Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 2, medel
Arrangörsorganisationer: Almby IK / KFUM Örebro OK
Datum: fredag 11 maj 2018

D12

2 540 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna23:13
2Cajsa AleniusNyköpings OK24:57+1:44
3Andrea EnbomVänersborgs SK25:51+2:38
4Alva WidegrenMälarö SOK27:11+3:58
5Miriam GustafssonTrosabygdens OK28:00+4:47
6Sanna SigvardsonBredaryds SOK28:15+5:02
7Felicia GustafssonOK Njudung28:35+5:22
8Emelie DjerfGarphyttans IF29:05+5:52
9Julia GustafssonKFUM Örebro OK29:07+5:54
10Miranda WallströmSävedalens AIK29:11+5:58
11Emma EngströmFinspångs SOK29:27+6:14
12Filippa GuttkeNyköpings OK29:40+6:27
13Aprilia CinthioSkåneslättens OL29:43+6:30
14Matilda SöderbergOK Skogsfalken30:08+6:55
15Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF30:22+7:09
16Alva HagelbergEksjö SOK30:42+7:29
17Saga PalmertzHelsingborgs SOK30:47+7:34
18Maja FalkSundbybergs IK32:02+8:49
19Sara LjungqvistLunds OK32:37+9:24
20Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna32:39+9:26
21Clara LövgärdOK Alehof33:05+9:52
22Wilma MårtenssonOK Ravinen33:20+10:07
23Linnéa EdvardssonEksjö SOK33:26+10:13
24Saga RydbergUmeå OK33:31+10:18
25Ella LindqvistTäby OK33:36+10:23
26Lova JohanssonFK Friskus-Varberg33:41+10:28
27Signe KullmanOK Alehof33:44+10:31
28Alice RökenTäby OK33:56+10:43
29Lisa MalmKFUM Örebro OK33:57+10:44
30Hilda BohmanHellas Orientering34:12+10:59
31Ida AnderssonVänersborgs SK34:49+11:36
32Alma HallstenTäby OK35:12+11:59
33Edith HolmstrandOK Landehof35:18+12:05
34Tyra StalebrantGamleby OK35:25+12:12
35Linn EnbomVänersborgs SK35:33+12:20
36Elin AxelssonLerums SOK35:40+12:27
37Ella KruseKFUM Örebro OK35:51+12:38
38Elsa GustafssonOK Tylöskog36:03+12:50
39Ella JacobsonOK Tor36:32+13:19
40Maja ThimbergSöders-Tyresö36:34+13:21
41Nellie BolinTullinge SK36:43+13:30
42Alva LarssonOK Linné36:48+13:35
43Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL37:18+14:05
44Elvira SkobeKalmar OK37:25+14:12
45Izabella LjungbergOK Tyr37:55+14:42
46My WallenborgLunds OK38:39+15:26
47Klara PetterssonÅmåls OK39:01+15:48
48Smilla ThomassonFK Göingarna39:20+16:07
49Stina SöderqvistLinköpings OK39:58+16:45
50Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro40:08+16:55
51Maja SjödinOK Tisaren40:22+17:09
52Emma PerssonHalmstad OK41:41+18:28
53Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping42:15+19:02
54Frida EmilssonFK Åsen47:10+23:57
55Evanna JohanssonOK Njudung49:41+26:28
56Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb50:37+27:24
57Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg50:43+27:30
58Alice EttlingSkogspojkarnas OK51:39+28:26
59Smilla ReuteråsTjalve IF Norrköping51:52+28:39
60Elin DoeringGarphyttans IF55:19+32:06
61Wilda LundqvistMälarö SOK55:49+32:36
62Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL58:08+34:55
63Elsa TunbladMälarö SOK59:27+36:14
64Paulina AlzénGustavsbergs OK1:01:00+37:47
65Lina AhlstedtÅmåls OK1:04:03+40:50
66Joline PetriOK Djerf1:06:35+43:22
67Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna1:18:36+55:23
68Linnea StéenHelsingborgs SOK1:19:23+56:10
Emilia MellegårdLidköpings VSKej godkänd
Alice ClassonNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Emelie HolmströmTäby OKej godkänd
Julia AbajiEksjö SOKej godkänd
Wilma WikströmFellingsbro GOIFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser