Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 3, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 3, lång
Arrangörsorganisationer: Garphyttans IF / Hagaby GoIF Örebro
Datum: lördag 12 maj 2018

Hjälp oss att göra våra arrangemang bättre genom att fylla i deltagarenkäten senast om 1 dag! (15 svar)

D21 Elit

10 230 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrea SvenssonOK Tisaren1:30:268:50
2Maria MagnussonSävedalens AIK1:31:22+0:568:55
3Lovisa PerssonOK Tisaren1:35:13+4:479:18
4Jenny BengtssonSävedalens AIK1:41:54+11:289:57
5Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering1:42:42+12:1610:02
Josefin ErlandssonOK Milanutgått
Kajsa HammarströmLinköpings OKej start

H21 Elit

13 500 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna1:33:356:55
2Emil AnderssonÄrla IF1:35:11+1:367:03
3Mats TroengOK Linné1:36:46+3:117:10
4Arvid VågIFK Göteborg Orientering1:37:56+4:217:15
5Lucas SundbladEksjö SOK1:38:07+4:327:16
6Petter ErikssonÄrla IF1:38:33+4:587:18
7Viktor SilvemarkÄrla IF1:38:48+5:137:19
8Jan TroengOK Linné1:38:52+5:177:19
9Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna1:38:59+5:247:19
10Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna1:39:02+5:277:20
11Kristian AlgersSkogspojkarnas OK1:39:18+5:437:21
12Markus MartinelleSöders-Tyresö1:39:50+6:157:23
13Johan HellmanVänersborgs SK1:39:55+6:207:24
14Simon LundinFinspångs SOK1:41:09+7:347:29
15Erik MartinssonLinköpings OK1:41:15+7:407:30
16Oskar CarlborgOK Hällen1:41:26+7:517:30
17Johan TörnrothHestra IF1:43:46+10:117:41
18Mikael AnderssonOK Kolmården1:45:58+12:237:50
19Simon HectorSnättringe SK1:46:02+12:277:51
20Oscar BjörckJärla Orientering1:47:40+14:057:58
21Isak BergmanOK Skogsfalken1:47:45+14:107:58
22Jonathan RosendahlÄrla IF1:48:52+15:178:03
23Rikard ClaessonStora Tuna OK1:49:47+16:128:07
24Niclas TjernlundSkåneslättens OL1:50:03+16:288:09
25Per CarlborgLinköpings OK1:50:19+16:448:10
26Per EklöfOK Milan1:52:25+18:508:19
27Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF1:54:45+21:108:30
28Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:55:26+21:518:33
29Jacob ErikssonKFUM Örebro OK1:56:30+22:558:37
30Fredrik PerssonDomnarvets GOIF1:59:07+25:328:49
31Mikael PihelOK Tisaren2:01:00+27:258:57
32Jens RönnolsJärla Orientering2:03:13+29:389:07
33Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken2:04:57+31:229:15
34John HartleySöders-Tyresö2:26:12+52:3710:49
35Matthias PoellOLC Wienerwald3:05:23+1:31:4813:43
Alexander WiklundFinspångs SOKej godkänd
Anders AxenborgGöteborg-Majorna OKej start
Anton HallorOK Tisarenej start

D20 Elit

7 070 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna FastEksjö SOK59:048:21
2Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL1:09:20+10:169:48
3Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna1:10:34+11:309:58
4Saga SanderOK Milan1:14:54+15:5010:35
5Ann-Charlotte SpangenbergTäby OK1:15:40+16:3610:42
6Emma PetterssonOK Roxen1:16:31+17:2710:49
7Emelie KarlssonSävedalens AIK1:35:15+36:1113:28
Elsa HolmgårdKils OKej godkänd
Fanny SundbladEksjö SOKej godkänd
Lisa BerggrenOK Kolmårdenutgått
Johanna GuståsLinköpings OKej start
Gabriella S BerganderEksjö SOKej start

H20 Elit

9 800 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik JohannessonStora Tuna OK1:07:466:54
2Axel GranqvistOK Ravinen1:11:53+4:077:20
3Ludvig EkNyköpings OK1:11:54+4:087:20
4Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK1:14:32+6:467:36
5August MollénOK Denseln1:16:30+8:447:48
6Hugo LillieströmOK Roxen1:19:10+11:248:04
7Niklas CarlssonSundbybergs IK1:20:58+13:128:15
8Viktor SkoogKils OK1:21:22+13:368:18
9Olle HedmanIF Hagen1:21:55+14:098:21
10Ondrej HlavacÄrla IF1:22:00+14:148:22
11Axel HalvarssonKarlskrona SOK1:23:58+16:128:34
12Olle GrywenzOK Linné1:24:15+16:298:35
13Gustav JohnssonIFK Mora OK1:24:47+17:018:39
14Olof SkoglundKils OK1:25:34+17:488:43
15Arvid LinderOK Hällen1:26:46+19:008:51
16Jan RutkaKalmar OK1:31:42+23:569:21
17Olle JosarpOK Tisaren1:33:20+25:349:31
18Håkan RambergHallstahammars OK1:42:15+34:2910:26
19Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna1:51:53+44:0711:24
Carl CarlssonNyköpings OKej godkänd
Oscar StombergIF Hagenej godkänd
Henrik HamreforsVästerås SOKutgått
Oscar PrytzTjalve IF Norrköpingutgått
Johan WehlinSkogspojkarnas OKej start
Felix Lindell ÖhmanOK Måsenej start
Wojciech MossakowskiKalmar OKej start
Albin AlsiöIF Hagenej start

D18 Elit

6 310 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF58:249:15
2Tilda ÖstbergStora Tuna OK1:01:00+2:369:40
3Tove PetterssonOK Roxen1:03:09+4:4510:00
4Julia RajanIFK Lidingö SOK1:03:10+4:4610:00
5Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:05:29+7:0510:22
6Signe NilssonNyköpings OK1:06:31+8:0710:32
7Ebba BerglinOK Orion1:07:28+9:0410:41
8Lovisa WigertzLånghundra IF1:10:19+11:5511:08
9Agnes BromanOK Roslagen1:10:38+12:1411:11
10Frida JohanssonOK Djerf1:12:37+14:1311:30
11Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK1:13:33+15:0911:39
12Malva SteenOK Enen1:16:56+18:3212:11
13Ida JohnssonOK Kåre1:17:13+18:4912:14
14Hilda AxelssonFK Göingarna1:17:25+19:0112:16
15Sofia JohanssonOK Skärmen1:18:06+19:4212:22
16Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb1:18:19+19:5512:24
17Elin SchagerströmGarphyttans IF1:18:40+20:1612:28
18Amanda JanssonOK Djerf1:19:19+20:5512:34
19Julia GlowaczKalmar OK1:20:48+22:2412:48
20Elin LindbladOK Djerf1:21:10+22:4612:51
21Lovisa WeidenSkåneslättens OL1:21:31+23:0712:55
21Ellen WahlbomOK Orion1:21:31+23:0712:55
23Klara HöglundEksjö SOK1:22:37+24:1313:05
24Ebba JensenSkåneslättens OL1:23:17+24:5313:11
25Ella NordströmKils OK1:24:07+25:4313:19
26Tindra HjortFalköpings AIK OK1:25:35+27:1113:33
27Moa HjorthDomnarvets GOIF1:27:06+28:4213:48
28Linn LugneKils OK1:27:54+29:3013:55
29Sara SundinWaxholms OK1:33:33+35:0914:49
30Wilma BerganderEksjö SOK1:35:25+37:0115:07
31Julia MianowskaKalmar OK1:45:12+46:4816:40
Linnea SkalbergBredaryds SOKutgått

H18 Elit

7 700 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip CarlssonNyköpings OK56:497:22
2Simon HardenFK Boken1:00:08+3:197:48
3Jesper JohanssonOK Löftan1:00:57+4:087:54
4Fredrik HamreforsVästerås SOK1:01:08+4:197:56
5Arvid WesterbergOK Kolmården1:01:09+4:207:56
6Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF1:01:26+4:377:58
7Albin KronkvistÖrkelljunga FK1:01:35+4:467:59
8Albin FalkNyköpings OK1:01:36+4:478:00
9Oscar ModigOK Pan-Kristianstad1:01:57+5:088:02
10Hugo StrömMullsjö SOK1:01:59+5:108:02
11Carl JosefssonSävedalens AIK1:02:17+5:288:05
12Axel OlssonIF Hagen1:02:39+5:508:08
13Emanuel HerberthsonLinköpings OK1:02:53+6:048:10
14Adrian VartiaOK Löftan1:04:00+7:118:18
15Leo JohanssonOK Kolmården1:04:24+7:358:21
16Lukas OlmKils OK1:04:47+7:588:24
17Marcus CarlssonIF Hagen1:07:55+11:068:49
18Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb1:07:59+11:108:49
19Hugo DjurstedtEksjö SOK1:08:22+11:338:52
20Isac EricssonVäxjö OK1:08:29+11:408:53
21William LundstedtMullsjö SOK1:09:28+12:399:01
21Simon FreylandEksjö SOK1:09:28+12:399:01
23Olof LjunggrenLinköpings OK1:09:55+13:069:04
24Mattis PerssonEksjö SOK1:11:17+14:289:15
25Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb1:13:17+16:289:31
26Kristoffer TengrothSundbybergs IK1:13:29+16:409:32
27Hugo JakobssonEksjö SOK1:16:07+19:189:53
28Ludvig HolmqvistOK Tor1:19:28+22:3910:19
29Emil BybergDomnarvets GOIF1:20:02+23:1310:23
30Jonatan StåhlSundbybergs IK1:20:03+23:1410:23
31Thorsten SvenssonFinspångs SOK1:20:45+23:5610:29
32Mattias KallhaugeSnättringe SK1:21:16+24:2710:33
33Casper HedarOK Tor1:22:40+25:5110:44
34Per NordholmSävedalens AIK1:23:25+26:3610:50
35Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK1:24:39+27:5010:59
36William SeguraKFUM Örebro OK1:24:59+28:1011:02
37Adrian SkobeKalmar OK1:26:02+29:1311:10
38Tim DalheimerIK Vikings OK1:30:02+33:1311:41
39Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF1:59:16+1:02:2715:29
40Povel HedbergLunds OK2:10:49+1:14:0016:59
41Tobias AbrahamssonSundbybergs IK2:29:56+1:33:0719:28
42Daniel GlimténOK Löftan2:56:05+1:59:1622:52
Johan AlpbergAlmby IKej godkänd
Tim JohanssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Oskar NymanOK Tyrej godkänd
Axel OrrhedeHelsingborgs SOKej godkänd
Jacob MobergHelsingborgs SOKej start
Hugo SetthagenOK Trananej start
Albin TollOK Njudungej start
William NilssonNyköpings OKej start
Allan HedbergLunds OKej start
Lukas KatvalaKarlskrona SOKej start

D21

6 610 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pim HedbergOK Pan-Kristianstad1:03:339:36
2Lina BergmanOK Skogsfalken1:03:40+0:079:37
3Pernilla OlssonSkåneslättens OL1:07:20+3:4710:11
4Elin GunnarssonFinspångs SOK1:12:34+9:0110:58
5Lisa WesterbergOK Milan1:15:17+11:4411:23
6Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping1:15:23+11:5011:24
7Elin TörnrothHjobygdens OK1:15:45+12:1211:27
8Anna HåkanssonOK Kolmården1:16:02+12:2911:30
9Josefine AhlbäckOK Milan1:17:39+14:0611:44
10Linnea TroengSkogslöparna1:19:46+16:1312:04
11Evelina EricssonSöders-Tyresö1:20:42+17:0912:12
12Emma NilssonOK Tranan1:23:01+19:2812:33
13Emma KindbomIF Hagen1:23:38+20:0512:39
14Elisabeth AhlgrenLinköpings OK1:25:55+22:2212:59
15Maria ArvidssonKalmar OK1:27:11+23:3813:11
16Hanna BerglundOK Kåre1:37:41+34:0814:46
17Lina NilssonUlricehamns OK1:38:52+35:1914:57
Elin OlssonTibro OKej start

H21

9 490 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter ÖbergOK Hällen1:05:096:51
2Mats RöjgårdOK Kolmården1:12:02+6:537:35
3Leon HanssonVisborgs OK1:23:56+18:478:50
4Andrew QuinIFK Lidingö SOK1:26:44+21:359:08
5Patrik JohanssonHelsingborgs SOK1:30:47+25:389:33
6Simon RuneforsVäxjö OK1:31:08+25:599:36
7Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF1:36:45+31:3610:11
8Joakim PerssonKils OK1:45:41+40:3211:08
9Henrik FröjdRehns BK1:51:42+46:3311:46
10Jacob SvenssonSöders-Tyresö2:12:30+1:07:2113:57
11Fredric JohanssonSnättringe SK2:13:50+1:08:4114:06 Ladda ner rutt i gpx-format
12Christian LindhSundbybergs IK2:16:20+1:11:1114:21
Marcus BeckiusOK Tyrej godkänd
Jonas CarlssonSundbybergs IKej start
Mattias OlofssonOK Enenej start

D21 Kort

4 520 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefin AronssonOK Tisaren47:4410:33
2Therese KorkeakoskiOK Milan51:20+3:3611:21
3Ulrika LindstamOK Linné52:53+5:0911:41
4Anna ArvidssonKalmar OK55:33+7:4912:17
5Erika RovinaOK Skogsfalken1:00:05+12:2113:17
6Hanna WåhlinOK Skogsfalken1:07:23+19:3914:54
7Sara Nordvall ForsbergOK Kolmården1:09:10+21:2615:18
8Hanna GunnarssonIK Hakarpspojkarna1:12:32+24:4816:02
9Anna BondesonLunds OK1:17:27+29:4317:08
10Veronica NuijaTjalve IF Norrköping1:27:14+39:3019:17
11Veronika NesverovaLunds OK2:05:53+1:18:0927:51

H21 Kort

7 360 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik LindOK Linné1:07:529:13
2Erik HanssonBredareds IF1:08:33+0:419:18
3Emil HammarströmOK Måsen1:19:28+11:3610:47
4Erik EdénWaxholms OK1:22:13+14:2111:10
5Lukas WittenbecherLunds OK1:39:10+31:1813:28
6Oscar SturkWaxholms OK1:50:16+42:2414:58
7Filip JounotTjalve IF Norrköping1:58:50+50:5816:08

H20

7 090 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus NylénDegerfors OK1:53:5116:03
2Emil AlpbergAlmby IK1:55:35+1:4416:18

D18

4 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK57:3712:56
2Tina LjungqvistLunds OK1:03:36+5:5914:17
3Beatrice ErikssonOK Hällen1:07:47+10:1015:13
4Adelina FunkeLeksands OK1:22:34+24:5718:33
5Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK1:22:50+25:1318:36

H18

5 780 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max HoppeWaxholms OK57:189:54
2Erik KlingLindebygdens OK59:41+2:2310:19
3Edvin WiklundOK Enen1:00:28+3:1010:27
4Johannes GreenAlmby IK1:05:17+7:5911:17
5Noah BechtelFK Friskus-Varberg1:18:48+21:3013:37
6Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:36:32+39:1416:42

D16

4 170 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna35:128:26
2Emma LingIK Hakarpspojkarna41:53+6:4110:02
3Sofia IversAttunda OK42:15+7:0310:07
4Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK42:59+7:4710:18
5Ida HofstedtTäby OK43:18+8:0610:23
6Emma ErikssonEksjö SOK43:21+8:0910:23
7Amanda GranqvistOK Ravinen43:32+8:2010:26
8Elsa SonessonFalköpings AIK OK43:45+8:3310:29
9Kajsa BogrenSundbybergs IK44:00+8:4810:33
10Klara PerssonHalmstad OK44:51+9:3910:45
11Matilda LindhSundbybergs IK45:00+9:4810:47
12Kristin HerberthsonLinköpings OK46:21+11:0911:06
13Ida HallinSurahammars SOK46:32+11:2011:09
14Klara JohanssonVästvärmlands OK46:47+11:3511:13
15Amanda KarmetunOK Njudung47:20+12:0811:21
16Sigrid CarlssonSundbybergs IK47:25+12:1311:22
17Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering48:33+13:2111:38
18Smilla MogensenOK Ravinen48:45+13:3311:41
19Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb49:46+14:3411:56
20Caroline GuttkeNyköpings OK50:19+15:0712:03
21Clara JohanssonOK Skärmen51:20+16:0812:18
22Thea BökmanHelsingborgs SOK52:13+17:0112:31
23Thea Nordin AbajiEksjö SOK52:30+17:1812:35
24Frida JohanssonOK Skärmen52:37+17:2512:37
25Sofie BodinAlmby IK52:43+17:3112:38
26Amelie RajanIFK Lidingö SOK52:47+17:3512:39
27Elin NetzOK Kolmården53:28+18:1612:49
28Ella SöderbergOK Skogsfalken53:29+18:1712:49
29Alice MarmelidOK Roxen54:48+19:3613:08
30Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF55:28+20:1613:18
31Irma SvenssonOK Klyftamo56:07+20:5513:27
32Moa WallenborgLunds OK56:20+21:0813:30
33Karin LindgrenKFUM Örebro OK57:07+21:5513:41
34Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF57:22+22:1013:45
35Sofia GreenAlmby IK57:41+22:2913:49
36Hanna LundgrenLinköpings OK58:05+22:5313:55
37Unni GranforsIF Rigor59:06+23:5414:10
38Ellen SigvardsonBredaryds SOK1:00:28+25:1614:30
39Ellen PelanderOK Djerf1:00:37+25:2514:32
40Julia BergKFUM Örebro OK1:02:07+26:5514:53
41Ida LarssonVästerås SOK1:07:29+32:1716:10
42Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK1:07:43+32:3116:14
43Ella PerssonEksjö SOK1:08:02+32:5016:18
44Elsa LinderOK Hällen1:08:08+32:5616:20
45Lena ChabieraKalmar OK1:09:36+34:2416:41
46Tuva FalkSundbybergs IK1:11:29+36:1717:08
47Maja HoppeWaxholms OK1:13:14+38:0217:33
48Malin HanssonTäby OK1:14:27+39:1517:51
49Frida JardingNyköpings OK1:15:17+40:0518:03
50Emilia BrangefältVästerås SOK1:16:08+40:5618:15
51Maja SandvikAttunda OK1:21:44+46:3219:36
52Rebecka HaslerSurahammars SOK1:28:27+53:1521:12
53Felicia SahlénVästerås SOK2:32:19+1:57:0736:31
Malin KindbomIF Hagenej godkänd
Ebba LindOK Skärmenej godkänd
Wilma ThornellSurahammars SOKej godkänd
Ida EskilssonIK Hakarpspojkarnaej start
Ingrid OlssonOK Torej start
Lovisa NilssonAttunda OKej start
Sofie FranzénAlmby IKej start
Linn AldénOK Roxenej start
Klara AnderssonOK Orionej start
Josefine JonssonOK Torej start
Eira HertinIK Hakarpspojkarnaej start
Alma GustafssonSOK Anebyej start
Agnes OlssonOK Torej start

H16

4 900 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ElmbladBredaryds SOK32:006:31
2Valter PetterssonOK Tisaren33:19+1:196:47
3Emil AxelssonLerums SOK34:42+2:427:04
4Isak HagbergKalmar OK36:02+4:027:21
5Anton GunnarssonBredaryds SOK36:27+4:277:26
6Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna36:48+4:487:30
7Albin PerssonHalmstad OK37:25+5:257:38
8Rasmus PetterssonOK Djerf37:40+5:407:41
9Karl PetersénOK Njudung37:53+5:537:43
10Casper SkeppSävedalens AIK38:07+6:077:46
10David BorgSödertälje-Nykvarn OF38:07+6:077:46
12Aron ÖstangårdGamleby OK38:30+6:307:51
13Agust KronkvistÖrkelljunga FK38:42+6:427:53
14Sverre RöjgårdOK Kolmården38:45+6:457:54
15Isak OlssonStigsökarna39:24+7:248:02
16Edvin HellstenNyköpings OK39:26+7:268:02
17Hugo EricssonVäxjö OK39:59+7:598:09
18Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK40:33+8:338:16
19Martin RinnbäckOK Ravinen41:07+9:078:23
20Theis MunktvedAllerød OK41:38+9:388:29
21Fabian ValleriusGamleby OK42:09+10:098:36
22Henrik FranzénAlmby IK42:14+10:148:37
23Albin LindskogOK Ravinen42:15+10:158:37
24Anton CarlssonIF Hagen42:41+10:418:42
25Otto BalckTäby OK42:46+10:468:43
26Albin WeidenSkåneslättens OL42:56+10:568:45
27Samuel LindénAttunda OK43:03+11:038:47
28Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK43:06+11:068:47
29Eskil WidehagSundbybergs IK43:15+11:158:49
30Alfred ErdeliusIF Rigor43:24+11:248:51
31Oscar HultgrenOK Njudung43:31+11:318:52
32Carl ÅsLunds OK43:35+11:358:53
33Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK44:00+12:008:58
34Hugo UnossonKalmar OK44:08+12:089:00
35Loke HedbergLunds OK44:58+12:589:10
36Felix GustafssonLunds OK45:45+13:459:20
37Olle KallurOK Ravinen46:00+14:009:23
38Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK46:15+14:159:26
39Isak LiljeholmGamleby OK47:27+15:279:41
40Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF47:33+15:339:42
41Tobias Janzon SjöstedtOK Måsen48:11+16:119:50
42David MårtenssonGarphyttans IF48:48+16:489:57
43Hampus HatlenTullinge SK48:54+16:549:58
44Johan VinbladLunds OK49:07+17:0710:01
45Alexander JanssonOK Djerf50:11+18:1110:14
45Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK50:11+18:1110:14
47Hugo FriskVästerås SOK50:17+18:1710:15
48Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK52:06+20:0610:37
49Jakob MobergOK Löftan53:14+21:1410:51
50Alex JohanssonFK Friskus-Varberg53:23+21:2310:53
51Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping55:21+23:2111:17
52Edvin SelinFK Göingarna56:05+24:0511:26
53Linus MalmKFUM Örebro OK56:39+24:3911:33
54Carl HedegårdOK Kolmården58:46+26:4611:59
55Oliver HöögOK Motala1:02:11+30:1112:41
56Erik LingIK Hakarpspojkarna1:02:30+30:3012:45
57Klas LjungqvistLunds OK1:07:23+35:2313:45
58Nils Forsberg RundströmIFK Enskede1:07:44+35:4413:49
59Hans Grønborg NielsenAllerød OK1:08:18+36:1813:56
60Tim BergbomSöders-Tyresö1:17:41+45:4115:51
61Lucas ChavdaSöders-Tyresö1:18:23+46:2315:59
62Ivo Cousins ClarhällSöders-Tyresö1:34:09+1:02:0919:12
63Elias Jeb BergrothVästerås SOK2:01:19+1:29:1924:45
Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Marcus EkmanTäby OKej godkänd
Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Axel BechtelFK Friskus-Varbergutgått
Lucas TreldalLunds OKej start
David AlménTrollhättans SOKej start
Axel MålargårdTäby OKej start

D16 Kort

3 780 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin BorgLinköpings OK50:1413:17
2Sofia SundinWaxholms OK56:12+5:5814:52
3Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF1:00:20+10:0615:57
4Saga JonssonWaxholms OK1:00:47+10:3316:04
5Rut Johnsson ThomeliusWaxholms OK1:26:58+36:4423:00
6Tilde JohanssonSurahammars SOK1:31:08+40:5424:06
Alma EmbretsenTäby OKej start

H16 Kort

3 490 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav LidmanTibro OK33:429:39
2Edvin SahlinOK Löftan1:12:08+38:2620:40

D14

3 490 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna ÖbergGamleby OK26:597:43
2Yrsa RöjgårdOK Kolmården28:33+1:348:10
3Sandra LingIK Hakarpspojkarna30:29+3:308:44
4Tove ValleriusGamleby OK30:49+3:508:49
5Elisabeth LarssonOK Södertörn31:58+4:599:09
6Hanna AlsiöIF Hagen31:59+5:009:09
7Sigrid LjunggrenLinköpings OK32:00+5:019:10
8Tuva ÖstangårdGamleby OK32:24+5:259:17
9Tova RangertIK Hakarpspojkarna33:00+6:019:27
10Tuva SelinFK Göingarna33:03+6:049:28
11Fredrika NordquistTäby OK33:15+6:169:31
12Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF33:24+6:259:34
13Stella RosengrenTjalve IF Norrköping33:49+6:509:41
14Emia HjortFalköpings AIK OK33:53+6:549:42
15Signe SchagerströmGarphyttans IF33:58+6:599:43
16Lovis HellstenNyköpings OK34:01+7:029:44
17Ella PetterssonSävedalens AIK34:17+7:189:49
18Alice JohanssonFinspångs SOK34:42+7:439:56
19Maja AxelssonLerums SOK35:19+8:2010:07
19Emma OlinIK Hakarpspojkarna35:19+8:2010:07
21Sofie EttlingSkogspojkarnas OK35:29+8:3010:10
22Lisa SwartzOK Orion35:37+8:3810:12
22Emma EmilssonOK Skogsfalken35:37+8:3810:12
24Sofia TunessonSkogspojkarnas OK36:29+9:3010:27
25Ellen TollOK Njudung36:32+9:3310:28
26Vilma LarssonOK Milan36:48+9:4910:32
27Meja AleniusNyköpings OK37:03+10:0410:36
28Ellen FunkeLeksands OK37:04+10:0510:37
29Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF37:51+10:5210:50
30Audrey HanssonFrölunda OL37:57+10:5810:52
31Alice OlvegårdFK Göingarna38:03+11:0410:54
32Matilda WallströmSävedalens AIK38:07+11:0810:55
33Katja GustafssonTrosabygdens OK38:18+11:1910:58
34Tuva NylundBredaryds SOK38:54+11:5511:08
35Tilda HagelbergEksjö SOK39:16+12:1711:15
36Maja GraadIF Rigor39:43+12:4411:22
37Julia AnderssonOK Tor39:51+12:5211:25
38Elin BryggarGrycksbo IF OK39:58+12:5911:27
39Hanna StalebrantGamleby OK40:00+13:0111:27
40Jonna LindbladOK Djerf40:37+13:3811:38
41Tindra JonssonSkarpnäcks OL40:52+13:5311:42
42Doris IkoTäby OK41:19+14:2011:50
43Julia WesthMullsjö SOK42:40+15:4112:13
44Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK43:13+16:1412:22
45Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF43:21+16:2212:25
46Johanna BergKFUM Örebro OK43:22+16:2312:25
47Matilda CederbergVänersborgs SK43:42+16:4312:31
48Alicia BjörnbergSöders-Tyresö43:49+16:5012:33
49Agnes WallinKorsnäs IF OK44:01+17:0212:36
50Emma NorinSöders-Tyresö44:19+17:2012:41
51Emelie RökenTäby OK45:00+18:0112:53
52Love EklundOK Tylöskog46:31+19:3213:19
53Linnea SkobeKalmar OK46:43+19:4413:23
54Nelly MårtenssonGarphyttans IF51:10+24:1114:39 Ladda ner rutt i gpx-format
55Anja SvenssonGamleby OK53:04+26:0515:12
56Ellen ThorsénSurahammars SOK53:12+26:1315:14
57Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna54:49+27:5015:42
58Linn BjörneldKalmar OK57:37+30:3816:30
59Sandra ValjusIFK Lidingö SOK57:50+30:5116:34
60Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK1:05:50+38:5118:51
61Sanna RinnbäckOK Ravinen1:13:44+46:4521:07
Klara ZimmermanTjalve IF Norrköpingej start

H14

3 780 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK25:126:40
2Hugo ÖrnKFUM Örebro OK28:02+2:507:24
3Johan FochsenWaxholms OK28:05+2:537:25
4Odin EkNyköpings OK28:41+3:297:35
5Viktor JemthIF Thor29:06+3:547:41
6Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna29:14+4:027:44
7Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna30:12+5:007:59
8Tobias JohanssonOK Löftan31:13+6:018:15
9Elias WesterberghRasbo IK31:47+6:358:24
10Wilmer SelinFK Göingarna32:22+7:108:33
11Casper KarlssonOK Tor33:47+8:358:56
12Filip BrolingBredaryds SOK34:10+8:589:02
13Olle MalmKFUM Örebro OK34:26+9:149:06
14Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping34:45+9:339:11
15Vidar NettelmarkSurahammars SOK35:01+9:499:15
16Svante SelinFK Göingarna35:43+10:319:26
17Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK35:49+10:379:28
18Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK36:03+10:519:32
18Lukas HagbergKalmar OK36:03+10:519:32
20Victor HanssonOK Löftan36:06+10:549:33
21Viktor SoneAttunda OK36:18+11:069:36
22Hugo LindskogOK Ravinen36:23+11:119:37
23Olle ThimbergSöders-Tyresö36:30+11:189:39
24Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK36:42+11:309:42
25Måns BergqvistGarphyttans IF36:57+11:459:46
26Hannes MogensenOK Ravinen36:58+11:469:46
27Karl KylbornAlmby IK37:04+11:529:48
28Simon BååthSävedalens AIK37:24+12:129:53
29Elis IversAttunda OK37:37+12:259:57
30Niklas ErlandssonOK Södertörn37:45+12:339:59
31Erik LundquistOK Ravinen37:46+12:349:59
32Emil LarssonOK Tisaren37:58+12:4610:02
33Gustaf HofstedtTäby OK38:14+13:0210:06
34Valle LarssonIF Thor38:22+13:1010:08
35Elis Forsberg RundströmIFK Enskede38:24+13:1210:09
36Marcus BarbozaAttunda OK38:26+13:1410:10
37Edvin OckbornTrollhättans SOK39:00+13:4810:19
38Noa BerglundTäby OK39:19+14:0710:24
39Filip LindqvistTäby OK40:47+15:3510:47
40Olle PetersénOK Njudung42:02+16:5011:07
41Filip HatlenTullinge SK42:03+16:5111:07
42Alexander GustafssonOK Njudung42:43+17:3111:18
43Linus HallinSurahammars SOK42:48+17:3611:19
44Noel HelmerssonOK Tisaren43:40+18:2811:33
45David HermanssonÅmåls OK43:51+18:3911:36
45Martin ErikssonAnnebergs GIF43:51+18:3911:36
47Rasmus DoeringGarphyttans IF44:01+18:4911:38
48David RyderåsWaxholms OK44:32+19:2011:46
49Elis WiklundVästerås SOK44:52+19:4011:52
49Carl-Henrik WassOK Kolmården44:52+19:4011:52
51Simon WesthMullsjö SOK46:00+20:4812:10
52Lucas AlzénGustavsbergs OK49:07+23:5512:59
53Oskar BlomOK Löftan50:11+24:5913:16
54Rasmus HedarOK Tor51:09+25:5713:31
55Rasmus VibergOK Roxen53:12+28:0014:04
56Jonatan GreenAlmby IK53:31+28:1914:09
57Nils SwartzOK Orion53:38+28:2614:11
58Arvid JonforsenHallstahammars OK54:40+29:2814:27
59Albert BrohedeOK Tyr54:59+29:4714:32
60Eric BäckArboga OK58:29+33:1715:28
61Kasper VemdalMullsjö SOK59:36+34:2415:46
62Felix BergbomSöders-Tyresö1:01:53+36:4116:22
63Josiah BergrothVästerås SOK1:09:59+44:4718:30
64Erik BernerssonOK Enen1:12:18+47:0619:07
65Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:16:24+51:1220:12
66Daniel KraftAlmby IK1:16:28+51:1620:13
Melvin EkbergSundbybergs IKej godkänd
Arvid GunérusSurahammars SOKej start
Axel BalckTäby OKej start
Anton KruseKFUM Örebro OKej start
Albin PaulssonOK Löftanej start
Emil AlbinssonOK Skogsfalkenej start
Albin KlaseniusKFUM Örebro OKej start
Simon CorneliussonOK Löftanej start
Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start

D14 Kort

2 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida GustavssonStora Sundby GoIF39:1113:30
2Lina HolmqvistOK Tor43:37+4:2615:02
3Vilda PerssonIK Hakarpspojkarna44:03+4:5215:11
Klara JedarOK Torej start

H14 Kort

2 790 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik GustafssonDegerfors OK30:0310:46
2Oscar HanssonAskersunds OK30:27+0:2410:54
3Alvin RösehagVänersborgs SK35:44+5:4112:48
4Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköping35:46+5:4312:49
5Olle KullmanOK Alehof40:12+10:0914:24
Hjalmar HögsellKristinehamns OKej godkänd

D12

2 790 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna22:268:02
2Sara LjungqvistLunds OK23:01+0:358:14
3Cajsa AleniusNyköpings OK23:26+1:008:23
4Irma WesthMullsjö SOK23:52+1:268:33
5Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF24:46+2:208:52
6Miranda WallströmSävedalens AIK24:55+2:298:55
7Julia GustafssonKFUM Örebro OK25:08+2:429:00
8Wilma MårtenssonOK Ravinen25:24+2:589:06
9Alice RökenTäby OK25:25+2:599:06
10Linn EnbomVänersborgs SK25:33+3:079:09
11Linnéa EdvardssonEksjö SOK27:06+4:409:42
12Elvira SkobeKalmar OK27:20+4:549:47
13Sanna SigvardsonBredaryds SOK27:23+4:579:48
14Alva HagelbergEksjö SOK27:24+4:589:49
15Ella LaineDegerfors OK27:37+5:119:53
16Felicia GustafssonOK Njudung27:40+5:149:54
17Matilda SöderbergOK Skogsfalken27:48+5:229:57
18Andrea EnbomVänersborgs SK28:00+5:3410:02
19Maja ThimbergSöders-Tyresö28:10+5:4410:05
20Elin AxelssonLerums SOK28:15+5:4910:07
21Moa VemdalMullsjö SOK28:44+6:1810:17
22Ingrid JohanssonSundbybergs IK29:08+6:4210:26
23Nova SahlénVästerås SOK29:17+6:5110:29
24Izabella LjungbergOK Tyr29:18+6:5210:30
24Clara LövgärdOK Alehof29:18+6:5210:30
24Elin DoeringGarphyttans IF29:18+6:5210:30
27Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna29:21+6:5510:31
28Miriam GustafssonTrosabygdens OK29:35+7:0910:36
29Maja FalkSundbybergs IK30:08+7:4210:48
30Filippa GuttkeNyköpings OK30:09+7:4310:48
31Emelie DjerfGarphyttans IF30:34+8:0810:57
32Amanda BäckArboga OK30:49+8:2311:02
33Ella LindqvistTäby OK30:57+8:3111:05
34Lisa MalmKFUM Örebro OK31:14+8:4811:11
35Stina SöderqvistLinköpings OK31:16+8:5011:12
36Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg32:27+10:0111:37
37Felicia RööhsSkattkärrs SOK33:07+10:4111:52
38Alma HallstenTäby OK33:24+10:5811:58
39Signe KullmanOK Alehof33:59+11:3312:10
40Emma PerssonHalmstad OK34:13+11:4712:15
41Ida AnderssonVänersborgs SK34:41+12:1512:25
42Julia AbajiEksjö SOK35:10+12:4412:36
43Lova JohanssonFK Friskus-Varberg35:51+13:2512:50
44Elsa GustafssonOK Tylöskog36:01+13:3512:54
45My WallenborgLunds OK36:16+13:5012:59
46Lina AhlstedtÅmåls OK36:25+13:5913:03
47Linnea BjörklundOK Tyr36:47+14:2113:11
48Smilla ThomassonFK Göingarna37:03+14:3713:16
49Tyra StalebrantGamleby OK38:13+15:4713:41
50Saga PalmertzHelsingborgs SOK38:52+16:2613:55
51Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping38:53+16:2713:56
52Evanna JohanssonOK Njudung40:18+17:5214:26
53Sara Storm-AnderssonOK Tyr41:17+18:5114:47
54Paulina AlzénGustavsbergs OK41:42+19:1614:56
55Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb44:29+22:0315:56
56Saga RydbergUmeå OK47:12+24:4616:55
57Wilma FahlstedtSkogspojkarnas OK47:16+24:5016:56
58Emelie HolmströmTäby OK48:48+26:2217:29
59Alice EttlingSkogspojkarnas OK1:04:44+42:1823:12
Emma EngströmFinspångs SOKej godkänd
Joline PetriOK Djerfej start
Ella KruseKFUM Örebro OKej start

H12

2 900 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK19:486:49
2Jens FochsenWaxholms OK20:26+0:387:02
3Liam HogedalVänersborgs SK22:24+2:367:43
4Emil LingIK Hakarpspojkarna22:41+2:537:49
5Hjalmar AxelssonFK Göingarna22:58+3:107:55
6Erik NorinSöders-Tyresö22:59+3:117:55
7Axel ThybeckLindebygdens OK23:04+3:167:57
8Svante SandvikAttunda OK23:56+4:088:15
9Carl ÖbergGamleby OK24:00+4:128:16
10Matti JohanssonOK Njudung24:42+4:548:31
11Edvard PelanderOK Djerf24:49+5:018:33
12Danilo MobergOK Tyr24:58+5:108:36
13Gustav LübckeOK Ravinen25:29+5:418:47
14Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK25:32+5:448:48
15Petter FochsenWaxholms OK26:06+6:189:00
16Albin GranqvistFK Göingarna26:10+6:229:01
17Wilhelm KarmetunOK Njudung26:51+7:039:15
18Felix LindOK Tyr27:17+7:299:24
19Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping27:47+7:599:34
20Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna28:16+8:289:44
21Teodor JonssonSkarpnäcks OL28:22+8:349:46
22Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK28:50+9:029:56
23Viggo HolmbergOK Tylöskog29:06+9:1810:02
24Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK29:46+9:5810:15
25Erik PalmVästerås SOK29:54+10:0610:18
26Kurt SjöbergHelsingborgs SOK30:04+10:1610:22
27Filip HöögOK Motala30:25+10:3710:29
28Marcelo Henriksson RibeiroOK Djerf30:30+10:4210:31
29Filip HanssonOK Löftan30:55+11:0710:39
30Oskar WesterbergTrollhättans SOK30:57+11:0910:40
31Andy GranforsIF Rigor31:03+11:1510:42
32Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK31:38+11:5010:54
33Egon WistedtSundbybergs IK31:49+12:0110:58
34Pontus NilssonÅmåls OK32:20+12:3211:08
35Sebastian LindblomGustavsbergs OK32:41+12:5311:16
36Erik Grønborg NielsenAllerød OK33:06+13:1811:24
37Olle HaglundGarphyttans IF34:04+14:1611:44
38Gustav GranqvistFK Göingarna35:21+15:3312:11
39Vidar PihlGamleby OK35:49+16:0112:21
40Robin BergrothVästerås SOK36:36+16:4812:37
41Hugo ZetterbergVästerås SOK37:40+17:5212:59
42Melker ThornellSurahammars SOK39:39+19:5113:40
43Vincent DahmTjalve IF Norrköping40:30+20:4213:57
44Nils JohanssonVästvärmlands OK48:49+29:0116:50
45Axel KjellvågOK Skogsfalken50:58+31:1017:34
46Elmin HovmöllerSöders-Tyresö51:28+31:4017:44
47Noah GöthEksjö SOK53:52+34:0418:34
48Walter HällåsOK Löftan56:46+36:5819:34
49Manfred LevinSundbybergs IK1:02:56+43:0821:42
Robin HelmerssonOK Tisarenej start
Erik NederheimTäby OKej start
Axel KylbornAlmby IKej start

D12 Kort

2 490 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea StéenHelsingborgs SOK29:5312:00
2Frida EmilssonFK Åsen30:22+0:2912:11
3Elsa VernerOK Tor37:31+7:3815:04
4Hanna HanssonAskersunds OK38:07+8:1415:18
Emilia AnderssonOK Torej godkänd
Felicia KrafftLänna IFej start

H12 Kort

2 430 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fabian BergqvistGarphyttans IF27:0411:08
2Viggo PerssonIK Hakarpspojkarna28:17+1:1311:38
3Elias HolmOK Tisaren36:28+9:2415:00
Oliver Angberg JohnsonLindebygdens OKej start
Max GustafssonKFUM Örebro OKej start

D10

2 430 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK24:2410:02
2Elin PalmVästerås SOK25:22+0:5810:26
3Emma SeguraKFUM Örebro OK26:26+2:0210:52
4Bodil JohanssonSundbybergs IK28:12+3:4811:36
5Astrid KraftAlmby IK28:55+4:3111:53
6Agnes PaulssonOK Löftan29:12+4:4812:00
7Elin RydströmOK Skogsfalken29:42+5:1812:13
8Frida SöderqvistLinköpings OK30:28+6:0412:32
9Greta SandvikAttunda OK30:34+6:1012:34
10Lovisa ThybeckLindebygdens OK31:51+7:2713:06
11Ebba LövgärdOK Alehof31:59+7:3513:09
12Ida RökenTäby OK32:06+7:4213:12
13Kajsa BergrothVästerås SOK32:19+7:5513:17
14Frida HerbstVästerås SOK32:21+7:5713:18
15Cornelia HällåsOK Löftan32:45+8:2113:28
16Julia HolmströmTäby OK34:25+10:0114:09
17Elvira ÅhlundVänersborgs SK34:50+10:2614:20
18Elin AlmgrenSöders-Tyresö37:07+12:4315:16
19Matilda BjörneldKalmar OK37:41+13:1715:30
20Dagny IkoTäby OK38:48+14:2415:58
21Moa WallströmSävedalens AIK43:06+18:4217:44
22Lova JonssonSkarpnäcks OL45:06+20:4218:33
23Olivia SvenssonFK Åsen46:47+22:2319:15
24Irma WidehagSundbybergs IK48:03+23:3919:46
Molly GraadIF Rigorej godkänd
Betty PerssonSundbybergs IKej godkänd
Emilie ÖsterbergSurahammars SOKej start
Gabriella HaslerSurahammars SOKej start

H10

2 490 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte GranefeltOK Tyr21:158:32
2Albin EmilssonOK Skogsfalken21:56+0:418:48
3Gabriel HogedalVänersborgs SK22:18+1:038:57
4Isak EngOK Pan-Kristianstad22:32+1:179:02
5Herman PetterssonSävedalens AIK22:37+1:229:04
6Jarvis HanssonFrölunda OL23:09+1:549:17
7Melker CarlssonKFUM Örebro OK23:14+1:599:19
8Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf23:35+2:209:28
9Vilgot HellstenNyköpings OK24:22+3:079:47
10Isak LarssonOK Tisaren24:24+3:099:47
11Johannes AnderssonVänersborgs SK24:49+3:349:57
12Melker VernerOK Tor26:31+5:1610:38
13Hugo CorneliussonOK Löftan26:48+5:3310:45
14Anton KarlssonUlricehamns OK27:19+6:0410:58
15Karl KullbergBjörkfors GOIF27:47+6:3211:09
16Mikael BergOK Enen28:13+6:5811:19
17Olle OldaeusVästerås SOK28:20+7:0511:22
18Axel LindbladOK Djerf28:39+7:2411:30
19Elias PalmertzHelsingborgs SOK28:43+7:2811:31
20Jelmer SellingLänna IF29:45+8:3011:56
21Ture LindskogOK Ravinen29:56+8:4112:01
22Vilgot ÅhlundVänersborgs SK30:14+8:5912:08
23Folke JohanssonSundbybergs IK31:00+9:4512:26
24Eric KjellvågOK Skogsfalken31:12+9:5712:31
25Gabriel LaineDegerfors OK31:40+10:2512:43
26David JonforsenHallstahammars OK32:06+10:5112:53
27Erik EttlingSkogspojkarnas OK32:16+11:0112:57
28Gustav KarlssonUlricehamns OK33:03+11:4813:16
29Pelle JakobssonEksjö SOK33:30+12:1513:27
30Olle SchybergOK Skogsfalken33:46+12:3113:33
31Max LindqvistTäby OK34:47+13:3213:58
32Oliver ErlandssonLänna IF38:21+17:0615:24
33Melker OckbornTrollhättans SOK39:18+18:0315:46
34Karl SundkvistKatrineholms OK41:33+20:1816:41
35Vilmer HagelbergEksjö SOK48:37+27:2219:31
36Axel GustafssonOK Tylöskog1:03:24+42:0925:27
Oscar AhlstedtÅmåls OKej godkänd
Arvid HellbergSundbybergs IKej start
Ivar MessingOK Älvsjö-Örbyej start
Erik BalckTäby OKej start
Olof HertinIK Hakarpspojkarnaej start

D35

5 710 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna ÖbergOK Hällen56:059:49
2Sara Snogerup LinseLunds OK1:05:27+9:2211:27
3Emelie SvalinVänersborgs SK1:07:29+11:2411:49
4Emma MartinelleSöders-Tyresö1:08:30+12:2511:59
5Åsa PahlénSöders-Tyresö1:12:09+16:0412:38
6Karin FägerlindCentrum OK1:15:30+19:2513:13
7Sara JonassonCentrum OK1:39:25+43:2017:24
8Kristina SpångbergLunds OK1:51:26+55:2119:30
9Josefin ErikssonLänna IF2:00:32+1:04:2721:06
Cecilia AlzénGustavsbergs OKej godkänd
Marie SvenssonFK Åsenej start

H35

7 360 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ÅhlinLånghundra IF58:347:57
2Stefan RingOK Löftan1:06:33+7:599:02
3Cristoffer StockmanOK Tisaren1:16:23+17:4910:22
4Joel BerringCentrum OK1:19:45+21:1110:50
5Henrik LundgrenCentrum OK1:26:45+28:1111:47
6Andreas MogrenOK Milan1:29:16+30:4212:07
7Martin TichovskySK Praga1:34:12+35:3812:47
8Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK1:34:49+36:1512:52
9Erik HellstenNyköpings OK1:36:46+38:1213:08
10Simon NybergNAIS Orienteringsklubb1:43:53+45:1914:06
11Johan RydströmOK Skogsfalken2:16:13+1:17:3918:30
Per VernerOK Torutgått
Klas BringertKatrineholms OKej start

D40

4 460 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LindénFK Friskus-Varberg44:189:55
2Cecilia SvedinKFUM Örebro OK46:10+1:5210:21
3Eva HallstenTäby OK48:03+3:4510:46
4Linda NordinEksjö SOK49:03+4:4510:59
5Nina ThörnqvistSöders-Tyresö49:07+4:4911:00
6Annika WesthMullsjö SOK50:12+5:5411:15
7Karin JohnssonOK Kåre51:31+7:1311:33
8Cecilia RydbergUmeå OK52:20+8:0211:44
9Marie EngOK Pan-Kristianstad52:26+8:0811:45
10Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK53:13+8:5511:55
11Hana TichovskaSK Praga54:43+10:2512:16
12Malin LindskogOK Ravinen55:09+10:5112:21
13Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK55:36+11:1812:27
14Eva PalmVästerås SOK56:11+11:5312:35
15Sofia CarlssonLindebygdens OK56:31+12:1312:40
16Camilla AdlertegOK Enen57:24+13:0612:52
17Karin AlmgrenSöders-Tyresö57:25+13:0712:52
18Camilla SelinFK Göingarna1:03:49+19:3114:18
19Lina RööhsSkattkärrs SOK1:05:31+21:1314:41
20Katarina EnbomVänersborgs SK1:07:49+23:3115:12
21Camilla MorisKatrineholms OK1:08:26+24:0815:20
22Linda CorneliussonOK Löftan1:11:10+26:5215:57
23Pernilla SahlénVästerås SOK1:11:21+27:0315:59
24Sofia LundbergOK Renen1:11:22+27:0416:00
25Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK1:11:56+27:3816:07
26Sara HellstenNyköpings OK1:12:35+28:1716:16
27Elisabeth HagelbergEksjö SOK1:13:10+28:5216:24
28Kristina ÅhlundVänersborgs SK1:17:06+32:4817:17
29Sofia HjortFalköpings AIK OK1:18:39+34:2117:38
30Åsa LinnersjöOK Tor1:23:41+39:2318:45
31Sofia HaslerSurahammars SOK1:30:49+46:3120:21
32Katja KinnunenTäby OK1:30:53+46:3520:22
33Karin Rahm BjörneldKalmar OK1:34:03+49:4521:05
34Cecilia KarmetunOK Njudung1:34:22+50:0421:09
35Angelica LindblomGustavsbergs OK1:37:51+53:3321:56
36Maria AskrothKFUM Örebro OK1:56:14+1:11:5626:03
Anna JanssonOK Djerfej godkänd
Karin HofstedtTäby OKutgått
Anna LöwegrenKatrineholms OKej start
Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresöej start

H40

7 270 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus PerssonOK Tisaren52:237:12
2Nick BarrableOK Ravinen56:03+3:407:42
3Tommy AnderssonVänersborgs SK58:27+6:048:02
4Martin LindskogOK Ravinen1:00:37+8:148:20
5Martin PetterssonSävedalens AIK1:00:49+8:268:21
6Pontus FunkeLeksands OK1:00:56+8:338:22
7Martin LarboIFK Lidingö SOK1:02:50+10:278:38
8Håkan GunnarssonFK Göingarna1:03:33+11:108:44
9Peter EttlingSkogspojkarnas OK1:04:07+11:448:49
10Tomas HenrikssonAttunda OK1:04:35+12:128:53
11Henrik ModigOK Pan-Kristianstad1:04:58+12:358:56
12Robert EnbomVänersborgs SK1:05:17+12:548:58
13Per MårtenssonOK Ravinen1:05:24+13:018:59
14Jesper HåkanssonFK Göingarna1:07:07+14:449:13
15Göran ThimbergSöders-Tyresö1:07:27+15:049:16
16Fredrik PerssonHalmstad OK1:09:23+17:009:32
17Marcus HanssonFrölunda OL1:09:33+17:109:34
18Martin LjungbergOK Tyr1:09:44+17:219:35
18Jonas LundbergOK Renen1:09:44+17:219:35
20Patrik JohnssonOK Kåre1:11:22+18:599:48
21Joakim BacklundTäby OK1:12:22+19:599:57
22Jan HjortFalköpings AIK OK1:13:57+21:3410:10
23Anders LövgärdOK Alehof1:15:50+23:2710:25
24Ulrik KarlssonMotala AIF OL1:17:54+25:3110:42
25Petter ValleriusGamleby OK1:18:15+25:5210:45
26Jonas ErikssonLänna IF1:18:40+26:1710:49
27Martin OldaeusVästerås SOK1:22:09+29:4611:17
28Richard OlovssonGamleby OK1:23:07+30:4411:25
29Mats GustafssonTrosabygdens OK1:23:15+30:5211:27
30Patrick EricsonMullsjö SOK1:24:29+32:0611:37
31Anders HaglundOK Milan1:24:55+32:3211:40
32Magnus EmilssonFK Åsen1:26:31+34:0811:54
33Magnus LindblomGustavsbergs OK1:27:06+34:4311:58
34Jonas SellingLänna IF1:28:03+35:4012:06
35Magnus UnborgAlfta-Ösa OK1:31:32+39:0912:35
36Mikael ThomassonFK Göingarna1:31:43+39:2012:36
37Andréas PalmertzHelsingborgs SOK1:33:23+41:0012:50
38Jonas HåkanssonEksjö SOK1:34:14+41:5112:57
39Mikael NyströmOK Ravinen1:35:10+42:4713:05
40Henrik PerssonSundbybergs IK1:35:52+43:2913:11
41Jonas NorénHelsingborgs SOK1:36:10+43:4713:13
42Henrik HallinSurahammars SOK1:38:38+46:1513:34
43Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:39:00+46:3713:37
44Magnus EmilssonOK Skogsfalken1:43:10+50:4714:11
45Stefan BergOK Enen1:44:21+51:5814:21
46Henrik AskrothKFUM Örebro OK1:57:58+1:05:3516:13
47Henrik HellborgCentrum OK2:04:43+1:12:2017:09
Fredrik AlzénGustavsbergs OKej godkänd
Mattias NordinGustavsbergs OKej godkänd
Mathias PerssonHelsingborgs SOKutgått
Jakob BergKFUM Örebro OKej start
Daniel BrohedeOK Tyrej start
Magnus JohanssonNyköpings OKej start
Stefan GraadIF Rigorej start

D45

4 110 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MogensenOK Ravinen39:319:36
2Susanne AldénOK Roxen41:05+1:349:59
3Annika IvarssonLinköpings OK44:38+5:0710:51
4Anna StrandAttunda OK46:29+6:5811:18
5Maria Von SchmalenséeAttunda OK46:44+7:1311:22
6Camilla ÖhgrenSävedalens AIK47:20+7:4911:30
7Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna47:38+8:0711:35
8Kristina LjunggrenLinköpings OK49:03+9:3211:56
9Charlotte FlansbjerOK Djerf49:50+10:1912:07
10Eva HallOK Tor50:00+10:2912:09
11Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna50:39+11:0812:19
12Louise AxelssonFK Göingarna51:08+11:3712:26
13Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF52:13+12:4212:42
14Anna RökenTäby OK54:09+14:3813:10
15Susanna DjurstedtEksjö SOK54:15+14:4413:11
16Anna NordströmKils OK58:40+19:0914:16
17Jenny RöjgårdOK Kolmården1:00:16+20:4514:39
18Jenny-Ann MalmbergIL Tyrving1:01:20+21:4914:55
19Anna LjungqvistLunds OK1:01:31+22:0014:58
20Nina IversAttunda OK1:01:39+22:0815:00
21Marina JohanssonOK Njudung1:01:46+22:1515:01
22Katarina RundströmIFK Enskede1:01:47+22:1615:01
23Annica BerggrenOK Kolmården1:03:16+23:4515:23
24Maria LarssonDegerfors OK1:03:21+23:5015:24
25Lena LindmanFinspångs SOK1:04:15+24:4415:37
26Sofia WesterbergOK Kolmården1:04:21+24:5015:39
27Anna KullbergBjörkfors GOIF1:05:22+25:5115:54
28Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL1:05:32+26:0115:56
29Malin WeidenSkåneslättens OL1:05:56+26:2516:02
30Gunilla KallhaugeSnättringe SK1:06:29+26:5816:10
31Madelene BarbozaAttunda OK1:07:31+28:0016:25
32Susanne WallenborgLunds OK1:11:18+31:4717:20
33Marie MarkholmSkåneslättens OL1:11:41+32:1017:26
34Ulrika GranforsIF Rigor1:12:46+33:1517:42
35Maria SundbergOK Njudung1:13:07+33:3617:47
36Cecilia FochsenWaxholms OK1:13:45+34:1417:56
37Kerstin JensenSkåneslättens OL1:14:37+35:0618:09
38Karolina AnderssonLänna IF1:15:08+35:3718:16
39Susanne GranGamleby OK1:16:17+36:4618:33
40Jenny VinbladLunds OK1:16:41+37:1018:39
41Maria LillieströmOK Roxen1:18:44+39:1319:09
42Karin SteneboAttunda OK1:20:55+41:2419:41
43Malin JohanssonFK Friskus-Varberg1:24:17+44:4620:30
44Angélique Grønborg RasmussenAllerød OK1:29:12+49:4121:42 Ladda ner rutt i gpx-format
45Sofia KrafftLänna IF1:30:27+50:5622:00
45Maria PeterssonHalmstad OK1:30:27+50:5622:00
47Anna GustafssonKFUM Örebro OK1:34:05+54:3422:53
48Susanne StålSödertälje-Nykvarn OF1:41:05+1:01:3424:35
49Corinne StäubleOLG Galgenen1:43:47+1:04:1625:15
50Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb1:47:34+1:08:0326:10
Helena RangertIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Anna ZetterbergVästerås SOKej start
Annika LundströmSundbybergs IKej start
Karin AnderssonIF Hagenej start
Katarina OlssonOK Torej start
Lena NilssonAttunda OKej start
Tina Näsman LandhSundbybergs IKej start
Erika JedarOK Torej start
Josefine AlbinssonOK Skogsfalkenej start

H45

6 140 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan NäsmanTäby OK44:417:16
2Johan PetterssonOK Motala49:54+5:138:07
3Dan LarssonOK Tisaren52:02+7:218:28
4Johan SundénVästerås SOK53:18+8:378:40
5Lars-Erik HaslerSurahammars SOK56:32+11:519:12
6Mattias GunnarssonBredaryds SOK56:49+12:089:15
7Magnus ThornellSurahammars SOK57:29+12:489:21
8Johan SundinWaxholms OK57:45+13:049:24
9Ulrik IversAttunda OK59:25+14:449:40
10Fredrik JohanssonSundbybergs IK1:00:09+15:289:47
11Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna1:00:49+16:089:54
12Jonas AxelssonLerums SOK1:00:57+16:169:55
13Fabian LjungqvistLunds OK1:01:02+16:219:56
14Erik BengtssonFK Åsen1:01:36+16:5510:01
15Ronny FalkSundbybergs IK1:01:56+17:1510:05
16Anders SelinFK Göingarna1:02:34+17:5310:11
17Anders ArfwedsonFrölunda OL1:02:35+17:5410:11
18Erik AderstedtKungälvs OK1:02:42+18:0110:12
19Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK1:02:43+18:0210:12
20Thomas JosarpFK Friskus-Varberg1:02:54+18:1310:14
21Niklas HenrikssonAttunda OK1:02:56+18:1510:14
22Fredrik SteneboAttunda OK1:03:02+18:2110:15
23Ola SöderbergOK Skogsfalken1:03:10+18:2910:17
24Pontus GustavssonLunds OK1:03:46+19:0510:23
25Joakim KarmetunOK Njudung1:04:45+20:0410:32
26Magnus GranqvistFK Göingarna1:04:49+20:0810:33
27Erik GöthlinKFUM Örebro OK1:05:29+20:4810:39
28Magnus HanssonOK Löftan1:05:46+21:0510:42
29Olle BjörneldKalmar OK1:07:12+22:3110:56
30Karl-Johan MalmbergIL Tyrving1:07:30+22:4910:59
31Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL1:08:00+23:1911:04
32Emil ErdeliusIF Rigor1:08:22+23:4111:08
33Anders PeterssonOK Njudung1:09:05+24:2411:15
34Lars MunktvedAllerød OK1:09:31+24:5011:19
35Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:09:41+25:0011:20
36Björn KarlssonKexholms SK1:09:56+25:1511:23
37Johan WesterberghRasbo IK1:10:00+25:1911:24
38Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköping1:10:08+25:2711:25
39Rickard JonforsenHallstahammars OK1:10:16+25:3511:26
40Anders SahlénVästerås SOK1:10:19+25:3811:27
41Peder PederssonCentrum OK1:10:26+25:4511:28
42Ola MarkholmSkåneslättens OL1:10:54+26:1311:32
43Henrik LindbladOK Djerf1:12:50+28:0911:51
44Viktor SkobeKalmar OK1:13:17+28:3611:56
45Jonas LarssonKristinehamns OK1:14:08+29:2712:04
46Johan LindqvistTäby OK1:15:03+30:2212:13
47David OlssonIF Hagen1:15:05+30:2412:13
48Henrik ErlandssonOK Södertörn1:15:37+30:5612:18
49Mats GustafssonKFUM Örebro OK1:16:08+31:2712:23
50Johan GranforsIF Rigor1:16:48+32:0712:30
51Martin JohanssonHalmstad OK1:17:58+33:1712:41
52Christer ÖbergGamleby OK1:18:44+34:0312:49
53Håkan SonessonFalköpings AIK OK1:18:58+34:1712:51
54Mikael RööhsSkattkärrs SOK1:19:29+34:4812:56
55Johan JensenSkåneslättens OL1:21:43+37:0213:18
56Stefan NorinSöders-Tyresö1:22:10+37:2913:22
57Åke LjunggrenLinköpings OK1:25:46+41:0513:58
58Mats EriksonLunds OK1:27:40+42:5914:16
59Per CarlssonIF Hagen1:29:16+44:3514:32
60Johan HanssonOK Löftan1:29:25+44:4414:33
61Fredrik PlumppuHestra IF1:29:58+45:1714:39
62Mats ThunwallFagersta OK1:31:21+46:4014:52
63Henrik WeidenSkåneslättens OL1:52:31+1:07:5018:19
64Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK2:03:19+1:18:3820:05
Mikael GuttkeNyköpings OKej godkänd
Niklas OlssonFagersta OKutgått
Jörgen JonssonOK Torej start
Johan PetriOK Djerfej start
Johan KarlssonOK Torej start

D50

3 460 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF34:329:58
2Christina SmedbergOK Skogsfalken34:47+0:1510:03
3Marie HedarOK Tor37:07+2:3510:43
4Ina SkalbergBredaryds SOK37:19+2:4710:47
5Anneli ÖstbergStora Tuna OK38:05+3:3311:00
6Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OF38:34+4:0211:08
7Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF38:55+4:2311:14
8Madeleine LimparAttunda OK39:09+4:3711:18
9Monica HatlenTullinge SK40:04+5:3211:34
9Karin SvenskStora Tuna OK40:04+5:3211:34
11Ingrid JohanssonLaholms IF OK42:27+7:5512:16
12Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK43:37+9:0512:36
13Inger GuståsLinköpings OK45:03+10:3113:01
14Ann GranqvistOK Ravinen45:41+11:0913:12
15Anne BodinAlmby IK45:46+11:1413:13
16Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK46:28+11:5613:25
17Eva-Lotta LöfgrenStora Tuna OK46:29+11:5713:26
18Anna SundbergOK Södertörn47:43+13:1113:47
19Yvonne FranzénAlmby IK48:35+14:0314:02
20Marie AlfredssonOK Tyr48:37+14:0514:03
21Annelie JohanssonOK Skärmen50:59+16:2714:44
22Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg51:19+16:4714:49
23Gunilla GustafssonOK Orion51:48+17:1614:58
24Anna StombergIF Hagen51:58+17:2615:01
25Åsa AlsiöIF Hagen54:28+19:5615:44
26Berit WetterArboga OK55:46+21:1416:07
27Lena GumaeliusWaxholms OK56:32+22:0016:20
28Annika JosefssonKarlskrona SOK57:08+22:3616:30
29Lena MalmströmTjalve IF Norrköping59:51+25:1917:17
30Lotta BorgLinköpings OK59:55+25:2317:19
31Ebba HedegårdOK Kolmården1:00:16+25:4417:25
32Eva-Lena NilssonNyköpings OK1:06:25+31:5319:11
33Anette ForsbergKFUM Örebro OK1:12:13+37:4120:52
34Dorthe MunktvedAllerød OK1:12:28+37:5620:56
35Åsa Marknell DewittLänna IF1:18:40+44:0822:44
36Lotta StålVästerbergslagens OL1:29:00+54:2825:43
37Lena StrömbäckLinköpings OK1:30:00+55:2826:00
38Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna1:36:21+1:01:4927:50
Carina AnderssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Annette WigertzLånghundra IFej start

H50

5 800 m, 77 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan OlmKils OK42:257:18
2Per EkNyköpings OK46:11+3:467:57
3Pär StålVästerbergslagens OL46:47+4:228:03
4Lars Håkan SandvikAttunda OK46:53+4:288:05
5Per JanssonOK Djerf47:00+4:358:06
6Magnus JohanssonOK Löftan47:20+4:558:09
7Allan MogensenOK Ravinen47:45+5:208:13
8Fredrik SoneAttunda OK49:39+7:148:33
9Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna50:12+7:478:39
10Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK50:27+8:028:41
11Niklas RönnbäckOK Eken50:34+8:098:43
12Nichlas WallströmSävedalens AIK50:42+8:178:44
13Anders BrinkmanVandrarringen52:33+10:089:03
13Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK52:33+10:089:03
15Kristian PalmIK Hakarpspojkarna52:41+10:169:05
16Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna53:09+10:449:09
17Colin Mc IntyreOK Tyr53:23+10:589:12
18Magnus LarssonFK Göingarna53:44+11:199:15
19Henrik PetterssonOK Roxen54:00+11:359:18
20Per ForsbergIFK Enskede54:06+11:419:19
21Bengt NorrmanTrollhättans SOK56:35+14:109:45
22Håkan AxelssonFK Göingarna58:38+16:1310:06
23Henrik LarssonFK Göingarna58:52+16:2710:08
24Mats NylundBredaryds SOK59:58+17:3310:20
25Mats HedmanIF Hagen1:00:13+17:4810:22
26Jonatan BörjessonOK Skogshjortarna1:01:05+18:4010:31
27Robert PalmVästerås SOK1:01:40+19:1510:37
28Tomas HermanssonÅmåls OK1:01:48+19:2310:39
29Anders HolmqvistSnättringe SK1:01:55+19:3010:40
30Patrik ThybeckLindebygdens OK1:02:12+19:4710:43
31Magnus RajanIFK Lidingö SOK1:02:31+20:0610:46
32Lars KarlssonValbo AIF1:02:45+20:2010:49
33Gunnar KindlundhTrosabygdens OK1:02:55+20:3010:50
34Henrik OlssonOK Tor1:03:04+20:3910:52
35Örjan BeckiusOK Tyr1:03:54+21:2911:01
36Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:04:23+21:5811:06
37Michael GranqvistOK Ravinen1:04:45+22:2011:09
38Urban StåhlSundbybergs IK1:05:12+22:4711:14
39Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg1:05:30+23:0511:17
40Magnus LarssonVästerås SOK1:06:34+24:0911:28
41Fredrik JönssonMotala AIF OL1:06:59+24:3411:32
42Magnus LarsenFK Boken1:07:02+24:3711:33
43Jonas PetterssonOK Tisaren1:08:46+26:2111:51
44Gert WildheimFK Friskus-Varberg1:10:24+27:5912:08
45Christer LinderborgKöping-Kolsva OK1:10:47+28:2212:12
46Niklas EdvardssonFK Göingarna1:10:53+28:2812:13
47Michael AnderssonLunds OK1:10:58+28:3312:14
48Klas NilssonOL Norska1:11:16+28:5112:17
49Ove RinnbäckOK Ravinen1:11:20+28:5512:17
50Mattias BååthSävedalens AIK1:11:21+28:5612:18
51Tommy BäckOK Kullingshof1:11:57+29:3212:24
52Tomas BäckTrosabygdens OK1:15:46+33:2113:03
53Magnus JohanssonOK Kolmården1:17:37+35:1213:22
54Thomas RimhagenLinköpings OK1:17:59+35:3413:26
55Johan BalckTäby OK1:19:01+36:3613:37
56Björn SvenssonOK Djerf1:19:40+37:1513:44
57Anders GustafssonFK Friskus-Varberg1:19:42+37:1713:44
58Thomas LjungqvistTibro OK1:22:03+39:3814:08
59Mats KarlssonTullinge SK1:23:18+40:5314:21
60Johan BökmanHelsingborgs SOK1:23:26+41:0114:23
61Oskar NederheimTäby OK1:26:11+43:4614:51
62Mikael WahlbomOK Orion1:26:46+44:2114:57
63Tomas JonssonVandrarringen1:26:56+44:3114:59
64Kennet LindqvistOK Kolmården1:30:15+47:5015:33
65Anders LarssonAlmby IK1:33:06+50:4116:03
66Bo WesterbergTrollhättans SOK1:36:42+54:1716:40
67Pierre DanielssonOK Skogsfalken1:36:52+54:2716:42
68Anders LarssonHammarby IF OF1:37:46+55:2116:51
69Magnus HedegårdOK Kolmården1:38:33+56:0816:59
70Matz AnderssonLesjöfors SK1:40:21+57:5617:18
Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarnaej godkänd
Olle LindmanFinspångs SOKej godkänd
Mikael WesterbergOK Kolmårdenej godkänd
Dennis TollOK Njudungej godkänd
Kenneth KarlssonAskersunds OKej godkänd
Anders LillieströmOK Roxenej godkänd
Peter BerggrenOK Kolmårdenej godkänd
Lars WistedtBoxholm-Mjölby OLej start
Fredrik SmedbergOK Skogsfalkenej start
Staffan BromanOK Roslagenej start
Pär NymanOK Tyrej start
Johan MalmOK Kolmårdenej start
Tomas KarlssonKexholms SKej start

D55

3 580 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK38:4410:49
2Inger BergLinköpings OK39:48+1:0411:07
3Maria SkogsbergMariestads FK41:42+2:5811:38
4Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK42:04+3:2011:45
5Ann NilssonMarkaryds FK45:47+7:0312:47
6Ingrid KensbyOK Tyr46:56+8:1213:06
7Nina BejbomUddevalla OK48:06+9:2213:26
8Britta SahlinVänersborgs SK48:32+9:4813:33
9Carina DoyleSundbybergs IK49:18+10:3413:46
10Agneta GrönlundKatrineholms OK49:45+11:0113:53
11Tone HollowellOK Tyr49:57+11:1313:57
12Britt-Marie BengtssonFK Åsen50:57+12:1314:13
13Ingela AnderssonLunds OK52:03+13:1914:32
14Eva WadmanVästerås SOK52:23+13:3914:37
15Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF54:00+15:1615:05
16Lena SwartzOK Orion54:20+15:3615:10
17Eva SvanbergJärfälla OK55:48+17:0415:35
18Anna Weckner WestlundOK Tyr56:10+17:2615:41
19Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK58:42+19:5816:23
20Liselotte Melin-LarssonLjungskile FK1:00:07+21:2316:47
21Marie FröjdRehns BK1:02:59+24:1517:35
22Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK1:03:45+25:0117:48
23Aina JeppssonLunds OK1:04:53+26:0918:07
24Christina OlssonSkåneslättens OL1:06:04+27:2018:27
25Marita FilipssonMarkaryds FK1:11:21+32:3719:55
26Inger SkantzLänna IF1:22:20+43:3622:59
Annette Falck LarssonVänersborgs SKej godkänd
Marie MalmborgSöders-Tyresöej start
Annika LarssonArboga OKej start

H55

5 530 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SvenssonBredaryds SOK43:427:54
2Anders BergLinköpings OK44:01+0:197:57
3Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF45:04+1:228:08
4Mats HallNyköpings OK53:11+9:299:37
5Peo SvenskStora Tuna OK53:50+10:089:44
6Ulf JungstrandOK Skogsfalken54:16+10:349:48
7Patrik AhlgrenTäby OK56:37+12:5510:14
8Per KallhaugeSnättringe SK56:41+12:5910:15
9Dan NilssonNyköpings OK56:50+13:0810:16
10Ronny NordgrenSundbybergs IK57:50+14:0810:27
11Lars SjökvistStora Tuna OK58:52+15:1010:38
12Åke SvenssonHammarby IF OF59:53+16:1110:49
13Gunnar ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:00:52+17:1011:00
14Per CarlssonNyköpings OK1:00:53+17:1111:00
15Thomas HenmyrOK Vilse 871:02:06+18:2411:13
16Magnus WideFrölunda OL1:03:40+19:5811:30
17Andres LaasOK Skogshjortarna1:03:53+20:1111:33
18Rikard BorgLinköpings OK1:04:00+20:1811:34
19Anders AxelssonOK Skogsvargarna1:06:07+22:2511:57
20Lars ÖhrmanStockholms OK1:09:17+25:3512:31
21Arne SääfGudhems IF1:09:36+25:5412:35
22Leif SandahlOK Tyr1:11:16+27:3412:53
23Anders JohanssonLunds OK1:12:18+28:3613:04
24Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL1:12:24+28:4213:05
25Stefan UnossonKalmar OK1:12:27+28:4513:06
26Ulf HamreforsVästerås SOK1:12:50+29:0813:10
27Mikael JohanssonOK Skärmen1:14:31+30:4913:28
28Johnny NimvikFK Åsen1:14:35+30:5313:29
29Sven WigertzLånghundra IF1:16:48+33:0613:53
30Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:18:47+35:0514:14
31Karri LindellOK Måsen1:21:15+37:3314:41
32Björn AlpbergAlmby IK1:21:49+38:0714:47
33Gert PetterssonLunds OK1:22:00+38:1814:49
34Lars-johan VågLerums SOK1:23:05+39:2315:01
35Roy JohanssonOK Skogsvargarna1:23:35+39:5315:06
36Benjamin ViebkeMalmö OK1:25:22+41:4015:26 Ladda ner rutt i gpx-format
37Göran SvenssonAlfta-Ösa OK1:25:55+42:1315:32
38Jan LindhSundbybergs IK1:26:04+42:2215:33
39Hans MalmbergWaxholms OK1:35:22+51:4017:14
40Mats KensbyOK Tyr1:37:45+54:0317:40
41Per-Olof SvenssonLänna IF1:49:57+1:06:1519:52
42Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:57:28+1:13:4621:14
43Göran MånssonStigmännen Karlshamns OK3:49:38+3:05:5641:31
Mats BernersonFörsvarsmaktenej godkänd
Peter EnokssonOK Österåkerej godkänd
Nils-Olof LarssonVänersborgs SKej godkänd
Bertil JohanssonKristinehamns OKej godkänd
Johan HammarströmOK Måsenutgått
Ove LernåKalmar OKutgått
Werner KöhlerTullinge SKutgått
Peter YlsöbäckKjula IFej start
Klas LindgrenVästerås SOKej start

D60

3 220 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta LinseforsLunds OK35:2010:58
2Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK35:21+0:0110:58
3Karin GunnarssonStora Tuna OK35:43+0:2311:05
4Ingela EkelövSkåneslättens OL36:12+0:5211:14
5Lotta ValentinGustavsbergs OK37:02+1:4211:30
6Mona ÅkermanValbo AIF37:38+2:1811:41
7Elisabeth ÖströmOK Tyr41:07+5:4712:46
8Kerstin BurmanKvillebyns SK45:07+9:4714:00
9Gudrun PerssonHallstahammars OK46:57+11:3714:34
10Vivianne LindstamSol Tranås47:26+12:0614:43
11Margareta WadinOK Älvsjö-Örby48:59+13:3915:12
12Marianne ThorssonIK Trenne Ullared50:39+15:1915:43
13Ann Warma LaasOK Skogshjortarna52:06+16:4616:10
14Monika NilssonOK Alehof53:01+17:4116:27
15Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad55:52+20:3217:20
16Carola KarlssonOK Tyr56:24+21:0417:30
17Ingrid AnderssonIF Rigor1:07:58+32:3821:06
18Ann-Kristin RundbergFK Friskus-Varberg1:14:09+38:4923:01
Britt GunnarssonKristinehamns OKej godkänd

H60

4 760 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten WestlundOK Tyr40:088:25
2Hans TarandiIFK Lidingö SOK46:25+6:179:45
3Håkan PalmfjordKatrineholms OK46:55+6:479:51
4Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF46:56+6:489:51
5Jörgen IvarssonHestra IF46:59+6:519:52
6Lars NordströmKils OK47:53+7:4510:03
7Björn-Ove PetterssonAttunda OK47:57+7:4910:04
8Olov ÖströmOK Tyr48:57+8:4910:17
9Lars-Åke AnderssonArboga OK49:12+9:0410:20
10Lasse JohanssonEds SK49:52+9:4410:28
11Krister GumaeliusWaxholms OK49:56+9:4810:29
12Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF50:59+10:5110:42
13Jan-Ola KarlssonOK Njudung51:11+11:0310:45
14Ulf PalmérUlricehamns OK51:37+11:2910:50
15Jörgen KarlssonAttunda OK52:32+12:2411:02
16Nils-Olof BodinAlmby IK53:04+12:5611:08
17Lars ForsstedtSöders-Tyresö53:58+13:5011:20
18Ulf BurmanGustavsbergs OK56:25+16:1711:51
19Urban ArnessonOK Torfinn56:29+16:2111:51
20Jan-Olof BäckOK Djerf56:46+16:3811:55
21Roland NotstamArboga OK58:16+18:0812:14
22Paavo YlikiiskiläOK Fryksdalen1:00:03+19:5512:36
23Håkan LarssonLjungskile FK1:00:16+20:0812:39
24Johan KarlssonTrollhättans SOK1:01:26+21:1812:54
25Ingmar EkelövSkåneslättens OL1:01:35+21:2712:56
26Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF1:02:08+22:0013:03
27Håkan GustafsonEskilstuna OL1:03:13+23:0513:16
28Stefan GunnarssonKristinehamns OK1:04:42+24:3413:35
29Sven-Erik BrodinKristinehamns OK1:04:54+24:4613:38
30Tomas AnderssonOK Tor1:04:59+24:5113:39
31Kenneth HagströmOK Letstigen1:05:00+24:5213:39
32Gunnar SvanbergJärfälla OK1:05:08+25:0013:41
33Dan SjöholmHalmstad OK1:05:53+25:4513:50
34Håkan ForsmanRonneby OK1:05:59+25:5113:51
35Mats LandquistKöping-Kolsva OK1:08:06+27:5814:18
36Jan LundgrenLinköpings OK1:10:03+29:5514:42
37Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF1:10:05+29:5714:43
38Sven-Åke AnderssonIF Rigor1:12:16+32:0815:10
39Anders RunanderTrosabygdens OK1:12:44+32:3615:16
40Bernt AnderssonIF Rigor1:13:24+33:1615:25
41Kenth CarlssonVästerviks OK1:15:46+35:3815:55
42Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL1:18:33+38:2516:30
43Kyrre ThalbergLunds OK1:21:14+41:0617:03
44Jan JohanssonGamleby OK1:26:13+46:0518:06
Ove ErikssonNyköpings OKej godkänd
Jan GrannArboga OKej start
Gunnar LangsSkarpnäcks OLej start
Ulf MalmborgSkogsluffarnas OKej start

D65

3 000 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK36:2812:09
2Lena JansonArboga OK40:21+3:5313:27
3Agneta NilssonEskilstuna OL42:35+6:0714:11
4Maria NordwallOK Kolmården42:41+6:1314:13
5Inger OnsbringEskilstuna OL43:23+6:5514:27
6Karin JanssonOK Fryksdalen43:58+7:3014:39
7Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF48:20+11:5216:06
8Britta EklundTrosabygdens OK49:10+12:4216:23
9Annika NorströmHallstahammars OK50:12+13:4416:44
10Margareta HaraldssonGustavsbergs OK51:04+14:3617:01
11Gerd HagströmTjalve IF Norrköping51:46+15:1817:15
12Monica SvärdOK Klemmingen52:50+16:2217:36
13Ann-Britt GöranssonAlmby IK55:59+19:3118:39
14Margareta HallménAttunda OK59:53+23:2519:57
15Annica Lindell LangVästerbergslagens OL1:01:15+24:4720:25
16Lena SöderbergOK Skogsfalken1:01:39+25:1120:33
17Kristin JohanssonKarlskrona SOK1:02:20+25:5220:46
18Marit NilssonKils OK1:02:53+26:2520:57
19Gunnel GillenäsKristinehamns OK1:05:29+29:0121:49
20Britt-Marie AldénOK Kolmården1:23:42+47:1427:54
Ingrid E StrömRonneby OKej godkänd
Mona ForsbergNyköpings OKej godkänd
Margareta SvenssonOK Vilse 87ej godkänd
Maud Göthe LundgrenLinköpings OKutgått
Britt-Marie AnderssonOK Amneej start

H65

4 200 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ken RagnarssonOK Kompassen44:0110:28
2Rune LarssonOK Skogshjortarna45:06+1:0510:44
3Göran AnderssonOK Tylöskog47:17+3:1611:15
4Hans-Erik LangVästerbergslagens OL48:14+4:1311:29
5Tomas OlaussonAskersunds OK49:48+5:4711:51
6Ingemar GardSöders-Tyresö50:16+6:1511:58
7Lennart GustafssonJönköpings OK52:26+8:2512:29
8Stefan ÖbergOK Milan53:08+9:0712:39 Ladda ner rutt i gpx-format
9Rolf MathisenEskilstuna OL54:07+10:0612:53
10Paul NorénOK Södertörn55:26+11:2513:11
11Knut-Åke HallebroOK Klemmingen56:21+12:2013:25
12Olle BohmanHjärnarps OL56:41+12:4013:29
13Tommy WesterbergIF Hagen57:23+13:2213:39
14Christer NälemarkOK Djerf58:39+14:3813:57
15Bo DavidssonSolna OK58:56+14:5514:01
16Roalh KlevelandKvillebyns SK58:58+14:5714:02
17Inge LöwegrenKatrineholms OK1:00:21+16:2014:22
18Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn1:00:52+16:5114:29
19Per ErikssonLinköpings OK1:01:01+17:0014:31
20Anders HallménAttunda OK1:01:18+17:1714:35
21Magnus HaraldssonGustavsbergs OK1:05:26+21:2515:34
22Gunnar BejbomUddevalla OK1:06:04+22:0315:43
23Sten ÅhlinOK Måsen1:06:45+22:4415:53
24Lars TörnblomHällefors OK1:06:47+22:4615:54
25Ove JohanssonOK Kolmården1:08:20+24:1916:16
26Torgny JohanssonBjörkfors GOIF1:09:07+25:0616:27
27Bengt JohanssonOK Skogshjortarna1:11:34+27:3317:02
28Olle ArmanNyköpings OK1:12:40+28:3917:18
29Matts BjörkeSöders-Tyresö1:14:01+30:0017:37
30Göran SvärdOK Klemmingen1:14:43+30:4217:47
31Gert OlssonTockarps IK1:16:22+32:2118:10
32Lars ÖstlinOK Milan1:16:54+32:5318:18
33Matz LarssonGustavsbergs OK1:19:14+35:1318:51
34Tommy OlaussonSOK Aneby1:29:06+45:0521:12
35Anders GunnarssonSurahammars SOK1:41:48+57:4724:14
36Hans GustavssonNyköpings OK1:49:04+1:05:0325:58
Ingvar AnderssonOK Amneej start
Leif CarlssonSOK Viljanej start

D70

3 000 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK44:3414:51
2Maud MossbergOK Järnbärarna45:30+0:5615:10
3Gullevi SvenssonRonneby OK46:40+2:0615:33
4Inga JohanssonNyköpings OK48:35+4:0116:11
5Ulla LindellOK Hällen49:51+5:1716:37
6Inge JørgensenOK Roskilde50:23+5:4916:47
7Birgitta ArleboKFUM Örebro OK50:42+6:0816:54
8Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK51:45+7:1117:15
9Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF53:52+9:1817:57
10Ewa NordlundLänna IF53:58+9:2417:59
11Margareta LarssonOK Njudung56:42+12:0818:54
12Carina LindmanFinspångs SOK56:52+12:1818:57
13Vega SlottnerJönköpings OK1:00:51+16:1720:17
14Evy NordSödertälje IF1:01:48+17:1420:36
15Elisabeth ErikssonOK Milan1:03:15+18:4121:05
16Ulla LingJönköpings OK1:05:08+20:3421:42
17Kristina ErikssonLänna IF1:13:03+28:2924:21
18Marianne SellgrenSigtuna OK1:13:39+29:0524:33
19Kerstin ErnvidUlricehamns OK1:16:53+32:1925:37
20Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL1:19:00+34:2626:20
Britt-Marie BjörklundVästerviks OKej start

H70

3 450 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars GranefeltOK Tyr34:049:52
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto34:049:52
3Torgny PetterssonVästerviks OK35:27+1:2310:16
4Leif SandgrenFrosta OK36:00+1:5610:26
5Kjell ErikssonOK Djerf37:21+3:1710:49
6Christer SandhOK Roxen38:37+4:3311:11
7Leif NordlundLänna IF39:40+5:3611:29
8Göran ForsbergNyköpings OK40:33+6:2911:45
9Roger DanielssonLinköpings OK40:43+6:3911:48
10Hans-Gösta BernhardMariestads FK41:13+7:0911:56
11Matts EngvallBodens Bandyklubb OS41:20+7:1611:58
12Roland SandahlAnnebergs GIF41:47+7:4312:06
13Anders SellgrenSigtuna OK41:48+7:4412:06
14Börje RåbergOK Tyr42:44+8:4012:23
15Runar AldénOK Kolmården42:57+8:5312:26
16Håkan NilssonMalmö OK43:09+9:0512:30
17Stefan G LarssonOK Njudung43:28+9:2412:35
18Johnny GustafssonGamleby OK43:33+9:2912:37
19Christer JohanssonOK Motala44:25+10:2112:52
20Lars PerssonOK Kompassen44:34+10:3012:55
21Göran LarboAttunda OK44:40+10:3612:56
22Torbjörn WikströmOK Orinto45:03+10:5913:03
23Åke PerssonHjärnarps OL45:09+11:0513:05
24Olle AdolfssonLerums SOK45:12+11:0813:06
25Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK45:50+11:4613:17
26Roy OvessonHelsingborgs SOK46:24+12:2013:26
27Tommy OlssonKarlskrona SOK49:50+15:4614:26
28Sven PihlEnköpings AIF50:33+16:2914:39
29Håkan MossbergOK Järnbärarna50:45+16:4114:42
30Gert OlssonSkåneslättens OL51:45+17:4115:00
31Per-Olof FernbergIS Skanne52:09+18:0515:06
32Jan HanssonLunds OK52:44+18:4015:17
33Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF53:54+19:5015:37
34Göran EklundTrosabygdens OK54:21+20:1715:45
35Peter HagströmTjalve IF Norrköping54:27+20:2315:46
36Kjell-Åke RyenKroppa IF1:00:10+26:0617:26
37Christer GillenäsKristinehamns OK1:01:00+26:5617:40
38Sören ErikssonLänna IF1:04:37+30:3318:43
39Karsten RichardtKøge OK1:04:54+30:5018:48
40Bengt SörensenJönköpings OK1:23:13+49:0924:07
Ove ThorssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Ulf SvedestamEskilstuna OLej godkänd
Christer GrönbladHärlövs IFej godkänd
Kenneth JohanssonEskilstuna OLej start
Hans-Ove ErikssonNyköpings OKej start

D75

2 910 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Asta SjöbergLindebygdens OK44:2115:14
2Birgitta StenströmVänersborgs SK47:03+2:4216:10
3Gunborg WestinLeksands OK48:42+4:2116:44
4Britten PerssonFinspångs SOK52:02+7:4117:52
5Ulla LindheIK Stern52:27+8:0618:01
6Lotta GranholmLinköpings OK56:24+12:0319:22
7Gunilla GrönbladHärlövs IF1:00:32+16:1120:48
8Margaretha NyströmLänna IF1:10:53+26:3224:21
9Gunvor GranathNynäshamns OK1:20:16+35:5527:34
10Inga-Stina GrafströmOK Alferna1:40:00+55:3934:21

H75

3 350 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik HvoslefIK Stern39:5611:55
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna40:21+0:2512:02
3Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK40:53+0:5712:12
4Roland KarlssonRonneby OK41:32+1:3612:23
5Stig IsraelssonOK Tylöskog43:07+3:1112:52
6Jerry HolmEskilstuna OL44:30+4:3413:17
7Lennart SturessonVästerviks OK44:52+4:5613:23
8Ragnar ErikssonOK Hedströmmen49:12+9:1614:41
9Sven Erik SjöholmMullsjö SOK50:03+10:0714:56
10Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK51:22+11:2615:20
11Leif LundquistEnebybergs IF51:34+11:3815:23
12Johnny BrandtHällefors OK52:30+12:3415:40
13Kjell MånssonKarlskrona SOK52:36+12:4015:42
14Arne LarsenVästerviks OK53:06+13:1015:51
15Sven-Olov NorlinRimbo SOK53:23+13:2715:56
16Hans L AnderssonVästerbergslagens OL54:06+14:1016:08
17Lars NordSödertälje IF54:56+15:0016:23
18Erling EkelöfVärend GN OL55:06+15:1016:26
19Sune LindellOK Hällen55:15+15:1916:29
20Kay SvenssonOK P455:26+15:3016:32
21Nils MogrenHällefors OK57:47+17:5117:14
22Kjell MjöbergHallstahammars OK59:41+19:4517:48
23Ivan ErnvidUlricehamns OK1:01:34+21:3818:22
24Ole SvendsenOK Roskilde1:01:44+21:4818:25
25Lennart MattssonLustens OK1:02:24+22:2818:37
26Arne AnderssonOK Motala1:03:46+23:5019:02
27Erland LingJönköpings OK1:06:44+26:4819:55
28Åke BjörklundVästerviks OK1:13:29+33:3321:56
29Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL1:15:38+35:4222:34

D80

2 190 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarnaej start

H80

2 970 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ove JohanssonOK Järnbärarna47:1815:55
2Rune CarlssonSundbybergs IK49:44+2:2616:44
3Ulf EskilssonOK Södertörn55:12+7:5418:35
4Janne MånssonLeksands OK1:02:14+14:5620:57
5Bernt PeterssonAlvesta SOK1:04:27+17:0921:42
6Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad1:15:09+27:5125:18

H85

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF40:4517:43
2Alf LundkvistOK Tor44:29+3:4419:20
3Gunnar NymanOK Djerf48:07+7:2220:55
Lars MagnussonKristinehamns OKej start

Inskolning

1 780 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Filip BengtslinLunds OKfullföljt
Tove FahlstedtSkogspojkarnas OKfullföljt
Elias FrohmanOK Letstigenfullföljt
Jonathan FrohmanOK Letstigenfullföljt
Axel GustafssonTrosabygdens OKfullföljt
Love GöthEksjö SOKfullföljt
Nora IngbergKFUM Örebro OKfullföljt
Vilmer IngbergKFUM Örebro OKfullföljt
Ingrid JansHagaby GoIF Örebrofullföljt
Theo JohanssonVästerviks OKfullföljt
Selma KaskOK Linnéfullföljt
Theodor LauriKamrat och IF KIFfullföljt
Alva LindgrenNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Sebastian MalmbergIL Tyrvingfullföljt
Signe MartinelleSöders-Tyresöfullföljt
Stina MartinelleSöders-Tyresöfullföljt
Frida MobergFK Göingarnafullföljt
Hedda MogensenOK Ravinenfullföljt
Klara OldaeusVästerås SOKfullföljt
Cedrik RäimOK Enenfullföljt
Irma SahlstedtSöders-Tyresöfullföljt
Herman SchybergOK Skogsfalkenfullföljt
Filip SoneRotebro IS OKfullföljt
Axel StridTrosabygdens OKfullföljt
alfred sundemanAlmby IKfullföljt
Linnea SundkvistKatrineholms OKfullföljt
Emil ThimbergSöders-Tyresöfullföljt
Juni TrostekKlubblösfullföljt
Joel WesterberghRasbo IKfullföljt
Elias ÖbergOK Hällenfullföljt
Ingalisa ÖbergOK Hällenfullföljt
Olle ZetterbergVästerås SOKej start

U1

1 780 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elma MagnellKatrineholms OK19:2010:51
2Olle GranefeltOK Tyr20:04+0:4411:16
3Måns TroengOK Linné20:30+1:1011:31
4Elvin MagnellKatrineholms OK23:31+4:1113:12
5Hugo RydbergUmeå OK23:34+4:1413:14
6Folke ÅhlinLånghundra IF24:13+4:5313:36
7Sigrid CarlborgOK Måsen24:15+4:5513:37
8Vincent LjungbergOK Tyr24:18+4:5813:39
9Antero SellingLänna IF24:37+5:1713:49
10Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK24:41+5:2113:52
10Elton MagnellKatrineholms OK24:41+5:2113:52
12Hugo GranqvistFK Göingarna24:43+5:2313:53
13Vidar LarssonIF Thor25:06+5:4614:06
14Matilda Henriksson RibeiroOK Djerf25:14+5:5414:10
15Jonna DoeringGarphyttans IF25:15+5:5514:11
16Tove GustafssonKFUM Örebro OK25:51+6:3114:31
17Felix HerbstVästerås SOK25:57+6:3714:34
18Oscar RydströmOK Skogsfalken26:23+7:0314:49
19Axel GustafssonDegerfors OK28:19+8:5915:54
20Ella HallstenTäby OK28:29+9:0916:00
21Vera WesthMullsjö SOK29:02+9:4216:18
22Elgot SinaiVästerviks OK29:55+10:3516:48
23Inez KjellvågOK Skogsfalken31:01+11:4117:25
24Tuva ThörnqvistSöders-Tyresö31:21+12:0117:36
25Alva RööhsSkattkärrs SOK33:01+13:4118:32
26Agnes LübckeOK Ravinen33:10+13:5018:37
27Ebba SahlstedtSöders-Tyresö33:13+13:5318:39
28Moa HellgrenGarphyttans IF33:55+14:3519:03
29Alvin ChavdaSöders-Tyresö34:26+15:0619:20
30Joar PerssonSundbybergs IK34:45+15:2519:31
31Elwin KungGarphyttans IF35:25+16:0519:53
32Ville StenbergOK Skogsfalken36:44+17:2420:38
33Erik StenbergOK Skogsfalken36:56+17:3620:44
34Tom ValjusIFK Lidingö SOK37:14+17:5420:55
35Theo ElofssonOK Njudung37:43+18:2321:11
36Ida NilssonÅmåls OK38:15+18:5521:29
37Bojan WallentinLerums SOK38:38+19:1821:42
38Freja PerssonDomnarvets GOIF38:41+19:2121:43
39Arvid RakhshaeOK Tyr39:35+20:1522:14
40Gustav HaglundGarphyttans IF44:13+24:5324:50
41Stina HaglundGarphyttans IF52:02+32:4229:13
Inga EliassonGarphyttans IFej start
Hilda GunérusSurahammars SOKej start

U2

2 430 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo ClaessonStora Tuna OK24:4210:09
2Carl RäimOK Enen25:47+1:0510:36
3Ella AnderssonOK Löftan28:12+3:3011:36
4Sixten ÅhlinLånghundra IF28:18+3:3611:38
5Elin DjerfGarphyttans IF30:10+5:2812:24
6Måns DahlbergAlmby IK30:41+5:5912:37
7Irma BerglundTäby OK31:04+6:2212:47
8Lovisa NederheimTäby OK31:08+6:2612:48
9Jon Forsberg RundströmIFK Enskede32:12+7:3013:15
10Wilma LarssonSala OK32:50+8:0813:30
11Alexander LarssonFinspångs SOK32:56+8:1413:33
12Albin SandebergWaxholms OK33:31+8:4913:47
13Hugo NyströmOK Ravinen34:46+10:0414:18
14Måns PerssonEksjö SOK35:46+11:0414:43
15Arne LagerqvistGarphyttans IF36:03+11:2114:50
16David EriksonLunds OK38:31+13:4915:51
17Anna EriksonLunds OK38:44+14:0215:56
18Gustav NyströmOK Ravinen39:18+14:3616:10
19Vilmer SundemanAlmby IK39:23+14:4116:12
20Ellen MobergFK Göingarna40:47+16:0516:46
21Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping42:03+17:2117:18
22Agnes EklundOK Denseln42:19+17:3717:24
23Molly ValleriusGamleby OK42:46+18:0417:35
24Meja BerglundTäby OK43:20+18:3817:49
25Lin PelanderOK Djerf44:44+20:0218:24
26Noomi GreenAlmby IK48:00+23:1819:45
27Solveig WallentinLerums SOK50:30+25:4820:46
28Lovisa PerssonDomnarvets GOIF50:35+25:5320:48
29Jerry LarssonSala OK51:01+26:1920:59
30Oliver MalmbergTäby OK51:03+26:2121:00
31Julian MalmbergIL Tyrving51:06+26:2421:01
32Dennis LarssonSala OK51:17+26:3521:06
33Marius HovmöllerSöders-Tyresö58:30+33:4824:04
34Lava-Li SinaiVästerviks OK58:52+34:1024:13
35Sture HögsellKristinehamns OK1:00:07+35:2524:44
36Ida AnderssonTullinge SK1:01:35+36:5325:20
37siri backmanKlubblös1:03:58+39:1626:19
38ester backmanKlubblös1:03:59+39:1726:19
39Ella Öjebo LöfKFUM Örebro OK1:05:49+41:0727:05
40Sonia KurashovaFK Åsen1:06:16+41:3427:16
Erik KylbornAlmby IKej start
Arvid LarssonOK Milanej start
Linn MalmbergIL Tyrvingej start

Öppen 1

2 490 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ErikssonKlubblös27:4211:07
2Ayan LingIK Hakarpspojkarna37:15+9:3314:57
3Malin FriskVästerås SOK41:27+13:4516:38
4Veronica OckbornTrollhättans SOK42:19+14:3716:59
5Tove JakobssonEksjö SOK49:13+21:3119:45
6Neda EkbergSundbybergs IK49:42+22:0019:57
7Görel SvedestamEskilstuna OL50:43+23:0120:22
8Tatiana LindqvistTäby OK57:47+30:0523:12
9Brigitte AlsénOK Roxen57:53+30:1123:14
10Christina VernerssonOK Orinto59:42+32:0023:58
11Hampus AlzénGustavsbergs OK1:03:18+35:3625:25
12Anette BohmanHjärnarps OL1:04:57+37:1526:05
Anita RunanderTrosabygdens OKej godkänd

Öppen 2

3 880 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla HöögOK Motala48:4312:33
2Anita PalmérUlricehamns OK49:26+0:4312:44
3fredrik malmbergTäby OK50:59+2:1613:08
4Leif ErikssonOK Tisaren1:04:25+15:4216:36
5Helle RagnarssonOK Kompassen1:21:37+32:5421:02
6Anita RinnbäckOK Ravinen1:39:40+50:5725:41

Öppen 3

3 280 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nellie LaineDegerfors OK45:2513:50
2Thomas BomanSkattkärrs SOK45:49+0:2413:58
3Marie ErikssonLinköpings OK46:56+1:3114:18
4Britt-Marie ErikssonOK Rodhen48:19+2:5414:43
5Malin HedbergSala OK48:27+3:0214:46
6Jonas EkbergSundbybergs IK50:09+4:4415:17
7Sara AnderssonVänersborgs SK51:11+5:4615:36
8Catharina AnderssonOK Tor51:20+5:5515:39
9Lise-Lott AhlstedtÅmåls OK51:22+5:5715:39
10Marianne EriksonLunds OK52:07+6:4215:53
11Jessica FredrikssonKlubblös52:12+6:4715:54
12Sebastian LarssonSala OK52:53+7:2816:07
13Cecilia ElofssonOK Njudung54:17+8:5216:32
14Emma JonssonIFK Mora OK54:29+9:0416:36
15Rasmus ÖbergOK Hällen58:31+13:0617:50
16Emil ÖbergOK Hällen58:36+13:1117:51
16Melker BacklundOK Hällen58:36+13:1117:51
18Felix ThomassonFK Göingarna59:08+13:4318:01
19Annica AhlgrenTäby OK1:00:38+15:1318:29
20Eva KindlundhTrosabygdens OK1:01:51+16:2618:51
21Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK1:02:43+17:1819:07
22Benita MånssonHagaby GoIF Örebro1:02:45+17:2019:07
22Amadeus HanssonGotlands Bro OK1:02:45+17:2019:07
24Marius DahlbergGarphyttans IF1:03:49+18:2419:27
25Anna-Clara WistedtSundbybergs IK1:05:27+20:0219:57
26Alve WistedtSundbybergs IK1:05:28+20:0319:57
27Sune HedströmOK Rodhen1:05:50+20:2520:04
28Sölvi BjörsvikFK Göingarna1:06:21+20:5620:13
29Cornelia LarssonFinspångs SOK1:06:52+21:2720:23
30Eva AnderssonOK Skogshjortarna1:07:14+21:4920:29
31Lena HallebroOK Klemmingen1:07:21+21:5620:32
32Anna GuttkeNyköpings OK1:10:53+25:2821:36
33eva larssonHagaby GoIF Örebro1:15:28+30:0323:00
34Anneli BihlOK Tyr1:18:03+32:3823:47
35Louise BergmnSöders-Tyresö1:19:49+34:2424:20
36Liv LindOK Skärmen1:20:08+34:4324:25
37Anna Wirenlinköpings skidklubb1:22:12+36:4725:03
38Catarina LindgrenTrosabygdens OK1:25:17+39:5226:00
39Kristina NorinSöders-Tyresö1:25:34+40:0926:05
40Gunilla GlimténOK Löftan1:26:02+40:3726:13
41Joel LindgrenTrosabygdens OK1:26:17+40:5226:18
42Lisen BäckTrosabygdens OK1:26:23+40:5826:20
43Mira BäckTrosabygdens OK1:26:32+41:0726:22
44Eva KorkeakoskiOK Milan1:27:34+42:0926:41
45Liselott AnderssonKlubblös1:35:21+49:5629:04
46Claes RundströmOK Älvsjö-Örby1:36:41+51:1629:28
47Pär WiklundVästerås SOK1:37:21+51:5629:40
48Gunilla HamreforsVästerås SOK1:41:26+56:0130:55
49Linda JohanssonDegerfors OK1:45:32+1:00:0732:10
50Anders StålnäbbKvarnsvedens GOIF OK1:49:48+1:04:2333:28
51Pia WiklundVästerås SOK1:50:47+1:05:2233:46
52Stina SmederödKils OK1:51:19+1:05:5433:56
53Kerstin LugneKils OK1:51:55+1:06:3034:07
54Sandra HanssonÄrla IF1:58:23+1:12:5836:05
Britt-Marie EkbergOK Orintoej godkänd
Magdalena NordinSkåneslättens OLej godkänd
Hanna Jonsson-NordinSkåneslättens OLej godkänd
Gunilla SundströmAlmby IKej godkänd
Thomas KarlssonKexholms SKej godkänd
MariAnne MånssonRonneby OKutgått
Emmy Cheruiyot JohanssonVästerviks OKutgått
Fredrik EliassonGarphyttans IFej start
Svante EliassonGarphyttans IFej start

Öppen 4

4 150 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jon JohanssonVästerviks OK42:4210:17
2Dennis GustafssonOK Njudung45:37+2:5510:59
3Tomas PetersénOK Njudung45:40+2:5811:00
4Christian RäimOK Enen45:46+3:0411:01
5Alexander AhlgrenKlubblös46:15+3:3311:08
6Nina PasanenOK Djerf53:55+11:1312:59
7Malin KlaseniusKFUM Örebro OK55:17+12:3513:19
8Annika HallNyköpings OK56:33+13:5113:37
9Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF57:13+14:3113:47
10Karolina HedeSödertälje-Nykvarn OF57:14+14:3213:47
11Anders ErikssonKexholms SK1:00:11+17:2914:30
12Kristina ThimbergSöders-Tyresö1:01:24+18:4214:47
13Sixten BihlOK Tyr1:04:22+21:4015:30
14Anna GustafssonTrosabygdens OK1:09:37+26:5516:46
15Melvin TörshagenOK Djerf1:10:04+27:2216:53
16Annelie ThomassonFK Göingarna1:10:11+27:2916:54
17Anna NilssonGarphyttans IF1:10:42+28:0017:02
18Sofia PerssonDomnarvets GOIF1:16:59+34:1718:33
19Johan StenbergOK Skogsfalken1:17:03+34:2118:33
20Ida HenrikssonHagaby GoIF Örebro1:17:40+34:5818:42
21Andreas HanssonAskersunds OK1:24:26+41:4420:20
Kristin IvarssonKlubblösutgått
Ida SchybergOK Skogsfalkenej start

Öppen 5

3 190 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Richard EngOK Pan-Kristianstad39:1212:17
2Oscar ForsbergKFUM Örebro OK40:11+0:5912:35
3Torsten RambergHallstahammars OK43:47+4:3513:43
4Catarina ÖbergStora Tuna OK44:26+5:1413:55
5Ingela LindbergUmara SC44:36+5:2413:58
6Cave SinaiVästerviks OK46:08+6:5614:27
7Elena KurashovaFK Åsen46:21+7:0914:31
8Jonas NilssonBredaryds SOK47:11+7:5914:47
9Helena FalkTäby OK47:27+8:1514:52
10Johan WikanderKlubblös47:52+8:4015:00
11Henrik SandebergWaxholms OK48:17+9:0515:08
12Linda DanielssonLerums SOK49:29+10:1715:30
13Alfons WesterberghRasbo IK49:54+10:4215:38
13Jenny WesterberghRasbo IK49:54+10:4215:38
15Jörgen JonssonKlubblös50:55+11:4315:57
16Lena RambergHallstahammars OK51:36+12:2416:10
17Tommy AnderssonSöders-Tyresö52:39+13:2716:30
18Annica LübckeOK Ravinen53:20+14:0816:43
19Peter LübckeOK Ravinen53:35+14:2316:47
20Kerstin OlvegårdFK Göingarna54:40+15:2817:08
21Eleonor RäimOK Enen54:41+15:2917:08
22Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping55:35+16:2317:25
23Micael ElmbladBredaryds SOK55:39+16:2717:26
24Kristina PerssonHalmstad OK55:57+16:4517:32
25Ola SvenssonFK Åsen56:39+17:2717:45
26Johanna KarlssonUlricehamns OK56:42+17:3017:46
27Mikael HellgrenSkogspojkarnas OK57:02+17:5017:52
28Ingela PetterssonOK Milan57:28+18:1618:00
29Daniel HällåsOK Löftan59:08+19:5618:32
30Claes OlvegårdFK Göingarna59:26+20:1418:37
31Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK59:27+20:1518:38
32Ewa SturkWaxholms OK59:32+20:2018:39
33Helena EkmanStora Sundby GoIF1:00:41+21:2919:01
34Frida JonforsenHallstahammars OK1:01:10+21:5819:10
35Elise BjörnvikOK Skogsfalken1:02:09+22:5719:28
36Helena BybergDomnarvets GOIF1:02:10+22:5819:29
37Niklas EklundOK Denseln1:02:57+23:4519:44
38Pasi ValjusIFK Lidingö SOK1:03:20+24:0819:51
39Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK1:06:46+27:3420:55
40Christel BergOK Enen1:10:54+31:4222:13
41Caspin SinaiVästerviks OK1:11:41+32:2922:28
42Henrik GunérusSurahammars SOK1:12:31+33:1922:43
43Martina SinaiVästerviks OK1:12:47+33:3522:48
44Jenny JakobssonEksjö SOK1:12:56+33:4422:51
45Cecilia EnbäckSöders-Tyresö1:13:53+34:4123:09
46Carolina AnderssonTullinge SK1:13:57+34:4523:10
47Albin JemthIF Thor1:16:32+37:2023:59
48Fredrik JohnssonWaxholms OK1:16:51+37:3924:05
49Jonas LarssonSala OK1:17:00+37:4824:08
50Anna Martinsson-KarlssonStockholmspolisens IF OF1:17:47+38:3524:23
51Håkan JohanssonMariestads FK1:27:14+48:0227:20
52Helena LöfKFUM Örebro OK1:28:26+49:1427:43
53Andrea ErdeliusIF Rigor1:29:43+50:3128:07
54Carina GunérusSurahammars SOK1:31:00+51:4828:31
55Sophia GabrielssonSöders-Tyresö1:35:18+56:0629:52
56Anneli SjöstrandFMTM1:43:50+1:04:3832:32
57Ann-Sofie BergOK Tisaren1:48:07+1:08:5533:53
Ludvig HaslerSurahammars SOKej godkänd
Agneta BomanSkattkärrs SOKej godkänd
Elin BomanSkattkärrs SOKej godkänd
Lena Carlsson TellIF Hagenej godkänd
Jan GustavssonStora Sundby GoIFutgått
Maria PetterssonOK Njudungutgått
Jennie ÖsterbergSurahammars SOKej start

Öppen 6

5 430 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders JansHagaby GoIF Örebro56:2210:22
2Christer PerssonOK Djerf1:08:48+12:2612:40
3Sara JosarpFK Friskus-Varberg1:09:00+12:3812:42
4Matz HöögOK Motala1:11:23+15:0113:08
5Linus BacklundOK Hällen1:11:59+15:3713:15
6Johan SjödinIK Hakarpspojkarna1:13:54+17:3213:36
7Michael BergkvistHällefors OK1:15:46+19:2413:57
8Cecilia JonssonIFK Mora OK1:16:07+19:4514:01
9Karin ForsbergKFUM Örebro OK1:22:42+26:2015:13
10Peter FahlstedtSkogspojkarnas OK1:24:11+27:4915:30
11Mattias StoltÄrla IF1:30:08+33:4616:35
12Ulf HedbergSöders-Tyresö1:30:49+34:2716:43
13Oscar SchybergOK Skogsfalken1:33:13+36:5117:10
14Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:33:47+37:2517:16
15Roger JonssonWaxholms OK1:36:57+40:3517:51
16Anna ChavdaSöders-Tyresö2:03:17+1:06:5522:42
17Anna SkobeKalmar OK2:07:34+1:11:1223:29
Alexandra ForssÄrla IFej godkänd
Karin LinderOK Hällenej godkänd
Jonas BjörklundSöders-Tyresöej godkänd
Lars HagelbergEksjö SOKej godkänd
Vanda KuthanovaFagersta OKej godkänd
Johanna SahlstedtSöders-Tyresöutgått

Öppen 7

2 600 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HerbstVästerås SOK24:329:26
2Tommy JohanssonVästvärmlands OK26:14+1:4210:05
3John HenrikssonHagaby GoIF Örebro26:39+2:0710:15
4Rickard JakobssonEksjö SOK27:16+2:4410:29
5Frida BerglinKarlskrona SOK27:48+3:1610:41
6Sofia BorgLinköpings OK28:05+3:3310:48
7Anna LövgärdOK Alehof29:50+5:1811:28
8Mikael AnderssonOK Tor30:01+5:2911:32
9Patrik CorneliussonOK Löftan31:40+7:0812:10
10Karin KullmanOK Alehof32:11+7:3912:22
11Filip ÖrnKFUM Örebro OK33:36+9:0412:55
12Marie BerglinOK Dacke33:41+9:0912:57
13Jonny JohanssonOK Njudung34:00+9:2813:04
14Agnes PetterssonSävedalens AIK34:52+10:2013:24
15Alva SonessonFalköpings AIK OK35:07+10:3513:30
16Hillevi EnglundLånghundra IF35:23+10:5113:36
17Jim FredrikssonOK Skogsfalken37:01+12:2914:14
18Jonas ÖrnKFUM Örebro OK37:26+12:5414:23
19Erik ÖjeboKFUM Örebro OK37:49+13:1714:32
20Per LindellTrosabygdens OK38:31+13:5914:48
21Jonas AhlstedtÅmåls OK38:37+14:0514:51
22Per IkoTäby OK39:07+14:3515:02
23Stina AlbinssonBredaryds SOK39:16+14:4415:06
24Niels-Peter Vest NielsenAllerød OK39:33+15:0115:12
25Lars KullmanOK Alehof40:23+15:5115:31
26Jenny OlssonStigsökarna40:47+16:1515:41
27Thomas ElofssonOK Njudung40:50+16:1815:42
28Linda GranqvistFK Göingarna41:03+16:3115:47
29Madelene HanssonOK Löftan42:18+17:4616:16
30Eva LindellTrosabygdens OK42:28+17:5616:20
31Kristina LindOK Skärmen43:09+18:3716:35
32Anna HolmströmTäby OK43:18+18:4616:39
33Maria HjorthDomnarvets GOIF44:12+19:4017:00
34Maria ModigOK Pan-Kristianstad44:27+19:5517:05
35Martin EnströmTrollhättans SOK44:31+19:5917:07
36Mikael AleniusNyköpings OK44:35+20:0317:08
37Joel PlumppuHestra IF44:53+20:2117:15
38Elin PetterssonSurahammars SOK45:01+20:2917:18
39Elin RimhagenLinköpings OK45:21+20:4917:26
40Sussie BjörklundKvarnsvedens GOIF OK45:32+21:0017:30
41Sanna-Kaisa NyströmOK Ravinen45:34+21:0217:31
42Elin FjellströmKFUM Örebro OK46:31+21:5917:53
43William LarssonSala OK46:36+22:0417:55
44Amanda NylénDegerfors OK46:52+22:2018:01
45Peter ÖsterbergSurahammars SOK46:57+22:2518:03
46Helene NilssonIF Start47:47+23:1518:22
47Thomas WidehagSundbybergs IK49:09+24:3718:54
48Emma HerbstVästerås SOK50:40+26:0819:29
49Pirkko HammarströmOK Måsen51:25+26:5319:46
50Mathilda JägrydSkåneslättens OL51:49+27:1719:55
51Sara FredrikssonKFUM Örebro OK52:32+28:0020:12
52Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping52:41+28:0920:15
53Sissel WidehagSundbybergs IK54:14+29:4220:51
54Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK55:12+30:4021:13
55Anders AnderssonLaxå OK55:24+30:5221:18
56Torbjörn LindgrenNAIS Orienteringsklubb55:52+31:2021:29
57Mikael NilssonÅmåls OK56:01+31:2921:32
58Håkan TräffIFK Norrköpings OK56:16+31:4421:38
59Rebecka NylénDegerfors OK56:40+32:0821:47
60Patrik NylénDegerfors OK57:02+32:3021:56
61Sebastian ErikssonKatrineholms OK59:49+35:1723:00
62Anna FunkeLeksands OK1:02:06+37:3423:53
63Emma JohanssonSundbybergs IK1:02:43+38:1124:07
64Åsa SundbergOK Södertörn1:06:52+42:2025:43
65Kristian FellVästerås SOK1:10:36+46:0427:09
66Anita TalltjärnVästerås SOK1:10:46+46:1427:13
67Cecilia JanzonOK Måsen1:11:47+47:1527:36
68Weronica BäckTrosabygdens OK1:17:35+53:0329:50
69Per WistedtSundbybergs IK1:24:36+1:00:0432:32

Öppen 8

4 200 m, 86 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petter LindbergOK Linné34:338:13
2Samuel PlumppuHestra IF36:12+1:398:37
3Theodor WahlbomOK Orion37:10+2:378:50
4Daniel BogrenIF Hagen38:35+4:029:11
5Magnus HjorthDomnarvets GOIF40:30+5:579:38
6Mattias TunessonSkogspojkarnas OK40:35+6:029:39
7Johan KaskKFUM Örebro OK40:44+6:119:41
8Per GuståsLinköpings OK41:43+7:109:55
9Lars NordgrenEksjö SOK42:17+7:4410:04
10Ruhdi KarlssonVästerås SOK42:37+8:0410:08
11Anders LarssonOK Milan42:42+8:0910:10
12Magnus WallenborgLunds OK42:45+8:1210:10
13Håkan LibergOK Milan42:57+8:2410:13
14Maria JohnssonTullinge SK43:36+9:0310:22
15Erik LindgrenOK Tisaren44:20+9:4710:33
16Andreas PerssonDomnarvets GOIF44:29+9:5610:35
17Anders PelanderOK Djerf44:37+10:0410:37
18Tomas ÖbergOK Hällen45:13+10:4010:45
19Joakim GimholtTrosabygdens OK45:29+10:5610:49
20Ellinor ErikssonOK Tisaren45:31+10:5810:50
21Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo46:02+11:2910:57
22Pelle LandforsLustens OK47:08+12:3511:13
23Linda LarssonFrämmestads IK47:28+12:5511:18
24Sara SöderqvistLinköpings OK47:33+13:0011:19
25Maria BacklundOK Hällen47:45+13:1211:22
26Lennart MyrehedVandrarringen48:06+13:3311:27
27Andreas MobergOK Tyr48:13+13:4011:28
28David BengtssonFK Åsen48:41+14:0811:35
29Mikael LindOK Tyr48:54+14:2111:38
30Peter WilhelmssonKarlskrona SOK49:21+14:4811:45
31Joakim DahlbergAlmby IK49:29+14:5611:46
32Anders TåqvistVästerås SOK49:38+15:0511:49
33Mickael GöranssonAlmby IK49:43+15:1011:50
34Mattias BrandtHällefors OK49:47+15:1411:51
35Robert BertilssonLunds OK50:00+15:2711:54
36Torbjörn JohanssonOK Södertörn50:03+15:3011:55
37Fredrik EkenborgNyköpings OK50:22+15:4911:59
38Niclas RökenTäby OK50:38+16:0512:03
39Arne HäggArboga OK50:46+16:1312:05
40Rickard AnderssonTullinge SK51:17+16:4412:12
41Elis AnderssonTrosabygdens OK51:21+16:4812:13
42Lena KaskOK Linné51:27+16:5412:15
43Hanna VedinAlmby IK51:49+17:1612:20
44Elin LindbergOK Djerf52:04+17:3112:23
45Henrik GustafssonKFUM Örebro OK52:08+17:3512:24
46Karin Führ LindqvistSkogsluffarnas OK52:20+17:4712:27
47Linus TalltjärnKlubblös52:37+18:0412:31
48Andreas BergLinköpings OK52:41+18:0812:32
49Mats VesterbergOK Tyr53:33+19:0012:45
50Johan ÅhlundVänersborgs SK53:40+19:0712:46
51Eva-Lotta BengtslinLunds OK53:46+19:1312:48
52Kari TalltjärnVästerås SOK54:39+20:0613:00
53Lena WesterlundOK Djerf54:47+20:1413:02
54Håkan LindbergOK Djerf55:03+20:3013:06
55Viktoria LindbergOK Djerf55:07+20:3413:07
56Tobias IsraelssonOK Tylöskog55:57+21:2413:19
57Oscar EkenborgNyköpings OK56:10+21:3713:22
58Linus IsebornFrämmestads IK56:36+22:0313:28
59Patrik GrankvistFMTM56:41+22:0813:29
60Tomas LindgrenTrosabygdens OK57:39+23:0613:43
61Svante GustafsonLänna IF59:12+24:3914:05
62Peter WallentinLerums SOK59:22+24:4914:08
63Sofia StenbergDomnarvets GOIF59:41+25:0814:12
64Malin AxFinspångs SOK1:00:00+25:2714:17
65Stefan TräffNAIS Orienteringsklubb1:00:26+25:5314:23
66Eva PedersenOK Skogshjortarna1:00:28+25:5514:23
67Johan DahmTjalve IF Norrköping1:05:23+30:5015:34
68Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK1:07:15+32:4216:00
69Hans Petterssonlinköpings skidklubb1:08:11+33:3816:14
70Christer LarssonSala OK1:10:04+35:3116:40
71David SöderströmSala OK1:10:54+36:2116:52
72Rasmus PerssonSkåneslättens OL1:11:17+36:4416:58
73Henric KarlssonMotala AIF OL1:11:28+36:5517:00
74Jon MobergFK Göingarna1:11:33+37:0017:02
75Magnus PedersenOK Skogshjortarna1:13:55+39:2217:35
76Jörgen GöranssonFK Göingarna1:14:48+40:1517:48
77Niklas WiklundOK Enen1:15:33+41:0017:59
78Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:16:50+42:1718:17
79Peter BengtslinLunds OK1:22:07+47:3419:33
80Malin SundebySkogslöparna1:25:27+50:5420:20
81Jenny GustafssonLunds OK1:26:14+51:4120:31
82Jens TörnmarckAskersunds OK1:29:51+55:1821:23
83Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK1:31:15+56:4221:43
84Staffan HolmbergSödertälje-Nykvarn OF1:40:58+1:06:2524:02
Per WadmanVästerås SOKej godkänd
Christophe HerlyOK Södertörnej godkänd
Erik WinbladhKarlskrona SOKej start

Öppen 9

7 410 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1jakob anderssonOK Linné52:587:08
2Mathias DrageOK Tisaren56:34+3:367:38
3Nils SpetzUlricehamns OK58:28+5:307:53
4Bo EngdahlOK Alferna1:00:27+7:298:09
5Jörgen GranefeltOK Tyr1:01:50+8:528:20
6Per ÖbergOK Hällen1:03:27+10:298:33
7Michael ReinhartKFUM Örebro OK1:03:30+10:328:34
8Håkan PetterssonOK Djerf1:04:06+11:088:39
9Mikael AnderssonStora Tuna OK1:05:54+12:568:53
10Johan RydbergUmeå OK1:12:11+19:139:44
11Joakim GustafssonFinspångs SOK1:12:42+19:449:48
12Mathias BjörklundOK Tyr1:18:52+25:5410:38
13Janne SelkäläKöping-Kolsva OK1:19:53+26:5510:46
14Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK1:20:05+27:0710:48
15Magnus BacklundKlubblös1:21:37+28:3911:00
16Daniel GustafssonFK Friskus-Varberg1:23:08+30:1011:13
17Hans LibergOK Milan1:23:13+30:1511:13
18Pontus JohanssonKlubblös1:24:57+31:5911:27
19Mikael BlessbornDomnarvets GOIF1:28:47+35:4911:58
20Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK1:32:18+39:2012:27
21Björn BängtssonCentrum OK1:38:33+45:3513:17
22Martin KvarnströmKils OK1:42:37+49:3913:50
23Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:49:43+56:4514:48
24Andrea BalakovaNyköpings OK1:51:46+58:4815:04
25Nils LinderOK Hällen1:56:29+1:03:3115:43
26Roland NorellSöders-Tyresö1:58:55+1:05:5716:02
27Max PrangFredensborg OK2:06:00+1:13:0217:00
28Fredrik MalmKFUM Örebro OK2:13:26+1:20:2818:00
29jacobsson matsKlubblös2:37:07+1:44:0921:12

Öppen 17

2 600 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael UtterSurahammars SOK25:409:52
2Per SvenssonFinspångs SOK26:08+0:2810:03
3Stefan BerglinKarlskrona SOK28:00+2:2010:46
4Bo KarlssonTrollhättans SOK29:27+3:4711:19
5Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK30:11+4:3111:36
6Göran HanssonTäby OK34:11+8:3113:08
7Torgny PetterssonMarkbygdens OK34:29+8:4913:15
8Kalle WegerfeltVästerbergslagens OL35:17+9:3713:34
9Willie OlssonRävetofta OK36:09+10:2913:54
10Bo HultgrenOK Njudung36:32+10:5214:03
11Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF36:50+11:1014:10
12Carin RosénGustavsbergs OK37:38+11:5814:28
13Peter BäckArboga OK38:45+13:0514:54
14Roland AlsénOK Roxen40:14+14:3415:28 Ladda ner rutt i gpx-format
15Sigrid VemdalMullsjö SOK40:15+14:3515:28
16Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL40:34+14:5415:36
17Claes-Göran StrandGöteborg-Majorna OK41:19+15:3915:53
18Leif WadmanKöping-Kolsva OK41:45+16:0516:03
19Inger CederbergVänersborgs SK41:50+16:1016:05
20Karin TorstenssonFalköpings AIK OK44:21+18:4117:03
21Kristina LandforsLustens OK45:14+19:3417:23
22Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK45:35+19:5517:31
23Karl MollénOK Denseln45:55+20:1517:39
24Monica CarlssonNyköpings OK48:01+22:2118:28
25Per PetterssonOK Djerf48:24+22:4418:36
26Kurt EkbergOK Orinto48:41+23:0118:43
27Ann-Sofie JemthIF Thor49:02+23:2218:51
28Conny VernerssonOK Orinto51:28+25:4819:47
29Conny SahlinVänersborgs SK52:35+26:5520:13
30Tanja-Birgit SöderströmSala OK53:37+27:5720:37
31Karin VedinAlmby IK57:41+32:0122:11
32Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL58:46+33:0622:36
33Jonas LarssonDegerfors OK59:14+33:3422:46
34Åke IvanssonDegerfors OK1:01:09+35:2923:31
35Thomas VinbladLunds OK1:02:19+36:3923:58
36Rolf GustafssonHelsingborgs SOK1:09:45+44:0526:49
37Ingrid NorénBoxholm-Mjölby OL1:11:43+46:0327:35
38Frida WallentinLerums SOK1:15:02+49:2228:51
39Göran HektorLinköpings OK1:20:03+54:2330:47
40Bengt RobertssonAlmby IK1:31:36+1:05:5635:13
41Claes LinseforsLunds OK1:33:55+1:08:1536:07
Clary BernerssonOK Enenej godkänd
Bo MagnussonKFUM Örebro OKutgått
Tuula ÅhlinOK Måsenutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser