Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mora Youth Challenge, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mora Youth Challenge, medel
Arrangörsorganisation: IFK Mora OK
Datum: lördag 19 maj 2018

Stora Tuna OK

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tilda ÖstbergD21 Elit (20)34:367:03
1Jonas CarlssonH16 (15)26:385:41
1Johan ÖstbergH55 (10)30:176:55
1Anna NordanbroÖppen motion 3 (30)29:528:48
2Emma ÖstbergD40 (5)34:00+0:248:17
3Ulrika ErikssonD50 (12)41:57+6:369:35
3Fredrik HällstenÖppen motion 7 (47)38:12+2:168:04
3Sofia ErikssonD20 Elit (6)36:06+3:317:42
3Ingrid SvenssonD55 (8)34:58+1:1110:31
4Viktor NorbergH14 (22)27:12+2:498:01
4Mari-Louise LundgrenD60 (7)40:20+5:5612:08
5Helmer JöhnemarkH14 (22)28:00+3:378:15
5Maria BjörklundD21 Elit (20)36:36+2:007:28
5Björn NorbergÖppen motion 7 (47)39:58+4:028:26
6Helena NorbergÖppen motion 7 (47)40:17+4:218:30
6Maja MasesD12 (18)20:23+3:5911:04
6Anna HällstenÖppen motion 3 (30)43:55+14:0312:57
6Mattias ÖstbergÖppen motion 8 (33)40:33+8:508:06
7Elisabet WiksellD60 (7)1:04:30+30:0619:25
8Lina HällstenD16 (16)32:36+8:169:36
9Fredrik ÖstbergH40 (24)36:49+5:047:27
9Henrik NorgrenH16 (15)35:36+8:587:36
10Per CarlssonH45 (14)34:29+9:338:24
10Jakob CarlssonH14 (22)34:40+10:1710:13
10Anders MasesÖppen motion 7 (47)41:45+5:498:49
10Ellinor PerssonÖppen motion 5 (39)49:50+21:5512:29
10Märta ErikssonD10 (14)29:10+13:1616:51
11Alma JöhnemarkD12 (18)23:05+6:4112:32
11Axel ErikssonH14 (22)35:11+10:4810:22
11Arvid ErikssonU1 (42)20:27+6:1511:49
11Elin NordanbroD10 (14)33:07+17:1319:08
12Hans GruddH70 (16)44:47+14:5613:41
12Ola WiksellH60 (20)33:22+7:5610:03
13Gustav NorbergH10 (15)20:18+9:1611:44
13Viktor ÖstbergH12 (19)24:08+11:1913:06
13Elias HällstenH14 (22)37:43+13:2011:07
14Erik FredrikssonH16 (15)45:01+18:239:37
14Hans NykvistH45 (14)44:41+19:4510:53
14Filippa HemmingssonD12 (18)27:45+11:2115:04
15Lovisa MasesD14 (23)29:38+9:289:44
15Christer HellströmH70 (16)49:12+19:2115:02
16Jörgen FernvikÖppen motion 5 (39)54:57+27:0213:46
17Fanny HemmingssonD12 (18)34:13+17:4918:35
20Hanna ÖstbergD14 (23)41:55+21:4513:47
24Stefan MalmbergÖppen motion 7 (47)50:15+14:1910:37
24Anna JönemarkÖppen motion 5 (39)1:02:21+34:2615:37
35Gustav FernvikU1 (42)30:57+16:4517:53
Lena MasesD50 (12)ej start
Elin ÖstbergU1 (42)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser