Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 2, medel
Arrangörsorganisationer: Almby IK / KFUM Örebro OK
Datum: fredag 11 maj 2018

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö3 | Ö5 | Ö7 | Ö8 | Ö17

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

U2

2 340 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hugo ClaessonStora Tuna OK19:01
2Måns PerssonEksjö SOK23:21+4:20
3Ella AnderssonOK Löftan23:29+4:28
4Melker BacklundOK Hällen23:32+4:31
5David ErikssonLunds OK23:39+4:38
6Anna ErikssonLunds OK24:04+5:03
7Carl RäimOK Enen24:25+5:24
8Albin SandebergWaxholms OK24:38+5:37
9Jon Forsberg RundströmIFK Enskede25:18+6:17
10Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK27:13+8:12
11Lin PelanderOK Djerf29:07+10:06
12Sixten BohmanHellas Orientering29:12+10:11
12Ellen MobergFK Göingarna29:12+10:11
14Elin DjerfGarphyttans IF29:36+10:35
15Allis SjödinOK Tisaren32:23+13:22
16Lovisa NederheimTäby OK33:17+14:16
17Emil SöderbergTäby OK33:47+14:46
18Kasper SöderbergTäby OK33:48+14:47
19Vilja OlssonÅmåls OK34:30+15:29
20Astrid JacobsonOK Tor35:09+16:08
21Molly ValleriusGamleby OK37:54+18:53
22Lava-Li SinaiVästerviks OK40:30+21:29
23Oscar (Kevin) LundbyTjalve IF Norrköping42:47+23:46
24Petter BergqvistGarphyttans IF43:26+24:25
25Agnes LübckeOK Ravinen44:17+25:16
26Lovisa PerssonDomnarvets GOIF48:59+29:58
27Solveig WallentinLerums SOK49:02+30:01
28Marius HovmöllerSöders-Tyresö54:58+35:57
29Sigrid JanegrenKFUM Örebro OK59:40+40:39
Emilie ÖsterbergSurahammars SOKej godkänd
Gabriella HaslerSurahammars SOKej godkänd
Elsa NettelmarkSurahammars SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila