Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 2, medel
Arrangörsorganisationer: Almby IK / KFUM Örebro OK
Datum: fredag 11 maj 2018

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö3 | Ö5 | Ö7 | Ö8 | Ö17

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H10

2 170 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Malte GranefeltOK Tyr16:13
2Albin EmilssonOK Skogsfalken17:41+1:28
3Herman PetterssonSävedalens AIK19:01+2:48
4Gabriel HogedalVänersborgs SK19:33+3:20
5Melker CarlssonKFUM Örebro OK19:47+3:34
6Ture LindskogOK Ravinen20:17+4:04
7Vilgot HellstenNyköpings OK20:41+4:28
8Anton KarlssonUlricehamns OK21:40+5:27
9Gustav LindbergOK Roslagen22:37+6:24
10Jarvis HanssonFrölunda OL22:49+6:36
11Karl KullbergBjörkfors GOIF23:48+7:35
12Hugo CorneliussonOK Löftan24:40+8:27
12Isak LarssonOK Tisaren24:40+8:27
14Gustav KarlssonUlricehamns OK24:44+8:31
15Mikael BergOK Enen25:05+8:52
16Jelmer SellingLänna IF25:10+8:57
17Elias PalmertzHelsingborgs SOK25:43+9:30
18Erik BalckTäby OK25:48+9:35
19Junior YlipääMälarö SOK25:59+9:46
20Arvid HellbergSundbybergs IK27:10+10:57
21Melker VernerOK Tor28:45+12:32
22Pelle JakobssonEksjö SOK28:46+12:33
23Oscar AhlstedtÅmåls OK28:58+12:45
24Oliver ArnessonLindebygdens OK28:59+12:46
25Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf30:59+14:46
26Johannes AnderssonVänersborgs SK31:05+14:52
27Eric KjellvågOK Skogsfalken31:35+15:22
28Olle SchybergOK Skogsfalken31:58+15:45
29Vilmer HagelbergEksjö SOK36:03+19:50
30Melker OckbornTrollhättans SOK38:24+22:11
31Axel GustafssonOK Tylöskog40:05+23:52
32Max LindqvistTäby OK44:21+28:08
33Alve WistedtSundbybergs IK55:42+39:29
34David JonforsenHallstahammars OK57:39+41:26
Axel JarlNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Simon JonhedKFUM Örebro OKutgått
Erik EttlingSkogspojkarnas OKej start
Isak SandelinTumba-Mälarhöjden OKej start
Edwin SäkerHagaby GoIF Örebroej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser