Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 2, medel
Arrangörsorganisationer: Almby IK / KFUM Örebro OK
Datum: fredag 11 maj 2018

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö3 | Ö5 | Ö7 | Ö8 | Ö17

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D65

2 600 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Inger OnsbringEskilstuna OL29:02
2Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK30:22+1:20
3Lena SöderbergOK Skogsfalken32:39+3:37
4Lena JansonArboga OK33:56+4:54
5Britt-Marie AldénOK Kolmården34:02+5:00
6Maria NordwallOK Kolmården36:24+7:22
7Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK37:36+8:34
8Mona ForsbergNyköpings OK38:24+9:22
8Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro38:24+9:22
10Britta EklundTrosabygdens OK39:16+10:14
11Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK39:40+10:38
12Margareta HaraldssonGustavsbergs OK39:45+10:43
13Margareta SvenssonOK Vilse 8741:06+12:04
14Ingrid E StrömRonneby OK42:01+12:59
15Monica SvärdOK Klemmingen42:06+13:04
16Barbro ÖstlundOK Roxen43:28+14:26
17Gerd HagströmTjalve IF Norrköping44:28+15:26
18Britt-Marie AnderssonOK Amne44:58+15:56
19Gunnel GillenäsKristinehamns OK45:05+16:03
20Margareta HallménAttunda OK45:27+16:25
21Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK45:57+16:55
22Lena JakobssonVästerås SOK48:07+19:05
23Maud Göthe LundgrenLinköpings OK48:24+19:22
24Annica Lindell LangVästerbergslagens OL54:19+25:17
25Gunilla PetterssonVästerviks OK59:45+30:43
26Annika NorströmHallstahammars OK1:01:04+32:02
27Kristin JohanssonKarlskrona SOK1:05:25+36:23
28Eva NordinGustavsbergs OK1:07:41+38:39
29Catharina JohanssonOK Kolmården1:10:02+41:00

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila