Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 2, medel
Arrangörsorganisationer: Almby IK / KFUM Örebro OK
Datum: fredag 11 maj 2018

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö3 | Ö5 | Ö7 | Ö8 | Ö17

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Öppen 17

3 120 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Stefan BerglinKarlskrona SOK28:44
2Per SvenssonFinspångs SOK32:04+3:20
3Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan32:34+3:50
4Per GuståsLinköpings OK33:28+4:44
5Mats AnderssonOK Orion33:59+5:15
6Marie OlssonTibro OK34:51+6:07
7Jonas LindellOK Roxen35:09+6:25
8Johan SwartzOK Orion36:07+7:23
9Robert HögforsTrosabygdens OK37:05+8:21
10Bo GustafssonOK Tylöskog37:49+9:05
11Göran HanssonTäby OK37:59+9:15
12Marie BerglinKarlskrona SOK38:15+9:31
13Karin JohanssonKFUM Örebro OK38:21+9:37
14Bo HultgrenOK Njudung38:53+10:09
15Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog39:30+10:46
16Linus BacklundOK Hällen39:34+10:50
17Torgny PetterssonMarkbygdens OK40:47+12:03
18Göran DoyleSundbybergs IK41:00+12:16
19Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubb41:42+12:58
20Anna-lena AnderssonKFUM Örebro OK41:57+13:13
21Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF43:02+14:18
22Lars-Olof LundströmVästerås SOK43:04+14:20
23Ingela AnderssonOK Orion43:05+14:21
24Pia ÖstangårdGamleby OK44:16+15:32
25Lennart LindgrenOK Järnbärarna44:35+15:51
26Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby45:04+16:20
27Lars StrömTjällmo-Godegårds OK45:16+16:32
28Rickard PerssonVästerås SOK45:20+16:36
29Stina JohanssonKFUM Örebro OK45:44+17:00
30Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL46:16+17:32
31Leif JohanssonOK Milan46:52+18:08
32Jörgen GöranssonFK Göingarna49:36+20:52
33Karl MollénOK Denseln49:47+21:03
34Jenny OlssonStigsökarna51:48+23:04
34Claes-Göran StrandGöteborg-Majorna OK51:48+23:04
36Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK52:21+23:37
37Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK53:20+24:36
38Jenny GustafssonLunds OK54:03+25:19
39Weronica BäckTrosabygdens OK54:47+26:03
40Claes LinseforsLunds OK55:19+26:35
41Clary BernerssonOK Enen55:42+26:58
42Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL59:15+30:31
43Helen NilssonHärlövs IF59:42+30:58
44Christel BergOK Enen59:46+31:02
45Lars JellvertFellingsbro GOIF1:00:11+31:27
46Ingemar WidénKFUM Örebro OK1:01:48+33:04
47Anna ErikssonOK Älgen1:01:57+33:13
48Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK1:02:47+34:03
49Ingrid LundströmVästerås SOK1:02:49+34:05
50Johan KarlstenSolna OK1:03:35+34:51
51Bernt GustafssonVästerbergslagens OL1:03:41+34:57
52Frida WallentinLerums SOK1:04:34+35:50
53Kristina LandforsLustens OK1:05:33+36:49
54Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:07:16+38:32
55Anders HedinMotala AIF OL1:08:54+40:10
56Tord ÅhlgrenArboga OK1:08:58+40:14
57Karin ÖstlinOK Milan1:09:19+40:35
58Bengt Åke HolgerssonOK Tisaren1:10:19+41:35
59Eva LindgrenKFUM Örebro OK1:13:00+44:16
60Lars AlbertssonOK Tylöskog1:16:17+47:33
61Margareta TidmanOK Kolmården1:17:29+48:45
62Göran HektorLinköpings OK1:31:22+1:02:38
Maria GustafssonVästerbergslagens OLej godkänd
Kjell GustafssonOK Järnbärarnaej godkänd
Anna-Lena LundellGävle OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila