Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mora Youth Challenge, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mora Youth Challenge, medel
Arrangörsorganisation: IFK Mora OK
Datum: lördag 19 maj 2018

Dalaportens OL

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Meja KihlströmD12 Kort (1)33:0719:08
1Charlie EliassonH20 (1)46:2911:33
4Hans KäckH70 (16)33:05+3:1410:07
4Elsa NilssonD12 (18)18:52+2:2810:15
4Karolina AnderssonD14 (23)23:56+3:467:52
6Ulrika BacklundD50 (12)45:02+9:4110:18
6Erik NilssonH16 (15)32:04+5:266:51
9Linda stinessenÖppen motion 7 (47)41:39+5:438:48
10Isak StinessenH10 (15)16:27+5:259:30
10Signe FolkjernD12 (18)22:45+6:2112:21
11Saga MattssonD14 (23)27:23+7:139:00
12Mikael BacklundH40 (24)38:51+7:067:51
12Daria LessivU1 (42)20:40+6:2811:56
13Ossian KihlströmH16 (15)42:54+16:169:10
13Signe AnderssonD12 (18)25:35+9:1113:54
15Kasper AmnéusH10 (15)27:04+16:0215:38
16Felicia EliassonD14 (23)31:05+10:5510:13
17Daniel LindH14 (22)46:07+21:4413:36
18Nellie EliassonD12 (18)39:26+23:0221:25
19Olle StinessenU1 (42)23:47+9:3513:44
19Thomas AnderssonH40 (24)49:22+17:379:59
20Niklas NilssonH40 (24)50:37+18:5210:14
20Maria AmnéusÖppen motion 3 (30)54:28+24:3616:04
20Janne AmnéusÖppen motion 5 (39)57:08+29:1314:19
21Annsofi EliassonÖppen motion 5 (39)57:24+29:2914:23
21Kjell HolmH40 (24)51:36+19:5110:26
24Per StinessenH40 (24)59:27+27:4212:02
27Ann-sofie HoflingÖppen motion 7 (47)51:49+15:5310:57
29Kevin AmnéusU1 (42)28:46+14:3416:37
30Julia SandbergU1 (42)28:48+14:3616:38
31Joline SandbergU1 (42)28:56+14:4416:43
35Michael AnderssonÖppen motion 7 (47)1:03:40+27:4413:27
39Therese AnderssonÖppen motion 7 (47)1:11:16+35:2015:04
39Per EliasonÖppen motion 5 (39)1:36:23+1:08:2824:09
41Leif BjörkmanÖppen motion 7 (47)1:16:17+40:2116:07
41Teo KihlströmU1 (42)38:55+24:4322:29
Anders KihlströmÖppen motion 7 (47)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser