Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 2, medel
Arrangörsorganisationer: Almby IK / KFUM Örebro OK
Datum: fredag 11 maj 2018

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö3 | Ö5 | Ö7 | Ö8 | Ö17

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H21 Elit

5 040 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna33:39
2Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro33:44+0:05
3Anton JohanssonOK Orion34:08+0:29
4Ville JohanssonOK Kolmården34:37+0:58
5Gustav HindérOK Tisaren34:47+1:08
6Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna35:20+1:41
7Erik MartinssonLinköpings OK35:24+1:45
8Johan AronssonOK Tisaren35:33+1:54
9Lucas SundbladEksjö SOK35:44+2:05
10Oscar BjörckJärla Orientering36:14+2:35
11Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna36:23+2:44
12Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF36:39+3:00
13Johan TörnrothHestra IF36:48+3:09
14Love SintringHagaby GoIF Örebro36:49+3:10
15Arvid VågIFK Göteborg Orientering36:55+3:16
16Jens RönnolsJärla Orientering37:03+3:24
17Per CarlborgLinköpings OK37:08+3:29
18Simon LundinFinspångs SOK37:14+3:35
19Kristian AlgersSkogspojkarnas OK37:33+3:54
20Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro38:00+4:21
21Anton HallorOK Tisaren38:09+4:30
22Oskar CarlborgOK Hällen38:28+4:49
23Per EklöfOK Milan39:17+5:38
24Mikael AnderssonOK Kolmården39:21+5:42
25Johan HellmanVänersborgs SK40:07+6:28
26Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad40:23+6:44
27Rikard ClaessonStora Tuna OK41:22+7:43
28Sebastian MånssonHagaby GoIF Örebro41:24+7:45
29Nick BarrableOK Ravinen41:29+7:50
30Tom CampbellOK Kolmården42:04+8:25
31Johan PerssonHagaby GoIF Örebro43:15+9:36
32Niclas TjernlundSkåneslättens OL43:19+9:40
33Mikael PihelOK Tisaren43:21+9:42
34Erik FernlundOK Tisaren44:42+11:03
35Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken45:12+11:33
36Mattias OlofssonOK Enen46:46+13:07
37Christoffer AndersénVästerås SOK48:08+14:29
38Alexander WiklundFinspångs SOK48:15+14:36
39John HartleySöders-Tyresö51:59+18:20
40Matthias PoellOLC Wienerwald1:12:13+38:34
Anders AxenborgGöteborg-Majorna OKej start
Göran ThimbergSöders-Tyresöej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser