Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 2, medel
Arrangörsorganisationer: Almby IK / KFUM Örebro OK
Datum: fredag 11 maj 2018

H12

2 590 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hugo BraamOK Denseln21:24
2Svante SandvikAttunda OK21:30+0:06
3Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK22:20+0:56
4Jens FochsenWaxholms OK22:35+1:11
5Axel ThybeckLindebygdens OK24:27+3:03
6Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK24:41+3:17
7Erik NorinSöders-Tyresö24:43+3:19
8Emil LingIK Hakarpspojkarna26:12+4:48
9Viggo HolmbergOK Tylöskog26:34+5:10
10Isak ÖgrenSävedalens AIK26:50+5:26
11Carl ÖbergGamleby OK27:11+5:47
12Liam HogedalVänersborgs SK27:18+5:54
13Edvard PelanderOK Djerf27:50+6:26
14Hjalmar AxelssonFK Göingarna28:18+6:54
15Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL28:32+7:08
16Philip SjödinOK Tisaren29:50+8:26
17Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna30:08+8:44
18Andy GranforsIF Rigor30:41+9:17
19Wilhelm KarmetunOK Njudung31:01+9:37
20Vincent DahmTjalve IF Norrköping31:22+9:58
21Albin JemthIF Thor31:44+10:20
22Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping31:56+10:32
23Erik KindlundOK Tranan32:35+11:11
24Ted NilssonKFUM Örebro OK32:39+11:15
25Petter FochsenWaxholms OK33:53+12:29
26Felix LindOK Tyr34:05+12:41
27Kurt SjöbergHelsingborgs SOK34:15+12:51
28Elmin HovmöllerSöders-Tyresö34:57+13:33
29Gustav LübckeOK Ravinen35:09+13:45
30Rasmus ÖbergOK Hällen35:44+14:20
31Filip HanssonOK Löftan36:15+14:51
32Danilo MobergOK Tyr36:34+15:10
33Teodor JonssonSkarpnäcks OL36:37+15:13
34Oskar WesterbergTrollhättans SOK36:40+15:16
35Egon WistedtSundbybergs IK36:51+15:27
36Matti JohanssonOK Njudung37:40+16:16
37Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb37:49+16:25
38Albin GranqvistFK Göingarna39:48+18:24
39Filip HöögOK Motala39:56+18:32
40Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK40:12+18:48
41Gustav GranqvistFK Göingarna40:24+19:00
42Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK43:13+21:49
43Axel Örnhagen JørgensenOK Snab43:41+22:17
44Henning JanegrenKFUM Örebro OK45:09+23:45
45Vidar PihlGamleby OK50:38+29:14
46Jakob SandbergKöping-Kolsva OK51:15+29:51
47Adam LundbyTjalve IF Norrköping51:17+29:53
48Hugo GustavssonTibro OK51:34+30:10
49Axel KjellvågOK Skogsfalken55:28+34:04
50Noel HellbergSundbybergs IK55:31+34:07
51Noah GöthEksjö SOK56:56+35:32
52Manfred LevinSundbybergs IK1:06:07+44:43
53Jakob LindholmBoxholm-Mjölby OL1:18:54+57:30
Pontus NilssonÅmåls OKej godkänd
Måns SandahlIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Sebastian LindblomGustavsbergs OKej godkänd
Walter HällåsOK Löftanej godkänd
Erik NederheimTäby OKej godkänd
Robin HelmerssonOK Tisarenej start
Viktor JonhedKFUM Örebro OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser