Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 2, medel
Arrangörsorganisationer: Almby IK / KFUM Örebro OK
Datum: fredag 11 maj 2018

Öppen 3

2 790 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marcelo Henriksson RibeiroOK Djerf33:12
2Emma ErikssonOK Kolmården39:18+6:06
3Botvid SimonssonSundbybergs IK39:26+6:14
4Nina PetterssonÅmåls OK39:45+6:33
5Sara AnderssonVänersborgs SK41:05+7:53
6Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb41:12+8:00
7Kristina ThimbergSöders-Tyresö41:27+8:15
8Helmina PallhedGarphyttans IF42:20+9:08
9Emma LiliegrenOK Djerf42:21+9:09
10Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan44:55+11:43
11Patrik LandqvistGarphyttans IF45:04+11:52
12Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubb48:51+15:39
13Catrine StoltOK Milan49:28+16:16
14Eva KindlundhTrosabygdens OK49:55+16:43
15Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK52:08+18:56
16Magdalena NordinOK Silva52:28+19:16
17Ellen JonssonWaxholms OK52:50+19:38
18Birgitta NybergAttunda OK53:40+20:28
19Anna GustafssonTrosabygdens OK54:16+21:04
20Jessica LundbyTjalve IF Norrköping54:42+21:30
21Maria PetterssonOK Njudung54:48+21:36
22Sandra HanssonÄrla IF55:36+22:24
23Nina PasanenOK Djerf55:49+22:37
24Lise-Lott AhlstedtÅmåls OK56:30+23:18
25Sixten BihlOK Tyr59:11+25:59
26Liv LindOK Skärmen59:48+26:36
27Eva HagrotTäby OK59:52+26:40
28Anna SjömanOK Letstigen1:00:04+26:52
29Catharina AnderssonOK Tor1:00:54+27:42
30Malte LandforsLustens OK1:02:43+29:31
31Anita PalmérUlricehamns OK1:02:58+29:46
32Lillvor NordströmKFUM Örebro OK1:04:43+31:31
33Görel SvedestamEskilstuna OL1:05:05+31:53
34Anna GuttkeNyköpings OK1:05:28+32:16
35Claes RundströmOK Älvsjö-Örby1:06:07+32:55
36Matteo MobergOK Tyr1:06:27+33:15
37Jacob SvenssonSöders-Tyresö1:06:57+33:45
38Louise BergmanSöders-Tyresö1:06:59+33:47
39Camilla HöögOK Motala1:07:16+34:04
40Gunilla GlimténOK Löftan1:07:50+34:38
41Liselott AnderssonKlubblös1:07:54+34:42
42Marina ProninaFK Åsen1:08:01+34:49
43Sölvi BjörsvikFK Göingarna1:08:05+34:53
44Anneli BihlOK Tyr1:08:48+35:36
45Hanna Jonsson-NordinSkåneslättens OL1:09:07+35:55
46Karin B. AnderssonIF Hagen1:09:18+36:06
47Mira BäckTrosabygdens OK1:10:10+36:58
48Berit IvarssonOK Skogshjortarna1:11:01+37:49
49Liselott HögforsTrosabygdens OK1:12:03+38:51
50Kajsa TräffNAIS Orienteringsklubb1:12:04+38:52
51Helena LöfKFUM Örebro OK1:13:06+39:54
52Hans PeterssonHallstahammars OK1:14:02+40:50
53Lena LindgrenOK Järnbärarna1:20:12+47:00
54Gunilla HamreforsVästerås SOK1:25:10+51:58
55Jonas EkbergSundbybergs IK1:26:38+53:26
56Ulrika AxellIFK Enskede1:31:17+58:05
Melvin TörshagenOK Djerfej godkänd
Marianne EriksonLunds OKej godkänd
Lena JellvertFellingsbro GOIFej godkänd
Cecilia ElofssonOK Njudungej godkänd
Christina SvenssonBjörkfors GOIFej godkänd
Susanna LindellLinköpings OKej godkänd
Lotta ClassonNAIS Orienteringsklubbutgått
Erik Grønborg NielsenAllerød OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser