Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 2, medel
Arrangörsorganisationer: Almby IK / KFUM Örebro OK
Datum: fredag 11 maj 2018

KFUM Örebro OK

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jonatan GustafssonH20 Elit (11)32:207:12
2Erik GrothH40 (44)32:11+0:288:08
3Hugo ÖrnH14 (62)24:37+2:238:02
5Melker CarlssonH10 (35)19:47+3:349:07
7Oscar ForsbergÖppen 5 (83)45:59+9:5013:31
7Johanna NordströmD35 (12)42:03+7:5411:38
8Emma SeguraD10 (38)25:50+6:3712:36
9Karin ForsbergÖppen 5 (83)47:32+11:2313:58
9Julia GustafssonD12 (72)29:07+5:5411:27
10Kristin JacobsonÖppen 7 (72)32:40+5:0210:28
13Karin JohanssonÖppen 17 (64)38:21+9:3712:17
13Filip ÖrnÖppen 7 (72)33:39+6:0110:47
16Jennie BrobakkenÖppen 5 (83)49:51+13:4214:39
16Marcus HalvarssonÖppen 8 (67)47:46+12:5710:32
19Karin LindgrenD16 (58)37:34+7:0710:40
20Anna-lena AnderssonÖppen 17 (64)41:57+13:1313:26
20Alva NilssonD10 (38)32:10+12:5715:41
22William SeguraH18 Elit (35)38:09+7:449:38
24Sara FredrikssonÖppen 5 (83)53:38+17:2915:46
24Ted NilssonH12 (58)32:39+11:1512:36
25Harald CarlssonU1 (52)33:47+17:0718:46
27Lovisa GustafssonD16 (58)40:57+10:3011:38
28Julia BergD16 (58)41:44+11:1711:51
29Sigrid JanegrenU2 (32)59:40+40:3925:29
29Lisa MalmD12 (72)33:57+10:4413:21
29Stina JohanssonÖppen 17 (64)45:44+17:0014:39
32Lina JonhedD40 (42)56:20+24:3015:54
32Lillvor NordströmÖppen 3 (62)1:04:43+31:3123:11
33Linus MalmH16 (71)33:03+8:439:09
34Camilla KruseÖppen 7 (72)44:47+17:0914:21
37Ella KruseD12 (72)35:51+12:3814:06
39Henrik AskrothH40 (44)56:21+24:3814:15
40Olof NilssonÖppen 5 (83)1:01:34+25:2518:06
40Maria AskrothD40 (42)1:35:22+1:03:3226:56
41Anette ForsbergD50 (43)59:09+30:1719:39
42Olle MalmH14 (62)39:26+17:1212:53
44Henning JanegrenH12 (58)45:09+23:4517:25
46Ingemar WidénÖppen 17 (64)1:01:48+33:0419:48
50Rasmus KruseU1 (52)1:07:26+50:4637:27
51Helena LöfÖppen 3 (62)1:13:06+39:5426:12
55Robert KruseÖppen 7 (72)53:11+25:3317:02
59Eva LindgrenÖppen 17 (64)1:13:00+44:1623:23
61Erik ÖjeboÖppen 8 (67)1:26:58+52:0919:11
64Johanna BergD14 (69)53:29+28:0617:53
Emma VictorinÖppen 8 (67)ej godkänd
Simon JonhedH10 (35)utgått
Viktor JonhedH12 (58)ej start
Jenny JohanssonD40 (42)ej start
Anton KruseH14 (62)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser