Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 2, medel
Arrangörsorganisationer: Almby IK / KFUM Örebro OK
Datum: fredag 11 maj 2018

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö3 | Ö5 | Ö7 | Ö8 | Ö17

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D40

3 540 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK31:50
2Veronica LundOK Kolmården32:19+0:29
3Eva HallstenTäby OK32:43+0:53
4Karolina HellbergSundbybergs IK32:55+1:05
5Anna-Stina PåledalOK Roxen33:16+1:26
6Emma LindénFK Friskus-Varberg33:36+1:46
7Cecilia RydbergUmeå OK36:01+4:11
8Nina ThörnqvistSöders-Tyresö36:09+4:19
9Anna LöwegrenKatrineholms OK36:34+4:44
10Katrin SöderbergTäby OK36:51+5:01
11Frida WallströmSävedalens AIK37:14+5:24
12Karin JohnssonOK Kåre37:26+5:36
13Karin AlmgrenSöders-Tyresö37:30+5:40
14Anna AndreassonOK Skogsfalken37:48+5:58
15Malin LindskogOK Ravinen38:50+7:00
16Karin KullmanOK Alehof39:47+7:57
17Viktoria LindholmBoxholm-Mjölby OL39:53+8:03
18Sandra HanssonFrölunda OL40:03+8:13
19Sofia CarlssonLindebygdens OK40:18+8:28
20Elisabeth HagelbergEksjö SOK40:37+8:47
21Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL40:50+9:00
22Åsa LinnersjöOK Tor41:28+9:38
23Ann HyvönenSkattkärrs SOK41:52+10:02
24Camilla SelinFK Göingarna42:03+10:13
25Sara HellstenNyköpings OK43:20+11:30
26Lena WesterlundOK Djerf44:22+12:32
27Sofia LundbergOK Renen45:49+13:59
28Katja KinnunenTäby OK53:12+21:22
29Karin Rahm BjörneldKalmar OK55:05+23:15
30Sofia HaslerSurahammars SOK55:28+23:38
31Katarina EnbomVänersborgs SK56:12+24:22
32Lina JonhedKFUM Örebro OK56:20+24:30
33Anna-Lena LagnetegBoxholm-Mjölby OL57:18+25:28
34Linda CorneliussonOK Löftan1:00:07+28:17
35Stina BorängSnättringe SK1:00:13+28:23
36Cecilia KarmetunOK Njudung1:01:07+29:17
37Sofia HjortFalköpings AIK OK1:03:56+32:06
38Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL1:04:34+32:44
39Angelica LindblomGustavsbergs OK1:11:50+40:00
40Maria AskrothKFUM Örebro OK1:35:22+1:03:32
Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Karin HofstedtTäby OKej godkänd
Malin PilvingeOK Kolmårdenej start
Jenny JohanssonKFUM Örebro OKej start
Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresöej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser