Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 2, medel
Arrangörsorganisationer: Almby IK / KFUM Örebro OK
Datum: fredag 11 maj 2018

H55

3 690 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF29:57
1Anders BergLinköpings OK29:57
1Håkan SvenssonBredaryds SOK29:57
4Peo SvenskStora Tuna OK32:13+2:16
5Hans MelinGöteborg-Majorna OK33:02+3:05
6Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna33:52+3:55
7Peter LundbergJärfälla OK34:04+4:07
8Dan NilssonNyköpings OK34:50+4:53
9Lennart BorgSödertälje-Nykvarn OF34:53+4:56
10Bengt JohanssonOK Tyr35:53+5:56
11Ove LernåKalmar OK36:17+6:20
12Ulf JungstrandOK Skogsfalken36:39+6:42
13Peter EnokssonOK Österåker36:48+6:51
14Sven WigertzLånghundra IF37:15+7:18
15Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF37:25+7:28
16Patrik AhlgrenTäby OK37:31+7:34
17Per BjurströmOK Tisaren38:00+8:03
18Johan ÖstbergStora Tuna OK38:01+8:04
19Andres LaasOK Skogshjortarna38:17+8:20
20Per KallhaugeSnättringe SK39:11+9:14
21Per CarlssonNyköpings OK39:23+9:26
22Stefan SvenssonBredaryds SOK39:52+9:55
23Gunnar ErikssonSödertälje-Nykvarn OF40:06+10:09
24Reinert HallorOK Tisaren41:15+11:18
25Ronny NordgrenSundbybergs IK41:20+11:23
26Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF41:22+11:25
27Per HögkvistOK Tyr41:42+11:45
28Johan HammarströmOK Måsen42:10+12:13
29Torbjörn JohanssonOK Södertörn42:24+12:27
30Anders AxelssonOK Skogsvargarna42:48+12:51
31Göran MånssonStigmännen Karlshamns OK42:52+12:55
32Thomas HenmyrOK Vilse 8742:56+12:59
33Mats BrorssonTockarps IK43:55+13:58
34Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK44:34+14:37
35Klas ThybeckLindebygdens OK45:57+16:00
36Lars ÖhrmanStockholms OK46:12+16:15
37Jan-Åke IsraelssonOK Milan46:28+16:31
38Jonas KarlssonOK Tylöskog47:45+17:48
39Johnny NimvikFK Åsen48:41+18:44
40Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK48:49+18:52
41Ulf HamreforsVästerås SOK48:57+19:00
42Benjamin ViebkeMalmö OK49:25+19:28Ladda ner rutt i gpx-format
43Mats BredfeltLunds OK49:57+20:00
44Leif SandahlOK Tyr50:57+21:00
45Lars-johan VågLerums SOK51:02+21:05
46Hans MalmbergWaxholms OK51:11+21:14
47Lars AnderssonOK Tyr52:02+22:05
48Arne SääfGudhems IF52:07+22:10
48Nils-Olof LarssonVänersborgs SK52:07+22:10
50Jan LindhSundbybergs IK53:55+23:58
51Anders JohanssonLunds OK54:09+24:12
52Stefan HornebrantTrollhättans SOK54:14+24:17
53Roy JohanssonOK Skogsvargarna54:36+24:39
54Henrik HallorLindebygdens OK55:35+25:38
55Göran SvenssonAlfta-Ösa OK57:10+27:13
56Gert PetterssonLunds OK58:10+28:13
57Håkan PerssonLaxå OK58:28+28:31
58Magnus PedersenOK Skogshjortarna58:36+28:39
59Mats KensbyOK Tyr59:27+29:30
60Niclas MobergOK Tyr1:04:45+34:48
61Werner KöhlerTullinge SK1:05:19+35:22
62Mikael JohanssonOK Skärmen1:07:32+37:35
63Per-Olof SvenssonLänna IF1:16:45+46:48
64Mats BernerssonOK Enen1:19:05+49:08
65Ansgar SimonssonSundbybergs IK1:21:21+51:24
66Per BlomIFK Enskede1:25:42+55:45
67Reino ÖrnMarkaryds FK1:39:46+1:09:49
Rikard BorgLinköpings OKej godkänd
Stefan Karlsson AlsiöIF Hagenej godkänd
Lennart StenssonHelsingborgs SOKej godkänd
Bertil JohanssonKristinehamns OKej godkänd
Karri LindellOK Måsenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser