Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 2, medel
Arrangörsorganisationer: Almby IK / KFUM Örebro OK
Datum: fredag 11 maj 2018

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö3 | Ö5 | Ö7 | Ö8 | Ö17

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D21

3 610 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Josefin AronssonOK Tisaren34:57
2Moa KjellstrandCentrum OK36:15+1:18
3Evelina EricssonSöders-Tyresö36:22+1:25
4Elin TörnrothHjobygdens OK37:37+2:40
5Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerf37:38+2:41
6Therese KorkeakoskiOK Milan38:10+3:13
7Susanne ErikssonOK Milan38:48+3:51
8Karin FägerlindCentrum OK39:01+4:04
9Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping39:42+4:45
10Linnea TroengSkogslöparna40:03+5:06
11Hanna WåhlinOK Skogsfalken40:04+5:07
12Linnea BörjarsCentrum OK40:07+5:10
13Elin JohanssonFinspångs SOK41:05+6:08
14Malin JacobsonOK Tor41:43+6:46
15Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna42:03+7:06
16Anna ArvidssonKalmar OK42:32+7:35
17Elin GunnarssonFinspångs SOK42:45+7:48
18Elisabeth AhlgrenLinköpings OK43:18+8:21
19Nina HallorOK Tisaren44:23+9:26
20Julia ErikssonOK Kolmården44:32+9:35
21Maria ArvidssonKalmar OK44:47+9:50
22Sara JonassonCentrum OK45:59+11:02
23Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro46:50+11:53
24Kristina SpångbergLunds OK48:37+13:40
25Eva GustafssonHagaby GoIF Örebro49:27+14:30
26Anna BondesonLunds OK50:47+15:50
27Sara Nordvall ForsbergOK Kolmården52:31+17:34
28Erika RovinaOK Skogsfalken1:01:27+26:30
29Veronica NuijaTjalve IF Norrköping1:12:41+37:44
30Veronika NesverovaLunds OK1:13:12+38:15
31Elise BjörnvikOK Skogsfalken1:15:22+40:25
Hanna GunnarssonIK Hakarpspojkarnaej start
Lena ÖhmanCentrum OKej start
Lovisa FalkHagaby GoIF Örebroej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila