Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 2, medel
Arrangörsorganisationer: Almby IK / KFUM Örebro OK
Datum: fredag 11 maj 2018

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö3 | Ö5 | Ö7 | Ö8 | Ö17

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H40

3 950 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martin LarboIFK Lidingö SOK31:43
2Erik GrothKFUM Örebro OK32:11+0:28
3Martin LindskogOK Ravinen32:37+0:54
4Mattias HolmstrandOK Landehof33:03+1:20
5Sören Nilsson PåledalOK Roxen33:14+1:31
6Pontus FunkeLeksands OK33:56+2:13
7Robert EnbomVänersborgs SK33:58+2:15
8Anders WidegrenMälarö SOK34:28+2:45
9Håkan GunnarssonFK Göingarna34:45+3:02
10Henrik ModigOK Pan-Kristianstad34:53+3:10
11Anders HolmOK Tisaren35:36+3:53
12Jacob BolinTullinge SK36:00+4:17
13Martin PetterssonSävedalens AIK36:30+4:47
14Tomas HenrikssonAttunda OK36:37+4:54
15Peter EttlingSkogspojkarnas OK37:03+5:20
16Marcus HanssonFrölunda OL38:17+6:34
17Mathias PerssonHelsingborgs SOK38:42+6:59
18Joakim BacklundTäby OK39:12+7:29
19Martin LjungbergOK Tyr40:21+8:38
20Jesper HåkanssonFK Göingarna40:25+8:42
21Patrik JohnssonOK Kåre40:32+8:49
22Petter ValleriusGamleby OK40:45+9:02
23Jonas LundbergOK Renen41:06+9:23
24Jan HjortFalköpings AIK OK42:49+11:06
25Magnus UnborgAlfta-Ösa OK43:09+11:26
26Anders HaglundOK Milan44:34+12:51
27Mats GustafssonTrosabygdens OK44:38+12:55
28Magnus EmilssonFK Åsen44:39+12:56
29Henrik PerssonSundbybergs IK45:09+13:26
30Magnus LindblomGustavsbergs OK45:17+13:34
31Henrik HallinSurahammars SOK46:14+14:31
32Jonas HåkanssonEksjö SOK47:35+15:52
33Henrik PetersonOK Denseln47:47+16:04
34Magnus EmilssonOK Skogsfalken48:00+16:17
35Jonas SellingLänna IF48:33+16:50
36Mattias NordinGustavsbergs OK49:20+17:37
37Stefan BergOK Enen52:37+20:54
38Jonas NorénHelsingborgs SOK56:06+24:23
39Henrik AskrothKFUM Örebro OK56:21+24:38
40Andréas PalmertzHelsingborgs SOK58:47+27:04
41Fredrik AlzénGustavsbergs OK1:00:51+29:08
42Tony HolmbergOK Tylöskog1:01:13+29:30
43Magnus EliassonFK Friskus-Varberg1:02:15+30:32
44Henrik HellborgCentrum OK1:07:25+35:42
Stefan GraadIF Rigorej start
Daniel BrohedeOK Tyrej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser