Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mora Youth Challenge, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mora Youth Challenge, medel
Arrangörsorganisation: IFK Mora OK
Datum: lördag 19 maj 2018

Domnarvets GOIF

66 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anges NilssonD14 Kort (2)31:1216:57
1Maja EliassonD12 (18)16:248:54
1Amanda BorggrenÖppen motion 1 (2)34:3118:45
1Lisbeth HörnellD65 (7)34:0610:41
1Peter LöfåsH35 (4)39:408:05
2Matilda PetterssonD14 Kort (2)31:14+0:0216:58
2Martina SvederU2 (13)23:19+3:5512:40
2Erik BrandtH16 (15)28:39+2:016:07
2Ulrika BorggrenÖppen motion 1 (2)34:36+0:0518:48
2Klara AnderssonD16 (16)26:01+1:417:40
2Andreas ElgesjöH40 (24)32:06+0:216:29
2Elsa BrandtD14 (23)20:45+0:356:49Ladda ner rutt i gpx-format
3Ville ElgesjöH10 (15)12:54+1:527:27
3Per BrandtH45 (14)29:36+4:407:13Ladda ner rutt i gpx-format
3Ola AnderssonÖppen motion 5 (39)36:50+8:559:13
4Emil BybergH20 Elit (9)35:09+6:587:22
5Karl EmilssonH10 (15)13:07+2:057:34
5Moa HjorthD20 Elit (6)38:52+6:178:18
5Albin BergerH20 Elit (9)37:56+9:457:57
5Bosse WiggeH55 (10)43:09+12:529:52
6Elsa NilssonD16 (16)31:05+6:459:10
6Erik NordahlU1 (42)16:47+2:359:42
6Stina NordahlD45 (10)50:30+14:2311:33
7Magnus HjorthH45 (14)30:19+5:237:23
7Lars NordvallÖppen motion 7 (47)40:41+4:458:36
7Signe Eriksson BjörlingD12 (18)20:39+4:1511:13
7Samuel StålnäbbH20 Elit (9)40:22+12:118:27
8Johan B NordahlH20 Elit (9)41:09+12:588:37
9Maria NilssonD21 Elit (20)37:10+2:347:35
9Anja NilssonD14 (23)26:28+6:188:42
9Tyra ElgesjöD12 (18)21:45+5:2111:49
10Tony BjörlingH40 (24)37:20+5:357:33
10Håkan NilssonÖppen motion 8 (33)43:55+12:128:47
12Eva ElfvingD21 Elit (20)38:38+4:027:53
12Karin BrandtÖppen motion 3 (30)49:08+19:1614:29
14Hanna CederÖppen motion 8 (33)47:10+15:279:26
14Alice Eriksson BjörlingD14 (23)29:35+9:259:43
14Emelie IsakssonU1 (42)20:57+6:4512:06
14Jenny WåhlinÖppen motion 7 (47)46:12+10:169:46
15Olivia Andersson ForslundU1 (42)20:59+6:4712:07
17Anja BergerD14 (23)32:12+12:0210:35
17Mats HörnellH40 (24)47:08+15:239:32
18Elias HörnellH12 (19)38:20+25:3120:50
18Magnus BergerÖppen motion 8 (33)50:55+19:1210:11
19Karin ElfvingD21 Elit (20)47:02+12:269:35
19Sanna HörnellD14 (23)40:35+20:2513:20
21Felicia BjörkmanU1 (42)25:21+11:0914:39
21Anna ElgsjöÖppen motion 8 (33)53:32+21:4910:42
21Mikaela SvederÖppen motion 3 (30)1:04:23+34:3118:59
22Karin EmilsdotterD14 (23)42:33+22:2313:59
22Emil LarssonÖppen motion 8 (33)53:51+22:0810:46
23Julia NordvallD14 (23)43:07+22:5714:10
23Ylva AnderssonÖppen motion 7 (47)49:44+13:4810:30
25Jessica ErikssonÖppen motion 5 (39)1:03:24+35:2915:53
25Patrik SvederÖppen motion 7 (47)50:25+14:2910:39
27Elsa BybergÖppen motion 5 (39)1:09:18+41:2317:22
28Klara LassesÖppen motion 5 (39)1:09:19+41:2417:22
29Helena BybergÖppen motion 3 (30)1:33:22+1:03:3027:32
31Malin BjörkmanÖppen motion 7 (47)55:54+19:5811:49
32Anna AnåkerÖppen motion 5 (39)1:15:20+47:2518:52
39Ludde AnderssonU1 (42)37:08+22:5621:27
42Lilllie AnderssonU1 (42)46:21+32:0926:47
William BjörkmanInskolning (13)fullföljt
Eva ElfvingInskolning (13)fullföljt
Eskil LöfåsInskolning (13)fullföljt
Bo DanmoH75 (9)utgått
Per NordahlH45 (14)ej start
Marcus NordvallÖppen motion 7 (47)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser