)1:07:22+17:0811:06
28Ove JohanssonH65 (45)1:25:17+37:0619:02
33Ebba HedegårdD50 (41)1:25:09+40:0719:59
36Johan MalmH50 (79)1:15:00+24:4612:22
39Elin NetzD16 (59)1:20:04+35:0917:24
46Jenny RöjgårdD45 (61)1:25:25+38:2619:03
58Charlotta PersD45 (61)1:59:07+1:12:0826:35
60Stefan SehlerH45 (75)1:45:09+48:3515:19
60Magnus JohanssonH50 (79)1:35:50+45:3615:48
61Marie HåkanssonÖppen 7 (101)1:04:07+32:4919:15
62Carl HedegårdH16 (73)1:36:56+51:4616:51
69Julie CasselsjöD12 (78)1:07:17+41:2822:39
70Andreas CarlssonH45 (75)2:14:25+1:17:5119:35
71Magnus HedegårdH50 (79)1:57:43+1:07:2919:25
75Malin SehlerÖppen 7 (101)1:09:28+38:1020:51
78Robert HåkanssonÖppen 8 (86)1:45:39+1:01:2022:52
Saga SehlerD12 (78)ej godkänd
Arvid WesterbergH18 Elit (28)ej godkänd
Emma ErikssonÖppen 7 (101)ej godkänd
Anna HåkanssonD21 Elit (15)ej godkänd
Christer ErikssonH50 (79)ej godkänd
Malin PilvingeD40 (41)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser