Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 2, medel
Arrangörsorganisationer: Almby IK / KFUM Örebro OK
Datum: fredag 11 maj 2018

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö3 | Ö5 | Ö7 | Ö8 | Ö17

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H65

3 080 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Ken RagnarssonOK Kompassen30:26
2Olof OlofssonHagaby GoIF Örebro30:47+0:21
3Lars-Åke WallOK Tisaren31:06+0:40
4Stefan ÖbergOK Milan34:21+3:55Ladda ner rutt i gpx-format
5Dan KlangHaninge SOK34:40+4:14
6Lars JakobssonVästerås SOK34:47+4:21
7Göran LarssonSala OK34:56+4:30
8Tomas OlaussonAskersunds OK36:39+6:13
9Hans-Erik LangVästerbergslagens OL37:26+7:00
10Sven-Olov WiklundArboga OK37:32+7:06
11Harry EnbergVästerbergslagens OL37:42+7:16
12Evert JohanssonOK Tisaren38:09+7:43
13Matz LarssonGustavsbergs OK38:20+7:54
14Mats HastadFellingsbro GOIF38:35+8:09
15Ingemar GardSöders-Tyresö38:51+8:25
16Knut-Åke HallebroOK Klemmingen39:12+8:46
17Paul NorénOK Södertörn39:26+9:00
18Leif CarlssonSOK Viljan39:49+9:23
19Göran AnderssonOK Tylöskog40:37+10:11
20Olle BohmanHjärnarps OL40:42+10:16
21Roalh KlevelandKvillebyns SK40:59+10:33
22Anders HallménAttunda OK41:12+10:46
22Robert LarssonHagaby GoIF Örebro41:12+10:46
24Bo DavidssonSolna OK41:55+11:29
25Gert OlssonTockarps IK42:20+11:54
26Lennart GustafssonJönköpings OK42:28+12:02
27Peder WickströmArboga OK42:32+12:06
28Ingemar PerssonGamleby OK42:45+12:19
29Per ErikssonLinköpings OK43:16+12:50
30Bengt JohanssonOK Skogshjortarna44:09+13:43
31Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK44:52+14:26
32Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn45:38+15:12
33Mats LiljaOK Enen46:09+15:43
34Lars ÖstlinOK Milan47:36+17:10
35Stig NilssonOK Djerf47:38+17:12
36Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF47:52+17:26
37Magnus HaraldssonGustavsbergs OK48:28+18:02
38Göran SvärdOK Klemmingen48:31+18:05
39Torgny JohanssonBjörkfors GOIF52:51+22:25
40Bengt ÖstlundOK Roxen53:49+23:23
41Ove JohanssonOK Kolmården54:34+24:08
42Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF55:06+24:40
43Rolf GustafssonHelsingborgs SOK1:05:17+34:51
Tommy OlaussonSOK Anebyej godkänd
LarsOwe StrömRonneby OKej godkänd
Ingvar AnderssonOK Amneej godkänd
Ingemar ZiljatKristinehamns OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser